همانطور که در مطالب قبلی گفته شد هر کسب کاری جهت مطرح شدن و معرفی خدمات خود به مشتریان نیازمند تبلیغات در رسته های مختلف است که یکی از مهمترین آنها تبلیغات محیطی و انتخاب یک تابلو تبلیغاتی تاثیر گذار و مرتبط با صنف خود می باشد.در این مبحث قصد داریم به تابلو مغازه، انواع تابلو مغازه و مراحل مهم در انتخاب یک تابلو مغازه و برخی نکات مثبت و موثر آن در کسب کار بپردازیم.
در ادامه با ما همراه باشید:

تابلو مغازه چیست؟

تابلو مغازه چیست؟مغازه واژه ای است که ریشه در زبان فرانسه دارد و بعد از ورود به زبان ترکی به زبان فارسی نیز راه یافت. در حالت کلی و تعریفی جامع از مغازه باید گفت که مغازه محلی است که اجناس و انواع کالاها در آن به فروش می رسد که تخصص، حرفه و فروش کالاهایی مشخص برای افراد در مغازه ها نیز شغل نامیده می شود.
اما نکته ای که در رابطه با شغل ها و صنف های مختلف، مفید و حائز اهمیت است کسب در آمد و بازاریابی ایشان می باشد که می تواند از راه ها و روش های مختلف تبلیغاتی انجام گیرد که یکی از آنها تابلو مغازه است.
تابلو مغازه به عنوان یک گذینه تبلیغاتی از روش های کاربردی است که نقش بسزایی در کسب در آمد مشاغل دارد و در انواع متفاوت همراه با متریال های مختلفی تولید می شود که می بایست جهت انتخاب صحیح و درست آن به موارد و نکات مهمی دقت داشت که تا انتهای مطلب به آنها خواهیم پرداخت.

انواع تابلو مغازه

تابلو مغازه

امروزه انواع تابلو سردر مغازه به سرعت از نظر ایده های نو و تکنولوژی در حال پیشرفت می باشد که می بایست جهت انتخاب بهترین گزینه قبل از سفارش یک تابلو سردر مغازه شناختی تقریبی از تابلو های تبلیغاتی داشته باشیم.

همه روزه تابلو های بسیاری در حرفه و صنعت تابلو سازی ساخته و در محل های مورد نظر نصب می گردند. که هر کدام از آنها متناسب با شغل مورد نظر توسط مشتریان انتخاب می گردد که در ادامه به مختصر اطلاعاتی در این مورد که آگاهی و شناخت آن از مراحل مهم در انتخاب یک تابلو مغازه می باشد می پردازیم.

تابلو مغازه چلنیوم

تابلو مغازه چلنیوم

یکی از پر فروش ترین و پر مخاطب ترین تابلو ها، تابلو چلنیوم است.چلنیوم یا همان عبارت صحیح آن چنلیوم نوعی آلومینیوم می باشد که با قابلیت انعطاف پذیری منحصر به فرد خود در ساخت حروف های برجسته از مهمترین گذینه ها به شمار می رود.
چلنیوم به شکل های مختلفی تولید می شود که از انواع تابلو چلنیوم می توان به تابلو چلنیوم الماسی، تابلو چلنیوم دوبل، تابلو چلنیوم طلایی، تابلو چلنیوم پانچ، تابلو چلنیوم لترمکس و تابلو های چلنیوم تلفیقی  اشاره کرد. اما نکته مهمی که در این مبحث باید عنوان نمود کاربرد تابلو چلنیوم به عنوان تابلو مغازه است. تابلو چلنیوم در جهت بازاریابی و کسب در آمد و همچنین مطرح شدن یک مغازه می تواند تاثیرات بسزایی داشته باشد که با توجه به انواع روش های ساخت در تابلو چلنیوم همراه با ایده های نو می توان به این امر مهم تحقق بخشید.

تابلو چلنیوم در واقع نوعی حروف برجسته است که به واسطه نام چنلیوم که نوعی آلومینیوم است با این عنوان شناخته می شود. تابلو چلنیوم دارای محاسن و مزایایی می باشد که می توان به مواردی مانند طول عمر بالا، مصرف برق پایین و تلفیق با دیگر متریال های تابلو سازی و حروف های برجسته اشاره نمود. به عنوان مثال تلفیق حروف برجسته چنلیوم و زمینه کامپوزیت یا چوب ترمووود را می توان از تابلو های مدرن و جدید تبلیغاتی عنوان نمود.

نمونه تابلو مغازه چلنیوم

تابلو مغازه ابزار فروشی          تابلو مغازه چلنیوم املاک

 

تابلو مغازه باکس چلنیوم          تابلو مغازه چلنیوم نئون و لاسوگاسی

 

تابلو مغازه چلنیوم رستوران          تابلو داخل مغازه چلنیوم و استیل

تابلو مغازه چوبی

تابلو مغازه چوبی

برای ساخت زمینه تابلو های تبلیغاتی معمولا از کامپوزیت ها استفاده می شود. اما نوعی از زمینه تابلو ها که اخیرا وارد بازار تابلو سازی شده است، زمینه هایی از جنس چوب های مختلف مانند ترمووود، الوار و ... می باشد که در نوع خود از زیبایی خاصی برخوردار هستند.
یکی از نکات مهم و قابل عنوان این است که، متریال چوب صرفا جهت ساخت زمینه تابلو به کار گرفته نمی شود و جالب است بدانیم که چوب برای ساخت حروف های برجسته و ساخت یک تابلو مغازه چوبی نیز کار برد بسیار مناسبی دارد که یکی از مدرنترین تابلو های تبلیغاتی به شمار می رود.
از دیگر مدل های تابلو مغازه می توان به تابلو فلکس، تابلو کامپوزیت، تابلو استیل و موارد مشابه نیز اشاره کرد.

نمونه تابلو مغازه چوبی

 تابلو مغازه چوبی لاسوگاسی فست فود          تابلو مغازه چلنیوم و ترمووود

 

تابلو مغازه چلنیوم و چوب ترمو آرایشگاه          تابلو مغازه چلنیوم طلایی و چوب ترمو

 

تابلو مغازه چوبی کافه رستوران          تابلو مغازه چوبی و چلنیوم

 

تابلو مغازه استیل

تابلو مغازه استیل

استیل یکی از متریال هایی است که در دسته فلزات قرار می گیرد و در بسیاری از صنایع از کاربرد های فراوانی برخوردار است که می توان به مواردی مانند خودرو سازی، هواپیما سازی، آسانسور سازی، ساختمان سازی، دکوراسیون، ساخت انواع ظروف، لوستر سازی، و بسیاری دیگر از اصناف و صنایع اشاره نمود.
یکی از مهمترین کاربرد های استیل که امروزه در سطح شهر و سر درب مغازه ها قابل رویت است ساخت تابلو های تبلیغاتی است که معمولا به شکل حروف برجسته استیل ساخته می شوند و به عنوان تابلو مغازه به کار می روند. تابلو حروف برجسته استیل در انواع متفاوتی قابل تولید است که تنوع رنگ در آنها از نظر روشنایی و متریال استیل یکی از مزیت های این نوع از حروف برجسته بشمار می رود و با توجه به اینکه بیش از پنجاه دهه از ورود استیل به حرفه تابلو سازی می گذرد کماکان یکی از تابلو های پر فروش در این حرفه بشمار می رود.

از انواع روش های ساخت حروف استیل در تابلو سازی می توان به مواردی مانند تابلو استیل نور اندریک، تابلو استیل رینگی، تابلو استیل و نئون پلاستیک، تابلو استیل پانچی و تابلو های استیل تلفیقی اشاره نمود که هر کدام از آنها از مهمترین گذینه ها در ساخت تابلو مغازه بشمار می روند و می توانند تاثیرات بسزایی در کسب و کارهای دیگر مشاغل ایفا نمایند.

نمونه تابلو مغازه استیل

تابلو مغازه صرافی کامپوزیت و استیل          تابلو مغازه مشاورین املاک استیل

 

تابلو مغازه استیل لاتین          تابلو مغازه استیل سالن زیبایی

 

تابلو مغازه استیل نمایشگاه خودرو          تابلو استیل داخل مغازه

 

تابلو مغازه استیل مبل فروشی          تابلو مغازه صرافی استیل

 

تابلو مغازه استیل و پلکسی          تابلو مغازه استیل طلایی

تابلو مغازه فلکسی

تابلو مغازه فلکسی

تابلو فلکسی یا همان تابلو فلکسی فیس یکی از تابلو های تبلیغاتی است که نزدیک به دو دهه از ورودش به حرفه تابلو سازی می گذرد و کماکان مورد استفاده قرار می گیرد. شاید بتوان دلیل کاربرد تابلو فلکسی فیس نسبت به دیگر تابلو های تبلیغاتی مانند حروف برجسته به عنوان تابلو مغازه را قیمت آن عنوان کرد. ساخت تابلو فلکسی فیس که در دسته تابلو مغازه ارزان قیمت قرار دارد به این شکل است که در ابتدا فریم آهنی متناسب با ابعاد تابلو ساخته می شود و بعد از آن چاپ فلکسی روی آن قرار گرفته و توسط مهتابی نور پردازی می شود.

انواع تابلو مغازه فلکسی

تابلو مغازه فلکسی فیس با استفاده از متریال های مختلفی ساخته می شود که مسلما کاربرد انواع متریال ها می تواند تابلو فلکسی فیس را نیز به انواع متفاوتی از تقسیم بندی کند. یکی از مهمترین متریال ها در ساخت تابلو فلکسی، چاپ تابلو است که از نظر کیفی به دسته های مهمی تقسیم می شود. چاپ فلکسی معمولا به دو روش چینی و کره ای انجام می شود که در این مورد باید گفت چاپ کره ای از کیفیت بالاتری برخوردار است که در این نوع از چاپ، متریال فلکسی و رنگ های مورد استفاده نسبت به چاپ چینی مرغوب تر و با دوام تر خواهند بود.
همچنین موارد دیگری در نوع تابلو فلکسی و دسته بندی آنها موثرند که می توان به عناوینی مانند، سپری تابلو فلکسی، سینی تابلو فلکسی، پروفیل تابلو فلکسی و ورق گالوانیزه تابلو فلکسی اشاره نمود.

نمونه تابلو مغازه فلکسی

تابلو مغازه فلکسی بیمه پارسیان          تابلو مغازه فلکسی مشاورین املاک

همانطور که گفته شد شناخت انواع تابلو مغازه از اولین اقدامات و مراحل مهم در انتخاب تابلو مغازه می باشد که در ادامه به دیگر عناوین مهم در این مورد خواهیم پرداخت

قیمت ساخت تابلو مغازه | قیمت انواع تابلو مغازه

قیمت تابلو مغازه

تابلو های متفاوت در تابلو سازی از قیمت های مختلفی بر خوردار هستند که با توجه به متغیر بودن قیمت، نوع تاثیر گذاری بر مشتری و زیبایی تابلو نیز دارای تفاوت های بسیاری می باشد.
به عنوان مثال ساخت و نصب یک تابلو فلکسی فیس که دوران ظهور آن به دو دهه قبل بر میگردد، با توجه به نوع تغییرات و ساخت تابلو های مدرن امروزی تاثیر آنچنانی در کسب و کار و فروش محصولات نخواهد داشت و مسلما برای معرفی خدمات هر محصولی استفاده از تابلویی مدرن و زیبا میتواند تاثیرات بسزایی داشته باشد و همانطور که عنوان کردیم علاوه بر زیبایی قیمت ساخت تابلو ها نیز با هم تفاوت خواهند داشت.

اما به طور کلی قیمت ساخت تابلو مغازه با توجه به نوع آن مورد محاسبه قرار می گیرد که معمولا به صورت متر مربع، متر محیط، سانتیمتر و روش هایی مشابه انجام می گیرد که در ادامه مطلب با ذکر قیمت چند نوع از تابلو مغازه که در بالا با آنها آشنا شدیم به این موضوع واقف خواهیم آمد.

قیمت تابلو مغازه چلنیوم

یکی از مهمترین مواردی که معمولا توسط مشتریان در رابطه با سفارش تابلو چلنیوم مورد توجه قرار دارد، قیمت تابلو چلنیوم است که باید گفت قیمت این نوع از تابلو تبلیغاتی که یکی از انواع حروف های برجسته است به صورت متر محیط محاسبه می شود که منظور از متر محیط همان متر دور حروف است.

از دیگر مواردی که در قیمت تابلو چلنیوم تاثیر گذار است، متریال های مورد استفاده در آن می باشد. به عنوان مثال استفاده از لبه چنلیوم 0.4 نسبت به لبه چنلیوم 0.3 در ساخت حروف چنلیوم می تواند قیمت تابلو چلنیوم را افزایش دهد؛ و یا در مثالی دیگر، به کار گیری از پلکسی و اس ام دی های بلوکی با برندهای مرغوب می تواند در قیمت تابلو چلنیوم برای مغازه تاثیر گذار باشد.

قیمت تابلو مغازه چوبی

تابلو مغازه چوبی که در این مطلب با آن آشنا شدیم به روش های مختلفی قیمت گذاری می شود؛ به عنوان مثال اگر در ساخت تابلو مغازه از متریال چوب ترمووود استفاده شود، قیمت آن به شکل متر مربع و یا متر شاخه های به کار رفته چوب در تابلو می باشد.

همچنین استفاده از برندهای مختلف چوب که از لحاظ کیفیت با یکدیگر متفاوت هستند از موارد موثر و تاثیر گذار در قیمت تابلو مغازه چوبی می باشد.

قیمت تابلو مغازه استیل

تابلو مغازه استیل هم مانند دیگر حروف های برجسته با توجه به نوع استیل و نوع حروف ساخته شده قیمت گذاری می شود که در نهایت اعلام قیمت آن به شکل متر محیط صورت می گیرد.

به عنوان مثال ساخت حروف استیل تلفیقی همراه با پلکسی گلاس و روشنایی نسبت به نوع ساده آن بالاتر می باشد.

قیمت تابلو مغازه فلکسی فیس

تابلو فلکسی فیس که در این مطلب با آن آشنا شدیم یکی از تابلو هایی است که به صورت متر مربع قیمت گذاری می شود و مواردی مانند نوع چاپ فلکسی و یا نوع روشنایی فلکس در آن تاثیر گذار هستند.

مثلا اگر تابلو فلکسی فیس بدون نور باشد دارای قیمتی پایینتر نسبت به فلکسی با نور خواهد بود و یا اگر روشنایی فلکس از نوع اس ام دی باشد قیمت آن نسبت به مهتابی به مراتب بالاتر خواهد بود.

 

نمونه طرح تابلو مغازه

طراحی تابلو مغازه

بعد از شناخت انواع تابلو مغازه، طراحی یک تابلو تبلیغاتی متناسب با نوع فعالیت هر کسب کاری یکی از مهمترین شاخص ها در انتخاب یک تابلو به شمار می رود. در واقع طراحی، پایه و اساس یک تابلو تبلیغاتی مغازه قبل از ساخت می باشد.
نوع طرح، رنگ، فونت و بسیاری دیگر از نکات مهم در طراحی می تواند یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار جهت جذب مشتری و در نهایت بهینه کردن در فروش محصولات باشد.

نمونه تابلو مغازه

بعد از توضیح در مورد نمونه طرح تابلو مغازه یکی از مواردی که بسیاری از اذهان عمومی را درگیر می نماید، نمونه تابلو مغازه است. در واقع افراد بعد از طراحی تابلو مغازه خود نیازمند اطلاعات لازم در مورد اینکه خروجی تابلو به چه صورت خواهد بود هستند. همانطور که می دانیم تابلو های تبلیغاتی توسط متریال های متفاوتی به مرحله تولید و اجرا می رسند و مسلما رویت نمونه های اجرا شده تابلو در اصناف مختلف می تواند حائز اهمیت باشد.
در رابطه با همین مورد مهم لازم می دانیم تا قبل از اجرای یک پروژه تابلو مغازه با چندین نمونه از اجراها آشنا شویم و در مورد آنها از نظر تصویری به اطلاعاتی دست یابیم.

تابلو چلنیوم مغازه ابزار فروشی          تابلو مغازه باکس چلنیوم طلایی

 

تابلو مغازه کافه رستوران          تابلو مغازه آرایشگاه زنانه

 

تابلو مغازه چلنیوم املاک          تابلو مغازه چلنیوم کریستال

 

تابلو مغازه الکتریکی چلنیوم دوبل پانچ          تابلو مغازه چلنیوم فست فود

 

 تابلو مغازه با چوب          تابلو مغازه خشکبار

 

تابلو مغازه پروتئینی          تابلو مغازه با چوب ترمو

 

 تابلو مغازه طرح چوب          تابلو مغازه فست فود

 

تابلو مغازه فرش فروشی          تابلو مغازه گل فروشی

 

تابلو مغازه موبایل فروشی          تابلو مغازه پولکی

 

تابلو مغازه برجسته          تابلو مغازه لاس وگاسی پیتزا

 

قیمت طراحی تابلو مغازه

تابلو های مغازه قبل از ساخت می بایست توسط طراح مجموعه تابلو سازی به مرحله طراحی برسد که این عمل با توجه به خلق ایده ها و نو آوریهای یک طراح می تواند تاثیرات مفیدی را در خروجی و کلیت یک تابلو تبلیغاتی داشته باشد. امروزه خلق ایده ها در تابلو سازی و بخش طراحی توسط نرم افزار های کامپیوتری انجام می گیرد که مسلما طراح باید شناخت کافی از یک نرم افزار طراحی داشته باشد.
نحوه کارکرد نرم افزارهای کامپیوتری در تابلو سازی با یکدیگر متفاوت می باشد و مسلما طراح جهت طراحی یک تابلو تبلیغاتی با هر کدام از نرم افزار ها زمان مختص به خود را صرف می کند که این مورد یکی از عوامل تاثیر گذار روی قیمت طراحی تابلو مغازه می باشد. به عنوان مثال طراحی توسط نرم افزار های سه بعدی از قیمت بالاتری نسبت به نرم افزار های معمولی برخوردار است که البته باید به این نکته مهم اشاره نمود که معمولا اکثر مجموعه های تابلو سازی بعد از عقد قرار داد یک تابلو تبلیغاتی هزینه ای بابت طراحی دریافت نمی کنند.

بهترین رنگ برای تابلو مغازه

رنگ ها امروزه از نظر روانشناسی اهمیت بسیاری در دنیا دارند که این امر مهم در صنایع و مشاغل نیز به کار گرفته می شود. صنعت و حرفه تابلو سازی یکی از اصناف و صنایعی است که در دسته مشاغل فنی، حرفه ای و همچنین هنری قرار دارد. تابلو سازی صنعتی است که با هنر هایی مانند خطاطی و نقاشی ادغام شده است و هر چه افراد مشغول به فعالیت در این حرفه با هنر های عنوان شده آشنا باشند می توانند در اجرای یک پروژه تابلو سازی زیبا سهیم باشند.
اما شناخت رنگ ها که مربوط به شناخت هنر نقاشی نیز می باشد می تواند در ساخت یک تابلو تبلیغاتی زیبا نیز از عوامل مهم بشمار رود و هارمونی زیبایی را در یک تابلو تبلیغاتی ایجاد نماید. در واقع پرسنل یک مجموعه تابلو سازی می توانند مشاور مدیران هر کسب و کاری در انتخاب بهترین رنگ برای تابلو مغازه باشند.

تابلو مغازه جدید

تمایل به مدرن بودن و نو بودن در دنیای تمامی انسانها امریست که غیر قابل انکار می باشد و این خاصیت و غریزه انسانی است که در تمام مراحل زندگی خود به دنبال نو آوری ها باشد. در رابطه با همین مورد می پردازیم به تابلو های تبلیغاتی که با توجه به اهداف خود که تبلیغات و معرفی کسب و کار ها می باشند، همه روزه در معرض دید افراد قرار دارند لذا در جهت همین موضوع مجموعه های تابلو سازی سعی بر آن دارند تا با نصب جدید ترین تابلو های تبلیغاتی، تفاوت و نو آوری هایی در سطح شهر ایجاد نمایند که مسلما همین مورد برای مشتریان نیز از عوامل اصلی در متفاوت بودن با رقبای خود بشمار می رود و در مورد سفارش یک تابلو مغازه جدید نیز صدق می کند.


سفارش ساخت تابلو مغازه

سفارش تابلو مغازه

با توجه به موارد عنوان شده و بعد از شناخت تابلو ها، قیمت ساخت تابلو و در نهایت طراحی تابلو مورد نظر، نوبت به مرحله سفارش ساخت تابلو مغازه می رسد.
قبل از سفارش تابلو مغازه، انتخاب یک گروه تابلو سازی مجرب همراه با نمونه کار های حرفه ای از مهمترین اقدامات در ساخت تابلو ها به شمار می رود.
بعد از انتخاب گروه تابلو سازی مورد نظر می بایست اقدام به سفارش تابلو مورد نظر نمود و این مورد را نیز باید در نظر داشت که سفارش تابلو مغازه با توجه به نوع آن، به شکل های متفاوتی قیمت گذاری و نصب می گردند.به عنوان مثال تابلو های فلکس بر حسب متر مربع قیمت گذاری می شوند در حالی که قیمت تابلو چلنیوم و دیگر حروف های برجسته بر حسب متر محیط می باشد.

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط اینتن بورس تایمز