استیل چیست؟

ورق استیل

قبل از تعریف تابلو استیل باید بگوییم که استیل یک متریال است که با استفاده از آهن ساخته می شود و برای مقاوم نمودن آن در برابر شرایط مختلف جوی، درصدی از کروم به آن اضافه می شود.

استیل در صنایع بسیاری مورد استفاده قرار می گیرد که یکی از آنها تابلو سازی است و نوع استیل هایی که در این حرفه مورد استفاده قرار می گیرد به شکل ورق هایی با ضخامتی بین 0.5 تا 1 میلیمتر بوده که با نام های ورق 304، 310، 316، 304 و 410 در بازار به فروش می رسند که مرغوب ترین آنها نوع 304 می باشد.

انواع استیل

ورق های استیل در رنگهای مختلفی در بازار موجود است که در صنعت تابلو سازی بیشتر از رنگهای طلایی و نقره ای (که کاملا شبیه به آینه است) استفاده می شود. ورق های استیل در تابلو سازی به دو نوع بگیر و نگیر وجود دارد که در ادامه به توضیح مختصری در باره آنها می پردازیم.

ورق استیل بگیر

ورق استیل بگیر که قابلیت جذب آهن ربا به خود را دارد در دسته فولاد های زنگ بزن مانند سری 400 قرار دارد و به دلیل استفاده درصد کمی از کروم مقاوت کمتری در مقابل زنگ زدگی دارند. معمولا استفاده از ورق های استیل بگیر در حرفه تابلو سازی مخصوصا برای فضای بیرونی به دلیل عدم مقاومت در برابر شرایط جوی مختلف توصیه نمی شود. پیشنهاد ما به مشتریان استفاده از ورق های نگیر است که از درصد بالاتر کروم به همراه نیکل برخوردار است.که باعث مقاوم بودن حروف در شرایط جوی می شود.

ورق استیل نگیر

ورق استیل نگیر بر عکس ورق استیل بگیر که خاصیت جذب آهن ربا را دارد عمل می کند و آهن ربا را به خود جذب نمی کند. استیل نگیر در دسته فولاد های زنگ نزن سری 300 مانند 304 و 306 قرار دارد که به دلیل استفاده از کروم و نیکل در آن کاربرد فراوانی در صنعت تابلو سازی دارد.
استفاده از کروم و نیکل در استیل باعث مقاوم بودن آن در برابر سایش و خوردگی می باشد که این مورد باعث انتخاب گذینه ای مناسب برای ساخت تابلو استیل در فضای بیرونی و تمام شرایط جوی به شمار می رود.

تابلو استیل

تابلو استیل

تابلو استیل که امروزه از گذینه های منتخب تبلیغاتی بشمار می رود از تابلو های تقریبا قدیمی در صنعت تابلو سازی است و به شیوه ها و روش های متفاوتی ساخته می شود که حروف برجسته استیل یکی از انواع تابلو استیل است و به عنوان تابلو سردر و یا تابلو تبلیغاتی محیط های داخلی به کار می رود.

این مدل از حروف برجسته که در حرفه تابلو سازی از اهمیت بالایی به عنوان یک گذینه تبلیغاتی برخوردار است در رنگ های متنوعی تولید می شود که البته در میان آنها استیل طلایی و نقره ای از پر فروش ترین ها بشمار می روند.

 

ساخت حروف استیل

ساخت تابلو استیل

ساخت حروف برجسته استیل به اینصورت است که طرح مورد نظر و لبه حروف روی ورق های استیل که در سایزهای مختلف در بازار موجود می باشد با دستگاه برش خورده و توسط حروف سازان لبه های مورد نظر به طرح برش خورده جوش داده می شود.در گذشته و قبل از ورود دستگاه های لیزر ورق های استیل با قیچی برش داده می شد و بعد لبه حروف را به طرح مورد نظرجوش می دادند. که این کار باعث می شد در آخر شاهد حروف برجسته نه چندان زیبایی باشیم.اما به لطف تکنولوژی و ورود دستگاه های برش به بازار ورق های استیل با دستگاه برش داده میشود و باعث می شود که لبه های حروف کاملا صاف و یکدست باشد.

تابلو استیل طلایی و نقره ای

تابلو استیل طلایی و نقره ای

همانطور که گفتیم تابلو استیل در رنگ های مختلفی تولید می شود که تابلو استیل طلایی و تابلو استیل نقره ای دو رنگ کاربردی و پر فروش در این مدل از حروف برجسته می باشند و به عنوان تابلو استیل شرکت، تابلو استیل مغازه، تابلو استیل مراکز تجاری و عناوینی مشابه به کار گرفته می شوند.

ورق های استیل طلایی و نقره ای در دو نوع براق و خشدار در بازار به فروش می رسند که با توجه به نوع سفارش به مرحله ساخت و نصب می رسند.

در مورد روش ساخت تابلو استیل که منظور ما در این مطلب همان حروف استیل می باشد، باید گفت که ساخت حروف استیل به دو صورت انجام می شود؛ یک روش ساخت به شکل کاملا دستی انجام می گیرد که در این روش، حروف ساز با استفاده از هویه مخصوص، مبادرت به قلع کاری حروف می نماید.

روش دیگر تولید حروف استیل هم به این صورت است که با استفاده از دستگاه جوش استیل، اقدام به جوش کاری حروف استیل می شود.

تابلو استیل سردر

تابلو استیل سردر

منظور از تابلو سردر نوعی از اجرا و نصب حروف و انواع تابلو تبلیغاتی در تابلو سازی است که به عنوان تابلو سردر مکان های تجاری، دولتی، خصوصی و یا تابلو مغازه به کار می رود و می تواند شامل تابلو استیل، تابلو وکیوم، تابلو چلنیوم و بسیاری دیگر از تابلو های تبلیغاتی باشد که تابلو استیل سردر نیز یکی از آنها می باشد.

در مورد نصب تابلو استیل سردر نیز باید عنوان نمود که حروف استیل قابلیت نصب روی سطوحی مانند چوب ترمووود، سنگ، سرامیک، دیوار های پیش ساخته، کامپوزیت و بسیاری دیگر از موارد مشابه را خواهد داشت.

انواع تابلو استیل

انواع تابلو استیل

از موضوعات و موارد مهمی که باید در رابطه با تابلو استیل بدانیم این است که تابلو استیل در انواع مختلفی ساخته می شود که این موضوع از مزیت های جالب این شکل از تابلو تبلیغاتی حروف برجسته بشمار می رود که در ادامه مطلب قصد پراختن و شناخت انواع تابلو استیل را خواهیم داشت.

تابلو استیل ساده

تابلو استیل ساده

به طور کلی تابلو استیل با استفاده از متریال استیل ساخته می شود که نوع ساده آن به این صورت است که روی حروف و لبه آن از جنس استیل می باشد و ساخت آن با استفاده از دستگاه جوش استیل و یا به شکل دستی و با استفاده از هویه و قلع انجام می گیرد.

تابلو استیل نوراندریک

تابلو استیل نوراندریک
همانطور که می دانیم تابلو استیل توسط ورق های استیل در رنگ های متفاوتی ساخته می شود که مراحل ساخت آن به صورت دستی یا توسط دستگاه انجام می گیرد. حروف برجسته استیل به دلیل ماهیت استیل امکان نور پردازی از روبرو و نمای اصلی خود را نخواهد داشت و در صورت ثبت سفارش همراه با نور پردازی می بایست حروف استیل از قسمت پشت حروف نور پردازی شود.

نور پردازی حروف استیل نوراندریک به این صورت است که بعد از ساخت حروف، مراحل نور پردازی با استفاده از اس ام دی ها و نصب آنها در قسمت پشت حروف انجام می گیرد. نکته مهمی که باید در مورد تابلو استیل نوراندریک عنوان کرد این است که جهت رویت نور، پایه هایی در قسمت پشت حروف در ابعاد حدودی 3 تا 5 سانتیمتر نصب می شود که بعد از نصب حروف روی سطح مورد نظر شاهد نور پردازی از قسمت پشت حروف خواهیم بود.

تابلو استیل دوغی

تابلو استیل دوغی

تابلو استیل دوغی به شکل دیگری از حروف برجسته استیل گفته می شود که زیر آن پلکسی گلاس دوغی قرار دارد؛ البته می توان از رنگ های دیگر پلکسی گلاس هم در این مدل از حروف استیل استفاده نمود.

با به کار گیری از پلکسی گلاس دوغی زیر حروف می توان اقدام به نصب اس ام دی در داخل حروف استیل نمود که مسلما با انجام این عمل، پلکسی گلاس دوغی مطابق با رنگ اس ام دی استفاده شده در حروف روشن خواهد شد.

تابلو استیل پانچ

تابلو استیل پانچ

امروزه یکی از روش های ساخت حروف برجسته، پانچ کردن آن است که منظور از پانچ یعنی ایجاد سوراخ های متعدد روی حروف استیل و یا لبه حروف استیل.

یکی از دلایلی که تابلو سازان اقدام به پانچ کردن حروف استیل می کنند این است که ظاهری متفاوت از حروف استیل را به نمایش گذارند؛ با ایجاد پانچ روی حروف و لبه حروف، نور پردازی و روشنایی آن به شکل ستاره ای یا حالتی چشمک زن خواهد بود.

تابلو استیل و نئون پلاستیک

تابلو استیل و نئون پلاستیک

نمونه دیگری که می توان از حروف برجسته استیل نام برد، تلفیق حروف استیل و حروف نئون پلاستیک است؛ به این صورت که یک حروف نئون پلاستیک و یک حروف استیل ساخته می شود و بعد از آن حروف استیل ساخته شده را روی حروف نئون پلاستیک قرار می دهند.

بعد از قرار گرفتن حروف استیل روی نئون پلاستیک و روشنایی آن می توان شاهد عبور نور از لبه حروف نئون پلاستیک بود که البته در ساخت این مدل از حروف می بایست لبه حروف استیل کمتر از لبه حروف نئون پلاستیک باشد.

مورد آخری هم که باید در مورد تابلو حروف استیل و نئون پلاستیک به آن اشاره کنیم این است که برخی از مشتریان این مدل از حروف را با نام حروف استیل پلاست نیز می شناسند.

تابلو استیل رینگی

تابلو استیل رینگی

تابلو استیل رینگی یکی از جدیدترین تابلو های تبلیغاتی از نوع استیل است که در انواع متفاوتی قابل ساخت می باشد. تابلو استیل رینگی در واقع نوعی حروف برجسته است که قابلیت نور پردازی را نیز دارد و به عنوان تابلو های سردر و داخل اماکن تجاری و مسکونی به کار گرفته می شود.

همانطور که گفتیم تابلو استیل رینگی با توجه به اینکه یکی از انواع حروف برجسته استیل است، خود نیز در انواع متفاوتی مانند حروف استیل رینگی یک سمت رینگ، دو طرف رینگ و حروف های رینگی تلفیقی همراه با پلکسی گلاس، فلز، کریسال، چلنیوم و دیگر متریال های کاربردی در ساخت تابلو استیل قابل ساخت می باشد.

لیست قیمت تابلو استیل

نوع محصول قطر قلم (سانتیمتر) قیمت هر متر محیط (تومان)
حروف استیل ساده 15 600/000
حروف استیل نور اندریک (استیل با روشنایی) 15 650/000
حروف استیل پانچ با روشنایی 15 800/000
حروف استیل لبه پانچ با روشنایی 15 800/000
حروف استیل پانچ و لبه پانچ با روشنایی 15 900/000
حروف استیل پلکسی با روشنایی (دوغی) 15 700/000
حروف استیل لبه پانچ و پلکسی با روشنایی (دوغی) 15 850/000
حروف استیل رینگی با روشنایی 15 900/000
حروف استیل رینگی پلکسی پانچ با روشنایی 15 950/000
حروف استیل رینگی لبه پانچ با روشنایی 15 1/000/000
حروف استیل رینگی پلکسی پانچ و لبه پانچ با روشنایی 15 1/100/000
حروف استیل رینگی نوراندریک  15 1/000/000
حروف استیل رینگی پلکسی پانچ نوراندریک 15 1/050/000
حروف استیل رینگی پلکسی پانچ و لبه پانچ نوراندریک 15 1/150/000
حروف استیل و نئون پلاستیک با روشنایی (استیل پلاست) 15 1/200/000

 

قیمت تابلو استیل با توجه به نوع استیل به کار رفته در ساخت تابلو متفاوت می باشد. قیمت تابلو حروف استیل برجسته ساخته شده با ورق استیل بگیر به مراتب پایین تر از حروف ساخته شده با ورق نگیر خواهد بود.
همچنین تابلوهای استیل به شکل های مختلفی مانند تابلو استیل طلایی، نقره ای، حروف استیل رینگی، حروف استیل پانچ و انواع دیگر ساخته می شوند که هر کدام از این موارد از قیمت های متفاوتی بر خوردار هستند که محاسبه قیمت آنها بر مبنی متر دور یا همان متر محیط می باشد.
امروزه با وجود ورق های پلکسی گلاس، حروف برجسته استیل با تلفیق پلکسی گلاس از زیبایی خاصی برخودار است.که توسط تابلو سازان و با ایده های نو ساخته می شود.از ورق های پلکسی گلاس میتوان برای نور پردازی زیر، رو و کناره های حروف استیل استفاده کرد.گروه تبلیغاتی نوین لایت با ایده های نو در ساخت حروف استیل آماده خدمتگزاری به مشتریان محترم می باشد.

اطلاعات سفارش تابلو استیل

ورق استیل به کار رفته در ساخت تابلو های استیل از نوع نگیر با ضخامت 1 میلیمتر می باشد.

با توجه به محل نصب حروف استیل (زیر کار و ارتفاع از سطح زمین) قیمت نصب جداگانه محاسبه می گردد.

تابلو حروف استیل توسط ورق هایی با ضخامت های متفاوت ساخته و برای تابلو مغازه و مکان های تجاری دولتی وخصوصی نصب می شوند و منظور از ساخت تابلو استیل با ورق نگیر، جذب نشدن آهن ربا به ورق به دلیل استفاده از نیکل و کروم در آن می باشد که در مقابل ورق های استیل بگیر با توجه به حالت عکس استیل از نوع نگیر آهن ربا را به خود جذب می کنند و از دوام کمتری در شرایط مختلف جوی بر خوردارند.

ورق استیل نگیر در ساخت حروف استیل در دسته ورق های زنگ نزن 300 مانند ورق استیل 304 و 306 قرار دارند که استفاده از آنها در قیمت تابلو استیل نیز تاثیری مستقیم خواهد داشت.

همچنین قطر قلم های متفاوت در ساخت این نوع از تابلو ها، در انتخاب ضخامت ورق تاثیر گذار خواهد بود و گروه های تابلو سازی را در ساخت آن به چالش می کشاند تا محصولی مرغوب و با کیفیت را به مشتریان عرضه نمایند.

توضیحاتی در مورد قطر قلم

گروه تابلو سازی نوین لایت در راستای ارائه خدمات تابلو استیل به مشتریان محترم توضیحات کاملی را در مورد این نوع از تابلو ها در قسمت تابلو حروف استیل بیان نموده است همچنین برای اطلاع از قیمت دیگر محصولات مورد نظر تابلو استیل، تابلو چلنیوم، تابلو نئون و محصولات مشابه می توانید با ما در تماس باشید.