یکی از استراتژی های مهم و هدفمند در دنیای تبلیغات، ارتباط میان مشتریان و صاحبان مشاغل بشمار می رود که یکی از موثرترین راه های ارتباطی، تبلیغات محیطی می باشد و به دسته های متفاوتی مانند بیلبوردهای تبلیغاتی و تابلو های سردر اماکن تجاری تقسیم می شوند که ساخت و تولید آنها در مجموعه ها و شرکت های تابلو سازی انجام می گیرد. به عنوان مثال تابلو های حروف برجسته که تابلو چلنیوم یکی آنها بشمار می رود نوعی از تبلیغات محیطی می باشد که در انواع تابلو چلنیوم قابل اجرا می باشد.

همانطور که می دانیم تابلو حروف برجسته چلنیوم با ورود خود به بازار تابلو سازی و تبلیغات محیطی تحولی عظیم و نو را به راه انداخت ، که مورد استقبال سیل کثیری از مشتریان قرار گرفت.اما این تغییرات فقط به ساخت تابلو چلنیوم به شکل ساده و معمول ختم نشد و تابلو سازان را بر آن داشت تا با تفکر و نوآوری به ساخت تابلو های چلنیوم به شکلهای مختلفی بپردازند.

برای شناخت بهتر تابلو چلنیوم، انواع تابلو چلنیوم و قیمت تابلو چلنیوم در این مطلب با ما همراه باشید:

 

تابلو چلنیوم چیست؟

تابلو چلنیوم چیست

تابلو چلنیوم یا همان چنلیوم که واژه اصلی و صحیح این متریال می باشد، یکی از تابلو های حروف برجسته است که به دلیل زیبایی و قیمت مناسب بین حروف های برجسته، مورد استقبال و خرید اکثر مشتریان قرار دارد.

حروف برجسته چنلیوم که امروزه در انواع تابلو چلنیوم ساخته می شود در جهت تبلیغات به عنوان تابلو شرکت ها، ارگانها، تابلو سردر پاساژ، تابلو مغازه و مواردی مشابه مورد استفاده قرار می گیرد و در نوع خود می تواند از موثرترین راه های تبلیغاتی بشمار رود.

نمونه هایی از انواع تابلو چلنیوم

تابلو چلنیوم ساده روی کامپوزیت          تابلو چلنیوم پانچی

 

تابلو چلنیوم پانچ پلکسی دوبل و کامپوزیت          تابلو چلنیوم پانچی کامپوزیت و چوب

 

تابلو چلنیوم لبه پانچ اس ام دی آفتابی          تابلو چلنیوم ساده و چوب ترمو

 

تابلو چلنیوم پانچ، نئون و لامپ          تابلو چلنیوم پانچ نوراندریک پلکسی دوبل

 

 

قبل از توضیحات در مورد انواع و قیمت تابلو های چلنیوم لازم می دانیم تا به جزئیات و متریال های مصرفی در ساخت تابلو چلنیوم بپردازیم.

تمامی تابلو های تبلیغاتی قبل از اینکه به مرحله نصب برسند می بایست توسط متریال های مختص به خود تولید شوند که تابلو چلنیوم نیز از این مورد مستثنی نمی باشد و به طور معمول نیازمند اجناس مصرفی در تولید خواهد بود که در ادامه به آنها اشاره ای خواهیم داشت.

رول چنلیوم در تابلو چلنیوم

رول چنلیوم در تابلو چلنیوم
چنلیوم که متریال اصلی و دلیل نام گذاری تابلو چلنیوم بشمار می رود نوعی آلومینیوم است که طی مراحلی به شکل ورق های آینه ای تبدیل می شود و در جهت ساخت حروف برجسته به عنوان لبه کار مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع منظور از لبه کار در حروف چنلیوم همان برجسته گی حروف است که معمولا این برجسته گی در ابعاد های 7، 9 و 11 سانتیمتر تولید می شود و در انواع رول چلنیوم همراه با رنگ های متفاوتی به فروش می رسند.

رول های چنلیوم از ضخامت های متفاوتی برخوردار هستند که معمولا از 0.3 تا 0.5 در بازار موجود هستند و مسلما هر چه ضخامت رول ها بیشتر باشد، دوام و ماندگاری این متریال نیز افزایش خواهد داشت.

همچنین نکته مهم دیگری که در کیفیت و دوام رول چنلیوم تاثیر گذار خواهد بود، فرایندی به نام آنادایز است که کارخانه های تولید کننده در طی این فرایند، رول آلومینیوم را در برابر شرایط مختلف جوی مقاوم سازی می کنند.

برخی از انواع رول های چنلیوم عبارتند از رول چنلیوم ساده، رول چنلیوم لترمکس و رول های چنلیوم پانچ که در ادامه به آنها همراه با نمونه های ساخته شده خواهیم پرداخت.

پلکسی گلاس در تابلو چلنیوم

پلکسی گلاس در تابلو چلنیوم
ورق پلکسی گلاس یا همان آکریلیک گلاس نوعی پلاستیک است که در سه نوع متفاوت تولید می شود و عبارتند از ورق پلکسی گلاس رنگی، پلکسی گلاس شفاف و پلکسی گلاس آینه ای که هر کدام از آنها در حرفه تابلو سازی از کاربردهای مختلفی برخوردارند. کاربردی ترین نوع ورق پلکسی در تابلو سازی ورق های رنگی هستند که در ساخت انواع حروف برجسته به کار می روند.
پلکسی گلاس در ساخت و تولید حروف برجسته چلنیوم نیز از متریال های اصلی این حروف برجسته بشمار می رود و به عنوان نمای اصلی حروف به کار گرفته می شود. پلکسی های رنگی این قابلیت را دارند که نور را از خود عبور می دهند ولی اجسام پشت آنها مشخص نخواهد بود.
مسلما در ساخت تابلو چلنیوم می بایست جهت روشنایی از المان های نوری در داخل حروف استفاده نمود که با بهره بری از پلکسی گلاس های رنگی، حروف دارای روشنایی خواهد بود بدون اینکه المان های نوری در حروف مشخص باشد.

اس ام دی و پی وی سی در تابلو چلنیوم

اس ام دی و پی وی سی در تابلو چلنیوم
اس ام دی ها امروزه به شکل های مختلفی در بازار الکترونیک موجود هستند و به فروش می رسند که یکی از انواع آنها اس ام دی های بلوکی هستند. اس ام دی های بلوکی در ساخت تابلو چلنیوم به عنوان روشنایی این تابلو بشمار می روند که در برندها و رنگ های متفاوتی موجود هستند و امروزه جهت تولید تابلو چلنیوم از نوع ضد آب آن استفاده می شود.

نکته دیگری که باید در رابطه با اس ام دی ها عنوان کنیم این است که امروزه نوع جدیدی از اس ام دی ها به نام اس ام دی های بلوکی لنز دار وارد عرصه تابلو سازی شده اند که از شدت نور بالایی برخوردار هستند که مسلما با به کار بردن آنها در حروف چلنیوم می توان نور پردازی این حروف را به بهترین شکل ممکن انجام داد.

در مورد پی وی سی هم باید گفت که پی وی سی یک نوع پلاستیک کاربردی است که امروزه در صنایع بسیاری استفاده می شود که یکی از آنها صنعت تابلو سازی می باشد؛ pvc یا پلی وینیل کلراید که در انگلیسی مخفف کلمه Polyvinyl chloride است به دلیل قیمت مناسب و کاربرد مفید در حال حاضر یکی از مهم ترین متریال ها در پتروشیمی است و همانطور که گفتیم در صنعت تابلو سازی نیز کاربرد دارد که از مهمترین مصارف آن می توان به زیر سازی حروف های برجسته اشاره نمود.
ارتباط بین پی وی سی و اس ام دی در تولید تابلو چلنیوم نیز، در مورد قرار گیری اس ام دی هاست؛ که باید عنوان نمود بعد از ساخت تابلو چلنیوم، ورق های پی وی سی مطابق با حروف ساخته شده برش خورده و در نهایت اس ام دی ها روی پی وی سی مونتاژ و سیم کشی می شوند.

همچنین به این مورد هم باید اشاره داشته باشیم که عمده ترین نوع ورق های پی وی سی که در تابلو سازی مورد استفاده قرار می گیرند، پی وی سی هایی با ضخامت 8 میل و 10 میل هستند.

منبع تغذیه در تابلو چلنیوم

منبع تغذیه در تابلو چلنیوم
همانطور که گفتیم تابلو چلنیوم با استفاده از اس ام دی های بلوکی به مرحله روشنایی می رسد. اما نکته ای که می بایست در رابطه با روشنایی حروف چنلیوم عنوان نمود ولتاژ مورد نیاز اس ام دی ها است. اس ام دی های بلوکی معمولا جهت روشنایی نیازمند برق 12 ولت هستند که مسلما نیازمند تبدیل برق 220 شهری به 12 ولت خواهند بود که انجام این عمل توسط منبع تغدیه یا همان پاور انجام خواهد گرفت.

نکته دیگری هم که باید در مورد به کار گیری از منبع تغذیه در تابلو چلنیوم به آن اشاره داشته باشیم این است که در صورت نصب تابلو چلنیوم در محیط های بیرونی مانند سردر مغازه، شرکت، پاساژها و ... می بایست از منبع تغذیه ضد آب استفاده کرد.

تاریخچه تابلو چلنیوم

چلنیوم نامی است که اکثر مشتریان آن را به عنوان یکی از حروف های برجسته می شناسند و همانطور که گفتیم نام اصلی آن چنلیوم است که در زبان لاتین از مخفف دو کلمه aluminium + channel پدیدار شده است.
حروف چنلیوم بعد از ساخت حالتی U شکل و شبیه به کانال دارد که کانال در لاتین channel نامیده می شود و همین مورد مهم از دلایل اصلی نام گذاری حروف چنلیوم می باشد.
تاریخچه تابلو چلنیوم بر می گردد به سال 1980 میلادی در اسپانیا که شرکتی به نام MCI توانست آلومینیوم را طی فرایندهایی به صورت رول های آینه ای شکل تبدیل و با برند آلوراپید روانه بازار نماید که امروزه از معتبر ترین برندهای موجود چنلیوم در بازار بشمار می رود.

 

تابلو چلنیوم کامپوزیت          تابلو چلنیوم پولکی

 

تابلو چلنیوم پلکسی دوبل          تابلو چلنیوم آرایشگاه

 

تابلو چلنیوم تبریز          تابلو چلنیوم پانچی

 

تابلو چلنیوم استیل          تابلو چلنیوم الماسی

 

تابلو چلنیوم ساده

تابلو چلنیوم چیست


این مدل از حروف چلنیوم با ظاهری ساده در رنگهای مختلف پلکسی گلاس و همچنین رنگهای متفاوت لبه چنلیوم ساخته می شود. در واقع باید گفت که تابلو چلنیوم از ابتدای ورود خود به حرفه تابلو سازی به صورتی کاملا ساده ساخته می شد که بعد از گذر سالها همراه با پیشرفت تکنولوژی و نوآوری های مجموعه های تابلو سازی این نوع از حروف برجسته به شکل ها و مدل های متنوعی ساخته شد.

به طور کلی روش ساخت این نوع از تابلو چلنیوم به این صورت است که در ابتدای کار، پلکسی گلاس مطابق با نوع فونت، برش داده می شود و بعد از آن، حروف سازان در کارگاه تابلو سازی اقدام به لبه کاری حروف می نمایند به این صورت که لبه چنلیوم را دور تا دور پلکسی گلاس برش داده شده می چسبانند.
اجزاء تشکیل دهنده این حروف عبارتند از:
لبه چنلیوم ، پلکسی گلاس ، SMD ، PVC و منبع تغذیه

 

تابلو چلنیوم روی چوب          تابلو چلنیوم بانک ملی

 

تابلو چلنیوم کامپوزیت لاله زار          تابلو چلنیوم بیمه پارسیان

 

تابلو چلنیوم موبایل فروشی          تابلو کامپوزیت چلنیوم املاک

 

تابلو چلنیوم برگر و ترمووود          تابلو چلنیوم کافه لبه نقره ای و باکس

 

تابلو چلنیوم حروف و باکس          تابلو چلنیوم و کامپوزیت کافه رستوران

 

تابلو چلنیوم قرمز کافه          تابلو چلنیوم روی شیشه مغازه

 

تابلو چلنیوم لباس فروشی          تابلو چلنیوم پوشاک ورزشی

 

تابلو چلنیوم سوپر پروتئین          تابلو چلنیوم و کامپوزیت نور اندریک

 

تابلو چلنیوم سفید و کامپوزیت سبز          تابلو چلنیوم قرمز و ال ای دی

 

تابلو چلنیوم و کامپوزیت فروشگاه شهروند          تابلو چلنیوم سینا کاشی

 

تابلو چلنیوم مرکز ترک اعتیاد          تابلو چلنیوم قرمز داروخانه

 

تابلو چلنیوم فروشگاه ورزشی          تابلو چلنیوم و نئون پلاستیک درب ضد سرقت

 

تابلو چلنیوم پلکسی و اس ام دی سفید          تابلو چلنیوم ترمووود پلکسی سفید و لبه طلایی

 

تابلو چلنیوم روی شیشه رستوران          تابلو چلنیوم سفید و کامپوزیت مشکی

 

تابلو چلنیوم و کامپوزیت داروخانه          تابلو چلنیوم آجیل و خشکبار

 

تابلو چلنیوم لاسوگاسی          تابلو چلنیوم پاساژ

 

تابلو چلنیوم رنگ زرد          تابلو چلنیوم کارخانه روغن موتور

 

تابلو چلنیوم آگاما و کامپوزیت قرمز          تابلو چلنیوم کامپوزیت و فلاشینگ مشکی

 

تابلو چلنیوم سفید و سبز          تابلو چلنیوم مطب

 

تابلو چلنیوم بنفش          تابلو چلنیوم مشکی

 

تابلو چلنیوم لوازم خانگی          تابلو چلنیوم روی چوب

 

تابلو چلنیوم شیرینی          تابلو چلنیوم زمینه مشکی

 

تابلو چلنیوم داخل شرکت          تابلو چلنیوم سردر روی آهن

 

تابلو چلنیوم روی سنگ آجر          تابلو چلنیوم سبز و سورمه ای

 

تابلو چلنیوم لبه نقره ای پلکسی سورمه ای پارس          تابلو چلنیوم لبه مشکی رویه چوب

 

تابلو چلنیوم کامپوزیت مرغ سوخاری          تابلو چلنیوم سفید نیو حجاب

 

تابلو چلنیوم آزاد راه تهران شمال          تابلو چلنیوم چاپ و تبلیغات

 

تابلو چلنیوم مازندران          تابلو چلنیوم سیستم تهویه

 

تابلو چلنیوم کامپوزیت مشکی کافه رستوران          تابلو چلنیوم و کامپوزیت کارگاه ماشین سنگین

 

تابلو چلنیوم آگاما مشکی          تابلو چلنیوم آگاما نور قرمز

 

تابلو چلنیوم سفید لبه نقره ای          تابلو چلنیوم تعمیرگاه

 

تابلو چلنیوم برگر ذغالی          تابلو چلنیوم بستنی و آبمیوه

 

 

تابلو چنلیوم پلکسی دوبل

تابلو چلنیوم پلکسی دوبلتفاوت این مدل از حروف چلنیوم با حروف چلنیوم ساده ، استفاده از دو پلکسی گلاس با رنگ های متفاوت می باشد ، که استفاده از پلکسی گلاس در دو رنگ متفاوت در تابلو چلنیوم ، باعث زیبایی و دید بهتر تابلو خواهد شد.
استفاده از رنگ و تعداد پلکسی در این نوع از تابلو ها هیچ محدودیتی نخواهد داشت و با توجه به سفارش مشتری می توان این نوع از تابلو ها را با تلفیق چندین پلکسی گلاس در رنگ های مختلفی تولید و عرضه کرد؛ البته همانطور که گفتیم معمولا در ساخت تابلو چلنیوم پلکسی دوبل، از دو رنگ پلکسی گلاس استفاده می شود که یکی از آنها به شکل رینگ، دور پلکسی اصلی قرار داده می شود؛ به عنوان مثال می توان یک حروف چنلیوم را طوری تولید کرد که رنگ حروف مشکی و دور آن سفید باشد و یا اینکه رنگ حروف سورمه ای و رنگ دور سفید باشد و بسیاری از نمونه های دیگر که می توانیم در تصاویر زیر آنها را مشاهده نماییم.

همچنین باید به این نکته نیز اشاره نمود که مونتاژ و تلفیق دو رنگ پلکسی گلاس با یکدیگر توسط مایعی به نام کلروفرم انجام می گیرد.

اجزاء تشکیل دهنده این حروف عبارتند از:
لبه چنلیوم ، پلکسی گلاس در دو یا چند رنگ متفاوت ، SMD ، PVC و منبع تغذیه

 

تابلو چلنیوم پلکسی دوبل بانک سپه          تابلو چلنیوم و ترمووود

 

تابلو چلنیوم قهوه ای کافی شاپ          تابلو چلنیوم صورتی کافه

 

تابلو چلنیوم مسکن          تابلو چلنیوم آژانس مسافرتی

 

تابلو چلنیوم دوبل و کامپوزیت داروخانه          تابلو چلنیوم داروخانه پلکسی دوبل

 

تابلو چلنیوم رادیولوژی و سونوگرافی          تابلو چلنیوم باشگاه بدنسازی پلکسی دوبل

 

تابلو چلنیوم نمایندگی و تعمیرگاه بنز          تابلو چلنیوم طلایی و چوب ترمو فست فود

 

تابلو چلنیوم کامپوزیت و لوگو میتلند شمرون          تابلو چلنیوم سوپر مارکت پلکسی دوبل

 

تابلو چلنیوم RGB | تابلو چلنیوم هفت رنگ

تابلو چلنیوم RGBتابلوهای چلنیوم RGB با استفاده از SMD های RGB ، کنترلر و پلکسی گلاس سفید ساخته می شوند.این تابلو ها هفت رنگ مختلف را از خود به نمایش می گذارند که در نوع خود از زیبایی خاصی برخوردار است؛ در مورد نحوه عملکرد این نوع از تابلو چلنیوم می توانیم به طور خلاصه اینطور عنوان کنیم که کنترلر های مورد استفاده در حروف چلنیوم هفت رنگ وظیفه ارسال و دستور اطلاعات به اس ام دی ها را دارند؛ به عنوان مثال اگر قرار باشد حروف چلنیوم، رنگ سبز را به نمایش بگذارد، این اطلاع را را کنترلر به اس ام دی ها ارسال می کند و یا اگر قرار باشد حروف چلنیوم به رنگ بنفش باشد، کنترلر این دستور را به اس ام دی ها می دهد که رنگ قرمز و آبی در یک زمان روشن شوند.
اجزاء تشکیل دهنده این حروف عبارتند از:
لبه چنلیوم ، پلکسی گلاس سفید ، SMD RGB ، کنترلر، PVC و منبع تغذیه

 

تابلو چلنیوم فست فود          تابلو چلنیوم فست فود آر جی بی

 

تابلو چلنیوم شیرینی فروشی          تابلو چلنیوم قنادی

 

تابلو چلنیوم فول کالر

تابلو چلنیوم فول کالرSMD های فول کالر با درایور مخصوص و ریموت کنترل ، قابلیت نمایش 16 میلیون رنگ را دارند که استفاده از آنها در تابلو چلنیوم نیز می تواند معرف نوع دیگری از تابلو های چلنیوم در صنعت تابلو سازی باشد؛ عملکرد این شکل از تابلو چلنیوم تقریبا شبیه تابلو چلنیوم RGB است با این تفاوت که کنترلر تابلو چلنیوم فولکالر این قابلیت را دارد که 16 میلیون رنگ را با استفاده از اس ام دی های سه رنگ به نمایش بگذارد به این صورت که به اس ام دی ها طوری فرمان می دهد که به طور کامل روشن یا خاموش نشوند؛ به عنوان مثال اگر اعداد 1 تا 10 را به عنوان روشنایی در نظر داشته باشیم، کنترلر های فول کالر این قابلیت را دارند تا اعداد 1 و 10 و یا اعداد مابین آنها را به صورت یک نور با شدت های مختلف اجرا نمایند؛ البته این نکته را هم باید به یاد داشت که نوع اس ام دی های فولکالر نیز با اس ام دی های RGB متفاوت می باشد.
اجزاء تشکیل دهنده این حروف عبارتند از:
لبه چنلیوم ، پلکسی گلاس سفید ، SMD FULL COLOR ، کنترلر فول کالر ، PVC و منبع تغذیه

 

تابلو چلنیوم نور اندریک

تابلو چلنیوم نور اندریک
نور اندریک اصطلاحی است که در مورد انواع حروف های برجسته به کار می رود و منظور از آن نور پردازی حروف از قسمت پشت می باشد که با این عمل بعد از نصب حروف برجسته شاهد روشنایی روی زمینه کار خواهیم بود. روش ساخت حروف نور اندریک به این شکل است که بعد از ساخت حروف، پایه هایی در قسمت پشت حروف تعبیه شده و در نهایت با کمی فاصله روی زمینه کار که می تواند شامل کامپوزیت، چوب ترمووود و دیگر موارد باشد نصب می شود.
اما یکی از زیباترین حروف های برجسته که از فروش و استقبال بسیار بالایی میان مشتریان برخوردار است حروف یا تابلو چلنیوم نور اندریک است که به روش های مختلفی قابل ساخت خواهد بود و مانند دیگر حروف های برجسته با استفاده از اس ام دی های بلوکی و نصب در قسمت پشت حروف، نور پردازی می شود؛ در واقع حروف برجسته چلنیوم نور اندریک علاوه بر اینکه از داخل حروف نور پردازی می شود، از قسمت پشت هم دارای نور می باشد؛ البته همانطور که گفتیم منظور از نور اندریک کردن حروف، نور پردازی از پشت حروف است، اما زیبایی تولید حروف برجسته چلنیوم نور اندریک این است که علاوه بر پشت حروف از داخل هم دارای روشنایی باشد.

تابلو چلنیوم نور اندریک پانچ          تابلو چلنیوم نور اندریک پلکسی دوبل پانچ

 

تابلو چلنیوم نور اندریک و کادر دور پلکسی          تابلو چلنیوم نور اندریک کباب سنتی

 

تابلو چلنیوم نور اندریک فست فود          تابلو چلنیوم نور اندریک شرکت

 

تابلو چلنیوم نور اندریک پلکسی دوبل موتور فروشی          تابلو چلنیوم نور اندریک آموزشگاه موسیقی

 

تابلو چلنیوم اتو گالری نور اندریک          تابلو چلنیوم املاک نور اندریک قرمز

 

تابلو حروف چلنیوم نور اندریک داروخانه          تابلو حروف چلنیوم املاک تهران

 

تابلو چلنیوم نور اندریک پانچ و کامپوزیت          تابلو چلنیوم نور اندریک پیکسلی

تابلو چلنیوم پانچ

تابلو چلنیوم پانچ

یکی از نوآوری های عظیم در حرفه تابلو سازی را می توان قطع به یقین ، ساخت حروف برجسته چلنیوم پانچ عنوان کرد.
حروف برجسته چلنیوم پانچ به دلیل دارا بودن اشکال مختلفی مانند دایره ، ستاره و ... که روی پلکسی گلاس توسط دستگاه لیزر برش داده می شود ، نور SMD را از قسمت های برش داده شده عبور می دهد ، که همین امر باعث شکست نور در تابلو خواهد شد و با عبور از کنار آن شاهد نمایی زیبا و چشم نواز خواهیم بود.

پانچ تابلو چلنیوم علاوه بر پلکسی گلاس می تواند روی لبه چنلیوم نیز انجام گیرد که در اشکال متفاوتی موجود می باشد. پانچ کردن لبه چنلیوم بعد از تولید رول چنلیوم در کارخانه های تولید کننده توسط دستگاه های مخصوص انجام می شود که انجام این عمل باعث می شود بعد از ساخت حروف چلنیوم، از نمای اصلی و لبه حروف شاهد نور پردازی به صورت پانچ باشیم.
مورد دیگری که باید به آن اشاره داشت این است که تابلو های برجسته پانچی فقط شامل حروف چلنیوم پانچ نمی باشد و در تابلو های برجسته استیل و نئون پلاستیک با تلفیق های متفاوت نیز به کار می رود.
عناوین مختلفی را که به این نوع تابلو ها نسبت می دهند عبارتند از:

تابلو چلنیوم پانچ ، تابلو چلنیوم الماسی ، تابلو چلنیوم ستاره ای ، تابلو چلنیوم نگینی ، تابلو چلنیوم اکلیلی و ...

اجزاء تشکیل دهنده این حروف عبارتند از:
لبه چنلیوم ، پلکسی گلاس پانج شده در یک یا چند رنگ متفاوت ، SMD RGB یا فول کالر ، PVC و منبع تغذیه

تابلو چلنیوم کالای برق          تابلو چلنیوم و ترمووود

 

تابلو چلنیوم و کامپوزیت ابزار فروشی          حروف چلنیوم موتور فروشی

 

تابلو چلنیوم گل فروشی          تابلو چلنیوم چوبی سالن زیبایی

 

تابلو چلنیوم پلکسی قرمز و مشکی پانچ          تابلو چلنیوم پلکسی دوبل پانچ و باکس

 

تابلو چلنیوم کبابی پانچ          تابلو چلنیوم غذای سنتی

 

تابلو چلنیوم دوبل پانچ املاک          تابلو چلنیوم پانچ آفتابی املاک

 

تابلو چلنیوم پانچ و چوب سالن زیبایی          تابلو چلنیوم پانچ دوبل مشاورین املاک

 

تابلو چلنیوم دندانپزشکی          تابلو چلنیوم خدمات مسافرتی و جهانگردی

 

تابلو چلنیوم لوازم یدکی خودرو          تابلو چلنیوم پانچ فست فود پلکسی دوبل

 

تابلو چلنیوم پانچ درب ضد سرقت          تابلو چلنیوم پانچ دوبل و فلکسی فیس

 

تابلو چلنیوم پانچ تک پلکسی          تابلو چلنیوم پلکسی پانچ و لبه پانچ سالن زیبایی

 

تابلو چلنیوم پانچی و فلکسی فیس          تابلو چلنیوم داخل مغازه پانچ

 

تابلو چلنیوم اکلیلی          تابلو چلنیوم داروخانه شبانه روزی

 

تابلو چلنیوم مانتو فروشی          تابلو چلنیوم سفید لبه پانچ

 

تابلو چلنیوم پانچ آزمایشگاه پاتوبیولوژی          تابلو چلنیوم رستوران گیلانی پانچ دوبل

 

تابلو چلنیوم لوگو و کامپوزیت داروخانه پانچ          تابلو چلنیوم پانچ دوبل و کامپوزیت املاک

 

تابلو چلنیوم ستاره ای پانچ طلایی          تابلو چلنیوم پانچ در کرج

 

تابلو چلنیوم پانچ موتور سیکلت          تابلو چلنیوم پانچ ستاره ای آرایشگاه

 

تابلو چلنیوم پانچ طلایی رویال          تابلو چلنیوم پلکسی دوبل سورمه ای و سفید پانچ

 

تابلو چلنیوم رستوران لبنانی          تابلو چلنیوم پانچ دوبل موبایل فروشی

 

تابلو چلنیوم پانچ ستاره ای آفتابی          تابلو چلنیوم پانچی و پولکی نور آفتابی

 

تابلو چلنیوم کریستال

تابلو چلنیوم کریستالتابلو چلنیوم کریستال از دیگر حروف های جدید چلنیوم به شمار می رود.ساخت این مدل از حروف چلنیوم با استفاده از پلکسی گلاس شیشه ای و دانه های کریستال انجام می شود که در نوآوری، از حروف های برجسته بسیار زیبا به شمار می روند.

در رابطه با دانه های کریستال در تولید تابلو چلنیوم کریستال باید گفت که کریستال های استفاده شده در ساخت این مدل از حروف، معمولا همان کریستال های استفاده شده در لوستر ها هستند که در رنگ ها و انوع مختلفی موجود هستند.

همچنین در رابطه نحوه چسباندن دانه های کریستال روی حروف چلنیوم هم باید گفت که این عمل با استفاده ار رزین پلی استر صورت می پذیرد؛ به این صورت که رزین پلی استر را با استفاده از موادی مانند سخت کننده و شتاب دهنده مخلوط کرده و در مرحله بعد دانه های کریستال را روی حروف ریخته و در نهایت روی کریستال ها رزین پلی استر ریخته شده و به این صورت ساخت حروف چلنیوم کریستال به اتمام می رسد.

روش دیگری که با استفاده از آن اقدام به ساخت تابلو چلنیوم کریستال می شود، استفاده از پلکسی گلاس های خرد توسط دستگاه است؛ به این صورت که بعد از ساخت حروف چنلیوم مبادرت به ریختن پلکسی های خرد شده روی حروف و چسباندن آنها توسط مایع کلروفرم روی حروف می گردد.

لازم به ذکر است که دانه های کریستال و پلکسی گلاس های خرد شده را می توان در تمام حروف های برجسته دیگر نیز به کار برد.
SMD های استفاده شده در این مدل از تابلو ها می تواند با توجه به سلایق مشتریان و نوع سفارش به شکلهای RGB ، فول کالر و تک رنگ متفاوت باشد.
اجزاء تشکیل دهنده این حروف عبارتند از:
لبه چنلیوم ، پلکسی گلاس شیشه ای، کریستال، SMD RGB یا فول کالر ، PVC، و منبع تغذیه

تابلو چلنیوم کریستال فول کالر          تابلو چلنیوم کریستال پانچ

 

تابلو چلنیوم کریستال آرایشگاه          تابلو چلنیوم کریستال فست فود

 تابلو چلنیوم الماسی

تابلو چلنیوم الماسی

تابلو چلنیوم الماسی در واقع نوعی نام مستعار می باشد که میان مشتریان مرسوم است و در واقع به همان تابلو چلنیوم پانچ و تابلو چلنیوم کریستال اطلاق می شود.
در واقع منظور از الماسی بودن حروف چلنیوم، رویت اولیه مشتریان نسبت به این نوع از حروف برجسته می باشد که به شکل الماس یا کریستال قابل مشاهده می باشد و اجزاء تشکیل دهنده آن نیز شامل ترانس تابلو چلنیوم و موارد زیر هستند.

اجزاء تشکیل دهنده این حروف عبارتند از:
لبه چنلیوم ، پلکسی گلاس، کریستال، PVC، SMD و منبع تغذیه

قیمت تابلو چلنیوم الماسی

قیمت تابلو چلنیوم الماسی
گفتیم که تابلو چلنیوم الماسی از نام های دیگر حروف چلنیوم کریستال و حروف چلنیوم پانچ هستند که این حروف ها در دسته حروف های تابلو چلنیوم جدید نیز قرار می گیرند. البته ماهیت این دو حروف کاملا با یکدیگر متفاوت می باشد و در واقع باید عنوان نمود که حروف چلنیوم کریستال با استفاده از پلکسی شیشه ای یا کریستال ساخته می شود و حروف پانچ با ایجاد اشکال مختلف روی پلکسی و یا لبه چنلیوم ساخته می شود.
اما نکته مهمی که در ارتباط با قیمت تابلو چلنیوم الماسی باید یاد آور شد این است که در صورت ساخت حروف توسط پلکسی گلاس خرد شده یا کریستال مسلما قیمت حروف چلنیوم برجسته به مراتب بالاتر از نوع چلنیوم پانچ خواهد بود.

قیمت تابلو چلنیوم ستاره ای

قیمت تابلو چلنیوم ستاره ای
تابلو چلنیوم ستاره ای معمولا به همان تابلو چلنیوم پانچ گفته می شود و نامی است که همانند تابلو چلنیوم الماسی بر روی حروف کریستال و پانچ گذاشته شده است. البته همانطور که عنوان کردیم حروف کریستال توسط متریال کریستال و یا پلکسی های خرد شده ساخته می شود و ماهیت آن مشخص است که با توجه به موارد گفته شده در مورد قیمت تابلو چلنیوم ستاره ای باید مبنای محاسبه را بر روی نوع حروف پانچ قرار داد.
معمولا پانچ های ایجاد شده روی حروف چلنیوم بر روی پلکسی گلاس و لبه چنلیوم قرار دارد که مسلما اگر پانچ بر روی هر دو متریال ایجاد شده باشد قیمت تابلو چلنیوم ستاره ای یا پانچ نسبت به پانچ بر روی یک متریال افزایش خواهد داشت

 تابلو چلنیوم طلایی

تابلو چلنیوم طلایی

تابلو چلنیوم طلایی در این نوع از حروف صرفا به واسطه رنگ چلنیوم طلایی و پلکسی گلاس طلایی استفاده شده در حروف نام گذاری شده است و در واقع همان حروف چلنیوم است همراه با تفاوت رنگ لبه که در مدل های متنوعی مانند پانچ و دیگر انواع آن قابل ساخت است.

البته همانطور که در ابتدای توضیح تابلو چلنیوم طلایی عنوان کردیم، علاوه بر لبه چنلیوم، پلکسی گلاس این نوع از حروف چلنیوم هم می تواند طلایی باشد که البته این را هم باید گفت که استفاده از پلکسی طلایی در حروف چنلیوم باعث می شود تا نور از سطح حروف عبور نکند که این مورد بر می گردد به ماهیت پلکسی طلایی که قابلیت عبور نور از خود را ندارد. لذا تابلو سازان به جهت اینکه حروف ساخته شده، نور را از خود عبور دهد اقدام به پانچ کردن پلکسی گلاس و یا دوبل کردن حروف چلنیوم با استفاده از رنگ های دیگر پلکسی می نمایند که مسلما با این عمل شاهد نور پردازی در حروف ساخته شده خواهیم بود.

نکته آخری که باید در مقابل همین موضوع و در رابطه با تابلو چلنیوم طلایی به یاد داشت این است که قیمت تابلو چلنیوم ستاره ای یا پانچ طلایی دوبل نسبت به دیگر مدل های ساده آن دارای افزایش می باشد.

اجزاء تشکیل دهنده این حروف عبارتند از:
لبه چنلیوم طلایی یا پلگسی گلاس طلایی (حداقل یکی یا هر دو طلایی باشد)، SMD ،PVC و منبع تغذیه

تابلو چلنیوم طلایی          تابلو چلنیوم جدید

 

تابلو چلنیوم طلایی پانچ و لبه پانچ          تابلو چلنیوم طلایی مغازه پوشاک

 

تابلو چلنیوم املاک طلایی          تابلو حروف چلنیوم پانچ طلایی

 

تابلو چلنیوم کریستال لبه طلایی          tablo-chalenium-amlak

تابلو چلنیوم تلفیقی

تابلو چلنیوم تلفیقی
یکی از محاسن و مزیت های ساخت تابلو چلنیوم در تابلو سازی تلفیق این نوع از حروف برجسته با دیگر تابلو های تبلیغاتی و دیگر حروف های برجسته و همچنین به کار گیری برخی از متریال ها در آن می باشد که این موارد از مهمترین موارد انتخاب تابلو یا حروف چلنیوم به عنوان یک تابلو تبلیغاتی بشمار می رود.
در رابطه با تلفیق تابلو چلنیوم باید عنوان نمود که ایده پردازی و خلاقیت مجموعه های تابلو سازی می تواند از عوامل موثر و مفید در این رابطه باشد که در نهایت این خلاقیت نقش بسزایی در تولید یک تابلو چلنیوم خاص و زیبا خواهد داشت. در واقع نوآوری و ایده پردازی می تواند در خلق یک تابلو تبلیغاتی به عنوان یک اثر زیبا سازندگان تابلو مربوطه را به اهداف خود رسانده و مشتریان را در راستای کسب در آمد و بازاریابی محصولات و خدماتشان یاری نماید.

از نوآوری هایی که در حروف چلنیوم می توانیم نام ببریم، به کار بردن لامپ های لاسوگاسی، لامپ های نئون شیشه ای، لامپ های نئون فلکسی، استفاده از دانه های کریستال، استفاده از گیاه مصنوعی و بسیاری دیگر از موارد مشابه و خلاقانه در حروف چلنیوم است.
از تلفیق های تابلو چلنیوم با دیگر موارد و گذینه های تبلیغاتی نیز می توان به مواردی چون تابلو چلنیوم و ترمووود، تابلو چلنیوم و پولکی، تابلو چلنیوم و تابلو لاس وگاسی، تابلو چلنیوم و حروف استیل، تابلو چلنیوم با زمینه کامپوزیت و فلز و بسیاری دیگر از موارد مشابه اشاره نمود.

تابلو چلنیوم و تابلو لاس وگاسی ترمووود          تابلو چلنیوم پانچ و استیل

 

تابلو چلنیوم و تابلو نئون لاس وگاسی          تابلو چلنیوم و تابلو استیل کریستال

 

باکس تابلو چلنیوم لاس وگاسی          تابلو چلنیوم فست فود و تابلو نئون

تابلو چلنیوم باکس | تابلو چلنیوم گرد

تابلو چلنیوم باکس | تابلو چلنیوم گردتنوع در ساخت تابلو چلنیوم را می توان از محاسن این نوع از حروف برجسته عنوان نمود که ساخت تابلو چلنیوم باکس نیز یکی از انواع آن بشمار می رود. گاها برخی از طرح ها در سفارش یک تابلو تبلیغاتی چلنیوم به شکلی است که امکان ساخت آن به شکل معمول قابل اجرا نخواهد بود که در این صورت مجموعه تابلو سازی می بایست تابلو چلنیوم را به شکل باکس اجرا نماید تا امکان نور پردازی از داخل باکس فراهم گردد.
مواردی مانند قطر قلم پایین و ابعاد کوچک از دلایل اصلی در ساخت باکس تابلو چلنیوم است که به شکل های لوگو اصلی، بیضی، دایره و دیگر اشکال قابل ساخت می باشد. باکس تابلو چلنیوم به شکل تمام پلکسی، چاپ و نصب استیکر روی پلکسی، پلکسی پانچ، لبه پانچ و یا تلفیق با دیگر متریال های موجود در تابلو سازی ساخته می شود.

به عنوان مثال می توانیم متن تبلیغاتی روی لایت باکس را به صورت پلکسی گلاس اجرا کنیم؛ به این صورت که متن مورد نظر از جنس پلکسی گلاس برش داده می شود و بعد از آن روی باکس چلنیوم نصب می شود.

و یا در شکلی دیگر می توان تصویر و یا متن تبلیغاتی را روی استیکر چاپ کرد و در نهایت استیکر را روی لایت باکس چسباند.

اجزاء تشکیل دهنده این حروف عبارتند از:
لبه چنلیوم ، پلکسی گلاس، SMD ،PVC، چاپ استیکر و منبع تغذیه

تابلو چلنیوم باکس لبه طلایی          تابلو چلنیوم باکس و حروف استیل

 

تابلو چلنیوم باکس و استیکر          تابلو چلنیوم باکس لبه پانچ و استیکر

 

تابلو چلنیوم باکس و چاپ استیکر          tablo-box-chalenium-tarh

 

تابلو چلنیوم باکس فست فود          تابلو چلنیوم باکس گرد و استیل

 

تابلو چلنیوم باکس لوگو املاک          تابلو چلنیوم باکس کافه پلکسی

 

تابلو چلنیوم باکس اسباب بازی          تابلو چلنیوم باکس بهران

 

تابلو چلنیوم باکس آژانس مسافرتی          تابلو چلنیوم باکس سوپر ساید لایت

 

تابلو چلنیوم لوگو باکس پانچ          تابلو چلنیوم باکس پلکسی طلایی

 

تابلو چلنیوم باکس و ترانس          تابلو چلنیوم باکس مغازه

 

تابلو چلنیوم باکس لبه نقره ای براق          تابلو چلنیوم باکس تعمیرگاه

 

تابلو چلنیوم باکس لبه مشکی لوگو          تابلو چلنیوم باکس لبه سفید

 

تابلو چلنیوم پزشکی باکس          تابلو چلنیوم دایره لبه پانچ

 

باکس تابلو چلنیوم و ال ای دی کافه          تابلو چلنیوم باکس پیتزا

 

تابلو چلنیوم باکس پانچ نقره ای          تابلو چلنیوم باکس اپل

 

تابلو چلنیوم باکس لبه نقره ای و استیکر          تابلو چلنیوم باکس مربع و پلکسی گلاس

 

تابلو چلنیوم باکس سبز          تابلو چلنیوم باکس داروخانه

 

تابلو چلنیوم باکس کافه و استیکر          تابلو چلنیوم باکس لبه و پلکسی طلایی

 

تابلو چلنیوم باکس گرد و استیکر          تابلو چلنیوم باکس گرد لبه پانچ نقره ای

 

تابلو چلنیوم لوگو باکس بانک پاسارگاد          تابلو چلنیوم باکس استیکر همبرگر

 

 

مزایای تابلو چلنیوم

مزایای تابلو چلنیوم
تا به اینجای مطلب با تابلو حروف برجسته چلنیوم آشنا شدیم و گفتیم که این تابلو تبلیغاتی در انواع مختلفی ساخته می شود. هر کدام از تابلو های تبلیغاتی دارای معایب و مزایایی هستند که مسلما مزیت یک تابلو می تواند دلیلی قاطع در جهت انتخاب توسط مشتریان باشد لذا در ادامه مبحث به نکاتی مهم در مورد مزیت های تابلو چلنیوم که باعث انتخاب گذینه ای مهم توسط مشتریان و خریداران می باشد خواهیم پرداخت.

تنوع در ساخت تابلو چلنیوم

تنوع در ساخت تابلو چلنیوم
در توضیحات بالا به اطلاعات مفیدی در مورد انواع تابلو چلنیوم پرداختیم که در واقع تمامی آنها اشاره دارد به تنوع در ساخت تابلو چلنیوم که یکی از مزیت های بارز این حروف برجسته بشمار می رود. تنوع در ساخت انواع تابلو تبلیغاتی می تواند از عوامل بسیار مهم و تاثیر گذار یک تابلو به عنوان گذینه انتخابی مشتریان باشد که در مورد تابلو چلنیوم نیز به همین شکل می باشد.
به عنوان مثال ساخت حروف چنلیوم به شکل ساده در جهت تبلیغات بانک ها و مراکز دولتی می تواند مناسب باشد و در مقابل ساخت حروف چنلیوم پانچ، پلکسی دوبل و یا نور اندریک را می توان از گذینه های مناسب در تابلو مغازه فست فود ها، رستوران ها، کافی شاپ ها و مواردی مشابه عنوان نمود که این امر از مزایای تابلو چلنیوم بشمار می رود.

برجستگی تابلو چلنیوم

برجستگی تابلو چلنیوم
در زمان های گذشته و قبل از تولید اولین حروف های برجسته، تابلو های تبلیغاتی به شکلی ساده تولید می شدند که از نمونه های آن می توان به ساخت تابلو به صورت حکاکی روی سنگ، چوب، فلز و یا در نهایت خطاطی با استفاده از رنگ به عنوان تبلیغات اشاره نمود.
این شکل از تبلیغات تا مرحله ای مفید بودند که اثری از حروف های برجسته در صنعت تبلیغات و تابلو سازی نبود؛ اما به محض اینکه اولین حروف برجسته به دست تابلو سازان خلاق تولید شد، تبلیغات و تابلو سازی رنگ بوی تازه ای به خود گرفت به طوری که این امر استقبال روز افزون صاحبان کسب و کار ها به دنیای متفاوت تبلیغات را رقم زد.
ساخت حروف های برجسته تا جایی پیش رفت که امروزه شاهد تولید انواع حروف برجسته در صنعت تابلو سازی هستیم که یکی از آنها حروف برجسته چلنیوم می باشد.
مسلما تولید یک تابلو تبلیغاتی به شکل حروف برجسته می تواند نقش بسزا و قابل توجهی را در جذب مشتریان به کسب و کار ها داشته باشد، چرا که برجستگی حروف ها در یک تابلو تبلیغاتی ناخودآگاه نگاه عابرین را به خود جذب می کند که حروف برجسته چلنیوم هم از این امر مستثنی نیست و به دلیل تنوع در ساخت و قابلیت نور پردازی یکی از پرچم داران حروف های برجسته در تابلو سازی و تبلیغات بشمار می رود.

طول عمر تابلو چلنیوم

طول عمر تابلو چلنیوم
مزیت بسیار مهم دیگر در انتخاب تابلو چلنیوم در جهت تبلیغات محیطی، طول عمر این تابلو است که در میان انواع تابلو های تبلیغاتی از دوام و ماندگاری بالایی برخوردار است. به طور کل متریال های تشکیل دهنده تابلو چلنیوم از مناسب ترین گذینه ها در تولید این حروف برجسته هستند که البته برندهای معتبر و مرغوب نیز می بایست در ساخت در نظر گرفته شوند.
از مواردی که در افزایش دوام تابلو چلنیوم موثر می باشد به کار گیری لبه آلومینیومی یا همان چنلیوم در ساخت می باشد. همانطور که می دانیم آلومینیوم از متریال های با دوام در بسیاری از صنایع بشمار می رود که در تابلو سازی و ساخت حروف چنلیوم نیز به همین شکل خواهد بود.
جهت مقاوم سازی بیشتر چنلیوم در برابر شرایط مختلف جوی، این نوع از آلومینیوم را طی فرایندهایی در کارخانه مقاوم سازی می کنند که اصطلاحا به آن آنادایز یا آنودایز گفته می شود. همچنین جهت مقاوم سازی بیشتر، نواری اسفنجی دور تا دور رول های چنلیوم قرار می دهند تا بعد از ساخت حروف باعث عدم نفوذ گرد و غبار داخل حروف باشد که مسلما این عمل در طول عمر اس ام دی ها و پلکسی گلاس و در کل طول عمر حروف ساخته شده خواهد بود.


تنوع رنگ در تابلو چلنیوم

تنوع رنگ در تابلو چلنیوم
تابلو چلنیوم را می توان در رنگ های متفاوتی تولید کرد که رنگ بندی آن شامل پلکسی گلاس، لبه چنلیوم و اس ام دی های به کار رفته در حروف خواهد بود. اولین موردی که در ساخت تابلو چلنیوم از تنوع رنگ بالایی برخوردار است، پلکسی گلاس می باشد. پلکسی گلاس ها در برندهای مختلفی همراه با تنوع رنگ بالایی تولید می شوند که این موضوع از مزیت های ساخت چنلیوم بشمار می رود. لبه چنلیوم و اس ام دی ها نیز به همین ترتیب در رنگ های مختلفی موجود می باشند که این دو مورد هم شامل مزیت ها در ساخت و تولید تابلو چلنیوم خواهد بود.

نور تابلو چلنیوم

نور تابلو چلنیوم
یک مزیت دیگری که تابلو چلنیوم دارد، نور پردازی آن است که مسلما روشنایی و نور یک تابلو تبلیغاتی می تواند تاثیر قابل توجهی در جذب مخاطبین داشته باشد؛ تابلو چلنیوم را می توان به دو شکل با نور و بدون نور تولید نمود که عمده تولید آن به شکل نور پردازی شده می باشد، در واقع ایده پردازی و خلاقیت در تولید حروف چلنیوم، اجرای نور و روشنایی در این تابلو بود، به طوریکه امروزه روشنایی و نور پردازی یکی از مزیت های تابلو چلنیوم بشمار می رود.
همچنین این نکته را نیز باید یاد آور شد که نور پردازی تابلو چلنیوم با توجه به پیشرفت تکنولوژی با استفاده از اس ام دی های بلوکی در رنگ ها و برندهای متفاوتی انجام می گیرد که در رابطه با همین موضوع می توان تولید اس ام دی های تمام رنگ یا همان فول کالر را از جدید ترین تولیدات اس ام دی بلوکی در تولید تابلو چلنیوم عنوان نمود.

مصرف برق پایین در تابلو چلنیوم

مصرف برق پایین در تابلو چلنیوم
امروزه مصرف متعادل برق امری مهم و حیاتی در زندگی بشر می باشد که علاوه بر ذخیره و عدم به هدر رفتن انرژی، از نظر اقتصادی نیز در زندگی افراد موثر است که تابلو چلنیوم هم با توجه به قابلیت نور پردازی می تواند شامل موارد مصرفی در انرژی برق بشمار رود.
در ابتدای ورود تابلو چلنیوم به تابلو سازی، این نوع از حروف توسط لامپ های نئون یا همان تابلو نئون نور پردازی می شد که دارای معایبی مانند یکدست نبودن نور، شکستن نئون و اتمام شارژ گاز بود که در کنار آنها مصرف برق نیز از مواردی مهم بشمار می رفت.
با گذر زمان و ورود اس ام دی های بلوکی به تابلو سازی، نور پردازی در تابلو چلنیوم تغییر یافت و در واقع روشنایی حروف چلنیوم با استفاده از اس ام دی ها انجام گرفت به طوری که امروزه تابلو نئون جایگاهی در روشنایی تابلو چلنیوم را ندارد و در برابر آن، تکنولوژی ساخت در اس ام دی ها روز به روز در حال تغییر و تحول می باشد که در نهایت منجر به مصرف برق پایین در تابلو چلنیوم خواهد بود که این موضوع نیز از دیگر مزایا در ساخت حروف برجسته چلنیوم بشمار می رود.

خدمات پس از فروش تابلو چلنیوم

خدمات پس از فروش تابلو چلنیوم
یکی از مواردی که در سفارش و خرید تابلو های تبلیغاتی مهم است، خدمات پس از فروش تابلو هاست که مشتریان می بایست توجه ویژه ای به این موضوع داشته باشند چرا که تمام تابلو های تبلیغاتی بعد از نصب و با گذر زمان نیازمند تعمیر و خدمات خواهند بود.
در رابطه با خدمات پس فروش تابلو های تبلیغاتی موضوعی که باید در نظر داشت این است که آیا پس از ساخت و نصب یک تابلو، متریال های آن بعد از گذشت ماه ها یا سالها تولید می شوند یا خیر؛ مسلما اگر با گذر زمان متریال های مورد نیاز تابلو ساخته شده از چرخه تولید حذف شود می تواند خدمات پس از فروش را نیز دچار مشکل نماید که در نهایت تابلو ساخته شده نیز می بایست تعویض شود.
اما نکته قابل توجه در رابطه با تابلو چلنیوم که یکی از مزیت های بارز این حروف برجسته هم بشمار می رود این است که به دلیل استقبال بالای مشتریان از این حروف برجسته محبوب، متریال های آن نیز همیشه در خط تولید کارخانه های مربوطه قرار دارد که این امر می تواند اطمینان خاطر مشتریان را در سفارش تابلو چلنیوم فراهم آورد.

نصب آسان تابلو چلنیوم

نصب تابلو چلنیوم
تابلو چلنیوم همانند بسیاری از تابلو های تبلیغاتی دیگر جهت دیده شدن نیاز به نصب دارد که مسلما مراحل نصب آن توسط نصاب های مجرب تابلو سازی انجام می گیرد؛ نکته جالب اینکه، موضوع نصب تابلو چلنیوم یکی از مزیت های آن بشمار می رود، چرا که نصب تابلو چلنیوم نسبت به برخی از تابلو های تبلیغاتی دیگر بسیار سریع تر و آسانتر انجام می گیرد و همچنین باز کردن و جابجایی حروف چلنیوم نیز به راحتی قابل انجام خواهد بود.
نکته مثبت دیگری که باید در نصب تابلو چلنیوم عنوان کرد این است که افراد غیر متخصص هم می توانند نصب برخی از انواع تابلو چلنیوم را انجام دهند که یکی از نمونه های آن را می توان تابلو لایت باکس چلنیوم نام برد که به راحتی و با یک آموزش ساده از سوی مجموعه های تابلو سازی به مشتریان قابل نصب می باشد و نیاز به مهارت خاصی هم ندارد.

برخی از تابلو های چلنیوم که می بایست نصب آنها را به عهده تابلو سازان مجرب سپرد عبارتند از تابلو چلنیوم هفت رنگ، تابلو چلنیوم تمام رنگ و تابلو های چلنیومی که در ارتفاع نصب می شوند؛ چرا که تابلو های هفت رنگ و تمام رنگ نیازمند تخصص در سیم کشی هستند و تابلو هایی هم که در ارتفاع نصب می شوند نیازمند این هستند که ایمنی کافی در نصب آنها رعایت شود که مسلما می بایست توسط تابلو سازان و نصابان با تجربه همراه با ملزومات ایمنی نصب شوند.

پرفروش ترین رنگ های تابلو چلنیوم

پرفروش ترین رنگ های تابلو چلنیوم
همانطور که تا این قسمت از مطلب خوانیدم، متوجه شدیم که تابلو چلنیوم در انواع متفاوتی تولید می شود که هر کدام از آنها در رنگ های مختلفی نیز قابل تولید می باشند؛ لذا در ادامه به معرفی چند رنگ پر فروش این محصول محبوب در تابلو سازی خواهیم پرداخت.

تابلو چلنیوم سفید

رنگ سفید از رنگ هایی است که در صنعت تابلو سازی و ساخت انواع تابلوهای تبلیغاتی از کاربرد بالایی برخوردار است که از نمونه های پر کاربرد آن می توان به ساخت تابلو چلنیوم اشاره نمود.
تابلو چلنیوم سفید از رنگ هایی است که مشتریان بسیاری از آن به عنوان یک تابلو تبلیغاتی استفاده می کنند و این حروف برجسته را برای تابلو فروشگاه، مغازه، شرکت و موارد دیگر در کسب و کار خود سفارش می دهند.
در تولید تابلو چلنیوم سفید می توان از لبه چنلیوم سفید و یا پلکسی گلاس سفید به صورت پانچ شده و یا ساده استفاده نمود.

تابلو چلنیوم قرمز

رول های چنلیوم در رنگ های مختلفی تولید می شوند که یکی از آنها رول چلنیوم قرمز است که برخی از مشتریان سفارش تابلو چلنیوم خود را با رنگ لبه قرمز ثبت می کنند.
نکته ای که باید در رابطه با تابلو چلنیوم قرمز عنوان کرد این است که ساخت حروف چلنیوم قرمز را می توان به چند شکل انجام داد؛ یکی استفاده از لبه قرمز، نوع دوم استفاده از پلکسی قرمز و نوع سوم استفاده از لبه قرمز و پلکسی گلاس قرمز که در نهایت به تمامی آنها تابلو چلنیوم قرمز گفته می شود.

تابلو چلنیوم مشکی سفید

رنگ پرفروش دیگر تابلو چلنیوم مربوط می شود به تلفیق دو رنگ سفید و مشکی پلکسی گلاس که تلفیق آنها هم به این صورت می باشد که رنگ پلکسی اصلی حروف مشکی است و یک پلکسی سفید به شکل رینگ، دور پلکسی مشکی نصب می شود و یا برعکس.
در رابطه با تلفیق این دو رنگ پلکسی هم باید گفت که هیچ محدودیتی در نوع ساخت وجود ندارد اما بیشتر به این صورت است که پلکسی اصلی مشکی پانچ شده و پلکسی دور یا همان رینگ، سفید ساده می باشد.

تابلو چلنیوم سفید طلایی

تلفیق رنگ طلایی و سفید در تابلو چلنیوم هم یکی دیگر از پرفروش ترین رنگ های تابلو چلنیوم است و معمولا به این شکل ساخته می شود که پلکسی اصلی حروف رنگ طلایی و پانچ شده و پلکسی دور حروف هم رنگ سفید است.

تابلو چلنیوم زرد

رنگ زرد تابلو چلنیوم از دیگر رنگ های پر فروش این حروف برجسته است که برخی از کسب و کارها متناسب با سلیقه و یا نیاز شغلی خود از آن بهره می برند؛ در مورد تابلو چلنیوم زرد هم باید گفت که پلکسی گلاس های زرد دارای کد های رنگی متفاوتی هستند که با توجه به نوع سفارش مشتری در تابلو چلنیوم استفاده می شوند.

تابلو چلنیوم صورتی

رنگ صورتی تابلو چلنیوم هم یکی از رنگ های زیبا در این تابلو حروف برجسته است که معمولا مشاغلی مانند سالن های زیبایی، اسباب بازی فروشی ها، فست فودها، شهربازی ها و کسب و کارهای مشابه دیگر از آن استفاده می کنند.

 

روش ساخت تابلو چلنیوم

روش ساخت تابلو چلنیومبه طور کلی تابلو های تبلیغاتی در کارگاه های تابلو سازی با استفاده از ابزار و ماشین آلات مختص به خود ساخته می شوند که تابلو چلنیوم هم به همین صورت به مرحله تولید می رسد. اما نکته ای که آگاهی و دانش آن خالی از لطف نیست، دو روش متداول در ساخت تابلو چلنیوم است که پیشنهاد می شود به مطالعه این مورد نیز بپردازیم.

ساخت تابلو چلنیوم به روش دستی

ساخت تابلو چلنیوم به روش دستی
در ابتدای مطلب به متریال های ساخت در حروف برجسته چلنیوم پرداختیم و متوجه شدیم که پلکسی گلاس، اس ام دی، پی وی سی و رول چنلیوم از اصلی ترین متریال ها در ساخت این حروف بشمار می رود. در مورد ساخت چلنیوم به روش دستی باید اینگونه گفت که در ابتدا تابلو مورد نظر توسط طراح مجموعه تابلو سازی طراحی شده و در مرحله بعد نوبت به برش پلکسی گلاس می رسد که این کار توسط دستگاه برش لیزر انجام می گیرد.
بعد از برش لیزر نوبت به ساخت حروف چنلیوم می رسد که این کار توسط نیروهای انسانی مجرب به نام حروف ساز چنلیوم انجام می گیرد؛ به این صورت که تمام خم کاری ها و ایجاد زوایا در لبه چنلیوم تماما به شکل دستی همراه با ابزارهای مربوطه و بدون دخالت دستگاه انجام می شود.

ساخت تابلو چلنیوم با دستگاه

ساخت تابلو چلنیوم با دستگاه
تنوع پذیری و حس خلاقیت در حرفه تابلو سازی مدیران و صاحبان این مشاغل را در تمام عمر شغلی خود تشویق به نوآوری ها همراه با کاهش ضریب خطاها و تسریع در تولیدات نموده است؛ لذا در رابطه با همین مورد مخترعان و تولید کنندگان ماشین آلات صنعتی نیز همه روزه در پی تولیدات نو و مدرن می باشند که یکی از آنها در دهه حاضر تولید و ساخت دستگاه حروف ساز چنلیوم است.
عملکرد دستگاه حروف ساز چنلیوم به این شکل است که رول چنلیوم در قسمتی از دستگاه قرار داده می شود و بعد از آن شخص اپراتور با استفاده از سیستم کامپیوتر و یک نرم افزار رابط مبادرت به ارسال اطلاعات طرح روی دستگاه می نماید و با انجام این مراحل تمام زوایا و خم کاری های لبه چنلیوم توسط دستگاه حروف ساز چنلیوم انجام می گیرد و در نهایت توسط نیروهای انسانی، لبه چنلیوم دور تا دور پلکسی گلاس چسبانده می شود.

مراحل سفارش تابلو چلنیوم

مراحل سفارش تابلو چلنیوم

بعد از جستجوی تابلو سازی مورد نظر و تصمیم نهایی در رابطه با همکاری و ثبت سفارش تابلو چلنیوم می بایست مراحلی طی شود که در ادامه به آنها می پردازیم.

دریافت مجوز نصب تابلو چلنیوم

اولین موردی که سفارش دهندگان تابلو های تبلیغاتی باید از آن آگاه باشند این است که جهت نصب تابلو ها در سردر مغازه، شرکت، پاساژ و مواردی مشابه می بایست مجوز نصب تابلو را دریافت نمایند که می توانند با مراجعه به شهرداری منطقه محل نصب تابلو، به سرعت اقدام به دریافت مجوز نصب نمایند.

اندازه گیری محل نصب تابلو چلنیوم

بعد دریافت مجوز نصب تابلو می بایست کارشناس مجموعه تابلو سازی به محل نصب تابلو مراجعه کرده و اندازه گیری های لازم جهت نصب تابلو را انجام دهد و تمام نکات فنی را در نظر گرفته و اگر نیاز به توضیحاتی هم بود به کارفرما اعلام نماید.

طراحی تابلو چلنیوم

بعد از اینکه اندازه گیری محل نصب تابلو چلنیوم انجام شد، ابعاد مورد نظر در اختیار طراح تابلو سازی قرار می گیرد و مراحل طراحی تابلو از قبیل رنگ تابلو چلنیوم، فونت تابلو چلنیوم و ... انجام می شود و در نهایت با تایید طرح توسط کارفرما، مرحله طراحی به اتمام می رسد.

ساخت و مونتاژ تابلو چلنیوم

بعد از مرحله طراحی نوبت به ساخت حروف چلنیوم می رسد و همانطور که در قسمت بالا اشاره نمودیم این مرحله به دو شکل دستی و یا دستگاهی انجام می شود و در نهایت بعد از ساخت، حروف های مورد نظر با استفاده از اس ام دی های بلوکی به مرحله سیم کشی و روشنایی می رسند.

نصب تابلو چلنیوم

در نهایت و بعد از اینکه مراحل فوق انجام شد نوبت به نصب تابلو چلنیوم می رسد که این مرحله هم توسط نصاب تابلو چلنیوم صورت می گیرد که در رابطه با نصب هم باید گفت که بسته به نوع تابلو، ارتفاع محل نصب از سطح زمین و ... مراحل نصب با استفاده از نصب داربست، بالابر و یا نردبان انجام می شود.

قیمت تابلو چلنیوم

قیمت تابلو چلنیوم
حال که با تابلو چلنیوم و انواع آن آشنا شدیم بهتر است به یکی از موضوعات مهم در مورد این نوع از حروف برجسته بپردازیم که آن هم قیمت تابلو چلنیوم است. هر کدام از تابلو های تبلیغاتی در صنعت تابلو سازی به روش های متفاوتی قیمت گذاری می شوند که معمولا از عمده روش های آن می توان به قیمت گذاری برحسب متر مربع و متر محیط اشاره نمود که در رابطه با همین موضوع باید گفت قیمت تابلو چلنیوم بر حسب متر محیط می باشد.
منظور از متر محیط در قیمت گذاری عبارت است از متر کردن دور تا دور حروف ساخته شده که این عمل علاوه بر تابلو چلنیوم در مورد دیگر حروف های برجسته نیز انجام می گیرد.
همانطور که در این مطلب گفته شد تابلو چلنیوم را می توان توسط انواع متریال های مربوط به خود تولید نمود که مسلما این مورد می تواند تاثیر مستقیم بر روی قیمت تابلو چلنیوم داشته باشد. به عنوان مثال لبه چنلیوم در انواع و برند های مختلفی تولید می شود که هر کدام از نظر کیفی و شکل ظاهری که می تواند ساده و یا پانچ باشد با یکدیگر متفاوت می باشند و کاربرد آنها می تواند روی قیمت حروف ساخته شده تاثیر گذار باشد.
مورد دیگری که قیمت تابلو چلنیوم را تغییر خواهد داد کاربرد پلکسی گلاس در آن است. به عنوان مثال ساخت حروف برجسته چلنیوم پلکسی دوبل قیمت بالاتری نسبت به حروف چلنیوم نوع ساده خواهد داشت. از دیگر مواردی که در قیمت گذاری تابلو چلنیوم می بایست به آنها اشاره داشت عبارتند از نوع اس ام دی به کار رفته، رنگ لبه چنلیوم و تلفیق چلنیوم با دیگر حروف های برجسته که در نهایت همانطور که عنوان شد بعد از ساخت حروف، محاسبه قیمت تابلو چلنیوم بر حسب متر محیط انجام می گیرد.

در این مطلب با انواع تابلوهای چلنیوم آشنا شدیم اما نکته حائز اهمیت این است که ساخت تابلو های چلنیوم در هنر تابلو سازی هیچ محدودیتی ندارد و می توان تابلو های چلنیوم را در انواع مختلف دیگر با عناوین ذکر شده همراه با تلفیق دیگر حروف های برجسته تولید و عرضه کرد.
برای مشاوره و اطلاع از قیمت تابلو چلنیوم در مدلهای مختلف و سفارش آنلاین تابلو چلنیوم با مجموعه تابلو سازی نوین لایت در تماس باشید.

 

سوالات متداول

 

تابلو چلنیوم چیست؟

تابلو چلنیوم یک نوع از تابلو تبلیغاتی است که به شکل حروف برجسته و در انواع متفاوتی ساخته می شود.

تابلو چلنیوم در چند مدل ساخته می شود؟

تابلو چلنیوم یا همان حروف برجسته چلنیوم در انواع متفاوتی ساخته می شود که برخی از انها عبارتند از تابلو چلنیوم پانچ، تابلو چلنیوم کریستال، تابلو چلنیوم الماسی، تابلو چلنیوم RGB، تابلو چلنیوم پلکسی دوبل، تابلو چلنیوم ساده و ...

تابلو چلنیوم چه مزیت هایی دارد؟

تابلو چلنیوم از مزیت های بسیاری برخوردار است که می توان به طول عمر بالا، مصرف برق پایین، تنوع در ساخت و روشنایی تابلو چلنیوم اشاره نمود.

تابلو چلنیوم چطور ساخته می شود؟

تابلو چلنیوم را می توان با استفاده از دستگاه و به صورت دستی تولید کرد که هر کدام از آنها از مزیت های مختص به خود برخوردار هستند.

قیمت تابلو چلنیوم چطور محاسبه می شود؟

قیمت حروف چلنیوم با در نظر گرفتن متر محیط محاسبه می شود که منظور از متر محیط هم یعنی اینکه دور تا دور حروف چلنیوم متر می شود و با توجه به متراژ و قیمت مصوب روز قیمت گذاری می شود.