تابلو ال ای دی ثابت

پنج شنبه, 18 خرداد 1396 ساعت 18:07

تابلو LED ثابت


نوع دیگری از تابلوهای تبلیغاتی که معمولا پشت شیشه و سردرب مغازه ها ، شرکت ها و ... استفاده می شود تابلو های ال ای دی ثابت می باشد.در گذشته و قبل از ورود LED ها به بازار و صنعت تابلو سازی از تابلوهای نئون برای این مکان ها استفاده می شد.اخیرا تابلوهای ال ای دی کاملا جای نئون را گرفته و به دلیل مصرف برق بسیار پایین ، شدت نور بسیار بالا ، عمر طولانی ، زیبایی و یکدست بودن تابلو نسبت به نئون از این نوع تابلو ها استفاده می شود.این نوع تابلوها در رنگهای قرمز ، آبی ، سبز ، زرد ، سفید ، بنفش و RGB بنا به در خواست مشتری ساخته و نصب می گردد.

تابلو LED ثابت

تابلوهای ال ای دی ثابت در مدلهای مختلف و بسته به شرایط نصب و سفارش مشتری ساخته میشود.

انواع مختلف ساخت تابلو LED ثابت


ساخت تابلو ال ای دی ثابت دور برش

ساخت تابلو ال ای دی ثابت دور برش
به این صورت می باشد که طرح مورد نظر(متن ، لوگو ، شکل و ...) توسط دستگاه لیزر برش داده می شود و ال ای دی ها روی آن مونتاژ شده و نصب می گردد؛ اگر بخواهیم کمی فنی تر در این مورد توضیح دهیم باید بگوییم که ساخت تابلو ال ای دی ثابت به صورت دور برش به این شکل است که در هنگام طراحی کمی contoure به متن یا لوگو مورد نظر داده می شود و بعد از آن قسمت اصلی طرح که می بایست ال ای دی ها روی آن مونتاژ شوند سوراخ کاری می شود و در نهایت مبادرت به ساخت تابلو می گردد؛ کاربرد این روش در زمانی می باشد که فضا محدود باشد به عنوان مثال اگر قرار بر این باشد که روی شیشه مغازه ای ال ای دی ثابت نصب شود به طوری که فضای داخل مغازه هم رویت شود می بایست از روش ساخت ال ای دی ثابت به شکل دور بری استفاده شود، دقیقا مطابق با تصویر بالا.

مزایای ساخت تابلو ال ای دی دور برش

ساخت تابلو ال ای دی ثابت با استفاده از این روش از دو مزیت مهم برخوردار است که عبارتند از زیبایی و اشغال کمتر فضا و دید بهتر محیط های تجاری و تنها عیب آن را می توانیم در نصب عنوان کنیم که باید گفت مدت زمان نصب بیشتری را طلب می کند.

ساخت تابلو ال ای دی ثابت روی کتیبه

ساخت تابلو ال ای دی ثابت روی کتیبه
گاهی اوقات در ساخت تابلو ال ای دی ثاب نیازمند این هستیم که مونتاژ ال ای دی ها روی اشکالی مانند مستطیل، دایره و ... انجام گیرد که اصطلاحا به آن ساخت تابلو ال ای دی روی کتیبه گفته می شود؛ در مورد این روش از ساخت باید گفت که کاربردش معمولا در فضاهایی مانند فروشگاه ها و مغازه های بزرگ می باشد و دلیل آن هم این است که در صورت نصب این مدل از تابلو ال ای دی، رویت و نمای داخل فروشگاه یا مغازه کاهش بالایی پیدا نخواهد کرد.

مزایای ساخت تابلو ال ای دی روی کتیبه

ساخت تابلو ال ای دی ثابت روی کتیبه دو مزیت بارز دارد که باید به ترتیب گفت استفاده از این روش ساخت نصب آسان تری را دارد و نیاز به مهارت خاصی نخواهد داشت و مورد بعد اینکه جابجایی این مدل از تابلو ال ای دی ثابت بسیار آسان خواهد بود؛ در مورد عیب این تابلو باید اشغال کردن فضا را عنوان کرد که نسبت به نوع دور برش آن نیازمند فضای بیشتری خواهد بود.

ساخت تابلو ال ای دی ثابت در قاب

ساخت تابلو ال ای دی ثابت در قاب
ساخت تابلو ال ای دی ثابت داخل قاب، معمولا روی کتیبه انجام می گیرد و بعد از آن داخل قاب هایی مخصوص که از جنس آلومینیوم و یا گالوانیزه قرار داده می شود؛ البته می توان در تولید ال ای دی ثابت و جای گذاری آن از روش دور برش هم استفاده کرد اما ترجیحا روش مونتاژ روی کتیبه، مناسبتر و اصولی تر می باشد؛ مورد دیگری که باید در استفاده از این روش به یاد داشت این است که می توان علاوه بر استفاده از متریال گالوانیزه و آلومینیوم از متریال های دیگری مانند ام دی اف، پلکسی گلاس و ... نیز در ساخت قاب بهره مند بود که در نهایت بعد از در نظر گرفتن اینکه تابلو در چه فضایی نصب می شود، نوع متریال نیز متناسب با ضد آب بودن و یا معمولی بودن تابلو در نظر گرفته خواهد شد.
در مورد کاربرد تابلو ال ای دی ثابت در قاب باید گفت که این نوع از تابلو معمولا در اماکنی مورد استفاده قرار می گیرد که تابلو در ساعات مشخصی نیاز به جابجایی دارد که مسلما با وجود قاب این مورد فراهم خواهد بود.

مزایای ساخت تابلو ال ای دی در قاب

اگر تابلو ال ای دی ثابت نیازمند این باشد که به شکل ضد آب ساخته شود می بایست درون قاب قرار گیرد و ضد آب شود که مسلما به کار گیری از قاب می تواند در این مورد مناسب واقع گردد؛ همچنین باید گفت که ساخت تابلو ال ای دی ثابت درون قاب از مزیت دیگری مانند جابجای آسان برخوردار می باشد.

ساخت تابلو ال ای دی ثابت روی چلنیوم

ساخت تابلو ال ای دی ثابت روی چلنیوم
یک روش دیگر ساخت تابلو ال ای دی ثابت روی تابلو چلنیوم است که می تواند شامل حروف برجسته چلنیوم یا انواع باکس چلنیوم باشد؛ به عنوان مثال در تصویر بالا یک نمونه باکس چلنیوم قابل مشاهده است که روی آن ال ای دی های قرمز کار شده است؛ در واقع این نوع از تابلو یکی از نمونه های تلفیقی تابلو تبلیغاتی بشمار می رود که تلفیق ال ای دی، پلکسی گلاس و اس ام دی بلوکی در تولید و اجرای آن نقش داشته است.

مزایای ساخت تابلو ال ای دی ثابت روی چلنیوم

ساخت تابلو ال ای دی ثابت روی چلنیوم یک مزیت دارد که می توان اینطور گفت که تابلو ال ای دی ثابت و تلفیق آن با تابلو چلنیوم یکی از تابلو های مدرن ال ای دی بشمار می رود که مسلما در جذب مشتری موثر و مفید خواهد بود.

قیمت تابلو ال ای دی ثابت

تابلوهای ال ای دی ثابت معمولا روی فیبر یا پلکسی گلاس مونتاژ می شوند ، که تابلوهای مونتاژ شده روی پلکسی گلاس با توجه به مصرف پلکسی گلاس مورد نظر از قیمت بالاتری نسبت به تابلوهای مونتاژ شده روی فیبر دارند؛ همچنین بعد از مونتاژ تابلو ال ای دی ثابت برای روشنایی تابلو نیاز به منبع تغذیه مناسب می باشد؛ ناگفته نماند که برخی روش های کاملا غلط ساخت تابلو ال ای دی ثابت نیاز به پاور ندارند و با برق شهری روشن می شوند که استفاده از این نوع روش ساخت، معایب گوناگونی نظیر کاهش عمر ال ای دی ها، خطر برق گرفتگی و... را دارد.
روش صحیح مونتاژ تابلو ال ای دی ثابت بدین صورت است که ال ای دی ها طوری دسته بندی شوند که در آخر با منبع تغذیه 12 ولت به مرحله روشنایی برسند؛ در مورد ال ای دی ها نیز باید گفت که از نظر کیفیت و شدت نور در انواع متفاوتی در بازار موجود می باشند که دو نوع پر فروش آنها عبارتند از ال ای دی اوال و ال ای دی کلاهی که هر کدام از آنها در برند های مختلفی موجود هستند و بفروش می رسند که بهتر است برای ساخت تابلو از برندهای مرغوب که یکی از آنها LED OVAL HG می باشد استفاده شود.
گروه تبلیغاتی نوین لایت در ساخت تابلوهای LED ثابت با بهترین برند و مناسب ترین روش مونتاژ و به کار گیری مهندسین مجرب الکترونیک در زمینه ساخت تابلو LED ثابت و دیگر تابلو های تبلیغاتی آماده ارائه خدمات به مشتریان خود در سراسر کشور می باشد.

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط اینتن بورس تایمز