تابلو حروف برجسته سه بعدی که اصطلاحا وکیوم نام دارد یکی از مدرنترین تابلوهای تبلیغاتی است که امروزه در کنار دیگر تابلوهای تبلیغاتی حروف برجسته مانند تابلو چلنیوم ، حروف استیل ، حروف نئون پلاستیک و دیگر حروف برجسته مورد استقبال مشتریان قرار گرفته است.حروف وکیوم به دلیل شکل سه بعدی از زیبایی خاصی برخوردار است که حالت سه بعدی حروف این نوع تابلوها را از دیگر حروف برجسته متمایز ساخته است.

 

ساخت تابلو وکیوم | ساخت حروف وکیوم

ساخت تابلو سه بعدی وکیوم توسط دستگاه تمام اتوماتیک و با حرارت دادن پلکسی گلاس انجام می گیرد.به این صورت که بعد از طراحی حروف ، الگوی کار توسط دستگاه cnc برش داده شده و روی دستگاه وکیوم قرار می گیرد و در مرجله بعد ورق پلکسی گلاس روی الگوی کار قرار گرفته و حرارت داده می شود.

tablovakium

انواع حروف وکیوم

تابلو وکیوم یا همان حروف وکیوم را می توان به روش های مختلفی تولید نمود که در ادامه با چند مدل کاربردی و پرفروش آن آشنا خواهیم شد.

حروف وکیوم ساده

حروف وکیوم ساده
در ابتدا گفتیم که حروف وکیوم با استفاده از پلکسی گلاس و حرارت دادن به آن توسط دستگاه ساخته می شود که در آخر حروف به شکلی سه بعدی تکمیل خواهد شد که این نوع از ساخت حروف وکیوم ساده ترین روش در تولید بشمار می رود که قابلیت نور پردازی و نصب به عنوان تابلو های سردر مکان های تجاری، مسکونی و دولتی را خواهد داشت.


حروف وکیوم و حروف استیل

حروف وکیوم و حروف استیل
حروف برجسته سه بعدی وکیوم را می توان در رنگهای مختلف و با تلفیق دیگر حروف های برجسته تولید کرد که یکی از آنها تلفیق حروف وکیوم و حروف استیل است که به کار بردن این نوع از حروف برجسته در تبلیغات، باعث زیبایی تابلو تبلیغاتی ساخته شده خواهد شد.
حروف برجسته استیل همان طور که از نام آن مشخص است با استفاده از استیل ساخته می شود که نوع استیل مورد استفاده در آن از نوع 304 نگیر است و از دوام بالایی نیز برخوردار می باشد.
حروف های استیل نیز مانند حروف برجسته وکیوم در انواع متفاوتی تولید می شوند که نوع مورد استفاده از آن در حروف وکیوم با عنوان حروف استیل رینگی شناخته می شود.
شکل و ظاهر حروف استیل رینگی به گونه ای است که وسط حروف خالی است و حروف استیل به شکل رینگ ساخته می شود که در نهایت می توان آن را همراه با تلفیق حروف وکیوم به یکی از مدرن ترین حروف های برجسته با نام حروف وکیوم و استیل رینگی تبدیل نمود.

 

حروف وکیوم و حروف فلزی

حروف وکیوم و حروف فلزی
یک روش دیگر در تولید تابلو سه بعدی وکیوم، تلفیق حروف فلزی و حروف وکیوم است که مراحل ساخت و تولید آن دقیقا مشابه حروف وکیوم و فلز می باشد و تنها تفاوت آن به کارگیری فلز به جای استیل است.
تنوع در ساخت این مدل از حروف برجسته بسیار بالاست، چرا که می توان از رنگ های متفاوت پلکسی گلاس در تولید آن بهره مند بود و همچنین حروف فلزی ساخته شده را به رنگ های متفاوتی رنگ آمیزی نمود.

 

حروف وکیوم و پلکسی گلاس نئون پلاستیک

حروف وکیوم و پلکسی گلاس نئون پلاستیک
متریال استفاده شده در تولید حروف وکیوم، پلکسی گلاس است که یک نوع پلاستیک می باشد که در حرفه تابلو سازی از کاربرد بالایی برخوردار است.
نکته قابل توجه در رابطه با حروف وکیوم این است که می توان با استفاده از پلکسی گلاس مبادرت به لبه دادن آن نیز نمود که مسلما در این صورت، علاوه بر روی حروف، از کناره های آن نیز شاهد روشنایی و نور خواهیم بود.

 

حروف وکیوم فانتاکروم

حروف وکیوم فانتاکروم
فانتاکروم در ساخت حروف های برجسته به روشی اطلاق می شود که بعد از ساخت حروف، لایه ای نازک و براق با استفاده از دستگاه آبکاری روی حروف ایجاد می شود که در نهایت حروف مشابه آینه خواهد شد که می توان این عمل را در رنگ های مختلفی انجام.
عملیات فانتاکروم را می توان بر روی تمامی حروف های برجسته انجام داد که حروف برجسته وکیوم نیز از این مورد مستثنی نیست و ایجاد فانتاکروم روی حروف وکیوم یکی دیگر از انواع تابلو های تبلیغاتی مدرن در تابلو سازی بشمار می رود.

 

مزایای حروف وکیوم و تابلو وکیوم


سه بعدی سازی حروف وکیوم

حروف وکیوم را می توان با استفاده از دستگاه سی ان سی و دستگاه وکیوم به شکل های مختلفی سه بعدی سازی نمود و اشکال متفاوتی را به صورت برجسته روی پلکسی گلاس ایجاد کرد.

تنوع در ساخت حروف وکیوم

یکی از بارزترین و مهمترین مزیت های حروف وکیوم تنوع در اجرای آن است که در این مطلب به برخی از آنها اشاره نمودیم که مسلما متنوع بودن در ساخت حروف های برجسته از مزیت های آنها بشمار می رود.

نور پردازی حروف وکیوم

گفتیم که حروف های وکیوم در انواع مختلفی ساخته می شود؛ اما نکته قابل توجهی که باید عنوان کرد این است که تمامی روش های ساخت آن را می توان نور پردازی نمود.

طول عمر بالا حروف وکیوم

متریال های به کار رفته در ساخت انواع حروف وکیوم از دوام و ماندگاری بالایی در برابر شرایط مختلف جوی برخوردارند که در نهایت می تواند تاثیر قابل توجهی در طول عمر مفید تابلو وکیوم یا حروف وکیوم داشته باشد.
مصرف برق پایین حروف وکیوم
نور پردازی حروف برجسته وکیوم با استفاده از اس ام دی های بلوکی انجام می گیرد که مصرف برق پایینی را طلب می کنند و این مورد از مزیت های تابلو وکیوم بشمار می رود.


حروف وکیوم چه کاربرد هایی دارد؟

همانطور که می دانیم ماهیت تمام تابلو های تبلیغاتی، تبلیغات است که در نهایت می تواند منجر به کسب درآمد و بازاریابی مشاغل باشد که در همین رابطه باید گفت که تابلو وکیوم و یا همان حروف وکیوم نیز ماهیتی تبلیغاتی دارد.
تابلو وکیوم به عنوان یک تابلو جدید و مدرن امروزی در مکانهایی مانند سردر شرکت ها، بانک ها، تابلو سردر ارگانهای دولتی یا خصوصی و یا تابلو مغازه مورد استفاده قرار می گیرد که سفارش انواع آن نیز توسط مشتریان و مطابق با نوع طرح و سلایق ایشان انجام می گیرد.

قیمت تابلو وکیوم

با توجه به توضیحاتی که دادیم حروف برجسته سه بعدی وکیوم را می توان در رنگهای مختلف و با تلفیق دیگر حروف های برجسته مانند حروف استیل نیز ساخت که این نوع تلفیق و یا تلفیق های دیگر عنوان شده از حروف های برجسته با حروف وکیوم باعث زیبایی تابلو تبلیغاتی ساخته شده خواهد شد؛ قیمت تابلو سه بعدی وکیوم نسبت به قیمت تابلو چلنیوم (چنلیوم) و برخی تابلوهای برجسته دیگر به دلیل مراحل متفاوت در ساخت بالاتر است که قیمت گذاری آن با محاسبه متر محیط انجام می گیرد.

گروه تبلیغاتی نوین لایت با سفارش دستگاه وکیوم طول و عرض کامل یکی از اولین وارد کننده گان دستگاه وکیوم تابلو سازی در مجموعه خود می باشد. نوین لایت با ساخت بیش از هزاران نمونه کار تابلو وکیوم برای همکاران محترم تابلو ساز و مشتریان گرامی یکی از بزرگترین مجموعه های ساخت تابلو های سه بعدی وکیوم در سطح کشور می باشد که این امر در نمایشگاه بین المللی برگزار شده در سال 96 با بیش از چند صد حروف برجسته ساخته شده دیگر به نمایش بازدید کنندگان در آمد. قیمت تابلو چلنیوم ، قیمت تابلو استیل ، قیمت تابلو روان تابلو سازی نوین لایت