در این مطلب می خواهیم به تابلو لایت باکس تبلیغاتی که یکی از مدرن ترین تابلوها می باشد بپردازیم و با انواع تابلو لایت باکس مانند تابلو لایت باکس فریم لس، تابلو لایت باکس دو طرفه، تابلو لایت باکس چلنیوم و... آشنا خواهیم شد؛ لذا اگر قصد سفارش تابلو لایت باکس و اطلاع از قیمت تابلو لایت باکس را دارید تا انتها با ما همراه باشید.

تابلو لایت باکس چیست؟

تابلو لایت باکس

تابلو لایت باکس یکی از تابلوهای تبلیغاتی است که به شکل جعبه یا باکس همراه با متریال هایی مانند آلومینیوم، چوب، پلکسی گلاس و...  ساخته می شود که بعد از ساخت با استفاده از لامپ های اس ام دی اقدام به روشنایی آن می شود.

تبلیغات در تابلوهای لایت به صورت چاپ تصاویر و متن های تبلیغاتی انجام می شود که امکان چاپ در رنگ های مختلف روی آنها نیز فراهم می باشد که همین مورد تابلو لایت باکس را به یکی از تابلوهای مناسب برای تبلیغات گرافیکی تبدیل نموده است.

نمونه تابلو لایت باکس

قبل از خواندن مطلب می توانید برخی از تصاویر را به عنوان نمونه تابلو لایت باکس را مشاهده فرمایید تا بهتر و بیشتر با این نوع از تابلو تبلیغاتی آشنا شوید.

تابلو لایت باکس فروشگاه          تابلو لایت باکس قرمز

 

تابلو لایت باکس سبز          تابلو لایت باکس فریم مشکی

 

تابلو لایت باکس شوینده بهداشتی          تابلو لایت باکس کامپوزیت

 

تابلو لایت باکس گرد          لایت باکس کریستال

 

تابلو لایت باکس طلا فروشی          تابلو لایت باکس پارکینگ

 

تابلو لایت باکس آرایشی بهداشتی          تابلو لایت باکس فست فود


انواع تابلو لایت باکس

همانطور که گفتیم لایت باکس ها با استفاده از متریال های مختلفی ساخته می شوند که می توان نتیجه گرفت تابلو لایت باکس انواع مختلفی دارد که در ادامه توضیحاتی در مورد آنها خواهیم داد.

لایت باکس آلومینیومی

لایت باکس اسنپ فریم

لایت باکس اسنپ اسلیم

لایت باکس مگنتی

لایت باکس فریم لس

لایت باکس کریستالی

لایت باکس چلنیوم

لایت باکس ایستاده

لایت باکس دو طرفه

لایت باکس گردان

قیمت تابلو لایت باکس


تابلو لایت باکس آلومینیومی

تابلو لایت باکس آلومینیومی
تابلو لایت باکس آلومینیومی از اولین مدل های لایت باکس می باشد که می توان ساخت این نوع از لایت باکس را ایجاد تفکر و ایده پردازی های نو در تولید لایت باکس های مدرن تر توسط گروه ها و مجموعه های تابلو سازی عنوان نمود.
لایت باکس آلومینیومی با استفاده از پروفیل هایی از جنس آلومینیوم ساخته می شود که تبلیغات آن به شکل چاپ استیکر و نصب آن روی پلکسی انجام می شود.

در مورد قیمت تابلو لایت باکس آلومینیومی هم که در مورد تمام لایت باکس ها صدق می کند باید گفت که قیمت گذاری آن با توجه به ابعاد و متریال های به کار رفته در آن به صورت متر محیط محاسبه می شود.

تابلو لایت باکس اسنپ فریم

تابلو لایت باکس اسنپ فریم
تابلو لایت باکس اسنپ فریم یکی از مدرن ترین لایت باکس های تبلیغاتی است که توسط قاب آلومینیومی همراه با چاپ بک لایت و پلکسی گلاس ساخته می شود و به دلیل ضخامت پایین قاب که حدود 2.5 سانتیمتر است تاثیر پذیری بالایی در جذب مخاطب خواهد داشت.

چاپ روی تابلو لایت باکس اسنپ فریم معمولا بر روی متریال بک لایت انجام می شود به این صورت که بعد از چاپ، هر چهار سمت قاب تابلو را به راحتی باز شده و بک لایت داخل تابلو قرار می گیرد و در مرحله آخر جهت محافظت از چاپ تابلو، پلکسی شفاف روی چاپ قرار گرفته و در نهایت هر چهار سمت قاب بسته شده و اقدام به روشنایی آن می شود.


تابلو لایت باکس اسنپ اسلیم

تابلو لایت باکس اسنپ اسلیم

تابلو لایت باکس اسنپ اسلیم از جمله لایت باکس های جدید تبلیغاتی بشمار می رود که شباهت های بسیاری با لایت باکس اسنپ فریم دارد و از به روز ترین تکنولوژی ها در ساخت آنها استفاده می شود.

تابلو لایت باکس اسلیم اسنپی توسط قاب آلومینیومی ساخته می شود که مدل ساخت این قاب ها به شیوه ای انجام می گیرد که به راحتی هر چهار سمت قاب، قابلیت باز و بست را بدون ابزار خاصی داشته باشد.

ضخامت پایین تابلو لایت باکس اسنپ اسلیم یکی از موارد چالش بر انگیز در رابطه با سفارش این نوع از تابلو بشمار می رود که قطعا می توان از آن به عنوان باریک ترین تابلو لایت باکس حال حاضر نام برد.

 طراحی تابلو لایت باکس در مجموعه نوین لایت به صورت اختصاصی و کاملا رایگان انجام می شود که می توانید جهت اطلاعات بیشتر با بخش طراحی ما در تماس باشید.

تابلو لایت باکس مگنتی

تابلو لایت باکس مگنتی
لایت باکس مگنتی نوع دیگری از تابلو لایت باکس بشمار می رود که در دنیای عظیم تبلیغات از گذینه های مناسب تبلیغاتی می باشد.

ماهیت اصلی تابلو لایت باکس مگنتی مانند دیگر لایت باکس ها می باشد و جهت روشنایی از اس ام دی و قاب آلومینیومی و چاپ بک لایت به ترتیب به عنوان فریم و چاپ تصویر یا تبلیغ استفاده می شود.

چاپ لایت باکس مگنتی که از نوع بک لایت می باشد به راحتی قابل تعویض است که این مورد یکی از مزیت های لایت باکس مگنتی می باشد که امکان تعویض سریع چاپ را با توجه به نوار های مگنتی به کار رفته در چهار سمت تابلو که از جنس آهن ربا می باشد به شکل دستی فراهم می نماید.

تابلو لایت باکس فریم لس

تابلو لایت باکس فریم لس
گاهی اوقات در تبلیغات و ساخت تابلو لایت باکس بنا به دلایلی نیاز داریم تا تمام چاپ لایت باکس مورد رویت قرار گیرد که مسلما این اتفاق زمانی رخ می دهد که قاب تابلو لایت باکس ساخته شده از روبرو مشاهده نشود که تابلو لایت باکس فریم لس این قابلیت را دارد.

چاپ لایت باکس فریم لس که از جنس پارچه است روی قاب فریم لس قرار می گیرد و با مشاهده تابلو از روبرو فقط چاپ و تبلیغات تابلو قابل نمایش است و هیچ قابی مشاهده نمی شود.
در مورد قیمت لایت باکس فریم لس یا همان لایت باکس فریم لس پارچه ای باید عنوان کرد که قیمت آن بر حسب متر دور محاسبه می شود.

 

تابلو لایت باکس کریستالی

تابلو لایت باکس کریستالی
لایت باکس کریستال که برخی آن را با نام لایت باکس پلکسی نیز می شناسند یکی از لایت باکس های جدید است که ساخت آن با استفاده از پلکسی گلاس انجام می شود.

ماهیت اصلی و متریال اصلی در ساخت لایت باکس کریستالی پلکسی گلاس می باشد و مراحل ساخت آن به این صورت است که پلکسی گلاس شیشه ای در دو سایز مشخص توسط دستگاه لیزر برش خورده و چاپ بک لایت بین دو پلکسی قرار گرفته و ماببین پلکسی ها جهت نور پردازی فضایی تعبیه شده و در نهایت پلکسی ها توسط پایه های فیکسچر روی یکدیگر به صورت ثابت فیکس می شوند.


تابلو لایت باکس چلنیوم

تابلو لایت باکس چلنیوم
تابلوهای لایت باکس همانطور که گفتیم به معنی جعبه نور هستند و با استفاده از متریال های متفاوتی به صورت یک جعبه تولید می شوند که یکی از این متریال ها چنلیوم است؛ چنلیوم یک نوع آلومینیوم است که کاربرد اصلی آن ساخت تابلو چلنیوم از نوع حروف برجسته و بعد از آن لایت باکس چلنیوم می باشد.

لایت باکس چلنیوم در ضخامت های 7 سانت، 9 سانت و 11 سانتیمتر به شکل های متفاوتی مانند باکس چلنیوم مستطیل، باکس چلنیوم دایره و اشکال دیگر تولید می شود که می توان از آنها در محیط های خارجی و داخلی به عنوان موارد تبلیغاتی و دکوراتیو استفاده نمود.

تابلو لایت باکس چلنیوم همانند تابلوهای تبلیغاتی دیگر به روش های مختص به خود قیمت گذاری می شود که اگر بخواهیم دو روش کلی آن را عنوان کنیم، قیمت گذاری به شکل متر محیط و قیمت گذاری به شکل متر مربع خواهد بود که با توجه به در نظر داشتن موارد فوق و پس از اندازه گیری، قیمت تابلو لایت باکس چلنیوم با در نظر داشتن متریال های مصرفی در لایت باکس و همچنین نرخ روز محاسبه می گردد.

تابلو لایت باکس ایستاده

تابلو لایت باکس ایستاده

یکی از مدل های دیگر در تولید تابلو لایت باکس که امروزه در مکان های تجاری و یا به عنوان لایت باکس تبلیغاتی شهری مورد استفاده قرار می گیرد، تابلو لایت باکس ایستاده است؛ لایت باکس ایستاده همان طور که از نامش مشخص است به یک نوع از لایت باکس گفته می شود که به شکل ایستاده قرار می گیرد.

تابلو تبلیغاتی ایستاده لایت باکس را می توان به شکل لایت باکس آلومینیومی، کریستال، فریم لس، لایت باکس چوبی و انواع دیگر تابلو لایت باکس تولید کرد و در آخر برای آن پایه هایی را تعبیه نمود تا به شکل ایستاده در مکان مورد نظر قرار گیرد.

قیمت تابلو لایت باکس ایستاده هم با توجه به متر محیط یا متر مربع محاسبه خواهد شد؛ اما نکته ای که در این رابطه حائز اهمیت است این است که متریال های مورد استفاده در تولید و نوع تابلو لایت باکس ایستاده تاثیر قابل توجهی در قیمت گذاری این شکل از تابلو خواهند داشت.

تابلو لایت باکس دو طرفه

تابلو لایت باکس دو طرفه

ساخت تابلو دو طرفه توسط شرکت های تابلو سازی شامل بسیاری از تابلوها می شود که یکی از آنها تابلو لایت باکس است و باید به این نکته اشاره کنیم که می توان تمام تابلوهای لایت باکس را به صورت دوطرفه نیز تولید کرد.
نکته دیگر هم این است که قیمت تابلو لایت باکس دو طرفه مانند لایت باکس های دیگر به شکل متر محیط و متریال به کار رفته در آن محاسبه می شود.


تابلو لایت باکس گردان

تابلو لایت باکس گردان
یکی از جدیدترین تابلوهای لایت باکس مربوط می شود به لایت باکس گردان که در به شکل دایره، مستطیل و... ساخته می شود؛ این نوع از لایت باکس معمولا به صورت دو طرفه ساخته می شود که برای به حرکت در آوردن آن نیاز به موتور لایت باکس گردان است.

با چرخیدن تابلو لایت باکس گردان که معمولا هم به صورت تابلو گرد دو طرفه تولید می شود، تبلیغات در هر دو سمت تابلو به راحتی قابل نمایش خواهد بود.


قیمت تابلو لایت باکس

حال که با انواع تابلو لایت باکس آشنا شدید می توانید قیمت تابلو لایت باکس در انواع مختلف را در لیست زیر مشاهده فرمایید.

نام محصول    روش محاسبه قیمت (تومان)
تابلو لایت باکس آلومینیومی متر محیط 950/000
تابلو لایت باکس اسنپ فریم متر محیط 1/450/000
تابلو لایت باکس اسنپ اسلیم متر محیط 1/470/000
تابلو لایت باکس مگنتی متر محیط 1/480/000
تابلو لایت باکس فریم لس متر محیط 1/250/000
تابلو لایت باکس کریستالی متر محیط 4/700/000
تابلو لایت باکس چلنیوم متر محیط 950/000
تابلو لایت باکس ایستاده متر محیط 1/300/000
تابلو لایت باکس دو طرفه متر محیط 2/800/000
تابلو لایت باکس گردان متر محیط 3/900/000
 • منظور از متر محیط یعنی متر دور تابلو ساخته شده.
 • تمامی لایت باکس ها دارای 3 سال ضمانت می باشند.

 اگر قیمت لایت باکس مد نظر شما در لیست قیمت ارائه شده موجود نیست با ما در تماس باشید و قیمت تابلو لایت باکس مورد نظرتان را دریافت کنید.

مزایای تابلو لایت باکس

لایت باکس ها دارای مزیت هایی هستند که به طور کلی عبارتند از:

 • تنوع ساخت بالا.
 • ضخامت پایین.
 • امکان نور پردازی.
 • مصرف برق بسیار پایین.
 • امکان چاپ تصاویر.
 • عدم محدودیت در طراحی.
 • تغییر طرح در مدت زمان کوتاه و هزینه پایین.
 • قابلیت ساخت به صورت یکطرفه، دو طرفه، آویز، دیواری و ایستاده.
 • مقاومت در شرایط مختلف جوی.
 • وزن پایین.
 • نصب آسان.

کاربرد تابلو لایت باکس

لایت باکس ها معمولا به عنوان تبلیغات در متروها، پاساژها، تابلو شرکت، ارگانها، موسسات، کلینیک های پزشکی، بیمارستان ها، فرودگاه ها، کارخانه ها، تابلو مغازه و دیگر مکان های تجاری مورد استفاده قرار می گیرد؛ همچنین می توان از لایت باکس به عنوان قاب عکس و تزئین دکوراسیون داخلی نیز استفاده کرد.
 

سوالات متداول

 

انواع چاپ لایت باکس تبلیغاتی

چاپ تابلو لایت باکس به شیوه های مختلف و روی متریال های متفاوتی انجام می شود که برخی از آنها عبارتند از چاپ استیکر، چاپ بک لایت، چاپ روی پارچه، چاپ مستقیم روی پلکسی و انواع دیگر چاپ.

تابلو لایت باکس فلکسی

تابلو فلکسی یک نوع تابلو تبلیغاتی است که با استفاده از پروفیل آهن به شکل جعبه ساخته می شود و روی آن یک نوع چاپ به نام فلکسی قرار می گیرد و از داخل نورپردازی می شود که می توان این نوع از تابلو را هم یک نوع تابلو لایت باکس نام برد.

لایت باکس پارچه ای

لایت باکس پارچه ای یک نوع دیگر از لایت باکس است که چاپ روی آن از جنس پارچه می باشد.

قاب عکس اسنپ فریم و کاربرد آن

با استفاده از قاب آلومینیوم لایت باکس اسنپ فریم می توان اقدام به ساخت قاب عکس نمود و در نهایت از آن به عنوان یک گذینه تزئینی و تبلیغاتی استفاده کرد.