یکی از نیاز های مبرم و ضروری جهت راه اندازی مغازه ها و اماکن تجاری ، تبلیغات محیطی و نصب تابلو تبلیغاتی سر در می باشد. تابلو مغازه و تابلو سر در دیگر مکان های تجاری در مدل های مختلفی توسط کارگاه های تابلو سازی ساخته می شوند که هر کدام از آنها در نوع خود جهت جذب مشتری از ویژگیهای خاصی برخوردارند.


در این مطلب برای آشنایی و شناخت بیشتر کاربردی ترین تابلو های تبلیغاتی و انواع تابلو مغازه با ما همراه باشید.


تابلو مغازه فلکسی فیس و بنر:

تابلو فلکسی فیس مغازهتابلو فلکسی فیس و بنر یکی از تابلو های تبلیغاتی است که بیش از یک دهه از ورود آن به بازار تبلیغات و تابلو سازی می گذرد. اجزا تشکیل دهنده این تابلو ، فریم یا همان چهار چوب آهنی ، ورق گالوانیزه ، مهتابی ، سپری آلومینیومی ، ریل گالوانیزه ، کلیپس ، ترانس ، فلکسی فیس یا بنر می باشد.
تابلو های فلکسی فیس و بنر با قابلیت چاپ متن و تصاویر مختلف روی متریال فلکس و بنر در رنگهای مختلف بعد گذشت سالها به دلیل قیمت پایین تر نسبت به دیگر تابلو ها مانند حروف های برجسته هنوز یکی از منتخب های مشتریان به شمار می رود.


تابلو مغازه چلنیوم:

تابلو مغازه چلنیومتابلو چلنیوم یا همان چنلیوم نیز بیش از یک دهه است که در صنف تابلو سازی و تبلیغات محیطی مورد استفاده قرار می گیرد.این تابلو ها معمولا به شکل حروف های برجسته همراه با تابلو کامپوزیت برای تابلو مغازه ، مراکز تجاری و ارگانها ساخته می شود از متریال های ، پلکسی گلاس ، اس ام دی ، پی وی سی ، منبع تغذیه و چنلیوم که نوعی آلومینیوم می باشد تشکیل شده است.
تابلو های چلنیوم به دلیل برجستگی بین 7 تا 11 سانتی متری از سطح تابلو و قابلیت نور پردازی و رنگ های متنوع یکی از پر فروش ترین تابلو های تبلیغاتی و منتخب های مشتریان به شمار می رود که در مطالب قبل در مورد انواع تابلو چلنیوم نیز توضیح دادیم.

 

 

تابلو مغازه استیل:

تابلو مغازه استیلتابلو استیل نیز یکی دیگر حروف های برجسته است و همانطور که از نام این تابلو مشخص است متریال اصلی در ساخت این تابلو ، استیل می باشد.ورق های استیل بعد از برش با دستگاه فایبر مطابق با طرح مورد نظر توسط لبه های از قبل برش خورده استیل در سایز های مختلف ساخته می شوند.
تابلو استیل هم مانند تابلو چلنیوم قابلیت نور پردازی به شکلهای مختلفی مانند استیل نور اندریک یا همان نور پردازی از پشت ، استیل با پلکسی ، استیل و چنلیوم و ... را دارد که این نوع از حروف ها نیز از برگزیده های تبلیغات محیطی در ساخت تابلو مغازه و ارگانها به شمار می رود.


تابلو مغازه نئون پلاستیک:

تابلو مغازه نئون پلاستیکتابلو های حروف برجسته نئون پلاستیک یکی از قدمت دار ترین تابلو های تبلیغاتی سر در مغازه و اماکن تجاری به شمار می رود.این نوع تابلو ها بعد از ورود تابلو های نئون شیشه ای به عرصه تبلیغات شروع به ظهور و پدیدار شدن کردند و در اصل یکی از عمده دلایل نام گذاری این حروف ها استفاده از نئون در دهه های قبل ، جهت نور پردازی تابلو نئون پلاستیک می باشد.
تابلو نئون پلاستیک توسط متریالی به نام پلکسی گلاس که نوعی پلاستیک شبیه به شیشه است به دست حروف سازان در کارگاه های تابلو سازی ساخته می شود و عمده تفاوت آن با تابلو چلنیوم قابلیت نور پردازی از لبه های حروف است که باعث زاویه دید بهتر عابرین خواهد شد.


تابلو مغازه سه بعدی وکیوم:

تابلو مغازه سه بعدی وکیومتابلو حروف برجسته وکیوم که ظاهر سه بعدی آن باعث عمده تفاوت این حروف با دیگر حروف های برجسته می باشد مدت زمان زیادی نیست که از ورودش به بازار تابلو های تبلیغاتی می گذرد.این نوع از حروف برجسته توسط دستگاه پرس وکیوم همراه با تلفیق حروف هایی مانند نئون پلاستیک ، حروف استیل و حروف چلنیوم یکی از نمونه های چشم نواز جهت ساخت تابلو مغازه ، تابلو شرکت ها و موارد مشابه به شمار می رود.


تابلو مغازه پلکسی گلاس:

تابلو مغازه پلکسی گلاسقطع به یقین می توان پلکسی گلاس را یکی از پر مصرف ترین مواد در حرفه تابلو سازی و ساخت حروف های برجسته بر شمرد.همانطور که در مطالب بالا گفته شد ، متریال پلکسی گلاس در تمام تابلو های نام برده شده از مهم ترین مواد مصرفی در ساخت این تابلو ها می باشد.
برخی از تابلو های سر در را می توان تنها با پلکسی گلاس تولید و نصب کرد به این صورت که پلکسی گلاس را مطابق با طرح مورد نظر توسط دستگاه لیزر برش داد و بر روی نما نصب کرد.


تابلو مغازه ال ای دی:

تابلو مغازه ال ای دیتابلو های ال ای دی که معمولا به دو نوع ال ای دی ثابت و روان تقسیم می شوند ، از دیگر تابلو های تبلیغات محیطی می باشند که امروزه با توجه به نوع فعالیت یک مجموعه برای سر در و پشت شیشه ، یکی از مناسب ترین گذینه های تبلیغاتی به شمار می رود.
در مورد تفاوت تابلو های ال ای دی روان و ثابت همان طور که از نام آنها مشخص است باید گفت گه تابلو ال ای دی ثابت به گونه ای ساخته می شود که بیان گر حرف ها و کلمات خاص است که قابل تغییر نمی باشد و عکس این موضوع در تابلو های روان کاملا مشهود است. به شکلی که این نوع از تابلو قابلیت تغییر متن همراه با نمایش عکس و فیلم را داراست.


تابلو مغازه لایت باکس:

تابلو مغازه لایت باکستابلو لایت باکس که بیشتر جنبه تبلیغات داخلی را دارد و معمولا برای تابلو مغازه داخل رستوران ها ، فست فود ها و ...استفاده می شود برای تبلیغات و زیبایی دکوراسیون داخلی کاربرد فراوانی دارد.
لایت باکس ها معمولا توسط فریم های ام دی اف و آلومینیوم با رویه استیکر و نور پردازی داخلی توسط اس ام دی یا مهتابی ساخته و نصب می شوند.


تابلو مغازه منو دیجیتال:

تابلو مغازه منو دیجیتالمنو های دیجیتال قیمت نیز مانند لایت باکس ها بیشتر جنبه تبلیغات داخلی را جهت نمایش قیمت ها به صورت دیجیتال دارند.فریم این تابلو ها دقیقا مشابه لایت باکس ها از ام دی اف یا آلومینیوم ساخته می شوند و نمای آن را می توان با پلکسی گلاس همراه با چاپ استیکر و سون سگمنت ها که وظیفه نمایش اعداد دیجیتال را دارند پوشش داد.داخل باکس این تابلو ها فضایی برای منبع تغذیه و مین بورد تابلو برای برق رسانی و ارسال اعداد به سون سگمنت ها در نظر گرفته شده است.
امید داریم با خواندن این مطلب با انواع تابلو مغازه و تابلو های تبلیغاتی آشنا شده باشید و با توجه به توضیحات داده شده مناسب ترین تابلو مغازه ، تابلو شرکت ، تابلو ارگان و دیگر اماکن تجاری را برای معرفی خدمات خود انتخاب نمایید.لیست قیمت تابلو سر در مغازه گروه تبلیغاتی نوین لایت یکی از مجموعه های مدرن تابلو سازی تهران