تابلو فلکسی فیس چیست؟


فلکسی متریالی است که از آن در ساخت تابلو های تبلیغاتی استفاده می شود که اصطلاحا به این نوع از تابلو های تبلیغاتی تابلو فلکس یا تابلو فلکسی فیس گفته می شود؛ تابلو های فلکسی فیس بیش از دو دهه است که در صنعت تابلو سازی ایران ورود کرده اند و کماکان با گذشت دو دهه از ورودشان به بازار تبلیغات هنوز هم مورد استفاده و سفارش مشتریان قرار می گیرند.

در ابتدای ورود فلکسی فیس به بازار تبلیغات، این نوع تابلو ها از جلوه خاصی برخوردار بودند که مسلما این امر به این دلیل بود که در آن زمان تابلو هایی مانند چلنیوم (چنلیوم)، تابلو های پیکسلی، تابلو لایت باکس، تابلو استیل، تابلو لاسوگاسی و ... در بازار تبلیغات وجود نداشتند.

مراحل ساخت تابلو فلکس

مراحل ساخت تابلو فلکس

نوع ساخت تابلو های فلکسی فیس به این صورت است که در ابتدا یک کلاف آهنی برای تابلو با توجه به سایز انتخابی مشتری ساخته می شود و بعد از آن روی کلاف آهنی، سپری و زیر آن ریل هایی از جنس گالوانیزه برای قرارگرفتن سینی روشنایی نصب می شود.

در مرحله بعد ورق هایی از جنس گالوانیزه که به آن سینی فلکسی نیز گفته می شود با توجه به سایز تابلو در اندازه های مختلف برش داده شده و بعد از آن جهت روشنایی تابلو، مهتابی و ترانس روی ورق ها قرار داده می شود.

در مرحله بعدی ورق گالوانیزه مورد نظر که روی آنها مهتابی و ترانس ها نصب شده اند، داخل ریلهایی که در زیر کلاف آهنی از قبل تعبیه شده است قرار می گیرد؛ بعد از آن نوبت به قرار دادن چاپ فلکسی فیس می رسد که این عمل توسط یراق هایی با نام های نواری و کلیپس روی سپری انجام می شود و در نهایت دور تا دور تابلو توسط ورق های گالوانیزه بسته می شود.

چاپ تابلو فلکس | چاپ تابلو فلکسی فیس

چاپ تابلو فلکس | چاپ تابلو فلکسی فیس

نکته ای که در ساخت و تولید تابلو های فلکسی فیس از اهمیت ویژه ای برخوردار است، نوع چاپ فلکسی است که در همین راستا باید گفت در بازار تابلو سازی و چاپ، دستگاه های چاپ فلکسی فیس و رنگهای مختلفی همراه با قیمت های متفاوتی موجود می باشند که مسلما نوع چاپ و خروجی هر کدام از آنها با یکدیگر متفاوت می باشد؛ لذا بدیهی است که قیمت نهایی تابلو فلکسی فیس بی ربط با کیفیت چاپ آن نخواهد بود.
رنگها و فلکسی های ارزان قیمت و نا مرغوب موجود در بازار از ماندگاری بسیار کمی در شرایط جوی نسبت به رنگها و فلکسی های با کیفیت برخوردار هستند که پیشنهاد می شود جهت ساخت تابلو فلکسی فیس همراه با دوام و ماندگاری بالا از رنگ ها و برندهای مرغوب استفاده شود.

نکته مهم دیگر در چاپ فلکسی، نوع دستگاه چاپ است که توانایی چاپ با کیفیت روی فلکسی را دارا باشد؛ در بازار دستگاه های متنوعی موجود می باشد که دستگاه های با کیفیت دارای قیمتی چند برابری نسبت به دستگاه های ارزان قیمت هستند که این امر نیز نا مربوط به کیفیت چاپ فلکسی فیس نمی باشد؛ از کشورهایی که در تولید رنگ و دستگاه های چاپ فلکسی پیشرو هستند و می توان به عنوان پرچم دار از آنها نام برد آلمان و کره جنوبی می باشند.

کاربرد تابلو فلکس

کاربرد تابلو فلکس

می دانیم که هدف اصلی از ساخت تابلو های تبلیغاتی، تبلیغ، معرفی محصولات، برند سازی و در نهایت فروش محصولات و کسب در آمد می باشد؛ اما نکته ای که باید به یاد داشت این است که تابلو های تبلیغاتی در انواع مختلفی تولید می شوند و هر کدام از آنها در اماکن مربوط و مورد نیاز به کار رفته و نصب می شوند.

تابلو فلکسی فیس هم مانند تابلو های تبلیغاتی دیگر به عنوان تبلیغات در محیط ها و اماکنی مانند تابلو سردر پاساژ، تابلو شرکت، تابلو ارگان ها، تابلو مغازه و ... به کار می رود.

قیمت تابلو فلکس

قیمت تابلو فلکس

مورد آخری که می خواهیم در این مطلب به آن اشاره داشته باشیم قیمت تابلو فلکسی است که به طور کلی باید گفت که قیمت تابلو فلکس بر حسب متر مربع می باشد، به این صورت که بعد از ساخت تابلو فلکسی، طول و عرض تابلو در هم ضرب شده و عدد به دست آمده با توجه به نرخ مصوب اتحادیه تابلو سازی اعلام می شود.

اما عوامل مهمی در محاسبه نرخ تابلو فلکسی فیس مهم هستند که می توانند قیمت تابلو فلکس را افزایش و یا کاهش دهند؛ به عنوان مثال نوع چاپ فلکسی کره ای نسبت به چینی، قیمت نهایی تابلو را افزایش می دهد و یا استفاده از پروفیل های سبک همانطور که کیفیت تابلو را کاهش می دهد قیمت تابلو ساخته شده را هم کاهش خواهد داد؛ موارد دیگری مانند سپری تابلو، ترانس ها، سینی گالوانیزه و مهتابی ها در قیمت گذاری تابلو فلکس مهم و موثر خواهند بود.

گروه تبلیغاتی نوین لایت با در اختیار داشتن دستگاه های حرفه ای چاپ فلکسی و نیروهای انسانی متخصص و مجرب آماده خدمتگزاری به مشتریان عزیز در سراسر کشور می باشد.