امروزه استفاده از چوب ترمووود در صنعت تابلو سازی یکی از گذینه های جذاب در تولید تابلوهای تبلیغاتی می باشد که اصلاحا به آن تابلو ترمووود گفته می شود.

در این مطلب قصد داریم به تابلو چوبی مغازه از که از جنس ترموود است بپردازیم و با قیمت تابلو چوبی مغازه ترموود، انواع تابلو ترموود و سفارش تابلو ترموود نیز آشنا شویم.

تابلو مغازه چوبی
تابلو ترموود

یکی از متریال های بسیار مقاوم و بادوام در صنعت تابلو سازی که می توان با استفاده از آن تابلو تبلیغاتی از جنس چوب را تولید نمود، چوب ترموود است.

چوب های ترموودی که در ساخت تابلو تبلیغاتی مورد استفاده قرار می گیرند معمولا در ضخامت هایی بین 8 تا 16 میل و با پهنایی بین 9 تا 12 سانت به فروش می رسند که طول آنها نیز بین 3 تا 4 متر متغییر می باشد.

برای ساخت تابلو ترموود، چوب ها را متناسب با ابعاد تابلو در کنار یکدیگر قرار می دهند و در آخر تبلیغات را که معمولا از نوع حروف های برجسته مانند تابلو چلنیوم، استیل و... هستند را روی چوب نصب می کنند.

تابلو چوبی مغازه

تابلو چوبی مغازه

تابلو چوبی مغازه به تابلوهایی می گویند که با استفاده از چوب تولید می شوند و به عنوان تابلو مغازه مورد استفاده قرار می گیرند که متداول ترین روش تولید آنها هم استفاده از چوب ترموود می باشد.

با استفاده از چوب ترمو می توان برای سردر مغازه و یا داخل مغازه یک تابلو چوبی زیبا و بادوام را تولید نمود.

جهت سفارش تابلو مغازه چوبی و اطلاع از قیمت انواع تابلو ترموود می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.  

انواع تابلو چوبی مغازه

در ادامه به توضیحاتی از تلفیق چند نوع حروف برجسته با چوب ترمووود با همراه باشید.

تابلو چلنیوم مغازه چوبی ترموود

تابلو چلنیوم مغازه چوبی ترموود
تابلو چلنیوم یا همان حروف برجسته چلنیوم از نظر کاربرد و فروش در حرفه تابلو سازی همه روزه رو به افزایش و وسعت می باشد که می توان آن را بر روی زمینه های متفاوتی مانند کامپوزیت، سنگ، سرامیک و همچنین چوب ترمووود اجرا نمود.

تنوع رنگ در حروف چلنیوم، این نوع از حروف برجسته را در دسته حروف های مدرن و زیبا قرار داده است که این مورد را می توان با به کارگیری و چوب ترمووود به حداکثر رساند. نصب حروف برجسته روی چوب ترمووود به این صورت است که بعد از ساخت حروف، پلات طرح، روی نمای اجرا شده چوب قرار گرفته و بعد از آن مبادرت به نصب و سیم کشی حروف خواهد شد.

از کاربرد های تابلو چلنیوم و چوب ترمووود می توان به مواردی مانند تابلو مغازه، تابلو شرکت، تابلو ارگانهای خصوصی و دولتی، تابلو پاساژها و مواردی مشابه اشاره داشت.

تابلو استیل مغازه با چوب ترموود

تابلو استیل مغازه با چوب ترموود
یکی دیگر از تلفیق ها که در تابلو سازی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، تلفیق چوب ترمو با حروف استیل است. همانطور که می دانیم ورق های استیل در رنگ های متفاوتی وجود دارد که مسلما می توان به واسطه آن اقدام به تولید حروف های استیل در رنگ بندی های متنوع نمود که این مورد همراه با چوب ترمووود از جدید ترین تابل های تبلیغاتی در جهت ساخت یک تابلو مغازه خاص و اماکن تجاری بشمار می رود.

لذا در رابطه با این مورد می توان از پر فروش ترین و زیباترین تلفیق های حروف استیل با چوب ترمووود را ساخت حروف استیل طلایی و نقره ای را عنوان نمود که بعد از ساخت، حروف استیل روی زمینه ترمووود قرار داده می شود و همانند تابلو چلنیوم و دیگر حروف های برجسته مبادرت به سیم کشی و روشنایی آن می گردد.

تابلو نئون پلاستیک مغازه و چوب ترمو

تابلو نئون پلاستیک مغازه و چوب ترمو
نئون پلاستیک در تابلو سازی نوعی حروف برجسته است که با استفاده از پلکسی گلاس که یک نوع پلاستیک است ساخته می شود؛ تابلو نئون پلاستیک قابلیت نور پردازی را دارد و با توجه به اینکه تماما توسط پلکسی گلاس ساخته می شود بعد از ساخت و قرار دادن اس ام دی در حروف، شاهد روشنایی از سطح و کناره های حروف خواهیم بود.

در رابطه با استفاده از حروف نئون پلاستیک روی چوب هم باید گفت که تابلو نئون پلاستیک هم مانند بسیاری از حروف های برجسته این قابلیت را دارد که بر روی چوب ترمووود قرار داده شده و در نهایت خروجی مثبت و مفیدی از یک تابلو تبلیغاتی را داشته باشد.

قیمت تابلو چوبی مغازه

قیمت تابلو چوبی مغازه

تابلوهای تبلیغاتی با توجه به متریال های به کار رفته در ساختشان به روش های مختلفی قیمت گذاری می شوند که معمولا بر حسب متر مربع و متر محیط می باشند. تابلو مغازه چوبی که در این مطلب مقصود و هدف ما همان تابلو چوب ترموود است نیز با همین روش ها محاسبه قیمت می شوند.

نکته ای هم که باید یاد آور شد این است که قیمت چوب ترمووود با توجه به نوع و مرغوبیت آن به صورت متر مربع محاسبه شده و در مقابل حروف های برجسته هم که انواع مختلفی دارند با توجه به نوع به کار رفته در تابلو به شکل متر محیط محاسبه خواهند شد.

نوع محصول ضخامت قیمت هر متر مربع (تومان)
تابلو ترموود فنلاند  16 میل 3/200/000
تابلو ترموود فنلاند 8 میل 2/700/000
تابلو ترموود ایرانی 16 میل 2/700/000
تابلو ترموود ایرانی 8 میل 2/200/000

 اگر تمایل به شناخت تخصصی و بهتر از چوب ترموود دارید می توانید ادامه مطلب را مطالعه فرمایید.

تعریف چوب ترمووود

تعریف چوب ترمووود

ترمووود نوعی از چوب است که امروزه میان افراد از استقبال بالایی برخوردار است و اکثر افرادی که در صنایعی مانند ساختمان سازی، دکوراسیون داخلی و تابلو سازی فعالیت دارند با این نوع از متریال آشنا هستند. چوب ترموود معمولا با نام کشور فنلاند شناخته می شود، ولی جالب است بدانیم که این نوع از چوب در کشورهای دیگری مانند آلمان و کانادا نیز به تولید انبوه رسیده و به دیگر کشورها صادر می شود.

ساخت و تولید چوب ترمووود با استفاده از حرارت دادن بسیار بالا انجام می گیرد که این عمل باعث از بین رفتن حشرات موذی و قارچ ها در چوب خواهد شد که در نهایت این فرایند، دوام، ماندگاری و مقاوت چوب را به بالاترین سطح خواهد رساند و کاربرد آن را در بسیاری از صنایع افزایش خواهد داد.

ترتیب مراحل تولید چوب ترموود بدین صورت است که بعد از برش و شکل دادن به چوبها آنها را داخل دستگاه 100 درجه سانتی گراد و بعد 130 درجه سانتی گراد حرارت می دهند تا رطوبت چوبها کاهش پیدا کرده و خشک شوند.

برای خارج شدن کامل رطوبت، چوبها را یک مرحله دیگر حرارت می دهند که این حرارت 180 درجه سانتی گراد تا 220 در جه سانتی گراد است.

در این مرحله رنگ چوب کاملا تغییر کرده و رنگ قهوه ای روشن پیدا می کند؛ بعد از این مرحله چوبها را سرد می کنند تا به دمای 100 درجه سانتی گراد برسند و بعد با پاشیدن آب روی چوبها دمای آنها را به دمای محیط نزدیک می کنند که در این مرحله چوب ها به خود رطوبت جذب کرده و در نهایت رطوبت جذب شده به 5 تا 6 درصد می رسد.

نکته جالب این است که در این روش به هیچ عنوان از ماده شیمیایی استفاده نمی شود و همانطور که گفته شد حرارت بالایی که چوبها در این روش متحمل می شوند باعث می شود تا اسید های چوب تجزیه شود و هر گونه جانور ریز و حشرات موجود در چوب کاملا از بین بروند.

 طراحی تابلو مغازه چوبی شما توسط بهترین طراحان تابلو تبلیغاتی در مجموعه نوین لایت انجام می شود که می توانید جهت مشاوره و سفارش طرح با طراحان ما ارتباط برقرار کنید. 

روش های استاندارد تولید چوب ترموود

class thermo-s ترمووود پایدار

در این روش از تولید، چوب ها تا 180 درجه سانتیگراد حرارت می بینند و معمولا ابعاد چوبها بین 6 تا 8 درصد بسته به رطوبت محیط تغییر پیدا می کنند و در مقابل برخی از تغییرات مقاوم می شوند که در نهایت می توان از آنها به عنوان تولیدات داخل ساختمان، مبلمان، دکوراسیون داخلی، کف پوش، سونا و مواردی مشابه استفاده کرد.

class thermo-d ترمووود با دوام

این روش از تولید چوب با روش قبل کمی متفاوت است. در این روش چوب ها تا 230 درجه سانتیگراد حرارت می بینند و ابعاد چوبها بین 5 تا 6 درصد با توجه به رطوبت محیط تغییر میکنند و تمام قارچ ها و حشرات داخل آن از بین می روند که مسلما این مورد می تواند عاملی مهم در رابطه با به کار گیری چوب در فضاهای خارجی و محیط های باز باشد.

استفاده از چوب های ساخته شده با این روش در رابطه با مواردی مانند درب های بیرونی، نمای ساختمان، حمام و سرویس های بهداشتی، تابلو مغازه و بسیاری دیگر از موارد مشابه می باشد که البته موارد نام برده شده در روش اول هم می توانند با استفاده از این چوب ها کار آمد باشند.

رنگ چوب ترموود

به طور کل دو نوع رنگ استاندارد برای چوب های ترموود وجود دارد که در ادامه به طور کوتاه به آنها می پردازیم.

رنگ پایه روغن

این نو رنگها بیشتر برای فضای داخلی و چوبهای Thermo-S مورد استفاده قرار می گیرند.

رنگ پایه آب

این نوع از رنگها بیشتر برای فضای بیرونی و چوبهای Thermo-D مورد استفاده قرار می گیرند.این رنگها به دلیل پایه آب بودنشان 3 تا 4 میلیمتر داخل چوب نفوذ می کند و هیچ لایه ای روی چوب شکل نمی گیرد که همین امر باعث می شود که رنگ چوب با گذر زمان پوسته نشود.

این نوع از رنگها به دلیل تنوع بالا مورد استقبال بسیاری از مشتریان قرار گرفته است که برای رنگ کردن چوبها با این روش باید گفت که رنگ کردن چوبها طی دو مرحله انجام می شود؛ مرحله اول چوبها را رنگ کرده و به مدت 24 ساعت در مکانی گرم باقی می مانند تا خشک شوند و مرحله بعدی برای اینکه چوبها رنگ مورد نظر را به خود بگیرند دوباره رنگ می شوند و مجدد برای خشک شدن رنگ چوبها به مدت 24 ساعت دیگر در مکانی گرم قرار می گیرند.

 تولید انواع تابلو ترموود در تابلو سازی نوین لایت با بهترین چوبهای ترموود انجا می گیرد که می توانید جهت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید. 

مزایای تابلو ترموود

دوام بالا

چوب ترمووود با توجه به روش تولید آن که با استفاده از حرارت دادن بالا به چوب صورت می گیرد از دوام و ماندگاری بالایی برخوردار می باشد که این مورد از مزایای آن بشمار می رود؛ در حقیقت حرارت دادن به چوب ترمووود باعث از بین رفتن حشرات موذی درون چوب می شود که مسلما این مورد باعث عدم خوردگی و پوسیدگی چوب و در نهایت دوام بالای آن خواهد شد.

زیبایی تابلو چوب

می دانیم که چوب یکی از زیباترین های طبیعت می باشد که چوب ترمووود نیز از این مورد مستثنی نیست و در جهت ساخت تابلو تبلیغاتی از گذینه های مناسب خواهد بود و می توان با استفاده از چوب ترمو اقدام به تولید تابلوهای تبلیغاتی مدرن، تابلو چوبی فانتزی و در عین حال نوستالژی نمود که این امر باعث ثبت شدن برند ها و کسب و کارها در اذهان مشتریان خواهد بود.

ابعاد مختلف

تابلو های تبلیغاتی در ابعاد های مختلفی از سایز کوچک تا بزرگ تولید می شوند که این امر نیازمند متریال های مناسب در راستای تولید تابلو ها خواهد بود؛ لذا چوب های ترمووود که در ابعاد های متفاوتی تولید می شوند از مناسب ترین گذینه ها در ساخت تابلو ها در سایز های مختلف هستند که این مورد می تواند از دیگر مزایای آن در جهت کاربرد ترمو به عنوان تابلو مغازه و دیگر مکان های تجاری باشد.

نصب و جابجایی آسان

نصب چوب ترمووود در تابلو سازی از دیگر محاسن یک زیر سازی یا نما است که می توان بعد از ساخت در صورت هرگونه آسیب دیدگی قسمتی از آن را به راحتی تعویض نمود.

رنگ های متنوع چوب

چوب ترمووود دارای رنگ های مختص به خود است که این رنگ ها از ماندگاری بالایی در برابر شرایط مختلف جوی برخوردارند و البته تنوع بسیار بالایی نیز دارند که این مورد نیز تکمیل کننده محاسن و زیبایی های چوب ترمووود بشمار می رود.

نوین لایت با اجرای تابلو ترمووود برای تابلو های تبلیغاتی همواره خدمتگزار مشتریان محترم می باشد.مشتریان گرامی می توانند قیمت نمای ترمووود را در سایت مشاهده نمایند.برای اطلاع از قیمت تابلو چلنیوم و همچنین قیمت تابلو روان و دیگر محصولات ما در صفحه اصلی سایت به بخش قیمت ها مراجعه نمایید.

 

سوالات متداول

تابلو چوبی دست ساز تبلیغاتی

در زمان های گذشته تابلوهای تبلیغاتی با استفاده از متریال های مختلفی مانند سنگ، فلز و... ساخته می شد که یکی از آنها تابلو چوبی بود که تولید آن به صورت کاملا دستی و حکاکی، کنده کاری و نقاشی روی چوب بود که البته امروزه هم برخی از مشتریان تمایل به سفارش تابلو چوبی دست ساز دارند که یک نوع هنر برجسته در تابلو سازی بشمار می رود.

تابلو چوبی برجسته چیست

منظور از تابلو چوبی برجسته در تابلو سازی، کنده کاری روی چوب است؛ به طوری که متن تبلیغاتی روی چوب به شکل برجسته نمایان شود.

تابلو چوبی دیواری تبلیغاتی

به طور کل به هر نوع تابلو تبلیغاتی که با استفاده از چوب ساخته شود و روی دیوار نصب شود، تابلو چوبی دیواری تبلیغاتی گفته می شود.

انواع تابلو چوبی مدرن در تابلو سازی

در حال حاضر مدرن ترین تابلو چوبی در تابلو سازی همان تابلو ترموود است که می توان آن را با حروف ها و تابلوهای دیگر تلفیق نمود و تابلوهای چوبی مدرن و جدیدی را تولید کرد.

تابلو چوبی ساده تبلیغاتی

تابلوهای ساده چوبی تبلیغاتی در صنعت تابلو سازی به روش هایی کاملا کلاسیک تولید می شود که می توان ساخت تابلو ترموود و نصب حروف های استیل، پلکسی و نئون روی آن را تابلو چوبی ساده عنوان کرد.