امروزه بسیاری از مشاغل تولیدی در جهت ارائه محصولات و خدمات خود به مشتریان و متقاضیان نیازمند محلی مناسب در این راستا هستند که بعضا میتواند شامل مکانی در رابطه با تولید یا فروش و یا هر دو آنها باشد که یکی از این مشاغل تابلو سازی و ساخت تابلو های تبلیغاتی می باشد.

حروف چلنیوم و کارگاه تابلو سازی
در واقع می توان تابلو سازی را از مشاغلی عنوان نمود که نیازی مبرم در جهت ساخت تابلو های تبلیغاتی به دستگاه های مربوطه و همچنین کارگاه تابلو سازی دارد.


ساخت تابلو چلنیوم در کارگاه


تابلو چلنیوم نوعی تابلو حروف برجسته به شمار می رود که با استفاده از متریال هایی مانند پلکسی گلاس، پی وی سی، اس ام دی بلوکی و همچنین لبه چنلیوم که دلیل اصلی نام گذاری این نوع از حروف می باشد ساخته می شود.
متریال های به کار گرفته شده در تابلو چلنیوم مسلما به خودی خود تبدیل به حروف چنلیوم نخواهند شد و در جهت ساخت و تولید حروف چلنیوم می بایست مراحلی را در طی کنند که خود مستلزم شرایط و محیطی خاص می باشد که معمولا در کارگاه تابلو سازی انجام می گیرد.


مراحل ساخت تابلو چلنیوم در کارگاه


قبل از اقدام به سفارش تابلو چلنیوم به مجموعه های تابلو سازی، کارشناس یا نماینده شرکت تابلو سازی مربوطه می بایست جهت رویت و اندازه گیری در محل نصب تابلو حضور یافته و تمام شرایط را از نظر فنی در نظر داشته باشد.
بعد از رویت محل نصب تابلو چلنیوم توسط کارشناس، مراحل سفارش تابلو آغاز می گردد که در صورت عدم طرح پیش فرض مشتری، تابلو مورد نظر توسط طراح مجموعه تابلو سازی طراحی خواهد شد.
بعد از مرحله طراحی مرحله برش پلکسی گلاس با دستگاه لیزر آغاز می گردد که این مرحله نیز بی ربط به مرحله طراحی نخواهد بود و مطابق با نوع سفارش مشتری و طرح مورد نظر که می تواند شامل مواردی مانند تابلو چلنیوم پانچ، تابلو چلنیوم پلکسی دوبل و انواع تابلو چلنیوم دیگر همراه با در نظر گرفتن رنگ پلکسی برش داده می شود.
مرحله بعد، لبه دادن به حروف چنلیوم می باشد که با در نظر داشتن رنگ لبه چنلیوم و نوع آن که می تواند از نوع پانچ و یا ساده باشد آغاز می گردد.
لبه دادن پلکسی گلاس همراه با متریال چنلیوم به دو روش انجام می گیرد. روش اول لبه دادن توسط حروف ساز همراه با ابزار های مربوط به حروف سازی است و روش دوم لبه دادن توسط دستگاه حروف ساز چنلیوم می باشد که البته این روش تنها توسط دستگاه انجام نخواهد شد و کمک نیروی انسانی حروف ساز صد در صد در این امر دخیل خواهد بود.
در آخر باید یاد آور شد که ارتباط تابلو چلنیوم و کارگاه تابلو سازی می تواند در تولیدی مقرون به صرفه در قیمت تابلو چلنیوم و دیگر تابلو های تبلیغاتی، برای یک مجموعه و همچنین مشتریان مفید واقع شود و همچنین قطره ای هر چند کوچک در ارتباط با به کار گیری نیروهای انسانی در تولید اشتغال، کسب در آمد و اقتصاد.

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط اینتن بورس تایمز