تابلو کامپوزیت یکی از صدها مدل تابلو تبلیغاتی است که توسط افراد مشغول در شغل تابلو سازی ساخته می شود. کامپوزیت ها در صنعت تابلو سازی بیشتر جنبه نما سازی سر در مکانهای تجاری را دارند که اصطلاحا کامپوزیت نما یا تابلو کامپوزیت نامیده می شود؛ در واقع می توان با تعریفی دقیق و اصولی از کاربرد کامپوزیت در تابلوسازی عنوان کرد که کامپوزیت یک نمای زیر کار در راستای نصب تابلو های تبلیغاتی به شمار می رود که تکمیل کننده یک تابلو با زمینه ای دلخواه می باشد.

تابلو کامپوزیت


ورق تابلو کامپوزیت چیست؟

ورق تابلو کامپوزیت چیست؟

قبل از ادامه توضیح تابلو کامپوزیت لازم می دانیم به مختصر اطلاعاتی در مورد متریال کامپوزیت بپردازیم.

کامپوزیت ورق های آماده ای است که توسط آلومینیوم و پلی اتیلن ساخته می شود؛ بدین صورت که با قرار گرفتن دو ورق آلومینیوم در دو طرف پلی اتیلن ورق های کامپوزیت ساخته می شوند و برای پوشش دهی و مقاوم کردن کامپوزیت مواد دیگری مانند چسب، لایه رنگ PVDF، لایه چسب عایق، پوشش مناسب نایلونی و لایه رنگ پلی استر نیز استفاده می شود.

کامپوزیت به عنوان یک متریال پرکاربرد در سال 1970 در کشور آلمان تولید شد و از همان ابتدای تولید به دلیل زیبایی و عدم هر نوع محدودیتی در نوع اجرا مورد استقبال چشم گیری قرار گرفت.

از کاربرد کامپوزیت می توان در صنعت ساختمان سازی، خودرو سازی، هوا پیما سازی و بسیاری دیگر از صنوف نام برد و همچنین صنعت و شغل دیگری که ورق های کامپوزیت در آن از کاربرد فراوانی برخوردار است حرفه تابلو سازی می باشد.

مزیت های استفاده از ورق کامپوزیت

سبک بودن وزن کامپوزیت

ورق های کامپوزیت بسته به ضخامتشان دارای وزنی حدود 5 تا 8 کیلوگرم هستند.

تغییر شکل

ورق های کامپوزیت قابلیت شکل پذیری توسط ابزارهای مختلف تا زاویه 135 درجه را دارا هستند. در حالی که زمینه های تابلو هایی که به عنوان مثال از سنگ و سیمان هستند این قابلیت را ندارند.

تنوع در طرح و رنگ

ورق های کامپوزیت در طرح ها و رنگ های مختلفی تولید می شود به عنوان مثال کامپوزیت دارای طرح هایی از قبیل چوب،سنگ،استیل و ... در بازار موجود می باشد که همین مورد باعث انتخاب اول توسط مشتریان برای زمینه تابلو های خود می شود.

مقاوم بودن کامپوزیت در برابر آتش سوزی

مقاومت کامپوزیت در برابر حریق در حدی است که از آن به عنوان موادی ضد حریق در اجرای نماها استفاده می شود.

مقاومت در شرایط جوی مختلف

کامپوزیت در برابر شرایط جوی مختلف مانند تابش مستقیم نور آفتاب و باران های اسیدی بسیار مقاوم است.

تعویض پانل

کامپوزیت ها را می توان در پانل های مختلفی از نظر ابعاد نصب کرد و در صورت بروز هر گونه خرابی و آسیب دیدن هر یک از پانل ها بدون اینکه کل نمای کامپوزیت از ابتدا اجرا شود، یکی از پانل های آسیب دیده را با پانل جدید و نو تعویض کرد.

بی نیاز بودن از شستشو

ورق های کامپوزیت به دلیل دارا بودن PVDF گرد و غبار زیادی را به خود جذب نمی کند و با جذب در صد کمی از گرد و غبار با اولین باران سطح کامپوزیت به حالت اولیه خود بر می گردد.

انواع تابلو کامپوزیت

با کمی تامل و دقت در سطح شهر با نمونه تابلوهای کامپوزیت متفاوتی رو برو خواهیم شد که هر کدام از آنها به شیوه های متفاوتی از نظر رنگ و طراحی اجرا شده اند.همانطور که اشاره کردیم کامپوزیت ها در تابلو سازی بیشتر جنبه نمای زیر کار را دارند.

به عنوان مثال یک تابلو مغازه را در نظر داشته باشید که سر در آن توسط کامپوزیت پوشانده شده و روی کامپوزیت حروف های برجسته مانند چلنیوم نصب شده باشد. در واقع نمای زیر تابلو چلنیوم، کامپوزیت می باشد. که اصطلاحا با نام تابلو کامپوزیت چلنیوم یا تابلو کامپوزیت مغازه شناخته می شوند.

حروف های برجسته دیگری مانند حروف استیل، حروف فلزی، نئون پلاستیک و نمونه های مشابه از دیگر تابلو های تبلیغاتی به شمار می روند که همراه با زمینه کامپوزیت قابل اجرا می باشند.

تابلوهای کامپوزیت به شکل های مختلفی در طرح و رنگ های متفاوت قابل نصب و اجرا هستند که هر کدام با نام ها و اصطلاحاتی مانند فیکس، H L، هنگ و ... شناخته می شوند و از روش های گونانی در نوع اجرا تبعیت می کنند.

 

تابلو کامپوزیت چلنیوم فست فود          تابلو کامپوزیت طلایی

 

تابلو کامپوزیت برجسته          تابلو کامپوزیت املاک

 

تابلو کامپوزیت استیل          تابلو کامپوزیت طوسی

 

تابلو کامپوزیت مشکی          تابلو کامپوزیت سفید

 

تابلو کامپوزیت سیلور          تابلو کامپوزیت زرد

 

 تابلو کامپوزیت طرح چوب املاک          تابلو کامپوزیت مشکی آزمایشگاه

 

تابلو کامپوزیت بانک ملی          تابلو کامپوزیت بانک سپه

 

تابلو کامپوزیت و ترمووود          تابلو کامپوزیت رستوران

 

در ادامه به توضیحات مختصری در مورد انواع تابلو کامپوزیت همراه با کاربردی ترین حروف های برجسته می پردازیم. 

تابلو کامپوزیت طرح چوب

تابلو کامپوزیت طرح چوب
چوب از نظر علمی ماده ای است که در تمام گیاهان آوندی یافت می شود و کاربردی ترین آن که اغلب اصناف از آن بهره مند هستند در درختان وجود دارد. چوب در صنایعی مانند تولید مبلمان، ساختمان سازی، دکوراسیون و بسیاری دیگر از مشاغل به کار می رود.

چوب در حرفه تابلو سازی نیز از کاربرد بسیاری برخوردار است که از عمده مصرف آن می توان به زیر سازی یا نمای اصلی یک تابلو تبلیغاتی اشاره نمود که معمولا تابلو سازان جهت دوام و ماندگاری بالا در تابلو از چوب ترمووود استفاده می نمایند.

اما نکته حائز اهمیت در مورد چوب ترمووود قیمت بالای این متریال به عنوان یک تابلو تبلیغاتی است که با توجه به زیبایی آن برخی مشتریان به دلیل صرفه جویی در قیمت تابلو ترجیح می دهند از متریال های مشابه آن استفاده کنند.

یکی از متریال هایی که در تابلو سازی می توان از آن به جای چوب بهره مند بود، کامپوزیت طرح چوب است که ظاهری مشابه چوب دارد و در طرح های متفاوت موجود می باشد. البته این نکته را نیز باید یاد آور شد که قیمت کامپوزیت طرح چوب نسبت به نوع ساده کامپوزیت بالاتر است.

کامپوزیت طرح چوب امروزه در ساخت انواع تابلو تبلیغاتی به کار می رود که می توان به مواردی مانند تلفیق تابلو کامپوزیت طرح چوب با حروف چلنیوم، حروف نئون پلاستیک، حروف فلزی، حروف استیل و دیگر موارد اشاره نمود.

مورد دیگری که می بایست در سفارش و اجرای کامپوزیت طرح چوب به آن دقت داشت این است که حتما از برند های کامپوزیت معتبر و مطرح در ساخت تابلو کامپوزیت طرح چوب استفاده کرد، چرا که برخی از کامپوزیت های متفرقه طرح چوب، بعد از مدتی کوتاه و در شرایط مختلف جوی، رنگ و کیفیتشان به شدت افت خواهد کرد.

تابلو کامپوزیت طرح سنگ

تابلو کامپوزیت طرح سنگ
از دیگر انواع تابلوی کامپوزیت که توسط تابلو سازی ها تولید می شود و از مشتریان و متقاضیان خاص خود نیز برخوردار است باید به تابلو کامپوزیت طرح سنگ اشاره داشت که در انواع مختلفی به فروش می رسد.

امروزه استفاده از تابلو کامپوزیت طرح سنگ به دلیل قیمت بالای سنگ برای کسب و کارها و مخاطبین تابلوهای تبلیغاتی بسیار رایج بوده که استفاده از طرح ها و رنگ های مختلف آن می تواند نمای محیط های تجاری را مشابه نمای سنگ به نمایش در آورد.

تابلو کامپوزیت | تابلو چلنیوم

تابلو کامپوزیت | تابلو چلنیوم

تابلو چلنیوم یا همان حروف برجسته چلنیوم نوعی از تابلو تبلیغاتی می باشد که به صورت حروف برجسته قابل ساخت می باشد و به عنوان تابلو مغازه و سردر مکان های تجاری به کار گرفته می شود. حروف چلنیوم که نام گذاری آن به واسطه کاربرد رول چنلیوم که نوعی آلومینیوم است از مقرون به صرفه ترین حروف های برجسته در تولید تابلو تبلیغاتی می باشد که بیش از دو دهه از ورودش به حرفه تابلو سازی نیز می گذرد.

نکته دیگر در رابطه با تابلو چلنیوم این است که می توان آن را در انواع متفاوتی تولید نمود که برخی از آنها با نام های تابلو چلنیوم پانچ، تابلو چلنیوم پلکسی دوبل، تابلو چلنیوم کریستال و غیره شناخته می شوند.

مورد دیگر اینکه تابلو چلنیوم را می توان روی نماهای متفاوتی مانند چوب ترمووود، سنگ، سرامیک و کامپوزیت نصب کرد که ترکیب این حروف همراه با تابلو کامپوزیت یا نمای کامپوزیت یکی از زیباترین تابلو های تبلیغاتی بشمار می رود که رنگ بندی در کامپوزیت و حروف چلنیوم از مزیت های این تابلو بشمار می رود.

همچنین مزیت دیگر تلفیق حروف چلنیوم با زمینه کامپوزیت مربوط می شود به طول عمر و دوام بالای کامپوزیت و چلنیوم که در کنار تنوع بالا در اجرای آنها می توان این مدل از تابلو تبلیغاتی را یکی از تابلو های پر فروش و پر مخاطب امروزی عنوان نمود.

نکته ای دیگر که برای تمام مشتریان در رابطه با این تابلو تبلیغاتی زیبا حائز اهمیت است بحث قیمت گذاری آن می باشد که باید در همین راستا به کلیت روش قیمت گذاری چلنیوم و کامپوزیت  به طور مجزا اشاره ای داشته باشیم.

در رابطه با نحوه قیمت گذاری تابلو چلنیوم باید بگوییم که قیمت تابلو چلنیوم بر حسب متر دور حروف یا همان متر محیط حروف محاسبه می شود و در مقابل قیمت گذاری تابلو کامپوزیت بر حسب تعداد ورق مصرفی در یک پروژه محاسبه خواهد شد (که ابعاد هر ورق 320*125 سانتیمتر یعنی 4 متر مربع می باشد)

از مهمترین عوامل دیگری که در قیمت گذاری تابلو کامپوزیت و چلنیوم تاثیر گذار هستند نیز می توانیم به عناوینی همچون ابعاد تابلو ساخته شده و متریال های مورد استفاده در تابلو ها اشاره داشته باشیم.

به عنوان مثال ورق های کامپوزیت آلومکس یکی از بهترین ورق های موجود در بازار هستند که از کیفیت و قیمت بالاتری نسبت به برخی از برندهای دیگر برخوردارند؛ لذا استفاده از ورق آلومکس در ساخت تابلو تبلیغاتی می تواند قیمت تابلو ساخته شده را افزایش دهد.

همچنین این نکته در مورد ساخت تابلو چلنیوم نیز صدق می کند که می توانیم به عنوان مثال اشاره ای داشته باشیم به یکی از بهترین برند های چنلیوم که آلوراپید نام دارد؛ مسلما استفاده از لبه چنلیوم آلوراپید در تولید حروف برجسته چلنیوم می تواند قیمت تابلو ساخته شده را افزایش دهد.

تابلو کامپوزیت | تابلو استیل

تابلو کامپوزیت | تابلو استیل

تابلو استیل یا حروف استیل نیز از حروف های برجسته ای است که در دسته تابلو های قدمت دار در صنعت تابلو سازی قرار می گیرد و در رنگ های متفاوتی تولید می شود که از کاربردی ترین آنها می توان به استیل طلایی و نقره ای اشاره نمود. تابلو استیل نیز همانند تابلو چلنیوم می تواند تلفیق زیبایی همراه با کامپوزیت در تولید یک تابلو تبلیغاتی ایجاد نماید.

ساخت تابلو استیل و کاربرد آن روی نمای کامپوزیت دارای مزیت هایی مانند زیبایی و عدم رویت سیم کشی حروف می باشد و در واقع باید عنوان نمود که تمام سیم کشی های تابلو در قسمت پشت تابلو انجام می گیرد.

همچنین باید عنوان نمود که کاربرد نمای کامپوزیت می تواند در رابطه با دیگر حروف های برجسته مانند حروف فلزی و حروف نئون پلاستیک از مناسب ترین گذینه ها باشد.

تابلو کامپوزیت برق

تابلو کامپوزیت برق
یک مدل دیگر از تابلو کامپوزیت که در صنعت برق هم کاربرد زیادی دارد، تابلو کامپوزیت برق است؛ استفاده از تابلو کامپوزیت برق را شاید برخی از شرکت ها در پروژه خود کمتر استفاده کنند ، اما به جهت ایمنی بالا، برخی از تابلو سازان اقدام به ساخت این شکل از تابلو با استفاده از کامپوزیت می کنند که برخی از المان های مربوط به برق از قبیل منبع تغذیه، فلاشر و مواردی مشابه را درون آن قرار می دهند که البته این روش بسیار اصولی بوده و از مقررات تابلو سازی های قانونمند می باشد.

کاربرد تابلو کامپوزیت

کاربرد تابلو کامپوزیت
تابلو کامپوزیت کاربردهای زیادی در صنایع مختلف دارد، اما در صنعت تابلو سازی می توان استفاده از کامپوزیت را در چند بخش مهم معرفی نمود که در ادامه با آنها آشنا خواهیم شد.

کامپوزیت تابلو مغازه

کامپوزیت تابلو مغازه
امروزه مغازه های بسیار زیادی در سطح کشور وجود دارند که برخی از آنها جهت تبلیغاتشان از نمای کامپوزیت مغازه بهره می گیرند؛ ساخت تابلو کامپوزیت برای مغازه ها می تواند مزیت های متفاوتی برای یک تابلو مغازه ایجاد نماید که برخی از آنها عبارتند دوام بالا، تنوع رنگ، زیبایی و در نهایت جذب مشتری.

کامپوزیت تابلو شرکت

کامپوزیت تابلو شرکت
تبلیغات با استفاده از تابلو کامپوزیت تنها شامل مغازه ها نمی شود و امروزه با توجه به تاسیس شرکت های متفاوت می توان از تابلو کامپوزیت در جهت تبلیغات محیطی شرکت ها نیز استفاده نمود.

کامپوزیت تابلو کارخانه

کامپوزیت تابلو کارخانه
امروزه زمینه ها و اصناف مختلف شغلی در تمام کشورها وجود دارند که برخی از آنها آنقدر گسترده و بزرگ می شوند که در نهایت نیازمند تاسیس یک کارخانه خواهند بود و مسلما صاحبان کارخانه های مربوطه نیز نیازمند انواع تبلیغات می باشند.

یکی از تبلیغاتی که کارخانه ها برای معرفی و دیده شدن خود انجام می دهند تبلیغات محیطی است که یکی از این تبلیغات محیطی هم مربوط می شود به تابلو کامپوزیت.

مزایای تابلو کامپوزیت

مزایای تابلو کامپوزیت
تابلو کامپوزیت مانند بسیاری دیگر از تابلو های تبلیغاتی که توسط تابلو سازان تولید می شود دارای مزیت هایی است که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

تنوع رنگ تابلو کامپوزیت

تنوع رنگ تابلو کامپوزیت
کامپوزیت یکی از متریال هایی است که دارای تنوع رنگ بسیار بالایی می باشد که این تنوع می تواند تاثیر قابل توجهی در تبلیغات و جذب مشتریان به سمت یک محل تجاری یا معرفی برند ها داشته باشد؛ به عنوان مثال رنگ هایی مانند سفید، مشکی، قرمز، زرد، سبز، آبی، نقره ای، طلایی، انواع طرح چوب، طرح سنگ و ... از رنگ بندی های متنوع در کامپوزیت هستند که می توان هر کدام از آنها را در اصناف و مشاغل مختلفی جهت تبلیغاتشان استفاده نمود.

همچنین باید این نکته را هم گفت که رنگ ورق های کامپوزیت در کارخانه ها با استفاده از دستگاه های مدرن رنگ پاشی و با به کار گیری از رنگ های مرغوب صورت می گیرد که در نهایت باعث دوام و ثبات رنگ کامپوزیت در شرایط مختلف جوی خواهد شد؛ البته نا گفته نماند که این موضوع در رابطه با برندهای معتبر کامپوزیت صدق می کند.

تنوع در اجرای تابلو کامپوزیت

تنوع در اجرای تابلو کامپوزیت
کامپوزیت ها در اجرا به شیوه های متفاوتی انجام می گیرند که با نام های اچ و ال، فیکس، هنگ و ... شناخته می شوند و هر کدامشان با توجه به نوع سفارش مشتری تولید می شوند که مسلما این مورد از دیگر مزیت های تابلو کامپوزیت بشمار می رود.

همچنین می توان کامپوزیت را به شکل های متفاوت مانند لوزی، بیضی، منحنی و اشکال دیگر هم به واسطه دستگاه سی ان سی و ابزار های مربوطه اجرا و نصب نمود.

دوام و طول عمر بالای تابلو کامپوزیت

دوام و طول عمر بالای تابلو کامپوزیت
گفتیم که مواد اصلی تشکیل دهنده در کامپوزیت عبارتند از آلومینیوم و پلی اتیلن که ادغام آنها با یکدیگر می تواند باعث طول عمر و دوام بالای تابلو کامپوزیت باشد؛ لذا باید عنوان کنیم که به طور معمول تابلو های کامپوزیت مرغوب در شرایط متفاوت جوی دارای طول عمری بین 15 تا 20 سال هستند.

پر فروش ترین رنگ های تابلو کامپوزیت

پر فروش ترین رنگ های تابلو کامپوزیت
از مواردی که در صنعت تابلو سازی بسیار مورد توجه مشتریان قرار می گیرد مربوط می شود به رنگ تابلو های تبلیغاتی که از مصداق های بارز آن تابلو کامپوزیت است که در رنگ های مختلفی تولید می شود؛ لذا در ادامه به پر فروش ترین رنگ های تابلو کامپوزیت خواهیم پرداخت.

تابلو کامپوزیت مشکی

تابلو کامپوزیت مشکی
رنگ مشکی یکی از پر مصرف ترین رنگ های تابلو کامپوزیتی است که در برند های مختلف و در دو نوع مات و براق موجود می باشد. از نظر روانشناسی رنگ مشکی نماد قدرت بوده و یک رنگ خنثی است که دیگر رنگ ها را جذب کرده و در حقیقت فاقد نور و روشنایی می باشد.

با استفاده از تابلو های کامپوزیت با رنگ مشکی می توان قدرت یک برند را در تابلو تبلیغاتی به نمایش در آورد، که این عمل را می توان با ساخت تابلو کامپوزیت مشکی همراه با نصب انواع حروف برجسته روی آن رقم زد.

تابلو کامپوزیت سفید

تابلو کامپوزیت سفید
رنگ سفید در روانشناسی نماد خالص بودن، کامل بودن و پاک بودن است که در بسیاری از مقاطع زندگی انسانها به کار گرفته می شود؛ یکی از مصارف پر کاربرد رنگ سفید مربوط می شود به ساخت تابلو کامپوزیت در تابلو سازی.

ساخت کامپوزیت تابلو سازی با رنگ سفید می تواند جلوه ای بسیار زیبا را از یک تابلو تبلیغاتی به نمایش در آورد که این مورد دقیقا مشابه با رنگ کامپوزیت مشکی و دیگر رنگ های تابلو کامپوزیت می تواند با استفاده از نصب حروف برجسته روی آن تکمیل شود.

تابلو کامپوزیت طلایی

تابلو کامپوزیت طلایی

همانطور که گفتیم تابلو کامپوزیت در رنگ های متفاوتی به عنوان نما یا زیر سازی تابلو تبلیغاتی ساخته می شود که رنگ طلایی کامپوزیت یکی از آنها می باشد و در صنعت تابلو سازی از کاربرد های بسیاری برای برخی از مشاغل برخوردار است.
رنگ طلایی در روانشناسی نماد قدرت و اعتبار است که این مورد می تواند تاثیرات بسزایی در کاربرد کامپوزیت به عنوان یک تابلو تبلیغاتی داشته باشد.

به عنوان مثال ساخت تابلو کامپوزیت طلایی برای صنف آرایشگاه و سالن زیبایی به همراه تابلو چلنیوم امروزه از استقبال بالایی برخوردار است و کاملا می تواند با یک تابلو تبلیغاتی سالن زیبایی هارمونی داشته باشد.

همچنین این نکته را هم باید عنوان کنیم که تابلو کامپوزیت طلایی به دلیل استفاده و کاربرد کامپوزیت طلایی از قیمت بالاتری نسبت به دیگر رنگ های کامپوزیت برخوردار است که دلیل آن هم فرآیندهای پر کاربرد در تولید رنگ این نوع از متریال می باشد.

مدت زمان نصب تابلو کامپوزیت

مدت زمان نصب تابلو کامپوزیت

تمام پروژه ها در تابلو سازی از طراحی تا اجرا مستلزم زمان می باشند که با توجه به نوع طرح، متریال کاربردی و ابعاد آن در نظر گرفته شده و در نهایت به مشتریان اعلام می شود که ساخت و اجرای تابلو کامپوزیت نیز از این امر مستثنی نیست.

اکثر پروژه های اجرای نمای کامپوزیت با توجه به طرح مورد نظر نیاز به آهنکشی و اسکلت بندی مناسب جهت قرار گیری و استحکام شیت های کامپوزیت دارند که البته نوع اجرا از قبیل فیکس، هنگ، اچ و ال و ... می تواند در نوع آهنکشی تغییرات ایجاد نماید. در واقع نوع اجرای کامپوزیت تاثیر مستقیمی در نوع آهنکشی خواهد داشت.

به عنوان مثال اجرای تابلو کامپوزیت به شکل فیکس نیازمند زمان بیشتری نسبت به نوع اچ و ال می باشد یا اجراهایی مانند ایجاد اشکال مختلف با کامپوزیت نیز به همین ترتیب مستلزم زمان بیشتر نسبت به نوع ساده آن خواهد داشت.

قیمت تابلو کامپوزیت

قیمت تابلو کامپوزیت

 ابعاد ورق های کامپوزیت معمولا 3.20 در 1.25 متر می باشد و قیمت تابلو کامپوزیت بر مبنی متر مربع و ورق مصرفی محاسبه می گردد.

کامپوزیت ها با برندهای متفاوت در رنگها و ضخامت های مختلف در انواع نانو و معمولی در بازار موجود هستند که قیمت گذاری تابلو کامپوزیت با توجه به موارد گفته شده کاملا متفاوت می باشد.همچنین نوع اجرا و روش های به کار برده شده در ساخت تابلو کامپوزیت نیز از دیگر عوامل دخیل در قیمت گذاری کامپوزیت به شمار می روند.

به عنوان مثال اگر قرار بر تولید تابلو کامپوزیت و چلنیوم یک مغازه باشد می بایست جهت استعلام دقیق قیمت نمای کامپوزیت مغازه، نوع کامپوزیت، رنگ کامپوزیت، نوع تابلو چلنیوم، رنگ تابلو چلنیوم و برندهای به کار گرفته شده در کلیت این شکل از تابلو در نظر گرفته شوند و در نهایت قیمت تابلو مطابق با نرخ مصوب اتحادیه تابلو سازان به مشتری اعلام شود که قیمت کامپوزیت بر حسب متر مربع و قیمت تابلو چلنیوم بر حسب متر محیط محاسبه خواهد شد.

نوع و برند ورق  رنگ ورق قیمت هر متر مربع (تومان)
ورق کامپوزیت آلومکس 4 میلیمتر ساده 1/500/000
ورق کامپوزیت پرمیوم باند 4 میلیمتر ساده 1/450/000
ورق کامپوزیت دلتا باند 4 میلیمتر ساده 1/400/000
ورق کامپوزیت آلکواستون 4 میلیمتر ساده 1/300/000
ورق کامپوزیت آلوتک 4 میلیمتر ساده 1/300/000
ورق کامپوزیت آلومی پک 4 میلیمتر ساده 1/350/000
ورق کامپوزیت آلوباند 4 میلیمتر ساده 1/350/000

توضیحات

  • قیمت تابلو کامپوزیت با توجه به تعداد ورق مصرفی در تابلو محاسبه می شود که متراژ هر ورق کامپوزیت نیز برابر با 4 متر مربع می باشد.
  • قیمت اجرای تابلو کامپوزیت با ورق های رنگ طلایی، طرح چوب، طرح سنگ و موارد مشابه در تمامی برندها شامل 20% افزایش قیمت خواهد بود.
  • قیمت اجرای تابلو کامپوزیت در طرح ها و اشکال خاص دارای افزایش قیمت خواهد بود که مسلما مطابق با نوع طرح قیمت گذاری خواهد شد.
  • قیمت اجرای سی ان سی روی ورق های کامپوزیت بر حسب متر محیط محاسبه می گردد که در حال حاضر قیمت اجرای هر متر برابر با 8/000 تومان می باشد.