تابلو نئون پلاستیک چیست؟

تابلو نئون پلاستیک نوع دیگری از تابلوهای حروف برجسته است که از پلکسی گلاس ساخته می شود، پلکسی گلاس یک نوع پلاستیک است که ظاهری بسیار شفاف دارد و از جنس پلی کربنات می باشد.

از ویژه گیهای پلکسی می توان به مقاوت آن در برابر شرایط جوی مانند قرار گرفتن در برابر سرما،گرما و تابش مستقیم نور خورشید نام برد که لازم به ذکر است که حتما برای ساخت حروف نئون پلاستیک از پلکسی های با برند معتبر موجود در بازار استفاده شود.

تفاوت تابلو نئون پلاستیک و چلنیوم

تفاوت تابلو نئون پلاستیک با تابلو چلنیوم (چنلیوم) جنس لبه های حروف است.جنس لبه حروف چلنیوم از نوعی آلومینیوم هست (که در بخش تابلو چلنیوم توضیحات کامل تری بیان شده است) و در مقابل، جنس لبه تابلو نئون پلاستیک از پلکسی گلاس می باشد.بنابر این حروف ساخته شده نئون پلاستیک علاوه بر اینکه از روبرو از خود نور ساطع میکند از کناره های حروف نیز دارای نور می باشد که این قابلیت باعث جلوه بیشتر و نمای زیبای حروف ساخته شده میشود.

شباهت تابلو نئون پلاستیک و چلنیوم

تشابهی که بین حروف نئون پلاستیک و حروف چلنیوم وجود دارد، روی کار و نوع نور پردازی است که هر دو از جنس پلکسی گلاس هستند و برای نور پردازی هر دو حروف از یک روش استفاده می شود.

دلیل نام گذاری نئون پلاستیک

یکی از دلایلی که این حروف با عنوان نئون پلاستیک نام گذاری شد این است که در گذشته برای نور پردازی حروف از نئون(شیشه هایی که بعد از ساخت در دو سر آن الکترود قرار میگرفت) استفاده میشد.اما پس از ورود اس ام دی ها به بازار تابلو سازی رفته رفته جای نئون در حروف نئون پلاستیک کم رنگ تر شد.

روش ساخت نئون پلاستیک

تابلو نئون پلاستیک

روش ساخت تابلو نئون پلاستیک بدین صورت است که ابتدا لبه های کار در ابعاد مشخص توسط دستگاه لیزر با متریال پلکسی گلاس برش داده می شود و طرح مورد نظر نیز به همین شکل برش خورده و لبه های پلکسی گلاس توسط حروف سازان با استفاده از حرارت گاز و ابزارهای مخصوص حروف سازی دور تا دور طرح مورد نظر قرار می گیرد.

گروه تبلیغاتی نوین لایت با استفاده از بهترین نوع پلکسی گلاس موجود در بازار و با به کار گیری حروف سازان مجرب در کارگاه های خود همواره آماده خدمت گذاری به مشتریان عزیز می باشد.