یکی از استراتژی های مهم و هدفمند در دنیای تبلیغات، ارتباط میان مشتریان و صاحبان مشاغل بشمار می رود که یکی از موثرترین راه های ارتباطی، تبلیغات محیطی می باشد و به دسته های متفاوتی مانند بیلبوردهای تبلیغاتی و تابلو های سردر اماکن تجاری تقسیم می شوند که ساخت و تولید آنها در مجموعه ها و شرکت های تابلو سازی انجام می گیرد. به عنوان مثال تابلو های حروف برجسته که تابلو چلنیوم یکی آنها بشمار می رود نوعی از تبلیغات محیطی می باشد که در انواع تابلو چلنیوم قابل اجرا می باشد.

همانطور که می دانیم تابلو حروف برجسته چلنیوم با ورود خود به بازار تابلو سازی و تبلیغات محیطی تحولی عظیم و نو را به راه انداخت ، که مورد استقبال سیل کثیری از مشتریان قرار گرفت.اما این تغییرات فقط به ساخت تابلو چلنیوم به شکل ساده و معمول ختم نشد و تابلو سازان را بر آن داشت تا با تفکر و نوع آوری به ساخت تابلو های چلنیوم به شکلهای مختلفی بپردازند.

برای شناخت بهتر انواع تابلو های چلنیوم در این مطلب با ما همراه باشید:

تابلو چلنیوم چیست

تابلو چلنیوم چیست

تابلو چلنیوم یا همان چنلیوم که واژه اصلی و صحیح این متریال می باشد، یکی از تابلو های حروف برجسته است که به دلیل زیبایی و قیمت مناسب بین حروف های برجسته، مورد استقبال و خرید اکثر مشتریان قرار دارد.
چنلیوم نوعی آلومینیوم است که طی مراحلی به شکل ورق های آینه ای تبدیل می شود و در جهت ساخت حروف برجسته به عنوان لبه کار مورد استفاده قرار می گیرد و در انواع تابلو چلنیوم همراه با رنگ های متفاوتی ساخته و به مرحله نصب می رسند.

تاریخچه تابلو چلنیوم

چلنیوم نامی است که اکثر مشتریان آن را به عنوان یکی از حروف های برجسته می شناسند و همانطور که گفتیم نام اصلی آن چنلیوم است که در زبان لاتین از مخفف دو کلمه aluminium + channel پدیدار شده است.
حروف چنلیوم بعد از ساخت حالتی U شکل و شبیه به کانال دارد که کانال در لاتین channel نامیده می شود و همین مورد مهم از دلایل اصلی نام گذاری حروف چنلیوم می باشد.
تاریخچه تابلو چلنیوم بر می گردد به سال 1980 میلادی در اسپانیا که شرکتی به نام MCI توانست آلومینیوم را طی فرایندهایی به صورت رول های آینه ای شکل تبدیل و با برند آلوراپید روانه بازار نماید که امروزه از معتبر ترین برندهای موجود چنلیوم در بازار بشمار می رود.

 

تابلو چلنیوم کامپوزیت          تابلو چلنیوم پولکی

 

تابلو چلنیوم پلکسی دوبل          تابلو چلنیوم آرایشگاه

 

تابلو چلنیوم تبریز          تابلو چلنیوم پانچی

 

تابلو چلنیوم استیل          تابلو چلنیوم الماسی

 

تابلو چلنیوم ساده

تابلو چلنیوم چیست


این مدل از حروف چلنیوم با ظاهری ساده در رنگهای مختلف پلکسی گلاس و همچنین رنگهای متفاوت لبه چنلیوم ساخته می شود. در واقع باید گفت که تابلو چلنیوم از ابتدای ورود خود به حرفه تابلو سازی به صورتی کاملا ساده ساخته می شد که بعد از گذر سالها همراه با پیشرفت تکنولوژی و نوآوری های مجموعه های تابلو سازی این نوع از حروف برجسته به شکل ها و مدل های متنوعی ساخته شد.
اجزاء تشکیل دهنده این حروف عبارتند از:
لبه چنلیوم ، پلکسی گلاس ، SMD ، PVC و منبع تغذیه

 

تابلو چلنیوم روی چوب          تابلو چلنیوم بانک ملی

 

تابلو چلنیوم موبایل فروشی          تابلو کامپوزیت چلنیوم املاک

 

تابلو چلنیوم حروف و باکس          تابلو چلنیوم و کامپوزیت کافه رستوران

 

تابلو چلنیوم قرمز کافه          تابلو چلنیوم روی شیشه مغازه

 

تابلو چلنیوم لباس فروشی          تابلو چلنیوم پوشاک ورزشی

 

تابلو چلنیوم سوپر پروتئین          تابلو چلنیوم و کامپوزیت نور اندریک

 

تابلو چلنیوم و کامپوزیت فروشگاه شهروند          تابلو چلنیوم سینا کاشی

 

تابلو چلنیوم فروشگاه ورزشی          تابلو چلنیوم و نئون پلاستیک درب ضد سرقت

 

تابلو چلنیوم روی شیشه رستوران          تابلو چلنیوم سفید و کامپوزیت مشکی

 

تابلو چلنیوم آگاما و کامپوزیت قرمز          تابلو چلنیوم کامپوزیت و فلاشینگ مشکی

 

تابلو چلنیوم کامپوزیت مشکی کافه رستوران          تابلو چلنیوم و کامپوزیت کارگاه ماشین سنگین

 

 

تابلو چنلیوم پلکسی دوبل

تابلو چلنیوم پلکسی دوبلتفاوت این مدل از حروف چلنیوم با حروف چلنیوم ساده ، استفاده از دو پلکسی گلاس با رنگ های متفاوت می باشد ، که استفاده از پلکسی گلاس در دو رنگ متفاوت در تابلو چلنیوم ، باعث زیبایی و دید بهتر تابلو خواهد شد.
استفاده از رنگ و تعداد پلکسی در این نوع از تابلو ها هیچ محدودیتی نخواهد داشت و با توجه به سفارش مشتری می توان این نوع از تابلو ها را با تلفیق چندین پلکسی گلاس در رنگ های مختلفی تولید و عرضه کرد.
اجزاء تشکیل دهنده این حروف عبارتند از:
لبه چنلیوم ، پلکسی گلاس در دو یا چند رنگ متفاوت ، SMD ، PVC و منبع تغذیه

 

تابلو چلنیوم پلکسی دوبل بانک سپه          تابلو چلنیوم و ترمووود

 

تابلو چلنیوم مسکن          تابلو چلنیوم آژانس مسافرتی

 

تابلو چلنیوم رادیولوژی و سونوگرافی          تابلو چلنیوم باشگاه بدنسازی پلکسی دوبل

 

تابلو چلنیوم نمایندگی و تعمیرگاه بنز          تابلو چلنیوم طلایی و چوب ترمو فست فود

 

تابلو چلنیوم RGB | تابلو چلنیوم هفت رنگ

تابلو چلنیوم RGBتابلوهای چلنیوم RGB با استفاده از SMD های RGB ، کنترلر و پلکسی گلاس سفید ساخته می شوند.این تابلو ها هفت رنگ مختلف را از خود به نمایش می گذارند که در نوع خود از زیبایی خاصی برخوردار است.
اجزاء تشکیل دهنده این حروف عبارتند از:
لبه چنلیوم ، پلکسی گلاس سفید ، SMD RGB ، کنترلر، PVC و منبع تغذیه

 

تابلو چلنیوم فست فود          تابلو چلنیوم فست فود آر جی بی

 

تابلو چلنیوم شیرینی فروشی          تابلو چلنیوم قنادی

 

تابلو چلنیوم فول کالر

تابلو چلنیوم فول کالرSMD های فول کالر با ریموت کنترلر مخصوص ، قابلیت نمایش 16 میلیون رنگ را دارند که استفاده از آنها در تابلو چلنیوم نیز می تواند معرف نوع دیگری از تابلو های چلنیوم در صنعت تابلو سازی باشد.
اجزاء تشکیل دهنده این حروف عبارتند از:
لبه چنلیوم ، پلکسی گلاس سفید ، SMD FULL COLOR ، کنترلر فول کالر ، PVC و منبع تغذیه

 

تابلو چلنیوم نور اندریک

تابلو چلنیوم نور اندریک
نور اندریک اصطلاحی است که در مورد انواع حروف های برجسته به کار می رود و منظور از آن نور پردازی حروف از قسمت پشت می باشد که با این عمل بعد از نصب حروف برجسته شاهد روشنایی روی زمینه کار خواهیم بود. روش ساخت حروف نور اندریک به این شکل است که بعد از ساخت حروف، پایه هایی در قسمت پشت حروف تعبیه شده و در نهایت با کمی فاصله روی زمینه کار که می تواند شامل کامپوزیت، چوب ترمووود و دیگر موارد باشد نصب می شود.
اما یکی از زیباترین حروف های برجسته که از فروش و استقبال بسیار بالایی میان مشتریان برخوردار است حروف یا تابلو چلنیوم نور اندریک است که به روش های مختلفی قابل ساخت خواهد بود و مانند دیگر حروف های برجسته با استفاده از اس ام دی های بلوکی و نصب در قسمت پشت حروف، نور پردازی می شود.

تابلو چلنیوم نور اندریک پانچ          تابلو چلنیوم نور اندریک پلکسی دوبل پانچ

 

تابلو چلنیوم نور اندریک پانچ و کامپوزیت          تابلو چلنیوم نور اندریک پیکسلی

تابلو چلنیوم پانچ

تابلو چلنیوم پانچ

یکی از نوع آوری های عظیم در حرفه تابلو سازی را می توان قطع به یقین ، ساخت حروف برجسته چلنیوم پانچ عنوان کرد.
حروف برجسته چلنیوم پانچ به دلیل دارا بودن اشکال مختلفی مانند دایره ، ستاره و ... که روی پلکسی گلاس توسط دستگاه لیزر برش داده می شود ، نور SMD را از قسمت های برش داده شده عبور می دهد ، که همین امر باعث شکست نور در تابلو خواهد شد و با عبور از کنار آن شاهد نمایی زیبا و چشم نواز خواهیم بود.
تابلو های برجسته پانچی فقط شامل حروف چلنیوم پانچ نمی باشد و در تابلو های برجسته استیل و نئون پلاستیک با تلفیق های متفاوت نیز به کار می رود.
عناوین مختلفی را که به این نوع تابلو ها نسبت می دهند عبارتند از:

تابلو چلنیوم پانچ ، تابلو چلنیوم الماسی ، تابلو چلنیوم ستاره ای ، تابلو چلنیوم نگینی و ...

اجزاء تشکیل دهنده این حروف عبارتند از:
لبه چنلیوم ، پلکسی گلاس پانج شده در یک یا چند رنگ متفاوت ، SMD RGB یا فول کالر ، PVC و منبع تغذیه

تابلو چلنیوم کالای برق          تابلو چلنیوم و ترمووود

 

تابلو چلنیوم و کامپوزیت ابزار فروشی          حروف چلنیوم موتور فروشی

 

تابلو چلنیوم گل فروشی          تابلو چلنیوم چوبی سالن زیبایی

 

تابلو چلنیوم دوبل پانچ املاک          تابلو چلنیوم پانچ آفتابی املاک

 

تابلو چلنیوم پانچ و چوب سالن زیبایی          تابلو چلنیوم پانچ دوبل مشاورین املاک

 

تابلو چلنیوم لوازم یدکی خودرو          تابلو چلنیوم پانچ فست فود پلکسی دوبل

 

تابلو چلنیوم پانچ تک پلکسی          تابلو چلنیوم پلکسی پانچ و لبه پانچ سالن زیبایی

 

تابلو چلنیوم پانچ آزمایشگاه پاتوبیولوژی          تابلو چلنیوم رستوران گیلانی پانچ دوبل

 

تابلو چلنیوم رستوران لبنانی          تابلو چلنیوم پانچ دوبل موبایل فروشی

تابلو چلنیوم کریستال

تابلو چلنیوم کریستالتابلو چلنیوم کریستال از دیگر حروف های جدید چلنیوم به شمار می رود.ساخت این مدل از حروف چلنیوم با استفاده از پلکسی گلاس شیشه ای و دانه های کریستال انجام می شود که در نوع آوری ، از حروف های برجسته بسیار زیبا به شمار می روند.
لازم به ذکر است که دانه های کریستال را می توان در تمام حروف های برجسته دیگر نیز به کار برد.
SMD های استفاده شده در این مدل از تابلو ها می تواند با توجه به سلایق مشتریان و نوع سفارش به شکلهای RGB ، فول کالر و تک رنگ متفاوت باشد.
اجزاء تشکیل دهنده این حروف عبارتند از:
لبه چنلیوم ، پلکسی گلاس شیشه ای، SMD RGB یا فول کالر ، PVC و منبع تغذیه

تابلو چلنیوم کریستال فول کالر          تابلو چلنیوم کریستال پانچ

 تابلو چلنیوم الماسی

تابلو چلنیوم الماسی

تابلو چلنیوم الماسی در واقع نوعی نام مستعار می باشد که میان مشتریان مرسوم است و در واقع به همان تابلو چلنیوم پانچ و تابلو چلنیوم کریستال اطلاق می شود.
در واقع منظور از الماسی بودن حروف چلنیوم، رویت اولیه مشتریان نسبت به این نوع از حروف برجسته می باشد که به شکل الماس یا کریستال قابل مشاهده می باشد و اجزاء تشکیل دهنده آن نیز شامل ترانس تابلو چلنیوم و دیگر موارد در عناوین نام برده شده می باشد.

قیمت تابلو چلنیوم الماسی

قیمت تابلو چلنیوم الماسی
گفتیم که تابلو چلنیوم الماسی از نام های دیگر حروف چلنیوم کریستال و حروف چلنیوم پانچ هستند که این حروف ها در دسته حروف های تابلو چلنیوم جدید نیز قرار می گیرند. البته ماهیت این دو حروف کاملا با یکدیگر متفاوت می باشد و در واقع باید عنوان نمود که حروف چلنیوم کریستال با استفاده از پلکسی شیشه ای یا کریستال ساخته می شود و حروف پانچ با ایجاد اشکال مختلف روی پلکسی و یا لبه چنلیوم ساخته می شود.
اما نکته مهمی که در ارتباط با قیمت تابلو چلنیوم الماسی باید یاد آور شد این است که در صورت ساخت حروف توسط پلکسی گلاس خرد شده یا کریستال مسلما قیمت حروف چلنیوم برجسته به مراتب بالاتر از نوع چلنیوم پانچ خواهد بود.

قیمت تابلو چلنیوم ستاره ای

قیمت تابلو چلنیوم ستاره ای
تابلو چلنیوم ستاره ای معمولا به همان تابلو چلنیوم پانچ گفته می شود نامی است که همانند تابلو چلنیوم الماسی بر روی حروف کریستال و پانچ گذاشته شده است. البته همانطور که عنوان کردیم حروف کریستال توسط متریال کریستال و یا پلکسی های خرد شده ساخته می شود و ماهیت آن مشخص است که با توجه به موارد گفته شده در مورد قیمت تابلو چلنیوم ستاره ای باید مبنای محاسبه را بر روی نوع حروف پانچ قرار داد.
معمولا پانچ های ایجاد شده روی حروف چلنیوم بر روی پلکسی گلاس و لبه چنلیوم قرار دارد که مسلما اگر پانچ بر روی هر دو متریال ایجاد شده باشد قیمت تابلو چلنیوم ستاره ای یا پانچ نسبت به پانچ بر روی یک متریال افزایش خواهد داشت

 تابلو چلنیوم طلایی

تابلو چلنیوم طلایی

تابلو چلنیوم طلایی در این نوع از حروف صرفا به واسطه رنگ چلنیوم طلایی و پلکسی گلاس طلایی استفاده شده در حروف نام گذاری شده است و در واقع همان حروف چلنیوم است همراه با تفاوت رنگ لبه که در مدل های متنوعی مانند پانچ و دیگر انواع آن قابل ساخت است و در مقابل همین موضوع قیمت تابلو چلنیوم ستاره ای یا پانچ طلایی نسبت به دیگر مدل های آن دارای افزایش می باشد.

تابلو چلنیوم طلایی          تابلو چلنیوم جدید

 

تابلو چلنیوم کریستال لبه طلایی          tablo-chalenium-amlak

تابلو چلنیوم تلفیقی

تابلو چلنیوم تلفیقی
یکی از محاسن و مزیت های ساخت تابلو چلنیوم در تابلو سازی تلفیق این نوع از حروف برجسته با دیگر تابلو های تبلیغاتی و دیگر حروف های برجسته می باشد که این مورد از مهمترین موارد انتخاب تابلو یا حروف چلنیوم به عنوان یک تابلو تبلیغاتی بشمار می رود.
در رابطه با تلفیق تابلو چلنیوم باید عنوان نمود که ایده پردازی و خلاقیت مجموعه های تابلو سازی می تواند از عوامل موثر و مفید در این رابطه باشد. در واقع نوآوری و ایده پردازی می تواند در خلق یک تابلو تبلیغاتی به عنوان یک اثر زیبا سازندگان تابلو مربوطه را به اهداف خود رسانده و مشتریان را در راستای کسب در آمد و بازاریابی محصولات و خدماتشان یاری نماید.
از تلفیق های تابلو چلنیوم با دیگر موارد و گذینه های تبلیغاتی می توان به مواردی چون تابلو چلنیوم و ترمووود، تابلو چلنیوم و تابلو لاس وگاسی، تابلو چلنیوم و حروف استیل، تابلو چلنیوم با زمینه کامپوزیت و فلز و بسیاری دیگر از موارد مشابه اشاره نمود.

تابلو چلنیوم و تابلو لاس وگاسی ترمووود          تابلو چلنیوم پانچ و استیل

 

تابلو چلنیوم و تابلو نئون لاس وگاسی          تابلو چلنیوم و تابلو استیل کریستال

 

باکس تابلو چلنیوم لاس وگاسی          تابلو چلنیوم فست فود و تابلو نئون

تابلو چلنیوم باکس | تابلو چلنیوم گرد

تابلو چلنیوم باکس | تابلو چلنیوم گرد
تنوع در ساخت تابلو چلنیوم را می توان از محاسن این نوع از حروف برجسته عنوان نمود که ساخت تابلو چلنیوم باکس نیز یکی از انواع آن بشمار می رود. گاها برخی از طرح ها در سفارش یک تابلو تبلیغاتی چلنیوم به شکلی است که امکان ساخت آن به شکل معمول قابل اجرا نخواهد بود که در این صورت مجموعه تابلو سازی می بایست تابلو چلنیوم را به شکل باکس اجرا نماید.
مواردی مانند قطر قلم پایین و ابعاد کوچک از دلایل اصلی در ساخت باکس تابلو چلنیوم است که به شکل های لوگو اصلی، بیضی، دایره و دیگر اشکال قابل ساخت می باشد. باکس تابلو چلنیوم به شکل تمام پلکسی، چاپ و نصب استیکر روی پلکسی و یا تلفیق با دیگر متریال های موجود در تابلو سازی ساخته می شود.

تابلو چلنیوم باکس لبه طلایی          tablo-chalenium-box-va-horof-steel

 

تابلو چلنیوم باکس و استیکر          تابلو چلنیوم باکس لبه پانچ و استیکر

 

تابلو چلنیوم باکس و چاپ استیکر          tablo-box-chalenium-tarh

 

تابلو چلنیوم باکس فست فود          تابلو چلنیوم باکس گرد و استیل

 

تابلو چلنیوم لوگو باکس پانچ          تابلو چلنیوم باکس پلکسی طلایی

در این مطلب با انواع تابلوهای چلنیوم آشنا شدیم اما نکته حائز اهمیت این است که ساخت تابلو های چلنیوم در هنر تابلو سازی هیچ محدودیتی ندارد و می توان تابلو های چلنیوم را در انواع مختلف دیگر با عناوین ذکر شده همراه با تلفیق دیگر حروف های برجسته تولید و عرضه کرد.
برای مشاوره و اطلاع از قیمت تابلو چلنیوم در مدلهای مختلف و سفارش آنلاین تابلو چلنیوم با مجموعه تابلو سازی نوین لایت در تماس باشید.

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط اینتن بورس تایمز