حروف لاس وگاسی از جدید ترین تابلو ها در صنف تابلو سازی به شمار می رود که به واسطه ایده گرفتن از برخی تابلو های شهر لاس وگاس ایالات متحده آمریکا که در سال ۱۹۱۱ میلادی به عنوان شهر به طور رسمی شناخته شد ساخته می شوند.

حروف لاس وگاسی
نور پردازی در لاس وگاس را می توان به عنوان یکی از دلایل و جاذبه های مهم گردشگری در این شهر نام برد که نور پردازی در تابلو های تبلیغاتی در سبک های مختلف نیز در این شهر از این مهم مستثنی نیست و به وضوح قابل رویت است.


حروف های برجسته در انواع متفاوتی توسط مجموعه های تابلو سازی در جهت ساخت تابلو مغازه با انواع متریال هایی نظیر پلکسی گلاس، استیل، چنلیوم برای ساخت تابلو چلنیوم و فلز که برای ساخت تابلو های فلزی و تلفیقی استفاده می شود تولید می شوند که در این مبحث به توضیحاتی در مورد ساخت تابلو لاس وگاسی با حروف فلزی و پلکسی گلاس و انواع آن می پردازیم.

تابلو فلزی لاس وگاسی | حروف فلزی لاسوگاسی

تابلو فلزی لاس وگاسی | حروف فلزی لاسوگاسی
تصویر پیوست در این بخش از تابلو سازی نوین لایت، تابلویی را به نمایش گذاشته که با استفاده از لامپهایی در داخل حروف نور پردازی شده اند که اصطلاحا حروف لاس وگاسی یا تابلو لاس وگاسی نامیده می شوند. این شکل از تابلو لاس وگاسی که قابل مشاهده می باشد یکی از انواع حروف لاسوگاسی بشمار می رود که ساخت آن توسط متریال فلز انجام گرفته است.

رنگ بندی این مدل از حروف برجسته به این شکل است که در ابتدا داخل حروف توسط رنگ پلی اورتان رنگ آمیزی شده و بعد از آن مبادرت به رنگ کردن لبه های حروف شده است. نوع لامپ به کار رفته در این حروف لاس وگاسی نیز از لامپ های شیشه رنگی است که می توان از رنگ های مختلف آن در ساخت حروف لاسوگاسی بهره مند بود.

تابلو چلنیوم لاس وگاسی | حروف چلنیوم لاسوگاسی

تابلو چلنیوم لاس وگاسی | حروف چلنیوم لاسوگاسی
آلومینیوم از متریال های پر کاربردی است که امروزه در بسیاری از صنایع به کار گرفته می شود که صنعت حرفه ای و هنری تابلو سازی نیز یکی از آنها بشمار می رود. از مهمترین مصرف آلومینیوم می توان به تولید رول های چنلیوم اشاره نمود که در نهایت تولید این رول ها در رنگ های مختلف اثبابی خواهد بود در راستای فراهم نمودن تابلوی تبلیغاتی به نام تابلو چلنیوم.
تابلو چلنیوم همانطور که در بسیاری از مطالب گفته شد یکی از انواع حروف برجسته است که از متریال هایی مانند پلکسی گلاس، پی وی سی و اس ام دی های بلوکی در تولید آن استفاده می شود. یکی از امتیازات مثبتی که باید در حروف چلنیوم عنوان نمود، تلفیق این حروف با دیگر تابلو های تبلیغاتی است که تابلو لاس وگاسی نیز یکی از آنها می باشد.
از تلفیق تابلو چلنیوم با دیگر متریال ها در تابلو سازی باید به تلفیق چلنیوم و حروف فلزی لاس وگاسی و همچنین ساخت حروف چلنیوم به شکل حروف لاسوگاسی اشاره نمود به این صورت که لامپ های مربوط به ساخت تابلو مورد نظر را بر روی حروف چنلیوم قرار داد.

تابلو نئون لاس وگاسی | تابلو لاس وگاسی

تابلو نئون لاس وگاسی | تابلو لاس وگاسی
یکی از زیبایی ها و مواردی که حسی قدیمی و نوستالژی به تابلو لاس وگاسی می بخشد کاربرد تابلو نئون در آن است که نوعی تابلو قدیمی است که با استفاده از لوله های شیشه ای ساخته می شود. تابلو نئون با توجه به تنوع رنگ های زیبا می تواند از مواردی تاثیر گذار در جهت بازاریابی و فروش محصولات از طریق یک تابلو تبلیغاتی باشد.
اما نکته ای که تاثیر تابلو نئون در رابطه با یک تابلو تبلیغاتی مدرن همراه با حسی نوستالژی را چندین برابر می نماید، تلفیق این تابلو با متریال هایی مانند پلکسی گلاس، کامپوزیت، چوب و دیگر موارد می باشد که تمامی این موارد همراه با نوآوری و خلاقیت از عوامل مثبت در تولید یک تابلو لاس وگاسی زیبا خواهد بود.

لامپ تابلو لاسوگاسی | تابلو لاس وگاسی

لامپ تابلو لاسوگاسی | تابلو لاس وگاسی
امروزه انواع لامپ ها در دنیا مورد استفاده قرار می گیرد که هر کدام از آنها در رابطه با انواع خدمات و کسب کارها به کار گرفته می شود. در مقابل همین مورد باید گفت که حرفه تابلو سازی هم از صنایعی به شمار می رود که انواع متریال از جمله لامپ در آن به کار می رود.
کاربرد لامپ در تابلو سازی با توجه به تبلیغات مدرن امروزی در انواع تابلو حروف برجسته از جمله حروف لاس وگاسی می باشد که می توان به لامپ هایی مانند لامپ های گرد، لامپ حباب دار، لامپ گلابی، لامپ ادیسونی و لامپ فلامنتی اشاره نمود.

قیمت تابلو لاسوگاسی | تابلو لاس وگاسی

قیمت تابلو لاسوگاسی | تابلو لاس وگاسی
قیمت گذاری تابلو های تبلیغاتی با توجه به انواع متریال های به کار رفته در آن به روش های متفاوتی محاسبه می گردد که می توان به محاسبه قیمت به صورت متر مربع، سانتیمتری، متر محیط و موارد مشابه دیگر اشاره نمود. قیمت تابلو لاسوگاسی نیز با توجه به انواع متریال های مورد استفاده در آن مانند لامپ ها، نوع حروف، زمینه کار تابلو و مواردی دیگر محاسبه می گردد.
به عنوان مثال قیمت تابلو لاسوگاسی به شکل ساده فلزی نسبت به نوع تابلو لاسوگاسی حروف رینگی پایینتر خواهد بود و یا اینکه کاربرد تابلو نئون و یا لامپ های فلامنتی نسبت به نوع ساده آن در این نوع از تابلو باعث افزایش قیمت تابلو لاس وگاسی خواهد بود.

مراحل ساخت تابلو لاس وگاسی

مراحل ساخت تابلو لاس وگاسی
ساخت این تابلو ها به گونه ای است که قبل از ساخت در نرم افزار های مختلفی مانند کورل دراو تعداد و فواصل لامپها مشخص می شود و بعد از آن طرح تابلو با توجه به نوع جنس که می تواند پلکسی گلاس، استیل یا فلز باشد توسط دستگاه لیزر برش داده شده و توسط حروف سازان لبه های کار در کناره های حروف قرار می گیرد و جهت نورپردازی سر پیچ لامپها در فضاهای تعبیه شده بر روی حروف قرار گرفته و در نهایت لامپهای مورد نظر روی سرپیچ بسته شده و مبادرت به سیم کشی و روشنایی می شود.
مطلب آخری که باید در مورد حروف برجسته لاس وگاسی عنوان کرد این است که طریقه قرار گیری لامپ ها روی این نوع از حروف می تواند به دو روش انجام شود. روش اول مطابق با تصاویر است که لامپها بین لبه های کار و تقریبا داخل حروف قرار می گیرد و در روش دوم می توان سطح کار را مماس با لبه اصلی حروف قرار داد و لامپها را روی آن نصب کرد که در این مدل لامپها از سطح حروف بیرون قرار می گیرد که هر دو روش در کارگاه تابلو سازی نوین لایت با توجه به نوع سفارش مشتری قابل اجرا می باشد.

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط اینتن بورس تایمز