خاص بودن یعنی متفاوت بودن؛ که می توان این تفاوت ها را در سطح جامعه و در ارتباط با اکثر موارد مانند انسانها، اشیاء، مشاغل و بسیاری دیگر از موارد شاهد بود که ما در این مطلب قصد داریم تا به خاص بودن عنوانی به نام تابلو مغازه و راه های سفارش تابلو مغازه خاص بپردازیم.

سفارش تابلو مغازه خاص

تعریف تابلو مغازه

همانطور که می دانیم مغازه یک محیط و یا مکانی است که افراد و متخصصان در زمینه های مختلف شغلی در آن مشغول به فعالیت و کسب در آمد هستند.

مغازه داران برای تبلیغات خود از راه های زیادی استفاده می کنند مه یکی از آنها سفارش تابلو مغازه است و در تعریفی که می توانیم از آن داشته باشیم باید اینطور عنوان کنیم که تابلو مغازه یک نوع تابلو یا نشانه ای است که به واسطه آن می توان اقدام به معرفی یک برند و نوع فعالیت مغازه نمود.

تعریفی از تابلو مغازه

تابلو مغازه ها در انواع متفاوتی ساخته می شوند که تمامی مراحل ساخت و نصب آنها توسط صنف تابلو سازی صورت می پذیرد؛ نکته مهمی که امروزه برخی از مشتریان به آن توجه ویژه ای دارند ساخت و سفارش تابلو های مغازه به شکلی خاص است که در این رابطه می بایست به نکات مهمی توجه داشته باشند که در ادامه با مهمترین آنها آشنا خواهیم شد.

جستجو در اینترنت

وسعت و گستردگی فضای اینترنت امروزه به حدی بالا و رو به رشد است که می توان اطلاعات بسیاری را در زمینه های مختلف شغلی از آن کسب نمود که ساخت تابلوهای تبلیغاتی نیز از این دست اطلاعات بشمار می رود.

همانطور که می دانیم و می بینیم تابلوهای تبلیغاتی و مغازه ها در سطح شهرها در انواع مختلفی وجود دارند که با توجه به وجود اینترنت می توان بسیاری از نمونه های آن را که توسط تابلو سازان مختلف در دنیا تولید شده اند را نیز مشاهده نمود.

در واقع یکی از نکات مهم برای سفارش تابلو مغازه خاص جستجو در فضای اینترنت است که به واسطه آن می توانیم نمونه های متفاوتی را مشاهده کرده و از آنها برای سفارش تابلوی مغازه الگو برداری کنیم.

طراحی 

طراحی یکی از اصلی ترین نکات در سفارش تابلوی مغازه است که باید بسیار مورد توجه قرار داشته باشد.

انتخاب یک طراح ماهر از نکاتی است که می تواند در شکل گیری و ساخت تابلوهای خاص مهم باشد و در واقع این طراح است که شروع و آغاز طرحی خاص برای تابلو مغازه را رقم می زند.

پیشنهاد می شود قبل از سپردن پروژه طراحی به طراح مورد نظر حتما نمونه هایی از کار ایشان را رویت نموده تا با ذهینیت و خلاقیت طراح آشنا شوید و در صورتی که با سلایق شما هم سو بود، اقدام به سفارش طراحی نمایید.

متریال های خاص

امروزه تولید تابلو ها با استفاده از متریال هایی صورت می گیرد که معمولا یکسان بوده و برای هر تابلو متریال مورد نظر خود استفاده می شود.

اما نکته جالبی که می توان در تولید تابلوی مغازه به شکل خاص به آن اشاره کرد به کار گیری از متریال هایی است که در هر تابلویی استفاده نمی شود؛ البته به شکلی اصولی همراه با رعایت نکات ایمنی.

به عنوان مثال برای ساخت تابلو چلنیوم معمولا از زیر سازی هایی مانند کامپوزیت و یا چوب ترموود استفاده می شود که می توان برای خاص بودن و متفاوت بودن تابلو فوق از زیر سازی چوب الوار یا آهن به جای کامپوزیت یا ترموود استفاده نمود و در نهایت یک تابلو مغازه به صورت خاص تولید کرد.

نور پردازی متفاوت

روشنایی در ساخت تابلو مغازه ها از موارد مهم دیگری است که مشتریان و عابران بسیاری را به تابلو جذب می کند که این روشنایی هر چه متفاوت تر و البته اصولی تر باشد در رابطه با جذب مشتری امتیاز بیشتری را کسب خواهیم کرد.

در رابطه با درک بیشتر این موضوع به ساخت تابلو لایت باکس اشاره می کنیم؛ همانطور که می دانیم تابلوهای لایت باکس معمولا در انواع مختلفی تولید می شوند که هر کدام از آنها از روشی استاندارد در تولید پیروی می کنند.

نکته ای که می توان با استفاده از آن یک تابلو لایت باکس خاص تولید کرد و برای تبلیغات مغازه ها به کار برد نور پردازی متفاوت در لایت باکس است؛ به عنوان مثال استفاده از لامپ های پیکسلی فول کالر در لایت باکس می تواند ظاهر لایت باکس فوق را با هم نوع های خود متفاوت کند و یک راه برای خاص بودن باشد.

شکستن قوانین

کلیت به وجود آمدن قوانین در دو دسته خلاصه می شوند که مورد اول حفظ حقوق افراد و مورد دوم برقراری عدالت و نظم می باشد و مسلما شکستن و سرپیچی کردن از قوانین شامل مجازات خواهد بود که قوانین تابلوهای تبلییغاتی هم از این موضوع مستثنی نمی باشد.

اما نکته ای جالبی که باید گفت این است که برخی از قوانین در تابلو سازی وجود دارد که می توان آنها را شکست و با شکستن آنها به تولید تابلو مغزه خاص اقدام نمود (البته به استثنای قوانین حقوقی).

به عنوان مثال قانونی مبنی بر اینکه داخل حروف های برجسته چه لامپی به کار رود وجود ندارد و تنها ایمنی ملاک است؛ مثلا می توان داخل حروف چنلیوم از لامپ های لاسوگاسی استفاده کرد.

و یا در مثالی دیگر می توان متن تابلو را برای جلب توجه بیشتر،  بر عکس نصب کرد که این مورد در برخی از موسسات و بیلبوردهای تبلیغاتی هم انجام شده است.