حروف برجسته چیست؟

امروزه در تبلیغات محیطی و صنعت تابلو سازی یکی از کاربردی ترین نوع تابلوها استفاده از حروف های برجسته می باشد.حروف برجسته معمولا به تابلوها و یا حروف هایی که دارای برجستگی از سطح نمای تابلو هستند گفته می شود.این نوع تابلوها معمولا از استیل، فلز، چنلیوم(چلنیوم)، پلکسی گلاس و دیگر متریال های مشابه ساخته می شود.

حروف برجسته را می توان به صورت تلفیقی و با استفاده از یک یا چند متریال ساخت و نور پردازی کرد.لازم به ذکر است که نوع جنس مصرفی در ساخت حروف های برجسته تاثیر مستقیم روی قیمت تابلو دارد.

انواع حروف برجسته

انواع حروف برجسته

همانطور که اشاره کردیم تابلو حروف های برجسته انواع مختلفی دارند که هر کدامشان با استفاده ار متریال های مختلفی ساخته می شوند و کاربرد متریال های مختلف در آنها، به هر کدامشان نام و عنوانی را داده است که در ادامه به معرفی پر کاربرد ترین و معروف ترین آنها در صنعت تابلو سازی خواهیم پرداخت.

بعد از مطالعه و شناخت حروف های برجسته پر مخاطب در این مطلب، می توانید انواع حروف های برجسته را در انتهای صفحه مشاهده نموده و در صورت نیاز اقدام به سفارش آنها نمایید.

حروف برجسته پلاستیکی

حروف برجسته پلاستیکی

یکی از متریال هایی که در تابلو سازی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، پلکسی گلاس نام دارد که یک نوع پلاستیک سخت و در عین حال انعطاف پذیر می باشد؛ با استفاده از پلکس یگلاس می توان حروف های برجسته بسیاری را تولید نمود که یکی از آنها که تماما با استفاده از پلکسی گلاس تولید می شود، حروف برجسته نئون پلاستیک است که برخی آن را با عنوان حروف برجسته پلاستیکی نیز می شناسند.
حروف نئون پلاستیک دارای دوام و مادگاری بسیار بالایی است که قابلیت نور پردازی را هم دارد و نور پردازی آن نیز با استفاده از اس ام دی های بلوکی انجام می گیرد.
در رابطه با قیمت حروف برجسته نئون پلاستیک هم باید گفت که قیمت این شکل از حروف برجسته با اندازه گیری متر محیط یا همان متر دور صورت می پذیرد.

حروف برجسته چلنیوم

حروف برجسته چلنیوم
امروه به ندرت می توان کسی را شناخت که با تبلیغات محیطی و تابلو سازی آشنا باشد اما نام تابلو چلنیوم را نشنیده باشد؛ تابلو چلنیوم یکی از صدها مدل حروف برجسته است که دلیل نام گذاری آن استفاده از یک نوع آلومینیوم به نام چنلیوم در لبه حروف برجسته است.
حروف برجسته چلنیوم انواع مختلفی دارد که حروف چلنیوم پلکسی دوبل، حروف چلنیوم پانچ، حروف چلنیوم نوراندریک، حروف چلنیوم کریستال، حروف چلنیوم RGB و حروف چلنیوم لترمکس برخی از نمونه های این حروف برجسته می باشند.

حروف برجسته استیل‬‎

حروف برجسته استیل‬‎
حروف برجسته پرکاربرد و پر فروش دیگر در صنعت تابلو سازی عصر حاضر، حروف برجسته استیل است که با استفاده از ورق های استیل در رنگ هایی مانند طلایی، نقره ای، مسی، دودی، سورمه ای و چند رنگ دیگر ورق استیل ساخته می شود که پر فروش ترین آنها استیل نقره ای و طلایی می باشد.
تابلو استیل که در اینجا منظور ما همان حروف استیل است در مدل های مختلفی تولید می شود که برخی از آنها نام هایی دارند از قبیل حروف استیل نوراندریک، حروف استیل پانچ، حروف استیل دوغی، حروف استیل پلاست و انواع دیگر حروف استیل با تلفیق دیگر حروف های برجسته.

حروف برجسته پلکسی‬‎

حروف برجسته پلکسی‬‎
یک نوع دیگر از تابلو تبلیغاتی که برخی اعتقاد دارند که یک مدل از حروف برجسته است؛ برش حروف روی متریال پلکسی گلاس است؛ با توجه به این مورد که پلکسی گلاس هایی با ضخامت 2 میلیمتر تا 10 میلیمتر در تابلو سازی مورد استفاده قرار می گیرند، مسلما بعد از برش، متناسب با ضخامتشان دارای برجستگی خواهند بود که با توجه به این مورد می توان آنها را در دسته حروف های برجسته قرار داد.
قیمت حروف برجسته پلکسی را هم می توان با توجه به مقدار ورق مصرفی و ضخامت پلکسی گلاس در نظر گرفت.

ساخت حروف برجسته‬‎

روش ساخت تابلو های تبلیغاتی متناسب با نوع آنها متفاوت می باشد که تابلو های حروف برجسته هم از این مورد جدا نیستند و متناسب با نوع حروف برجسته می بایست مراحل ساخت را انجام داد که در ادامه به طور مختصر در مورد آنها توضیح خواهیم داد.

ساخت حروف برجسته نئون پلاستیک

روش ساخت حروف برجسته نئون پلاستیک به این صورت است که در ابتدا حروف مورد نظر روی پلکسی گلاس برش داده می شود و بعد از آن لبه های حروف هم در متراژ مشخص برش داده می شود و در مرحله آخر اقدام به قرار دادن لبه، دور حروف می شود که این کار به شکل دستی و همراه با ابزار های مورد نیاز، توسط حروف ساز انجام می شود.

ساخت حروف برجسته چلنیوم

روش ساخت حروف چلنیوم به این صورت است که در ابتدا باید حروف را روی پلکسی گلاس برش داد و بعد از آن اقدام به ساخت حروف نمود، که ساخت حروف چلنیوم هم به دو صورت است؛ یکی از آنها روش دستی و دیگری توسط دستگاه.
ساخت حروف چلنیوم با استفاده از دستگاه به این صورت است که تمام خم کاری ها توسط دستگاه انجام می شود و حروف سازان فقط اقدام به چسب زدن لبه، دور پلکسی گلاس می کنند؛ اما روش دستی همانطور که از نامش مشخص است، تماما توسط حروف ساز و به کمک ابزار و دست انجام می شود.

ساخت حروف برجسته استیل

روش ساخت حروف استیل هم به این شکل است که در ابتدا حروف و لبه حروف برش داده می شود و بعد از آن حروف سازان با استفاده از هویه و یا دستگاه جوش استیل اقدام به قلع کاری و جوشکاری لبه حروف، دور تا دور حروف می نمایند.

ساخت حروف برجسته پلکسی

همانطور که در این مطلب اشاره کردیم، حروف برجسته پلکسی به شکل برش پلکسی می باشد که باید گفت منظور از ساخت حروف پلکسی یعنی اینکه حروف با استفاده از دستگاه لیزر برش داده شود.

قیمت تابلو حروف برجسته

جهت سفارش و خرید حروف برجسته می بایست در رابطه با قیمت انواع حروف برجسته آگاهی لازم را کسب نمود که مسلما با توجه به اینکه متریال ساخت در حروف های برجسته متفاوت می باشد، قیمت آنها نیز با یکدیگر متفاوت خواهد بود.
اما نکته مهم در قیمت گذاری تمامی حروف های برجسته که باید آن را به یاد داشت این است که قیمت انواع حروف برجسته با توجه به متر دور حروف محاسبه می شود.

گروه تبلیغاتی نوین لایت با ساخت مدرنترین تابلوهای حروف برجسته همراه با ایده های نو و با به کار گیری مجرب ترین حروف سازان خدمتگذار مشتریان محترم می باشد؛ لذا مشتریان می توانند در ادامه مطلب به مشاهده انواع حروف برجسته بپردازند و جهت سفارش، از طریق راه های ارتباطی با ما در تماس باشند.

 

روش های سفارش حروف برجسته

1-برای اطلاع از قیمت حروف برجسته کد زیر عکس را به خاطر بسپارید و با کارشناسان ما درتماس باشید.
2-برای استعلام قیمت ، نوع درخواست خود را از طریق فرم ثبت سفارش همراه با کد محصول برای ما ارسال نمایید.

 

horofbarjesteh1horofbarjesteh2

 

horofbarjesteh3horofbarjesteh4

 

horofbarjesteh5horofbarjesteh6

 

horofbarjesteh7horofbarjesteh8

 

horofbarjesteh9horofbarjesteh10

 

horofbarjesteh11horofbarjesteh12

 

horofbarjesteh13horofbarjesteh14

 

horofbarjesteh15horofbarjesteh16

 

horofbarjesteh17horofbarjesteh18

 

horofbarjesteh19horofbarjesteh20

horofbarjesteh21

 

 

 

سوالات متداول

 

حروف برجسته چیست؟

حروف برجسته در تابلو سازی یک نوع تابلو تبلیغاتی است که با استفاده از متریال های مختلف به صورت برجسته تولید می شود.

قیمت حروف برجسته چطور محاسبه می شود؟

مبنای محاسبه قیمت حروف برجسته بر حسب متر دور حروف می باشد.

انواع حروف برجسته کدامند؟

حرف برجسته چلنیوم، حروف برجسته استیل، حروف برجسته نئون پلاستیک، حروف برجسته وکیوم، حروف برجسته لبه سوئدی و حروف برجسته فلزی از انواع حروف برجسته هستند.