همانطور که در مطالب قبلی گفته شد هر کسب کاری جهت مطرح شدن و معرفی خدمات خود به مشتریان نیازمند تبلیغات در رسته های مختلف است که یکی از مهمترین آنها تبلیغات محیطی و انتخاب یک تابلو تبلیغاتی تاثیر گذار و مرتبط با صنف خود می باشد.در این مبحث قصد داریم به تابلو مغازه، انواع تابلو مغازه، محاسبه قیمت و مراحل مهم در انتخاب یک تابلو مغازه و برخی نکات مثبت و موثر آن در کسب کار بپردازیم.

در ادامه با ما همراه باشید:

تابلو مغازه چیست؟

تابلو مغازه چیست؟مغازه واژه ای است که ریشه در زبان فرانسه دارد و بعد از ورود به زبان ترکی به زبان فارسی نیز راه یافت. در حالت کلی و تعریفی جامع از مغازه باید گفت که مغازه محلی است که اجناس و انواع کالاها در آن به فروش می رسد که تخصص، حرفه و فروش کالاهایی مشخص برای افراد در مغازه ها نیز شغل نامیده می شود.

اما نکته ای که در رابطه با شغل ها و صنف های مختلف، مفید و حائز اهمیت است کسب در آمد و بازاریابی ایشان می باشد که می تواند از راه ها و روش های مختلف تبلیغاتی انجام گیرد که یکی از آنها تابلو مغازه است.

تابلو مغازه به عنوان یک گذینه تبلیغاتی از روش های کاربردی است که نقش بسزایی در کسب در آمد مشاغل دارد و در انواع متفاوت همراه با متریال های مختلفی تولید می شود که می بایست جهت انتخاب صحیح و درست آن به موارد و نکات مهمی دقت داشت که تا انتهای مطلب به آنها خواهیم پرداخت.

تاریخچه تابلو مغازه

تاریخچه تابلو مغازه
تا به اینجای مطلب به تابلو مغازه پرداختیم و به طور کل با ماهیت آن آشنا شدیم؛ اما قبل از ادامه مطلب و پرداختن به برخی از تابلو های مغازه، خالی از لطف نیست تا کمی هم با تاریخچه تابلو مغازه و پیدایش آن آشنا شویم.

در گذشته های دور انسانها برای علامت گذاری و نشان ها از سنگ و چوب استفاده می کردند، به این شکل که با استفاده از ابزارهای دست ساز خود در همان دوره ها مبادرت به حکاکی روی سنگ و چوب می نمودند که این عمل در ابتدا معمولا میان نظامیان جهت تفکیک نمودنشان مورد استفاده قرار می گرفت.

با گذر سالها حکاکی روی سنگ و چوب به عنوان نشانه گذاری بر روی برخی از مکانها جهت معرفی شان مورد استفاده قرار گرفت که یکی از آنها سردر مغازه ها بود؛ در حقیقت حک کردن روی چوب و سنگ و نصب آنها بر سردر مغازه ها شروعی نو و تازه به عنوان پیدایش تابلو مغازه ها بود که امروزه شاهد انواع و اشکال مختلف آن تحت عنوان تابلو مغازه در سطح شهر هستیم که در ادامه جهت آگاهی بیشتر به برخی از آنها خواهیم پرداخت.

 

انواع تابلو مغازه

تابلو مغازه

امروزه انواع تابلو سردر مغازه به سرعت از نظر ایده های نو و تکنولوژی در حال پیشرفت می باشد که می بایست جهت انتخاب بهترین گزینه قبل از سفارش یک تابلو سردر مغازه شناختی تقریبی از تابلو های تبلیغاتی داشته باشیم.

همه روزه تابلو های بسیاری در حرفه و صنعت تابلو سازی ساخته و در محل های مورد نظر نصب می گردند. که هر کدام از آنها متناسب با شغل مورد نظر توسط مشتریان انتخاب می گردد که در ادامه به مختصر اطلاعاتی در این مورد که آگاهی و شناخت آن از مراحل مهم در انتخاب یک تابلو مغازه می باشد می پردازیم.

تابلو مغازه چلنیوم

تابلو مغازه چلنیوم

یکی از پر فروش ترین و پر مخاطب ترین تابلو ها، تابلو چلنیوم است.چلنیوم یا همان عبارت صحیح آن چنلیوم نوعی آلومینیوم می باشد که با قابلیت انعطاف پذیری منحصر به فرد خود در ساخت حروف های برجسته از مهمترین گذینه ها به شمار می رود.

چلنیوم به شکل های مختلفی تولید می شود که از انواع تابلو چلنیوم می توان به تابلو چلنیوم الماسی، تابلو چلنیوم دوبل، تابلو چلنیوم طلایی، تابلو چلنیوم پانچ، تابلو چلنیوم لترمکس و تابلو های چلنیوم تلفیقی  اشاره کرد. اما نکته مهمی که در این مبحث باید عنوان نمود کاربرد تابلو چلنیوم به عنوان تابلو مغازه است. تابلو چلنیوم در جهت بازاریابی و کسب در آمد و همچنین مطرح شدن یک مغازه می تواند تاثیرات بسزایی داشته باشد که با توجه به انواع روش های ساخت در تابلو چلنیوم همراه با ایده های نو می توان به این امر مهم تحقق بخشید.

تابلو چلنیوم در واقع نوعی حروف برجسته است که به واسطه نام چنلیوم که نوعی آلومینیوم است با این عنوان شناخته می شود و به طور کلی مراحل تولید آن به دو روش دستی و با استفاده از دستگاه حروف ساز انجام می گیرد که البته باید گفت در تولید با استفاده از دستگاه می بایست در برخی از مراحل تولید از نیروی های انسانی نیز بهرمند بود.

تابلو چلنیوم دارای محاسن و مزایایی می باشد که می توان به مواردی مانند طول عمر بالا، مصرف برق پایین و تلفیق با دیگر متریال های تابلو سازی و حروف های برجسته اشاره نمود. به عنوان مثال تلفیق حروف برجسته چنلیوم و زمینه کامپوزیت یا چوب ترمووود را می توان از تابلو های مدرن و جدید تبلیغاتی عنوان نمود.

نمونه تابلو مغازه چلنیوم

تابلو مغازه ابزار فروشی          تابلو مغازه چلنیوم املاک

 

تابلو مغازه باکس چلنیوم          تابلو مغازه چلنیوم نئون و لاسوگاسی

 

تابلو مغازه الکتریکی          تابلو مغازه سوپر مارکت

 

تابلو مغازه برگر و ساندویچ          تابلو مغازه چلنیوم پانچ و کادر دور پلاستیک

 

تابلو مغازه چراغ دار          تابلو مغازه درب ضد سرقت

 

تابلو مغازه کافه رستوران فشم          تابلو مغازه نمایشگاه ماشین

 

تابلو مغازه پروتئینی          تابلو مغازه رستوران لبنانی

 

تابلو مغازه زمینه مشکی          تابلو مغازه کبابی بناب

 

تابلو مغازه مرغ سوخاری          تابلو مغازه لوازم یدکی

 

تابلو مغازه پوشاک          تابلو مغازه گل فروشی

 

تابلو مغازه آرایشی بهداشتی          تابلو مغازه لوازم ورزشی

 

تابلو مغازه لباس زنانه          تابلو مغازه املاک

 

تابلو مغازه چلنیوم رستوران          تابلو داخل مغازه چلنیوم و استیل

تابلو مغازه چوبی

تابلو مغازه چوبی

 

برای ساخت زمینه تابلو های تبلیغاتی معمولا از کامپوزیت ها استفاده می شود. اما نوعی از زمینه تابلو ها که اخیرا وارد بازار تابلو سازی شده است، زمینه هایی از جنس چوب های مختلف مانند ترمووود، الوار و ... می باشد که در نوع خود از زیبایی خاصی برخوردار هستند.

یکی از نکات مهم و قابل عنوان این است که، متریال چوب صرفا جهت ساخت زمینه تابلو به کار گرفته نمی شود و جالب است بدانیم که چوب برای ساخت حروف های برجسته و ساخت یک تابلو مغازه چوبی نیز کار برد بسیار مناسبی دارد که یکی از مدرنترین تابلو های تبلیغاتی به شمار می رود؛ همچنین از دیگر مدل های تابلو مغازه که به شکل تلفیقی با چوب قابل ساخت می باشد می توان به تابلو فلکس، تابلو کامپوزیت، تابلو استیل و موارد مشابه نیز اشاره کرد.

نکته مهم دیگری که باید در رابطه با ساخت تابلو مغازه چوبی بدانیم این است که تابلو مورد نظر در محیط بیرون مغازه نصب می شود و یا اینکه داخل مغازه؛ امری که در رابطه با این موضوع مهم می باشد نوع چوب مورد استفاده در جهت ساخت تابلو است که پیشنهاد می شود ساخت تابلو سردر مغازه ها به دلیل اینکه تابلو در معرض شرایط مختلف جوی قرار دارد با استفاده از چوب های ضد آب و مقاوم انجام گیرد.

یکی از مقاوم ترین نوع چوب که می توان از آن به عنوان تابلو مغازه چوبی بهره گرفت، چوب ترمووود است که بهترین نوع آن نیز چوب ترموود فنلاند می باشد؛ به طور کلی دلیل اینکه چوب های ترمووود از مقاومت بالایی برخوردار هستند روش ساخت و فرایند تولید در آنها می باشد که یکی از مهمترین فرایند ها در تولید چوب ترموود، حرارت دیدن چندین مرحله ای چوب در دمای 100 تا 220 درجه سانتیگراد است که این عمل باعث می شود تا حشرات موذی داخل چوب کاملا از بین رفته و در نهایت چوب ترمووود مقاوم شود.

نمونه تابلو مغازه چوبی

 

 تابلو مغازه چوبی لاسوگاسی فست فود          تابلو مغازه چلنیوم و ترمووود

 

تابلو مغازه چلنیوم و چوب ترمو آرایشگاه          تابلو مغازه چلنیوم طلایی و چوب ترمو

 

تابلو مغازه با چوب          تابلو مغازه برگر

 

تابلو مغازه آرایشگاه زنانه          تابلو مغازه چوبی تهران

 

تابلو مغازه مکانیکی          تابلو مغازه پاساژ

 

تابلو مغازه چوبی کافه رستوران          تابلو مغازه چوبی و چلنیوم

تابلو مغازه کامپوزیت

تابلو مغازه کامپوزیت


قبل از اینکه در مورد تابلو کامپوزیت توضیح دهیم بهتر است یک تعریف کلی از کامپوزیت داشته باشیم و کمی بیشتر در رابطه با آن بدانیم؛ کامپوزیت به ورق هایی گفته می شود که با استفاده از پلی اتیلن و آلومینیوم تولید می شود که دارای رنگ ها و برندهای متفاوتی نیز می باشد و مراحل تولید آن به این صورت است که پلی اتیلن را بین دو ورق آلومینیوم قرار می دهند و جهت مقاوم سازی، موادی مانند چسب عایق، رنگ و نایلون را روی آلومینیوم استفاده می کنند.

در رابطه با کاربرد کامپوزیت باید گفت که این متریال در بسیاری از صنایع مانند خودرو سازی، ساختمان سازی، تابلو سازی و ... مورد استفاده قرار می گیرد که به کار گیری آن در تابلو سازی معمولا به عنوان زیر سازی حروف های برجسته می باشد که در نهایت تحت عنوان تابلو کامپوزیت شناخته می شود.

از تابلو کامپوزیت نیز می توان به عنوان تبلیغات تابلو شرکت ها، تابلو ارگان ها، تابلو سردر موسسه ها، تابلو مغازه ها و ... استفاده کرد که تابلو کامپوزیت مغازه از بیشترین کاربرد های تابلو کامپوزیت بشمار می رود.

همچنین از نمونه های انواع تابلو کامپوزیت همراه با تلفیق حروف های برجسته می توان به مواردی مانند تابلو کامپوزیت و حروف چلنیوم، تابلو کامپوزیت و حروف استیل، تابلو کامپوزیت و حروف نئون پلاستیک، تابلو کامپوزیت و حروف وکیوم و بسیاری دیگر از تابلو های تلفیقی با کامپوزیت اشاره نمود.

نکته آخر در رابطه با تابلو کامپوزیت هم این است که کامپوزیت به چندین روش قابل اجراست که برخی از آنها با نام های فیکس، هنگ، اچ و ال و ... شناخته می شوند که مشتریان می توانند جهت آگاهی و کسب اطلاعات بیشتر در مورد هر کدام از آنها با متخصصین اجرای کامپوزیت در شرکت های تابلو سازی ارتباط بر قرار نمایند.

نمونه تابلو مغازه کامپوزیت

تابلو مغازه کامپوزیت ابزار فروشی          تابلو کامپوزیت مغازه صرافی

 

تابلو کامپوزیت مغازه مشاورین املاک          تابلو مغازه کامپوزیت کافه رستوران

 

تابلو مغازه کامپوزیت چلنیوم پانچ          تابلو مغازه کامپوزیت فست فود

 

تابلو مغازه کامپوزیت املاک          تابلو مغازه کامپوزیت کبابی

 

تابلو مغازه کامپوزیت موتور فروشی          تابلو مغازه کامپوزیت نئون پلاستیک

 

تابلو مغازه کامپوزیت خشکبار          تابلو مغازه کامپوزیت مدرن

 

تابلو مغازه کامپوزیت پلکسی          تابلو مغازه کامپوزیت رنگی

 

تابلو مغازه کامپوزیت استیل          تابلو مغازه کامپوزیت پروتئینی

 

 تابلو مغازه با سنگ

تابلو مغازه با سنگ
سنگ یک ماده جامد است که در پوسته زمین یافت می شود و در انواع مختلفی نیز موجود می باشد که پر مصرف ترین آنها در زندگی بشر را می توان سنگ طبیعی و سنگ مصنوعی نام برد؛ از سنگ های طبیعی در بسیاری از صنعت ها استفاده می شود که صنعت دکوراسیون داخلی، ساختمان سازی، مبلمان سازی و همچنین تابلو سازی که صنعت مورد بحث ما می باشد از نمونه های کاربرد آن بشمار می رود.

از سنگ های آجر نما، سنگ های دکوراتیو، سنگ مرمر و بسیاری دیگر از نمونه ها می توان در ساخت تابلو سردر، تابلو محیط داخلی و تابلو مغازه استفاده نمود که به طور معمول استفاده از سنگ در تابلو سازی به این صورت است که در ابتدا نما یا زیر کار تابلو با استفاده از سنگ مورد نظر اجرا می شود و در آخر، تابلو ساخته شده که معمولا از نوع حروف های برجسته هستند روی سنگ نصب می شوند و در نهایت نمایی زیبا و متفاوت را از یک تابلو تبلیغاتی ایجاد می نماید.

در مورد به کار گیری و تلفیق حروف های برجسته روی سنگ هم می توانیم به حروف های برجسته ای مانند حروف استیل، حروف چلنیوم، حروف نئون پلاستیک، حروف وکیوم و نصب دیگر حروف های برجسته روی سنگ اشاره داشته باشیم.

نمونه تابلو مغازه با سنگ

تابلو مغازه روی سنگ حک شده          نصب تابلو مغازه روی سنگ

 

تابلو مغازه لاسوگاسی روی سنگ          تابلو مغازه استیل روی سنگ مرمر

 

تابلو مغازه استیل و سنگ آجر نما          تابلو تبلیغاتی مغازه روی سنگ

تابلو مغازه استیل

تابلو مغازه استیل

استیل یکی از متریال هایی است که در دسته فلزات قرار می گیرد و در بسیاری از صنایع از کاربرد های فراوانی برخوردار است که می توان به مواردی مانند خودرو سازی، هواپیما سازی، آسانسور سازی، ساختمان سازی، دکوراسیون، ساخت انواع ظروف، لوستر سازی، و بسیاری دیگر از اصناف و صنایع اشاره نمود.

یکی از مهمترین کاربرد های استیل که امروزه در سطح شهر و سر درب مغازه ها قابل رویت است ساخت تابلو های تبلیغاتی است که معمولا به شکل حروف برجسته استیل ساخته می شوند و به عنوان تابلو مغازه به کار می روند. تابلو استیل در انواع متفاوتی قابل تولید است که تنوع رنگ در آنها از نظر روشنایی و متریال استیل یکی از مزیت های این نوع از حروف برجسته بشمار می رود و با توجه به اینکه بیش از پنجاه دهه از ورود استیل به حرفه تابلو سازی می گذرد کماکان یکی از تابلو های پر فروش در این حرفه بشمار می رود.

از انواع روش های ساخت حروف استیل در تابلو سازی می توان به مواردی مانند تابلو استیل نور اندریک، تابلو استیل رینگی، تابلو استیل و نئون پلاستیک، تابلو استیل پانچی و تابلو های استیل تلفیقی اشاره نمود که هر کدام از آنها از مهمترین گذینه ها در ساخت تابلو مغازه بشمار می روند و می توانند تاثیرات بسزایی در کسب و کارهای دیگر مشاغل ایفا نمایند.

نمونه تابلو مغازه استیل

تابلو مغازه صرافی کامپوزیت و استیل          تابلو مغازه مشاورین املاک استیل

 

تابلو مغازه استیل لاتین          تابلو مغازه استیل سالن زیبایی

 

تابلو مغازه استیل نمایشگاه خودرو          تابلو استیل داخل مغازه

 

تابلو مغازه شیرینی فروشی          تابلو مغازه دکوراسیون داخلی

 

تابلو مغازه استیل مبل فروشی          تابلو مغازه صرافی استیل

 

تابلو جدید مغازه استیل          تابلو مغازه جواهری

 

تابلو مغازه استیل و پلکسی          تابلو مغازه استیل طلایی

تابلو مغازه لاسوگاسی

تابلو مغازه لاسوگاسی

شهر لاس وگاس یکی از شهرهای قدیمی واقع در ایالات متحده ی آمریکا است که در میان اذهان عمومی به شهری نور پردازی شده معروف است؛ شهر لاس وگاس که شهری توریستی نیز محسوب می شود با بسیاری از المان های نوری نور پردازی شده است که می توان این نور پردازی را در تابلو های تبلیغاتی در سطح شهر نیز مشاهده نمود که یکی از این نور پردازی ها مربوط به تابلو مغازه ها می شود.

تابلو مغازه ها در لاسوگاس با استفاده از لامپ های نئون، لامپ های فلامنتی و بسیاری دیگر از متریال های روشنایی مورد نور پردازی قرار می گیرند که این امر سبب گشده تا امروزه در بسیاری از کشورها تابلو هایی با نام تابلو لاسوگاسی یا حروف لاسوگاسی تولید شود که در رابطه با این مورد کشور ما هم از این امر مستثنی نمی باشد.

تابلو لاسوگاسی در ایران بیشتر مربوط می شود به حروف هایی که با استفاده از لامپ های فلامنتی، لامپ های گرد رنگی و یا تابلو نئون ساخته می شوند، اما بعضا برخی از مشتریان هر تابلویی که با استفاده از لامپ های فلامنتی ساخته می شوند را هم تابلو لاسوگاسی می نامند که البته این نام، دور از نام تابلو لاسوگاسی هم نمی باشد.

به عنوان مثال می توان یک نوع تابلو تولید نمود که زمینه آن کامپوزیت، حروف برجسته به کار رفته در آن چنلیوم و دور تا دور آن لامپ های فلامنتی یا همان لامپ لاسوگاسی به کار رفته باشد، که در این صورت می توان این نوع از تابلو تلفیقی را با نام تابلو کامپوزیت، تابلو چلنیوم و یا تابلو لاسوگاسی نام برد.

نکته دیگری که باید در رابطه با لامپ های موجود در تابلو لاسوگاسی عنوان کنیم این است که لامپ های لاسوگاسی قابلیت نصب و اتصال فلاشر را به خود دارند که مسلما با انجام این عمل می توان شاهد اجرای افکت های متنوع و زیبا در نور پردازی تابلو و لامپ های لاسوگاسی بود.

نمونه تابلو مغازه لاسوگاسی

تابلو مغازه لاسوگاسی فست فود          تابلو مغازه لاسوگاسی تعمیرگاه

 

تابلو حروف لاسوگاسی مغازه          تابلو لاسوگاسی کافه گیم

 

تابلو لاسوگاسی داخل مغازه          تابلو لاسوگاسی مغازه جگرکی

 

تابلو لاسوگاسی لایت باکس مغازه          تابلو مغازه لاسوگاسی کافه رستوران

 

تابلو مغازه لاسوگاسی لوگو          تابلو لاسوگاسی مغازه پیتزا فروشی

تابلو مغازه لبه سوئدی

تابلو مغازه لبه سوئدی
امروزه پیشرفت تکنولوژی در زمینه حروف سازی آنقدر گسترش یافته است که می توان ساخت و نصب حروف های برجسته بسیار مدرنی را بر روی سردر اماکن مختلف تجاری و حتی مسکونی شاهد بود. به عنوان مثال نصب حروف های برجسته به عنوان تابلو مغازه، و تابلو شرکت و یا نصب تابلو حروف های برجسته به عنوان تابلو ساختمان های مسکونی جهت شناسایی نام ساختمان و یا نام بلوک ها را می توان برخی از این نمونه ها نام برد.

یکی از جدید ترین حروف های برجسته که امروزه مغازه داران از آن به عنوان تابلو مغازه بهره می گیرند، حروف برجسته لبه سوئدی است که با توجه به تنوع رنگ و زیبایی منحصر به فردش بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

اگر بخواهیم در مورد حروف برجسته لبه سوئدی توضیح دهیم می توانیم جهت درک بهتر این نوع از حروف را اینطور تفسیر کنیم که حروف برجسته لبه سوئدی یکی از حروف های برجسته ای است که متریال مصرفی در آن با حروف چنلیوم یکسان می باشد؛ در حقیقت متریال های به کار رفته در این دو حروف عبارتند از پلکسی گلاس، پی وی سی، اس ام دی و آلومینیوم.

البته دو تفاوت در حروف چنلیوم و حروف لبه سوئدی وجود دارد که یکی از آنها نوع آلومینیوم به کار رفته و مورد دیگر شکل ظاهری این دو حروف برجسته می باشد.

در مورد لبه حروف چنلیوم و حروف لبه سوئدی باید گفت که کمی از لحاظ ظاهر و کمی هم در فرآیند تولید با یکدیگر تفاوت دارند که در مورد ظاهر کلی حروف باید گفت که تفاوت ها کمی بیشتر می شود به این صورت که در ساخت حروف لبه سوئدی، پلکسی گلاس روی لبه قرار می گیرد و در ساخت حروف چنلیوم، پلکسی گلاس در حدود 5 میل داخل لبه قرار داده می شود.

در مورد پهنای حروف لبه سوئدی هم باید گفت که لبه های موجود در بازار معمولا با پهنای 9،7،5 و 11 سانتیمتر عرضه می گردند.

نمونه تابلو مغازه لبه سوئدی

تابلو مغازه لبه سوئدی روی چوب          تابلو مغازه نمایشگاه لبه سوئدی

 

تابلو مغازه حروف لبه سوئدی          تابلو مغازه لبه سوئدی نقره ای

 

تابلو مغازه نئون پلاستیک

تابلو مغازه نئون پلاستیک

تابلو های حروف برجسته نئون پلاستیک یکی از قدمت دار ترین تابلو های تبلیغاتی سر در مغازه و اماکن تجاری به شمار می رود.این نوع تابلو ها بعد از ورود تابلو های نئون شیشه ای به عرصه تبلیغات شروع به ظهور و پدیدار شدن کردند و در اصل یکی از عمده دلایل نام گذاری این حروف ها استفاده از نئون در دهه های قبل ، جهت نور پردازی تابلو نئون پلاستیک می باشد.

تابلو نئون پلاستیک توسط متریالی به نام پلکسی گلاس که نوعی پلاستیک شبیه به شیشه است به دست حروف سازان در کارگاه های تابلو سازی ساخته می شود و عمده تفاوت آن با تابلو چلنیوم قابلیت نور پردازی از لبه های حروف است که باعث زاویه دید بهتر عابرین خواهد شد.

تابلو مغازه سه بعدی وکیوم

تابلو مغازه سه بعدی وکیوم

تابلو حروف برجسته وکیوم که ظاهر سه بعدی آن باعث عمده تفاوت این حروف با دیگر حروف های برجسته می باشد مدت زمان زیادی نیست که از ورودش به بازار تابلو های تبلیغاتی می گذرد.این نوع از حروف برجسته توسط دستگاه پرس وکیوم همراه با تلفیق حروف هایی مانند نئون پلاستیک ، حروف استیل و حروف چلنیوم یکی از نمونه های چشم نواز جهت ساخت تابلو مغازه ، تابلو شرکت ها و موارد مشابه به شمار می رود.

تابلو مغازه پلکسی گلاس

تابلو مغازه پلکسی گلاس

به قطع و یقین می توان پلکسی گلاس را یکی از پر مصرف ترین مواد در حرفه تابلو سازی و ساخت حروف های برجسته بر شمرد که می توان این مورد را با مطالعه همین مطلب به خوبی درک کرد.

اما نکته جالب این است که برخی از تابلو های سر در را می توان تنها با پلکسی گلاس تولید و نصب کرد به این صورت که پلکسی گلاس را مطابق با طرح مورد نظر توسط دستگاه لیزر برش داد و بر روی نمای مغازه نصب کرد.

در رابطه با نصب حروف پلکسی برای تابلو مغازه هم باید گفت که می توان با استفاده از چسب های دو طرفه و یا پیچ کردن پلکسی به محل مورد نظر اقدام به این کار نمود.

 

تابلو مغازه ال ای دی

تابلو مغازه ال ای دی
پیشرفت علم و تکنولوژی در دنیای امروز بر کسی پوشیده نیست و این امر برای اکثر افراد جامعه کاملا اثبات شده می باشد؛ به طوری که می توان در بسیاری از علوم شاهد این موضوع بود که یکی از آنها علم الکترونیک است.
یکی از مواردی که قصد اشاره به آن را داریم ساخت ال ای دی و انواع آن در علم الکترونیک و ورود برخی آنها به صنعت و حرفه تابلو سازی است.

ساخت تابلو هایی مانند تابلو های حروف برجسته و روشنایی آنها با استفاده از لامپ های ال ای دی و ساخت تابلو های ال ای دی ثابت و تابلو های ال ای دی روان از همین دست تابلو های تبلیغاتی هستند که از کاربرد های بالایی میان مشتریان برخوردار هستند؛ به عنوان مثال به مختصر توضیحاتی در مورد دو تابلو کاربردی به نام تابلو روان و تابلو ال ای دی ثابت جهت درک بیشتر این موضوع خواهیم پرداخت.

تابلو مغازه ال ای دی روان

تابلو مغازه ال ای دی روان
تابلو ال ای دی روان به تابلو هایی گفته می شود که با استفاده از ماژول های ال ای دی و کنار هم قرار گرفتن آنها در قاب های مخصوص فلزی ساخته می شود که روشنایی و نمایش متن در آنها با استفاده نصب بورد کنترلر های مخصوص داخل قاب تابلو و برنامه ریزی آنها با استفاده از کامپیوتر انجام می گیرد.

ماژول های تابلو روان در رنگ های قرمز، سبز، آبی، سفید، سبز، زرد، بنفش و تمام رنگ تولید می شوند که مسلما هر رنگ مورد استفاده ماژول ها در تابلو روان باعث می شود تا متن ها و تصاویر به نمایش در آمده در تابلو مطابق با رنگ به کار رفته ماژول ها باشند.

در مورد ماژول های تمام رنگ نیز باید گفت که به کار بردن این نوع از ماژول ها در تابلو روان باعث به نمایش در آمدن متن ها و تصاویر در انواع رنگ و بدون محدودیت خواهد بود که در رابطه با همین مورد به این نکته نیز باید اشاره نمود که امروزه ماژول های فول کالر یا همان تمام رنگ قابلیت پخش 16 میلیون رنگ را دارند که این مورد با استفاده از مادر بورد های مخصوص میثر خواهد بود.

از کاربرد های تابلو روان می توانیم به مواردی همچون تابلو اطلاعات در اتوبانها و جاده ها، تابلو نمایش آلودگی هوا در شهرها، تلویزیون های شهری و تابلو مغازه ها اشاره نمایم.

تابلو مغازه ال ای دی ثابت

تابلو مغازه ال ای دی ثابت
تابلو ال ای دی ثابت در تابلو سازی که یکی از تابلو های ال ای دی جدید در این حرفه است به تابلو هایی گفته می شود که با استفاده از ال ای دی های مخصوص و ریز ساخته می شود، به این صورت که حروف مورد نظر با استفاده از دستگاه لیزر روی پلکسی یا فیبر برش کاری و سوراخ کاری می شود و در نهایت مبادرت به مونتاژ، جای گذاری و در نهایت روشنایی ال ای دی ها می گردد.

امروزه تابلو ال ای دی ثابت یکی از تابلو های پر فروش و مورد استفاده به عنوان تابلو مغازه بشمار می رود که می توان از عمده کاربرد آن به عنوان تابلو تبلیغاتی پشت شیشه مغازه ها اشاره نمود.

تابلو ال ای دی ثابت در رنگ های مختلف ال ای دی ساخته می شود که پر کاربرد ترین و پر مصرف ترین آنها به ترتیب عبارتند از؛ ال ای دی های سبز، قرمز، آبی، سفید، زرد، آفتابی، بنفش و در آخر ال ای دی های تمام رنگ.

در رابطه با کیفیت ال ای دی هایی که در ساخت تابلو ال ای دی ثابت مورد استفاده قرار می گیرند هم باید گفت که رنگ های قرمز، سبز و آبی که سه رنگ اصلی هم بشمار می روند از با کیفیت ترین ها در تولید این مدل از تابلو هستند.

مورد دیگری که باید به موضوع تابلو ال ای دی ثابت اضافه کرد این است که قیمت گذاری تابلو ال ای دی ثابت با توجه به نوع ال ای دی استفاده شده و اینکه ال ای دی ها روی فیبر یا پلکسی گلاس مونتاژ شده اند متغیر است و به طور کلی باید گفت که اگر ال ای دی ها روی پلکسی گلاس مونتاژ شده باشند، قیمت به مراتب بالاتری نسبت به مونتاژ ال ای دی روی فیبر خواهند داشت و دلیل آن هم این است که قیمت ورق پلکسی گلاس نسبت به فیبر بالاتر است.

تابلو مغازه منو دیجیتال

تابلو مغازه منو دیجیتال

یکی دیگر از تابلوها که امروزه بیشتر به عنوان تابلو داخل مغازه ها مورد استفاده قرار می گیرد، تابلو منو دیجیتال قیمت است که بیشترین استفاده آن در مغازه ها مربوط می شود به اعلام نرخ محصولات و خدمات یک مغازه.

اعلام نرخ روی تابلوهای منو دیجیتال هم با استفاده از نوعی نمایشگر به نام سون سگمنت که قابلیت نمایش اعداد را دارند صورت می گیرد.

تابلو مغازه نئون

تابلو مغازه نئون
تابلو نئون یکی دیگر از تابلو های تبلیغاتی در صنعت تابلو سازی است و نام آن بیش از چندین دهه است که برای اکثر افراد آشناست؛ کاربرد تابلو نئون از زمان های دور تا به حال معمولا در جهت تبلیغات مکان های تجاری بوده است که تابلو مغازه نیز یکی از آنها بشمار می رود.

در این مطلب ما قصد داریم تابلو نئون را به دو مورد تقسیم بندی کنیم که یکی از آنها تابلو نئون شیشه ای قدیمی و دیگری تابلو نئون جدیدی به نام تابلو نئون فلکس می باشد.

تابلو مغازه نئون شیشه ای

تابلو مغازه نئون شیشه ای
تابلو نئون شیشه ای یکی از انواع تابلو تبلیغاتی است که با استفاده از لوله های باریک شیشه ای ساخته می شود و با استفاده از گازهای نئون و نصب دو الکترود در دو سر آن به مرحله روشنایی می رسد.

ساخت تابلو نئون شیشه ای به این صورت است که در ابتدا طرح تابلو روی کاغذ پلات می شود و توسط نیرو های انسانی نئون ساز با استفاده از حرارت و شکل دادن به لوله های شیشه ای مطابق با طرح تابلو مبادرت به ساخت آن می گردد.

در رابطه با کاربرد تابلو نئون شیشه ای هم باید گفت، با توجه به اینکه امروزه تابلو های مدرن بسیاری وارد بازار تابلو سازی شده اند، اما کماکان شاهد ساخت و نصب تابلو نئون شیشه ای در برخی مکان ها مانند رستوران ها، کافی شاپ ها، فضاهای دکوراتیو و ... هستیم که با رویت هر کدام از آنها می توان حس و حالی قدیمی و نوستالژی از یک تابلو تبلیغاتی را تجربه نمود.

تابلو مغازه نئون فلکسی

تابلو مغازه نئون فلکسی
یکی از جدیدترین تابلو های تبلیغاتی تابلو نئون فلکس یا نئون فلکسی است که با استفاده از پلاستیک های نرم ساخته می شود؛ تابلو نئون فلکسی نسبت به تابلو های نئون شیشه از مزیت هایی بسیاری برخوردار است که می توان به این موارد اشاره نمود که تابلو نئون فلکس از تنوع رنگ بسیار بالایی برخوردار می باشد، دارای مصرف برق پایینی است، دوام و طول عمر بالایی دارد و در آخر ساخت و نصب آسانی نسبت به نئون شیشه ای دارد.

در آخر باید گفت که تابلو نئون شیشه ای در صنعت تابلو سازی کماکان مورد استفاده قرار می گیرد و تا به امروز جایگاه خود را از دست نداده است و اینکه کدام یک از دو نوع تابلو نئون توسط مشتریان مورد استفاده قرار می گیرد، امریست که کاملا سلیقه ای خواهد بود.

تابلو مغازه لایت باکس

تابلو مغازه لایت باکس
تابلو لایت باکس یکی دیگر از تابلو های تبلیغاتی است که معنی آن از انگلیسی به فارسی جعبه نور است و ساخت آن به این شکل است که در ابتدا یک جعبه با استفاده از متریال هایی مانند چوب، آلومینیوم، پلکسی گلاس، استیل و ... ساخته شده و در آخر با استفاده از اس ام دی های خطی، اس ام دی های بلوکی یا اس ام دی های لنز دار از داخل نور پردازی می شود و در جهت تبلیغات به عنوان تابلو مغازه، شرکت و دیگر مکان های تجاری مورد استفاده قرار می گیرند.

در مورد تبلیغاتی که در تابلو های لایت باکس انجام می شود هم باید گفت که این تبلیغات روی فریم ساخته شده لایت باکس به شکل چاپ قرار می گیرد و در مورد چاپ روی لایت باکس ها نیز باید یادآور شد که نوع چاپ معمولا چاپ استیکر، بک لایت و پارچه می باشد که می تواند به شکل عکس و یا متن به نمایش در آید.

نوع دیگری از تبلیغات هم که می توان روی لایت باکس ها اجرا نمود به شکل برش پلکسی گلاس است، به این صورت که سطح روی لایت باکس از جنس پلکسی گلاس در نظر گرفته می شود و بعد از آن تبلیغات به شکل برش پلکسی گلاس روی زمینه اصلی که جنس آن هم پلکسی گلاس است نصب می شود.

البته تابلو های لایت باکس علاوه بر تبلیغات، جنبه تزئینی نیز دارند که می توان از آنها به عنوان دکوراسیون داخلی، قاب عکس های نورانی و مواردی مشابه نیز استفاده نمود؛ اما به طور کلی استفاده عمده از لایت باکس به عنوان تبلیغات می باشد که اغلب توسط مجموعه های تابلو سازی در انواع تابلو لایت باکس ساخته می شود.

تابلو دو طرفه مغازه

تابلو دو طرفه مغازه
یکی دیگر از انواع تابلو تبلیغاتی که می توان از آن به عنوان یک تابلو مغازه در اهداف بازاریابی به موفقیت دست یافت تابلو دو طرفه گرد است که برخی از مشتریان این نوع از تابلو را با عنوان هایی چون تابلو گرد مغازه، تابلو باکس گرد مغازه، تابلو دو طرفه مغازه و ... می شناسند.

تابلو دو طرفه مغازه را می توان با استفاده از متریال های متفاوتی مانند استیل، پلکسی، فلز و آلومینیوم به صورت ثابت و گردان تولید کرد که در این بین از جدید ترین های تولید و ساخت را باید به متریال آلومینوم اختصاص داد که انصافا علاوه بر جدید بودن مزایایی چون دوام بالا و زیبایی را نیز یدک می کشد.

البته منظور از به کار گیری آلومینیوم در تابلو دو طرفه گرد این است که لبه کار با استفاده از آلومینیوم ساخته می شود و در مقابل، دو طرف تابلو پلکسی قرار داده می شود که این پلکسی ها می توانند به شکل تخت و یا وکیوم شده مورد استفاده قرار گیرند.
همچنین باید به این نکته هم اشاره داشته باشیم که متن و تصاویر تبلیغاتی روی تابلو های گرد دو طرفه را می توان با استفاده از چاپ استیکر، چاپ فلت بد و یا برش پلکسی گلاس انجام داد و به نمایش گذاشت.

نمونه تابلو دو طرفه مغازه

تابلو مغازه دو طرفه آرایشگاه          تابلو مغازه دو طرفه پلکسی تخت

 

تابلو مغازه دو طرفه کافه          تابلو مغازه دو طرفه وکیوم

تابلو مغازه فلکسی

تابلو مغازه فلکسی

تابلو فلکسی یا همان تابلو فلکسی فیس یکی از تابلو های تبلیغاتی است که نزدیک به دو دهه از ورودش به حرفه تابلو سازی می گذرد و کماکان مورد استفاده قرار می گیرد. شاید بتوان دلیل کاربرد تابلو فلکسی فیس نسبت به دیگر تابلو های تبلیغاتی مانند حروف برجسته به عنوان تابلو مغازه را قیمت آن عنوان کرد. ساخت تابلو فلکسی فیس که در دسته تابلو مغازه ارزان قیمت قرار دارد به این شکل است که در ابتدا فریم آهنی متناسب با ابعاد تابلو ساخته می شود و بعد از آن چاپ فلکسی روی آن قرار گرفته و توسط مهتابی نور پردازی می شود.

انواع تابلو مغازه فلکسی

تابلو مغازه فلکسی فیس با استفاده از متریال های مختلفی ساخته می شود که مسلما کاربرد انواع متریال ها می تواند تابلو فلکسی فیس را نیز به انواع متفاوتی از تقسیم بندی کند. یکی از مهمترین متریال ها در ساخت تابلو فلکسی، چاپ تابلو است که از نظر کیفی به دسته های مهمی تقسیم می شود. چاپ فلکسی معمولا به دو روش چینی و کره ای انجام می شود که در این مورد باید گفت چاپ کره ای از کیفیت بالاتری برخوردار است که در این نوع از چاپ، متریال فلکسی و رنگ های مورد استفاده نسبت به چاپ چینی مرغوب تر و با دوام تر خواهند بود.

همچنین موارد دیگری در نوع تابلو فلکسی و دسته بندی آنها موثرند که می توان به عناوینی مانند، سپری تابلو فلکسی، سینی تابلو فلکسی، پروفیل تابلو فلکسی و ورق گالوانیزه تابلو فلکسی اشاره نمود.

نمونه تابلو مغازه فلکسی

تابلو مغازه فلکسی دو نبش          تابلو مغازه فلکسی فست فود

 

تابلو مغازه فلکسی بیمه پارسیان          تابلو مغازه فلکسی مشاورین املاک

 

تابلو مغازه فلکسی موبایل فروشی          تابلو مغازه فلکسی سوپر پروتئین

 

تابلو مغازه فلکسی کناف          تابلو مغازه فلکسی کلید سازی

 

تابلو مغازه فلکسی آبمیوه بستنی          تابلو مغازه لوازم خانگی اسنوا

 

تابلو فلکسی سالن زیبایی          تابلو مغازه فلکسی لایکو

همانطور که گفته شد شناخت انواع تابلو مغازه از اولین اقدامات و مراحل مهم در انتخاب تابلو مغازه می باشد که در ادامه به دیگر عناوین مهم در این مورد خواهیم پرداخت

قیمت ساخت تابلو مغازه | قیمت انواع تابلو مغازه

قیمت تابلو مغازه

تابلو های متفاوت در تابلو سازی از قیمت های مختلفی بر خوردار هستند که با توجه به متغیر بودن قیمت، نوع تاثیر گذاری بر مشتری و زیبایی تابلو نیز دارای تفاوت های بسیاری می باشد.

به عنوان مثال ساخت و نصب یک تابلو فلکسی فیس که دوران ظهور آن به دو دهه قبل بر میگردد، با توجه به نوع تغییرات و ساخت تابلو های مدرن امروزی تاثیر آنچنانی در کسب و کار و فروش محصولات نخواهد داشت و مسلما برای معرفی خدمات هر محصولی استفاده از تابلویی مدرن و زیبا میتواند تاثیرات بسزایی داشته باشد و همانطور که عنوان کردیم علاوه بر زیبایی قیمت ساخت تابلو ها نیز با هم تفاوت خواهند داشت.

اما به طور کلی قیمت ساخت تابلو مغازه با توجه به نوع آن مورد محاسبه قرار می گیرد که معمولا به صورت متر مربع، متر محیط، سانتیمتر و روش هایی مشابه انجام می گیرد که در ادامه مطلب با ذکر قیمت چند نوع از تابلو مغازه که در بالا با آنها آشنا شدیم به این موضوع واقف خواهیم آمد.

قیمت تابلو مغازه چلنیوم

یکی از مهمترین مواردی که معمولا توسط مشتریان در رابطه با سفارش تابلو چلنیوم مورد توجه قرار دارد، قیمت تابلو چلنیوم است که باید گفت قیمت این نوع از تابلو تبلیغاتی که یکی از انواع حروف های برجسته است به صورت متر محیط محاسبه می شود که منظور از متر محیط همان متر دور حروف است.

از دیگر مواردی که در قیمت تابلو چلنیوم تاثیر گذار است، متریال های مورد استفاده در آن می باشد. به عنوان مثال استفاده از لبه چنلیوم 0.4 نسبت به لبه چنلیوم 0.3 در ساخت حروف چنلیوم می تواند قیمت تابلو چلنیوم را افزایش دهد؛ و یا در مثالی دیگر، به کار گیری از پلکسی و اس ام دی های بلوکی با برندهای مرغوب می تواند در قیمت تابلو چلنیوم برای مغازه تاثیر گذار باشد.

قیمت تابلو مغازه چوبی

تابلو مغازه چوبی که در این مطلب با آن آشنا شدیم به روش های مختلفی قیمت گذاری می شود؛ به عنوان مثال اگر در ساخت تابلو مغازه از متریال چوب ترمووود استفاده شود، قیمت آن به شکل متر مربع و یا متر شاخه های به کار رفته چوب در تابلو می باشد.

همچنین استفاده از برندهای مختلف چوب که از لحاظ کیفیت با یکدیگر متفاوت هستند از موارد موثر و تاثیر گذار در قیمت تابلو مغازه چوبی می باشد.

قیمت تابلو مغازه کامپوزیت

در قسمت های بالا در رابطه با تابلو مغازه کامپوزیت توضیح دادیم و گفتیم که تابلو مغازه کامپوزیت از نظربرند، رنگ و اجرا در انواع متفاوتی دسته بندی می شود؛ لذا باید گفت که همین موارد از عوامل اصلی در قیمت گذاری تابلو کامپوزیت بشمار می روند که با در نظر داشتن آنها، در نهایت قیمت تابلو کامپوزیت بر حسب مقدار ورق مصرفی محاسبه خواهد شد.

در رابطه با متراژ ورق های کامپوزیت هم باید گفت که ابعاد ورق های کامپوزیت 125*320 سانتیمتر هستند که با توجه به این ابعاد باید گفت که هر ورق کامپوزیت برابر با 4 متر مربع خواهد بود.

قیمت تابلو مغازه با سنگ

قیمت گذاری روی تابلو مغازه ای که با سنگ ساخته می شود به دو مورد بستگی دارد یکی نوع سنگ به کار رفته در تابلو و دیگری نوع حروف های برجسته ای که ساخته شده و روی سنگ قرار گرفته ایند

قیمت تابلو مغازه استیل

تابلو مغازه استیل هم مانند دیگر حروف های برجسته با توجه به نوع استیل و نوع حروف ساخته شده قیمت گذاری می شود که در نهایت اعلام قیمت آن به شکل متر محیط صورت می گیرد.

به عنوان مثال ساخت حروف استیل تلفیقی همراه با پلکسی گلاس و روشنایی نسبت به نوع ساده آن بالاتر می باشد.

قیمت تابلو مغازه لاسوگاسی

تابلو مغازه لاسوگاسی هم مانند دیگر تابلو های تبلیغاتی به چند روش محاسبه می شود؛ به عنوان مثال اگر یک تابلو با استفاده از حروف لاسوگاسی و زمینه کامپوزیت ساخته شده باشد حروف برجسته لاسوگاسی بر حسب متر محیط و زمینه کامپوزیت بر حسب متر مربع قیمت گذاری می شود.

قیمت تابلو لبه سوئدی

قیمت حروف لبه سوئدی مانند دیگر حروف های برجسته با توجه به متر دور (متر محیط محاسبه می شود) که مواردی مانند نوع متریال و ابعاد حروف نیز در این امر دخیل هستند.

قیمت تابلو نئون پلاستیک

حروف نئون پلاستیک به شکل دستی و به دست حروف سازان حرفه ای ساخته می شود که ضرافت در ساخت آن می تواند یکی از عوامل مهم در قیمت گذاری آن باشد که در نهایت قیمت تابلو نئون پلاستیک برحسب متر محیط محاسبه خواهد شد.

قیمت تابلو سه بعدی وکیوم

حروف وکیوم معمولا یک نوع حروف تلفیقی است که با توجه به نوع متریال های به کار رفته در آن قیمت گذاری می شود؛ به عنوان مثال حروف وکیوم همراه با حروف استیل را به شکل متر محیط محاسبه می کنند که باید قیمت حروف ساخته شده استیل را با پلکسی گلاس جمع کرد و در نهایت قیمت واحد را به مشتریان اعلام نمود.

قیمت تابلو مغازه پلکسی گلاس

قیمت گذاری تابلو مغازه پلکسی گلاس با توجه به مقدار پلکسی گلاس مصرفی محاسبه می شود که موارد دیگر مانند پشت چسب دار بودن پلکسی گلاس و محل نصب نیز در محاسبه قیمت دخیل خواهند بود.

قیمت تابلو مغازه ال ای دی

در این مطلب تابلوهای ال ای دی را به دو دسته تقسیم بندی کردیم که یکی از آنها ال ای دی روان و دیگری ال ای دی ثابت عنوان شدند.

در رابطه با قیمت تابلو مغازه ال ای دی روان باید گفت که قیمت این تابلو بر حسب متر مربع محاسبه می شود و در مقابل قیمت تابلو ال ای دی ثابت بر حسب متر محیط یا تعداد ال ای دی های به کار رفته در تابلو محاسبه می شود.

قیمت تابلو مغازه منو دیجیتال

قیمت گذاری تابلو مغازه دیجیتال بر حسب تعداد آیتم قیمت ها یا همان تعداد سون سگمنت ها محاسبه می شوند؛ به عنوان مثال اگر در یک تابلو 20 عدد سون سگمنت به کار رفته باشد با توجه به همان تعداد و با نخ روز قیمت گذاری می شوند.

قیمت تابلو مغازه نئون

تابلو نئون را به دو بخش تقسیم کردیم که یکی از آنها تابلو نئون شیشه ای و دیگری تابلو نئون فلکسی می باشد که به طور کلی باید گفت قیمت تابلو نئون فلکسی و نئون شیشه ای با توجه به مقدار مصرف نئون محاسبه می گردد.

قیمت تابلو لایت باکس

تابلوهای لایت باکس انواع مختلفی دارند که محاسبه قیمت تمام آنها به یک شکل می باشد و آن هم محاسبه قیمت بر حسب متر محیط می باشد.

قیمت تابلو دو طرفه مغازه

تابلو دو طرفه معمولا به شکل صفحه تخت و یا وکیوم شده تولید می شوند که قیمت گذاری آنها با توجه به ابعاد ساخت محاسبه می شود که به طور کلی باید گفت قیمت نوع وکیوم شده نسبت به صفحه تخت بالاتر خواهد بود.

قیمت تابلو مغازه فلکسی فیس

تابلو فلکسی فیس که در این مطلب با آن آشنا شدیم یکی از تابلو هایی است که به صورت متر مربع قیمت گذاری می شود و مواردی مانند نوع چاپ فلکسی و یا نوع روشنایی فلکس در آن تاثیر گذار هستند.

مثلا اگر تابلو فلکسی فیس بدون نور باشد دارای قیمتی پایینتر نسبت به فلکسی با نور خواهد بود و یا اگر روشنایی فلکس از نوع اس ام دی باشد قیمت آن نسبت به مهتابی به مراتب بالاتر خواهد بود.

 

نمونه طرح تابلو مغازه

طراحی تابلو مغازه

بعد از شناخت انواع تابلو مغازه و قیمت تابلو مغازه، طراحی یک تابلو تبلیغاتی متناسب با نوع فعالیت هر کسب کاری یکی از مهمترین شاخص ها در انتخاب یک تابلو به شمار می رود. در واقع طراحی، پایه و اساس یک تابلو تبلیغاتی مغازه قبل از ساخت می باشد.

نوع طرح، رنگ، فونت و بسیاری دیگر از نکات مهم در طراحی می تواند یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار جهت جذب مشتری و در نهایت بهینه کردن در فروش محصولات باشد.

نمونه تابلو مغازه

بعد از توضیح در مورد نمونه طرح تابلو مغازه یکی از مواردی که بسیاری از اذهان عمومی را درگیر می نماید، نمونه تابلو مغازه است. در واقع افراد بعد از طراحی تابلو مغازه خود نیازمند اطلاعات لازم در مورد اینکه خروجی تابلو به چه صورت خواهد بود هستند. همانطور که می دانیم تابلو های تبلیغاتی توسط متریال های متفاوتی به مرحله تولید و اجرا می رسند و مسلما رویت نمونه های اجرا شده تابلو در اصناف مختلف می تواند حائز اهمیت باشد.

در رابطه با همین مورد مهم لازم می دانیم تا قبل از اجرای یک پروژه تابلو مغازه با چندین نمونه از اجراها آشنا شویم و در مورد آنها از نظر تصویری به اطلاعاتی دست یابیم.

تابلو چلنیوم مغازه ابزار فروشی          تابلو مغازه باکس چلنیوم طلایی

 

تابلو مغازه کافه رستوران          تابلو مغازه آرایشگاه زنانه

 

تابلو مغازه چلنیوم املاک          تابلو مغازه چلنیوم کریستال

 

تابلو مغازه الکتریکی چلنیوم دوبل پانچ          تابلو مغازه چلنیوم فست فود

 

 تابلو مغازه با چوب          تابلو مغازه خشکبار

 

تابلو مغازه پروتئینی          تابلو مغازه با چوب ترمو

 

 تابلو مغازه طرح چوب          تابلو مغازه فست فود

 

تابلو مغازه فرش فروشی          تابلو مغازه گل فروشی

 

تابلو مغازه موبایل فروشی          تابلو مغازه پولکی

 

تابلو مغازه برجسته          تابلو مغازه لاس وگاسی پیتزا

 

 

قیمت طراحی تابلو مغازه

تابلو های مغازه قبل از ساخت می بایست توسط طراح مجموعه تابلو سازی به مرحله طراحی برسد که این عمل با توجه به خلق ایده ها و نو آوریهای یک طراح می تواند تاثیرات مفیدی را در خروجی و کلیت یک تابلو تبلیغاتی داشته باشد. امروزه خلق ایده ها در تابلو سازی و بخش طراحی توسط نرم افزار های کامپیوتری انجام می گیرد که مسلما طراح باید شناخت کافی از یک نرم افزار طراحی داشته باشد.

نحوه کارکرد نرم افزارهای کامپیوتری در تابلو سازی با یکدیگر متفاوت می باشد و مسلما طراح جهت طراحی یک تابلو تبلیغاتی با هر کدام از نرم افزار ها زمان مختص به خود را صرف می کند که این مورد یکی از عوامل تاثیر گذار روی قیمت طراحی تابلو مغازه می باشد. به عنوان مثال طراحی توسط نرم افزار های سه بعدی از قیمت بالاتری نسبت به نرم افزار های معمولی برخوردار است که البته باید به این نکته مهم اشاره نمود که معمولا اکثر مجموعه های تابلو سازی بعد از عقد قرار داد یک تابلو تبلیغاتی هزینه ای بابت طراحی دریافت نمی کنند.

بهترین رنگ برای تابلو مغازه

رنگ ها امروزه از نظر روانشناسی اهمیت بسیاری در دنیا دارند که این امر مهم در صنایع و مشاغل نیز به کار گرفته می شود. صنعت و حرفه تابلو سازی یکی از اصناف و صنایعی است که در دسته مشاغل فنی، حرفه ای و همچنین هنری قرار دارد. تابلو سازی صنعتی است که با هنر هایی مانند خطاطی و نقاشی ادغام شده است و هر چه افراد مشغول به فعالیت در این حرفه با هنر های عنوان شده آشنا باشند می توانند در اجرای یک پروژه تابلو سازی زیبا سهیم باشند.

اما شناخت رنگ ها که مربوط به شناخت هنر نقاشی نیز می باشد می تواند در ساخت یک تابلو تبلیغاتی زیبا نیز از عوامل مهم بشمار رود و هارمونی زیبایی را در یک تابلو تبلیغاتی ایجاد نماید. در واقع پرسنل یک مجموعه تابلو سازی می توانند مشاور مدیران هر کسب و کاری در انتخاب بهترین رنگ برای تابلو مغازه باشند.

تابلو مغازه جدید | تابلو مغازه مدرن

تمایل به مدرن بودن و نو بودن در دنیای تمامی انسانها امریست که غیر قابل انکار می باشد و این خاصیت و غریزه انسانی است که در تمام مراحل زندگی خود به دنبال نو آوری ها باشد.

به طور کلی جدید بودن و تازه بودن واژه هایی هستند که همراه با نوآوری در کنار هم قرار می گیریند و این نوآوری می تواند در بسیاری از موارد مختلف در زندگی افراد قرار داشته باشد. به عنوان مثال نوآوری در تابلو های تبلیغاتی و تابلو سازی در جهت ساخت انواع تابلو مغازه و دیگر مکان های تجاری می تواند جهشی بزرگ در بازاریابی و فروش محصولات از نوع تبلیغات محیطی باشد.

تابلو های تبلیغاتی که با توجه به اهداف خود که تبلیغات و معرفی کسب و کار ها می باشند، همه روزه در معرض دید افراد قرار دارند لذا در جهت همین موضوع مجموعه های تابلو سازی سعی بر آن دارند تا با نصب جدید ترین تابلو های تبلیغاتی، تفاوت و نو آوری هایی در سطح شهر ایجاد نمایند که مسلما همین مورد برای مشتریان نیز از عوامل اصلی در متفاوت بودن با رقبای خود بشمار می رود و در مورد سفارش یک تابلو مغازه جدید نیز صدق می کند.

با کمی اطلاعات می توان به تاثیر انواع تبلیغات در فروش محصولات یک مجموعه پی برد که تبلیغات محیطی نیز یکی از این تبلیغات می باشد. به عنوان مثال تبلیغات و نصب یک تابلو تبلیغاتی بر سر در یک مغازه می تواند فروشی بالغ بر 80 درصد نسبت به یک مغازه مشابه بدون تابلو را افزایش دهد که این امر طبق نظر سنجی فعالان فروش و بازار یابی کاملا اثیات شده می باشد.

در مقابل همین موضوع، ایده های نو و نصب یک تابلو مغازه جدید نسبت به تابلو قدیمی تر نیز می تواند باعث افزایش 50 درصدی فروش آن مجموعه به دلیل متفاوت بودن و کنجکاوی خریدار نسبت به محصول آن باشد.
موضوع آخر هم اینکه تمامی تابلوهایی که در این مطلب به آنها اشاره نمودیم می توانند در دسته تابلوهای جدید مغازه قرار گیرند، به اینصورت که می توان با کمی تغییر در هر کدامشان به تولید تابلویی جدید و مدرن دست یافت.


سفارش ساخت تابلو مغازه

سفارش تابلو مغازه

با توجه به موارد عنوان شده و بعد از شناخت تابلو ها، قیمت ساخت تابلو و در نهایت طراحی تابلو مورد نظر، نوبت به مرحله سفارش ساخت تابلو مغازه می رسد.

قبل از سفارش تابلو مغازه، انتخاب یک گروه تابلو سازی مجرب همراه با نمونه کار های حرفه ای از مهمترین اقدامات در ساخت تابلو ها به شمار می رود.

بعد از انتخاب گروه تابلو سازی مورد نظر می بایست اقدام به سفارش تابلو مورد نظر نمود و این مورد را نیز باید در نظر داشت که سفارش تابلو مغازه با توجه به نوع آن، به شکل های متفاوتی قیمت گذاری و نصب می گردند؛ به عنوان مثال تابلو های فلکس بر حسب متر مربع قیمت گذاری می شوند در حالی که قیمت تابلو چلنیوم و دیگر حروف های برجسته بر حسب متر محیط می باشد.

بعد از اینکه مشتری اطلاعات لازم را در مورد نوع تابلو و قیمت آن کسب نمود، می بایست کارشناس مجموعه تابلو سازی جهت بازدید و اندازه گیری تابلو به محل نصب مراجعه کرده و اطلاعاتی کلی از پروژه را جمع آوری نماید.

در نهایت و بعد از مرحله کارشناسی، طراح مجموعه تابلو سازی مبادرت به طراحی تابلو مغازه نموده و پس از تائید مشتری مراحل ساخت تابلو آغاز می گردد و پس از مدت زمان مشخص و پایان ساخت تابلو، نصابان شرکت تابلو سازی اقدام به نصب تابلو مغازه می نمایند.