تابلو سازی یکی از اصناف و حرفه های هنری به شمار می رود که تاثیر مستقیم و کارآمد آن در جهت بازار یابی، ارائه محصول، نوع خدمات و معرفی برنده های متفاوت بر کسی پوشیده نیست. در واقع تابلو سازی در دسته حرفه های تبلیغاتی قرار دارد که به صورت محیطی به معرفی خدمات و محصولات دیگر اصناف می پردازد.

کارگاه تابلو تبلیغاتیمعمولا حرفه های خدماتی برای ارائه محصولات خود نیازمند کارگاهی مجزا و متناسب با فعالیت خود همراه با ابزار یا دستگاه های لازم می باشند که حرفه تابلو سازی نیز یکی از این اصناف به شمار می رود.
در این مبحث قصد داریم به نیاز های اولیه و ضروری برای راه اندازی یک کارگاه تابلو سازی و همچنین فعالیت ها و برخی از خدمات آنها بپردازیم.

تابلو سازی تهران

امروزه بسیاری از مشاغل و اصنافی که در راستای تولید و خدمات فعالیت دارند و دارای کارگاه و کارخانه های مجهز می باشند معمولا در تهران و یا کلان شهر ها تاسیس شده اند که می توان از عمده دلایل این مورد، واردات کالاها و متریال های مربوطه را به این شهر ها به دلیل جمعیت بالا و اشتغال یابی و اشتغال زایی دانست.
حرفه و صنعت تابلو سازی نیز یکی از مشاغلی می باشد که به دلیل متنوع بودن تابلو های تبلیغاتی نیازی مبرم به کارگاه تابلو سازی دارد که شهر تهران نیز به عنوان یکی از کلان شهر ها، کاملا درخور این مورد بوده و قطع به یقین بزرگترین و مجهز ترین کار گاه های تابلو سازی را در خود جای داده است که این کارگاه ها روزانه با تولید بیش از هزاران تابلو تبلیغاتی و حروف های برجسته مشغول خدمات رسانی به مشتریان و دیگر مجموعه های تابلو سازی در تهران و دیگر نقاط کشور می باشند.


تابلو سازی چلنیوم

کارگاه تابلو چلنیومتابلو چلنیوم یکی از تابلو های تبلیغاتی حروف بر جسته می باشد که در صنعت تابلو سازی جزو تابلو های پر فروش به شمار می رود.
ساخت انواع تابلو چلنیوم و دیگر حروف های برجسته نیازمند کار گاهی است که تمامی ابزارها و دستگاه های لازم در جهت ساخت و عرضه تابلو چلنیوم را به صورت صفر تا صد داشته باشد.
یک کارگاه تابلو سازی برای ساخت حروف چلنیوم به صورت کلی نیازمند ابزار های خاص و دستگاه هایی از قبیل دستگاه لیزر و دستگاه حروف ساز چلنیوم می باشد.


تابلو سازی استیل

کارگاه تابلو سازی استیلاز دیگر ابزار های کار آمد و مفید در کارگاه تابلو سازی می توان به دستگاه برش فایبر و دستگاه جوش استیل برای ساخت حروف تابلو استیل اشاره کرد.
دستگاه های ساخت تابلو برجسته استیل به دلیل حجم بالا و بوی زننده در هنگام برش استیل و فلز نیازمند فضایی اختصاصی مانند کارگاه می باشند.


تابلو سازی نئون پلاستیک

کارگاه تابلو نئون پلاستیکاز دیگر خدمات کار گاه های تابلو سازی ساخت تابلو نئون پلاستیک می باشد.دستگاه مورد نیاز تابلو نئون پلاستیک، همان دستگاه لیزر است که برای ساخت حروف چلنیوم و برش پلکسی گلاس به کار می رود.
برای ساخت حروف نئون پلاستیک، به دلیل استفاده از برخی مواد شیمیایی مانند کلرو فرم، دارا بودن فضایی مانند کارگاه از مهم ترین عوامل در تابلو سازی به شمار می رود.


آموزش تابلو سازی


یکی دیگر از فعالیت های یک کارگاه تابلو سازی علاوه بر خدمات به مشتریان و ساخت تابلو های تبلیغاتی، آموزش تابلو سازی می باشد.
مسلما افراد علاقه مند در بسیاری از حرفه ها در جهت تکامل دانش فنی و حرفه ای خود به دنبال راه کار های مفیدی هستند که حرفه تابلو سازی نیز از این امر مثتثنی نیست.
از آموزش های مفیدی که در کارگاه های تابلو سازی وجود دارد می توان به آموزش ساخت تابلو چلنیوم، آموزش نصب چلنیوم، آموزش ساخت میز کار چلنیوم، آموزش تابلو سازی کامپوزیت و دیگر موارد مربوط به تابلو سازی اشاره کرد.

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط اینتن بورس تایمز