خاص بودن یعنی متفاوت بودن؛ که می توان این تفاوت ها را در سطح جامعه و در ارتباط با اکثر موارد مانند انسانها، اشیاء، مشاغل و بسیاری دیگر از موارد شاهد بود که ما در این مطلب قصد داریم تا به خاص بودن عنوانی به نام تابلو مغازه بپردازیم و در مورد تابلو های مغازه ای که خاص هستند و با دیگر تابلو ها تفاوت دارند توضیح دهیم.

تابلو مغازه خاص

تعریف تابلو مغازه

همانطور که می دانیم مغازه یک محیط و یا مکانی است که افراد و متخصصان در زمینه های مختلف شغلی در آن مشغول به فعالیت و کسب در آمد هستند؛ نکته ای که در رابطه با تابلو مغازه به این مبحث مربوط می شود، تابلو مغازه است و در تعریفی که می توانیم از آن داشته باشیم باید اینطور عنوان کنیم که تابلو مغازه یک نوع تابلو یا نشانه ای است که به واسطه آن می توان اقدام به معرفی یک برند و نوع فعالیت مغازه نمود.

تابلو مغازه
تابلو مغازه ها در انواع متفاوتی ساخته می شوند که تمامی مراحل ساخت و نصب آنها توسط صنف تابلو سازی صورت می پذیرد؛ اما نکته مهمی که در ادامه می خواهیم به آن بپردازیم معرفی برخی از تابلو های پر فروش، پر طرفدار و خاص در تابلو سازی هستند که پیشنهاد داریم جهت سفارش و تهیه یک تابلو مغازه خاص، تا انتها این مطلب را مطالعه فرمایید.

تابلو لاسوگاسی | حروف لاسوگاسی

تابلو لاسوگاسی | حروف لاسوگاسی
یکی از انواع تابلو های قدیمی که در زمان های قدیم مورد استفاده قرار می گرفت تابلویی است که امروزه به آن نام تابلو لاسوگاسی اطلاق می گردد که می توان از آن در تولید تابلو مغازه خاص نیز استفاده نمود؛ تابلو لاسوگاسی از تابلو های تبلیغاتی بشمار می رود که امروزه با کمک پیشرفت تکنولوژی دستخوش تغییرات بسیاری بوده است.
در تعریف کلی که می توانیم از تابلو لاسوگاسی داشته باشیم باید بگوییم که تابلو لاسوگاسی به تابلو های تبلیغاتی گفته می شود که به شکل حروف برجسته ساخته می شود و درون آن با استفاده از لامپ های فلامنتی، لامپ های ال ای دی و مواردی مشابه نور پردازی می شود که به طور کلی این شکل از تابلو، الهام گرفته از تابلو های تبلیغاتی شهر لاس وگاس است که در زمان های دور ساخته می شدند و همانطور که گفتیم امروزه با تغییراتی مانند استفاده از لامپ های ال ای دی کم مصرف، استفاده از فلاشر، به کار گیری متریال هایی مانند استیل و پلکسی در حروف و بسیاری دیگر از موارد مشابه تولید و به عنوان تابلو مغازه، پاساژها و ... مورد استفاده قرار می گیرند.

تابلو چلنیوم | حروف چلنیوم

تابلو چلنیوم | حروف چلنیوم
یکی دیگر از انواع تابلو تبلیغاتی که می توان آن را به عنوان یک تابلو مغازه خاص نام برد، تابلو چلنیوم است که به شکل حروف برجسته تولید می شود؛ نکته ای که در رابطه با تابلو چلنیوم باید به آن آگاه باشیم این است که تابلو چلنیوم در انواع مختلفی ساخته می شود و در حقیقت تنوع ظاهری این شکل از تابلو تبلیغاتی حروف برجسته بسیار بالاست.
از انوع تابلو چلنیوم که می توان به عنوان یک تابلو مغازه خاص نام برد عبارتند از تابلو چلنیوم پانچی، تابلو چلنیوم لبه پانچی، تابلو چلنیوم کریستال، تابلو چلنیوم نور اندریک و انواع تابلو چلنیوم تلفیقی که البته می توان تمامی این تابلو ها را علاوه بر نام گذاری در دسته تابلو های مغازه خاص، در دسته تابلو های چلنیوم خاص نیز قرار داد.


تابلو استیل پلاست | حروف استیل پلاست

تابلو استیل پلاست | حروف استیل پلاست
یکی از جدید ترین تابلو های تبلیغاتی که با استفاده از دو حروف قدمت دار در تابلو سازی ساخته می شود، تابلو تبلیغاتی استیل پلاست نام دارد که با عنوان حروف استیل پلاست نیز شناخته می شود؛ ساخت این نوع از حروف برجسته خاص که می توان از آن به عنوان یک تابلو مغازه خاص نیز بهره مند بود به این صورت است که بعد از ساخت حروف استیل و حروف نئون پلاستیک، مبادرت به قرار دادن یکی از حروف ها داخل دیگر حروف می گردد که با انجام این عمل حروف ساخته شده تلفیقی از استیل و پلکسی خواهد بود.
نکته ای که در ساخت این نوع از حروف باید به آن اشاره داشته باشیم این است که در مراحل ساخت می بایست یکی از حروف ها کمی کوچکتر از دیگری ساخته شود تا بتوان به راحتی آن را درون حروف دیگر قرار داد.


تابلو وکیوم | حروف وکیوم

تابلو وکیوم | حروف وکیومیک نوع دیگر تابلو مغازه خاص که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد تابلو مغازه از نوع حروف برجسته وکیوم است که متریال اصلی در تولید آن پلکسی گلاس می باشد؛ ساخت حروف وکیوم که برخی آن را با نام تابلو حروف سه بعدی نیز می شناسند به این صورت می باشد که پلکسی گلاس با استفاده از دستگاهی به نام وکیوم به شکل سه بعدی و یا برجسته تبدیل می شود و بعد از آن با استفاده از متریال هایی مانند استیل، فلز، چنلیوم و یا خود پلکسی گلاس به شکل یک حروف برجسته تبدیل می شود؛ دقیقا به همان شکل که در تصویر بالا مشاهده می شود.

تابلو لایت باکس

تابلو لایت باکس
تابلو لایت باکس یک نوع دیگر از تابلو های تبلیغاتی است که تنوع ساخت بسیار بالایی را شامل می شود که می توان برخی از آنها را با نام های تابلو لایت باکس کریستال، لایت باکس چلنیوم، لایت باکس اسنپ اسلیم، لایت باکس اسنپ فریم، لایت باکس فریم لس، لایت باکس مگنتی، لایت باکس پلکسی گلاس، لایت باکس فلزی و لایت باکس استیل معرفی نمود.
تمامی لایت باکس هایی که نام بردیم و از انواع تابلو های لایت باکس بشمار می روند، می توانند به عنوان تابلو مغازه خاص همراه با تصاویر و طراحی های خاص به کار برده شوند؛ همچنین نکته جالب دیگری که باید در رابطه با تابلو لایت باکس به عنوان یک تابلو مغازه خاص عنوان کنیم این است که قابلیت تعویض چاپ لایت باکس به راحتی قابل انجام می باشد به طوری که با یک آموزش ساده، مشتریان می توانند اقدام به تعویض آن نمایند.
در نهایت با یک جمله این مطلب را به پایان می بریم و آن هم این است که خاص بودن یک تابلو مغازه تنها با خلاقیت و نوآوری مجموعه های تابلو سازی همراه با متریال های مختص به تابلو سازی اتفاق می افتد که این فرایند می تواند آثاری فاخر از یک تابلو تبلیغاتی را به ارمغان آورد.

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط اینتن بورس تایمز