با گذر زمان و تغییرات عظیم در صنعت های مختلف مانند ساختمان سازی و تابلو سازی ،نماهای ساختمانها و تابلوهای تبلیغاتی نیز در حال تغییر هستند.اخیرا برای نمای ساختمان و زمینه تابلوهای تبلیغاتی مانند تابلو چلنیوم ،حروف های برجسته استیل و تابلو نئون پلاستیک و ... از ترمووود استفاده می شود.در ادامه توضیحات کامل تری در مورد نمای ترمووود خواهیم داد.
پس از سالها تلاش و آزمایشات متعدد مهندسین در کشور فنلاند توسط حرارت دادن به چوب، ترمووود پدید آمد.بدین صورت که بعد از برش و شکل دادن به چوبها آنها را داخل دستگاه 100 درجه سانتی گراد و بعد 130 درجه سانتی گراد حرارت می دهند تا رطوبت چوبها کاهش پیدا کرده و خشک شوند. برای خارج شدن کامل رطوبت، چوبها را یک مرحله دیگر حرارت می دهند این حرارت 180 درجه سانتی گراد تا 220 در جه سانتی گراد است.در این مرحله رنگ چوب کاملا تغییر کرده و رنگ قهوه ای روشن پیدا می کند.بعد از این مرحله چوبها را سرد می کنند تا به دمای 100 درجه سانتی گراد برسند.بعد با پاشیدن آب روی چوبها دمای آنها را به دمای محیط نزدیک می کنند.در این مرحله چوب ها به خود رطوبت جذب کرده و در نهایت رطوبت جذب شده به 5 تا 6 درصد می رسد.همانطور که توضیح داده شد در این روش به هیچ عنوان از ماده شیمیایی استفاده نمی شود.حرارت بالایی که چوبها در این روش متحمل می شوند باعث می شود تا اسید های چوب تجزیه شود و هر گونه جانور ریز و حشرات موجود در چوب کاملا از بین بروند.این فرایند باعث مقاوت بسیار بالای چوب در تمام شرایط جوی خواهد شد.
ترموود در دو روش به صورت استاندارد تولید می شود.روش Thermo-S و روش Thermo-D در روش Thermo-S ابعاد چوبها بین 6 تا 8 درصد بسته به رطوبت محیط تغییر پیدا می کنند این نوع چوبها بیشتر برای فضای داخلی ساختمان مورد استفاده قرار میگیرد. در روش Thermo-D ابعاد چوبها بین 5 تا 6 درصد با توجه به رطوبت محیط تغییر میکنند.این نوع چوبها بیشتر برای فضای بیرونی،نمای ساختمان و زمینه تابلو های تبلیغاتی مورد استفاده قرار می گیرد.همانطور که گفته شد چوب ترمو در تمام شرایط جوی بسیار مقاوم است اما برای جلوگیری از تغیر رنگ چوبها در مقابل آفتاب باید چوبها را رنگ کرد. دو نوع رنگ برای چوب ترمو موجود می باشد.

namayetermo

1-رنگ پایه روغن:این نو رنگها بیشتر برای فضای داخلی و چوبهای Thermo-S مورد استفاده قرار می گیرند2-رنگهای پایه آب:این نوع از رنگها بیشتر برای فضای بیرونی و چوبهای Thermo-D مورد استفاده قرار می گیرند.این رنگها به دلیل پایه آب بودنشان 3 تا 4 میلیمتر داخل چوب نفوذ می کند،و هیچ لایه ای را روی چوب شکل نمی گیرد.و همین امر باعث می شود که رنگ چوب با گذر زمان پوسته نشود.این نوع از رنگها به دلیل تنوع بالا مورد استقبال بسیاری از مشتریان قرار گرفته است. برای رنگ کردن چوبها باید گفت که رنگ کردن چوبها طی دو مرحله انجام می شود.مرحله اول چوبها را رنگ کرده و به مدت 24 ساعت در مکانی گرم باقی می مانند تا خشک شوند و مرحله بعدی برای اینکه چوبها رنگ مورد نظر را به خود بگیرند دوباره رنگ می شوند و و دوباره برای خشک شدن رنگ چوبها به مدت 24 ساعت دیگر در مکانی گرم قرار می گیرند و بعد آماده نصب می شوند.نوین لایت با اجرای نمای ترمووود برای تابلو های تبلیغاتی همواره خدمتگزار مشتریان محترم می باشد.مشتریان گرامی می توانند قیمت نمای ترمووود را در سایت مشاهده نمایند.برای اطلاع از قیمت تابلو چلنیوم و همچنین قیمت تابلو روان و دیگر محصولات ما در صفحه اصلی سایت به بخش قیمت ها مراجعه نمایید.