تابلو های تبلیغاتی همان طور که از نامشان مشخص است، کاربرد هایی در راستای معرفی مجموعه ها، ارگانها، مغازه ها و مواردی مشابه دارند و یکی از مهمترین آنها تابلو تبلیغاتی شرکتی می باشد. فرایند تولید تابلو های تبلیغاتی در محیط هایی از قبیل سوله ها و کارگاه تابلو سازی اتفاق می افتد که تولید تابلو شرکت ها نیز به همین ترتیب صورت می گیرد که می تواند در مدل های متنوع انجام پذیرد.

تابلو تبلیغاتی شرکتی


شرکت ها، اعم از خصوصی یا دولتی همانند بسیاری دیگر از اصناف و مجموعه ها، جهت بازاریابی و فروش محصولات یا ارئه خدماتشان نیاز دارند تا از راه تبلیغات به اهداف خود دست پیدا کنند که از مهمترین راه های تبلیغاتی تولید و ساخت تابلو سردر می باشد. در ادامه می پردازیم به مختصر اطلاعاتی در مورد انواع تابلو تبلیغاتی شرکت ها و کاربرد هر کدام از آنها.

تابلو تبلیغاتی شرکتی: فضای داخل

تابلو تبلیغاتی شرکتی: فضای داخل
تبلیغات فضای داخل شرکت ها یکی از عوامل تاثیر گذار در مشتری مداری و جذب هر چه بیشتر متقاضیان می باشد. اما اینکه بدانیم چه نوع تابلو تبلیغاتی مناسب فضای داخلی و بیرونی شرکت می باشد یکی از عوامل بحث بر انگیز است. تابلو ها به طور کلی به دو روش ساده و ضد آب ساخته می شوند که معمولا نوع ضد آب آن در فضای خارجی و به عنوان سردر به کار گرفته می شود.
ساخت تابلو تبلیغاتی به عنوان فضای داخل در صورت نور پردازی نیاز به آب بندی خاصی ندارد و در واقع می توان گفت که هیچ محدودیتی در ساخت تابلو فضای داخل وجود ندارد و تنها زیبایی، تناسب دکوراسیون و نوع فعالیت یک مجموعه راه های انتخاب تابلویی مناسب می باشد که در مورد تابلو تبلیغاتی شرکتی نیز موارد عنوان شده دخیل می باشد.
با توجه به اینکه هیچ محدودیتی در مورد ساخت تابلو تبلیغاتی به عنوان فضای داخل وجود ندارد اما مناسب ترین و پر کاربردترین تابلو های شرکتی عبارتند از: تابلو لایت باکس، تابلو شناسایی استیل، تابلو شناسایی پلکسی، تابلو ال ای دی روان فضای داخل، و برخی از تابلوهای حروف برجسته که به مختصر توضیحاتی درمورد آنها می پردازیم.

 

تابلو تبلیغاتی شرکتی: تابلو لایت باکس

لایت باکس یا همان تابلو لایت باکس به جعبه هایی اطلاق می شود که از داخل توسط منابع نوری مانند مهتابی و اس ام دی نور پردازی می گردد و در انواع متفاوتی تولید می شود. از کاربرد های لایت باکس می توان به ساخت و نصب آن در مترو، بانک ها، موسسه ها، بیمارستان ها و همچنین شرکت ها، اعم از دولتی و خصوصی نام برد که یکی از پر فروش ترین تابلوهای تبلیغاتی شرکتی توسط گروه ها و مجموعه های تابلو سازی نیز بشمار می رود.
تابلو لایت باکس با توجه به نوع ساخت آن از نظر نورپردازی، چاپ و قاب به کار رفته به صورت مجزا قیمت گذاری می شود که محاسبه قیمت آن معمولا بر حسب متر محیط و متر مربع می باشد.


تابلو تبلیغاتی شرکتی: تابلو شناسایی

تابلوهای تبلیغاتی شناسایی به تابلو هایی گفته می شود که به معرفی یک شرکت یا مجموعه می پردازد و معمولا در فضای داخلی استفاده می شوند. از تابلو های تبلیغاتی شناسایی می توان به دو مدل رایج آن که تابلو استیل و تابلو پلکسی می باشد اشاره نمود. ساخت تابلو استیل شناسایی و پلکسی معمولا به شکل حک کردن عناوین انجام میگیرد که البته می توان از این دو مدل به صورت تلفیقی نیز استفده نمود.
تابلو شناسایی را در کارگاه تابلو سازی می توان در ابعاد متفاوتی تولید نمود که هر کدام از آنها بسته به متریال به کار رفته از نظر کیفیت دارای قیمت های مختلفی می باشند.


تابلو تبلیغاتی شرکتی: تابلو روان

تابلو های روان به تابلوهایی گفته می شود که توسط ماژول های ال ای دی، مین بورد، منبع تغذیه و قاب فلزی ساخته می شوند به این صورت که بعد از قرار دادن ماژول ها در کنار یکدیگر و داخل قاب و متصل نمودن منبع تغذیه و مین بورد به آنها، تابلو ساخته شده توسط نرم افزار های مرتبط با تابلو روان برنامه ریزی شده و متن مورد نظر در تابلو نمایش می یابد.
تابلو های روان در دو نوع فضای داخلی و فضای خارجی تولید می شوند که در رابطه با ساخت تابلو تبلیغاتی شرکتی می بایست از نوع داخلی آن استفاده نمود.


تابلو تبلیغاتی شرکتی: حروف برجسته

حروف های برجسته یکی دیگر از تابلوهای تبلیغاتی می باشد که می توان در جهت ساخت تابلو تبلیغاتی شرکتی نیز از آن به کار برد. تابلوهای حروف برجسته ای مانند تابلو چلنیوم، تابلو استیل، تابلو نئون پلاستیک و دیگر موارد مشابه از تابلویی هستند که می توان در فضای داخل شرکت به کار برد. اما نکته حائز اهمیت در انتخاب تابلویی درخور و تاثیر گذار، نوع نورپردازی و زیبایی تابلو نسبت به فضای مورد نظر می باشد.
به عنوان مثال: ساخت تابلو چلنیوم در فضای داخلی یک مطب به دلیل ضخامت بیشتر از 7 سانتی متر مطمئنا زیبایی و جلب توجه مخاطب را نسبت به یک تابلو استیل با ضخامت 3 سانتی متر را نخواهد داشد که این مهم در ساخت و نصب تابلو شرکتی نیز صدق می کند.

 

تابلو تبلیغاتی شرکتی: فضای خارج

ساخت تابلو تبلیغاتی شرکت ها به عنوان فضای بیرونی یا همان تابلو سردر شرکت می تواند یکی از مهمترین تبلیغات های یک شرکت باشد که این نوع از تبلیغات در دسته تبلیغات محیطی قرار می گیرد و می تواند از مهمترین عوامل در معرفی خدمات و نوع فعالیت شرکت ها باشد.
تابلو تبلیغاتی سردر شرکت ها به دلیل قرار گرفتن در محیط بیرونی می بایست دارای شرایط های لازم در جهت طول عمر و ماندگاری بالا باشد که یکی از مهمترین آنها ضد آب بودن یک تابلو در صورت نورپردازی می باشد. از تابلو های کاربردی و مناسب با محیط بیرون می توان به تابلوهایی مانند تابلو فلکسی فیس، تابلو چلنیوم و دیگر موارد اشاره نمود که در ادامه به آن می پردازیم.

 

تابلو تبلیغاتی شرکتی: تابلو فلکسی فیس

تابلو فلکسی فیس از تابلوهایی بشمار می رود که توسط متریال هایی مانند آهن، ورق گالوانیزه، سپری آلومینیوم، کلیپس، مهتابی، ترانس و فلکسی فیس ساخته می شود و مراحل ساخت آن عبارتند از: ساخت فریم تابلو توسط آهن در ابعاد مورد نظر، قرار دادن سپری دور تا دور فریم آهن، قرار دادن مهتابی به همراه سیم کشی و روشنایی روی ورق گالوانیزه و قرار دادن ورق پشت فریم و در نهایت کشیدن فلکسی فیس چاپ شده مطابق با طرح مورد نظر روی تابلو.
همانطور که در توضیحات متوجه شدیم، تابلو فلکسی فیس جزو تابلوهایی است که معمولا به عنوان تابلو سردر به کار می رود. البته می توان از تابلو فلکس در محیط های داخلی نیز استفاده نمود اما به دلیل عدم ضرافت و همچنین وزن بالای این تابلوها ترجیح داده می شود به عنوان تبلیغات بیرونی مراکز تجاری و البته تابلو تبلیغاتی شرکتی مورد استفاده قرار گیرد.

 

تابلو تبلیغاتی شرکتی: تابلو چلنیوم

تابلو چلنیوم از جمله تابلوهایی می باشد که بدون تردید امروزه یکی از پر فروش ترین گذینه های تبلیغاتی بشمار می رود و متقاضیان بسیاری در جهت تبلیغات محیطی دارد. این نوع از تابلو که نزدیک به دو دهه از ورودش به حرفه تابلو سازی می گذرد کماکان جزو تابلوهای منتخب می باشد و از عمده دلایل آن می توان به مصرف پایین برق، تنوع رنگ، جذب بالای مشتری، قیمت تابلو چلنیوم و طول عمر بالای آن اشاره کرد.
تابلو چلنیوم به دلیل کاربرد اس ام دی های بلوکی به عنوان نور پردازی در آن که معمولا ضد آب می باشند یکی از مناسب ترین گذینه ها در انتخاب به عنوان تابلو تبلیغاتی شرکتی می باشد که در مدل های متفاوت و انواع تابلو چلنیوم قابل ساخت می باشد. همچنین باید یاد آور شد که تابلو چلنیوم تنها یک نوع از حروف های برجسته بشمار می رود که به عنوان حروف برجسته سردر مورد استفاده قرار می گیرد و می توان از تابلوهای حروف برجسته دیگری مانند تابلو استیل، تابلو نئون پلاستیک، حروف فلزی، حروف برنجی و مواردی مشابه در جهت ساخت تابلو تبلیغاتی شرکتی و محیطی استفاده نمود.

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط اینتن بورس تایمز