امروزه تمامی انسانها و افراد جوامع با توجه به پیشرفت سریع در تکنولوژی شاهد نوآوری و تولیدات در عرصه ها و مشاغل مختلفی هستند که حرفه تابلو سازی نیز همانند دیگر مشاغل از این مورد مستثنی نیست و خلق ایده ها و تولیدات تابلو های تبلیغاتی مدرن در آن از مهم ترین عوامل در جهت تبلیغات محیطی و بازاریابی مشاغل بشمار می رود که در ادامه مطلب به یکی از جدید ترین تابلو های تبلیغاتی با عنوان تابلو نئون فلکسی خواهیم پرداخت.

تابلو نئون شیشه ای

قبل از اینکه به شرح و توضیحاتی در مورد تابلو نئون فلکسی بپردازیم، لازم می دانیم اشاره ای داشته باشیم به تابلو نئون.

تابلو نئون شیشه ای که با استفاده از لوله های شیشه ای ساخته می شود به عنوان یک تابلو تبلیغاتی در تابلو سازی از قدیمی ترین تابلوها بشمار می رود که منظور از قدیمی بودن آن، قدمت این تابلو در عصر حاضر و یا به عبارتی عصر تکنولوژی است؛ در واقع می توان اینگونه عنوان نمود که تابلو نئون از پایه ها و ستون های تابلو سازی مدرن بشمار می رود.

اگر بخواهیم در مورد زمان ورود تابلو نئون به تابلو سازی به اطلاعاتی دست پیدا کنیم باید گفت که این نوع از تابلو بیش از 50 دهه است که در حرفه تبلیغات ظهور پیدا نموده است و از عمده کاربرد های آن در گذشته و حال می توان به نصب تابلو نئون پشت شیشه مغازه و یا به عنوان تبلیغات سردر اشاره نمود.

تابلو نئون فلکسی

تابلو نئون فلکسی
تابلوهای نئون با توجه به اینکه در تبلیغات محیطی از گذشته تا به امروز مورد استفاده مشتریان قرار دارند از معایبی نیز برخوردارند که می توان به مواردی چون شکنندگی نئون، شوک نئون، نصب دشوار و مصرف برق بالای آن اشاره نمود که تمامی این موارد، مهندسان و تولید کنندگان عصر تکنولوژی را بر آن داشت تا با رویکردی نوین، قدم به تولید متریالی مشابه از نظر تبلیغات همراه با محاسن و مزایایی نسبت به نئون نمایند.

یکی از تولیدات مدرنی که امروزه در حرفه تبلیغات و تابلو سازی اتفاق افتاده است را می توان تابلو نئون فلکسی نام برد که در این صنعت جایگزینی مناسب برای تابلو نئون بشمار می رود. نئون فلکس که ظاهری شبیه به نئون دارد و از انعطاف پذیری بالایی برخوردار می باشد در جهت تبلیغات به عنوان تابلو مغازه، تابلو دکوراسیون داخلی و دیگر موارد تبلیغاتی به کار می رود که در رنگ بندی های متنوعی نیز در بازار موجود می باشند.

متریال و روش تولید نئون فلکس

متریال و روش تولید نئون فلکس
نئون فلکس به عنوان یک المان نوری که ظاهری شبیه به نئون شیشه ای را دارد با استفاده از دو متریال کلیدی ساخته می شود که عبارتند از پی وی سی نرم و ال ای دی. کاربرد پی وی سی نرم در ساخت این نوع از تابلو به این صورت است که در ابتدا دو قالب جهت ساخت نئون فلکس در طول و عرض مشخصی ساخته می شود. (یک قالب به عنوان پایه ال ای دی و یک قالب به عنوان رویه نئون فلکسی)

در مرحله بعد پی وی سی های مخصوص که توسط دستگاه حرارت داده شده اند روی قالب های مذکور ریخته می شوند و بعد از مدت زمان مشخص از قالب جدا شده و به شکلی کاملا انعطاف پذیر و نرم تبدیل می شوند.

در گام بعدی ال ای دی هایی که از قبل ساخته و سری شده اند را داخل و در گودی پایه نئون فلکسی قرار داده و در نهایت رویه کار که از جنس پی وی سی می باشد روی پایه، همراه با حرارت قرار داده می شود که انجام این فرآیند به شکلی صورت می گیرد که ال ای دی ها کاملا در برابر گرد و قبار و ورود آب محافظت شوند.

نکته مهم دیگری که باید در مورد نئون فلکسی یاد آور شد، رنگ بندی آن است؛ تولید طیف رنگ تابلو نئون فلکس به سه شکل انجام می گیرد.

مورد اول استفاده از پی وی سی های رنگ شده و کاربرد ال ای دی های سفید در پایه؛ مورد دوم پی وی سی سفید و ال ای دی رنگی و مورد سوم پی وی سی رنگی و ال ای دی رنگی که این مورد از اصولی ترین و کاربردی ترین روش تولید در نئون فلکسی بشمار می رود که مسلما استفاده از این نوع نئون فلکس در تولید یک تابلو تبلیغاتی باعث رویت رنگ طبیعی همراه با روشنایی یکدست خواهد بود.

نمونه تابلو نئون فلکسی

از آنجا که در جهت ثبت سفارش بهینه انواع تابلو تبلیغاتی نیازمند رویت نمونه های اجرا شده آن داریم، لازم می دانیم تا در ادامه چند نوع از نمونه های اجرا شده تابلو نئون فلکسی را نیز مشاهده نماییم تا در مراحل ثبت سفارش به بهترین شکل عمل کنیم.

 

تابلو نئون فلکسی بال فرشته          تابلو نئون فلکسی پشت شیشه مغازه

 

تابلو نئون فلکسی سالاد بار          تابلو نئون فلکسی بنفش روی پی وی سی

 

تابلو نئون فلکسی پیتزا روی پلکسی          تابلو نئون فلکسی مزون

 

تابلو نئون فلکسی هات داگ          تابلو نئون فلکسی happy birthday

 

تابلو نئون فلکسی آرایشگاه مردانه          تابلو نئون فلکسی فلش

 

تابلو نئون فلکسی مرغ کنتاکی          تابلو نئون فلکسی شیشه مغازه فست فود

 

تابلو نئون فلکسی بستنی فروشی          تابلو نئون فلکسی گالری ماشین

 

تابلو نئون فلکسی آبی و سفید          تابلو نئون فلکسی بنفش روی پلکسی گلاس

 

تابلو نئون فلکسی دلیوری موتور          تابلو نئون فلکسی قلب و تخم مرغ

 

تابلو نئون فلکسی قرمز روی پلکسی          تابلو نئون فلکسی پیتزا، همبرگر و سیب زمینی

 

تابلو نئون فلکسی سفید و نارنجی فست فود          تابلو نئون فلکسی زرد

 

تابلو نئون فلکسی روی پلکسی شیشه ای          تابلو نئون فلکسی پیتزا

 

تابلو نئون فلکسی و چلنیوم مغازه          تابلو نئون فلکسی مغازه فست فود

 

ساخت تابلو نئون فلکسی

ساخت تابلو نئون فلکسی
تا این قسمت از مطلب با نئون فلکسی آشنا شدیم و گفتیم که نئون فلکس در حرفه تابلو سازی به عنوان یک تابلو تبلیغاتی که جایگزین تابلو نئون شیشه ای می باشد مورد استفاده قرار می گیرد.

در ادامه به ساخت و اجرای این نوع از تابلو خواهیم پرداخت که آگاهی و دانش آن برایمان خالی از لطف نخواهد بود.

تابلو های نئون فلکسی به دو شکل معمول ساخته می شوند که به ترتیب به آنها می پردازیم.

ساخت تابلو نئون فلکسی با پایه

ساخت تابلو نئون فلکس با پایه
مورد اول در ساخت تابلو نئون فلکسی به این صورت است که در ابتدا یک سازه یا زمینه کار از جنس ام دی اف، کامپوزیت، چوب، پلکسی گلاس و مواردی دیگر در ابعادی مشخص ساخته می شود و بعد از آن طرح مورد نظر که می تواند شامل عکس خطی و یا متن باشد با استفاده از دستگاه پلاتر روی کاغذ درج می شود. در مرحله بعد پایه هایی مخصوص روی طرح (بین دو خط) نصب شده و در آخر نئون فلکس روی پایه ها قرار داده شده و مبادرت به روشنایی تابلو توسط ترانس 12 ولت خواهد شد.

ساخت تابلو نئون فلکسی با قالب

ساخت تابلو نئون فلکس با قالب
مورد دومی که در ساخت و اجرای تابلو نئون فلکسی کاربرد دارد، ساخت و اجرای آن با استفاده از قالب می باشد؛ ساخت قالب جهت نصب نئون فلکسی با استفاده از متریال هایی مانند پی وی سی، ام دی اف، پلکسی گلاس و مواردی مشابه انجام می گیرد به این صورت که طرح مورد نظر با استفاده از دستگاه سی ان سی و یا برش لیزر مطابق با ضخامت نئون فلکسی روی متریال های نام برده شده برش داده شده و در نهایت نئون فلکسی داخل آنها قرار داده شده و همانند روش اول با استفاده از منبع تغذیه به مرحله روشنایی می رسد.

کاربرد تابلو نئون فلکسی

کاربرد تابلو نئون فلکس
همانطور که می دانیم ماهیت تمام تابلوهای تبلیغاتی در رابطه با تبلیغات می باشد که این مورد، موازات با درآمد زایی و بازاریابی مشاغل سفارش دهنده یک تابلو خواهد بود. اما موردی که می بایست به یک جمع بندی در آن دست یافت کاربرد هر یک از تابلو های تبلیغاتی می باشد.

تابلو ها از لحاظ کاربرد در محیط، معمولا به دو صورت تابلو های فضای داخلی و فضای خارجی ساخته می شوند. اما برخی از تابلو ها قابلیت به کار گیری در هر دو مورد را دارند که تابلو نئون فلکسی از همین دسته بشمار می رود. نئون فلکسی با توجه به روشنایی زیبا و غیر زننده همراه با ضد آب بودنش می تواند به عنوان تبلیغات در محیط داخل و خارج شرکت ها، ارگانها و مغازه ها استفاده شود.

مزایای تابلو نئون فلکسی

مزایای تابلو نئون فلکسی

زیبایی و مدرن بودن تابلو نئون فلکسی

تبلیغات و تابلوهای تبلیغاتی یکی از عوامل بازاریاب و کسب درآمد در میان مشاغل و صاحبان آن بشمار می رود که یکی از عوامل در جهت جذب مشتریان، زیبایی و مدرن بودن یک تابلو تبلیغاتی می باشد که این مهم در مورد تابلو نئون فلکسی صدق می کند و از مزیت های آن بشمار می رود.

انعطاف پذیری تابلو نئون فلکسی

انعطاف پذیری در ساخت حروف های برجسته در تابلو سازی از دیگر موارد مهم بشمار می رود و مسلما گروه های تابلو سازی کماکان در پی متریال هایی هستند تا در تولید یک تابلو تبلیغاتی با طرح های متنوع خروجی مثبتی را ارائه نمایند؛ که تابلو نئون فلکسی با قابلیت انعطاف پذیری در زوایای مختلف می تواند برطرف کننده نیاز های مشتریان و تابلو سازان باشد.

ساخت سریع تابلو نئون فلکسی

امروزه با توجه به هزینه های زندگی و امرار معاش شاغلین یکی از مواردی که می تواند در تسریع فروش مدیران یک کسب و کار در زمینه تبلیغات و تابلو تبلیغاتی مهم واقع شود، تحویل به موقع یک تابلو است که در رابطه با همین مورد باید گفت که تابلو نئون فلکسی از تابلو هایی بشمار می رود که در سریع ترین زمان ممکن قابل ساخت و تحویل می باشد.

نصب آسان تابلو نئون فلکسی

گاها و در برخی شرایط، مشتریان تمایل دارند که تابلو تبلیغاتی را خودشان در محل مورد نظر نصب نمایند و یا در هر زمان بنا به نیازشان مبادرت به جابجایی تابلو نمایند که تابلو تبلیغاتی نئون فلکسی با قابلیت نصب آسان می توان از اولویت های انتخاب مشتریان و کسب و کارها باشد.

طول عمر بالا در تابلو نئون فلکسی

طول عمر تابلو تبلیغاتی از دیگر عواملی است که می تواند تاثیر بسزایی در انتخاب و خرید مشتریان در میان صدها مدل تابلو باشد که انتخاب تابلو نئون فلکسی در این مورد از پیشنهادات ویژه خواهد بود؛  طول عمر ال ای دی های به کار گرفته شده در نئون فلکسی ها معمولا بین پنجاه تا صد هزار ساعت است که در کنار ضد آب بودن این متریال تبلیغاتی تکمیل کننده مزایای آن بشمار می رود.

مصرف برق پایین در تابلو نئون فلکسی

مصرف برق در تابلو های تبلیغاتی از دیگر مواردی است که می تواند شامل معایب و یا مزایای آنها باشد؛ تابلو نئون فلکسی با مصرف برق بسیار پایین از تابلو هایی بشمار می رود که باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش هزینه خواهد بود و این مورد هم یکی دیگر از مزیت هایش می باشد.

قیمت تابلو نئون فلکسی

قیمت تابلو نئون فلکسی
نکته پایانی و مهم دیگری که می بایست از آن آگاه بود، قیمت تابلو نئون فلکسی است؛ به طور کل قیمت این نوع از تابلو مانند حروف های برجسته با توجه به متر محیط محاسبه می گردد که منظور از متر محیط همان متر دور حروف یا طرح است؛ یعنی اینکه بعد از ساخت، تمام نئون فلکسی مصرفی، متر شده و با توجه به نرخ مصوب، قیمت نهایی اعلام می گردد.
مورد دیگری که روی قیمت تابلو نئون فلکسی تاثیر گذار خواهد بود؛ متریال های به کار رفته در ساخت آن است. به عنوان مثال قیمت ساخت تابلو نئون فلکسی با استفاده از پلکسی گلاس ده میل به مراتب بالاتر از ساخت تابلو با استفاده از پی وی سی خواهد بود.

نوع محصول برند قیمت هر متر محیط (تومان)
تابلو نئون فلکسی نوین لایت 400/000
تابلو نئون فلکسی سامسونگ 400/000
تابلو نئون فلکسی جم 380/000
تابلو نئون فلکسی اپکس 400/000
تابلو نئون فلکسی متفرقه 340/000