یکی از نیاز های مبرم و ضروری جهت راه اندازی مغازه ها و اماکن تجاری ، تبلیغات محیطی و نصب تابلو تبلیغاتی سر در می باشد. تابلو مغازه و دیگر مکان های تجاری در مدل های مختلفی توسط کارگاه های تابلو سازی ساخته می شوند که هر کدام از آنها در نوع خود جهت جذب مشتری از ویژگیهای خاصی برخوردارند.


در این مطلب برای آشنایی و شناخت بیشتر کاربردی ترین تابلو های تبلیغاتی با ما همراه باشید.


تابلو مغازه فلکسی فیس و بنر:

تابلو فلکسی فیس مغازهتابلو فلکسی فیس و بنر یکی از تابلو های تبلیغاتی است که بیش از یک دهه از ورود آن به بازار تبلیغات و تابلو سازی می گذرد. اجزا تشکیل دهنده این تابلو ، فریم یا همان چهار چوب آهنی ، ورق گالوانیزه ، مهتابی ، سپری آلومینیومی ، ریل گالوانیزه ، کلیپس ، ترانس ، فلکسی فیس یا بنر می باشد.
تابلو های فلکسی فیس و بنر با قابلیت چاپ متن و تصاویر مختلف روی متریال فلکس و بنر در رنگهای مختلف بعد گذشت سالها به دلیل قیمت پایین تر نسبت به دیگر تابلو ها مانند حروف های برجسته هنوز یکی از منتخب های مشتریان به شمار می رود.


تابلو مغازه چلنیوم:

تابلو مغازه چلنیومتابلو چلنیوم یا همان چنلیوم نیز بیش از یک دهه است که در صنف تابلو سازی و تبلیغات محیطی مورد استفاده قرار می گیرد.این تابلو ها که به شکل حروف های برجسته برای تابلو مغازه ، مراکز تجاری و ارگانها ساخته می شود از متریال های ، پلکسی گلاس ، اس ام دی ، پی وی سی ، منبع تغذیه و چنلیوم که نوعی آلومینیوم می باشد تشکیل شده است.
تابلو های چلنیوم به دلیل برجستگی بین 7 تا 11 سانتی متری از سطح تابلو و قابلیت نور پردازی و رنگ های متنوع یکی از پر فروش ترین تابلو های تبلیغاتی و منتخب های مشتریان به شمار می رود که در مطالب قبل در مورد انواع تابلو چلنیوم نیز توضیح دادیم.

 

تابلو مغازه استیل:

تابلو مغازه استیلتابلو استیل نیز یکی دیگر حروف های برجسته است و همانطور که از نام این تابلو مشخص است متریال اصلی در ساخت این تابلو ، استیل می باشد.ورق های استیل بعد از برش با دستگاه فایبر مطابق با طرح مورد نظر توسط لبه های از قبل برش خورده استیل در سایز های مختلف ساخته می شوند.
تابلو استیل هم مانند تابلو چلنیوم قابلیت نور پردازی به شکلهای مختلفی مانند استیل نور اندریک یا همان نور پردازی از پشت ، استیل با پلکسی ، استیل و چنلیوم و ... را دارد که این نوع از حروف ها نیز از برگزیده های تبلیغات محیطی در ساخت تابلو مغازه و ارگانها به شمار می رود.


تابلو مغازه نئون پلاستیک:

تابلو مغازه نئون پلاستیکتابلو های حروف برجسته نئون پلاستیک یکی از قدمت دار ترین تابلو های تبلیغاتی سر در مغازه و اماکن تجاری به شمار می رود.این نوع تابلو ها بعد از ورود تابلو های نئون شیشه ای به عرصه تبلیغات شروع به ظهور و پدیدار شدن کردند و در اصل یکی از عمده دلایل نام گذاری این حروف ها استفاده از نئون در دهه های قبل ، جهت نور پردازی تابلو نئون پلاستیک می باشد.
تابلو نئون پلاستیک توسط متریالی به نام پلکسی گلاس که نوعی پلاستیک شبیه به شیشه است به دست حروف سازان در کارگاه های تابلو سازی ساخته می شود و عمده تفاوت آن با تابلو چلنیوم قابلیت نور پردازی از لبه های حروف است که باعث زاویه دید بهتر عابرین خواهد شد.


تابلو مغازه سه بعدی وکیوم:

تابلو مغازه سه بعدی وکیومتابلو حروف برجسته وکیوم که ظاهر سه بعدی آن باعث عمده تفاوت این حروف با دیگر حروف های برجسته می باشد مدت زمان زیادی نیست که از ورودش به بازار تابلو های تبلیغاتی می گذرد.این نوع از حروف برجسته توسط دستگاه پرس وکیوم همراه با تلفیق حروف هایی مانند نئون پلاستیک ، حروف استیل و حروف چلنیوم یکی از نمونه های چشم نواز جهت ساخت تابلو مغازه ، تابلو شرکت ها و موارد مشابه به شمار می رود.


تابلو مغازه پلکسی گلاس:

تابلو مغازه پلکسی گلاسقطع به یقین می توان پلکسی گلاس را یکی از پر مصرف ترین مواد در حرفه تابلو سازی و ساخت حروف های برجسته بر شمرد.همانطور که در مطالب بالا گفته شد ، متریال پلکسی گلاس در تمام تابلو های نام برده شده از مهم ترین مواد مصرفی در ساخت این تابلو ها می باشد.
برخی از تابلو های سر در را می توان تنها با پلکسی گلاس تولید و نصب کرد به این صورت که پلکسی گلاس را مطابق با طرح مورد نظر توسط دستگاه لیزر برش داد و بر روی نما نصب کرد.


تابلو مغازه ال ای دی:

تابلو مغازه ال ای دیتابلو های ال ای دی که معمولا به دو نوع ال ای دی ثابت و روان تقسیم می شوند ، از دیگر تابلو های تبلیغات محیطی می باشند که امروزه با توجه به نوع فعالیت یک مجموعه برای سر در و پشت شیشه ، یکی از مناسب ترین گذینه های تبلیغاتی به شمار می رود.
در مورد تفاوت تابلو های ال ای دی روان و ثابت همان طور که از نام آنها مشخص است باید گفت گه تابلو ال ای دی ثابت به گونه ای ساخته می شود که بیان گر حرف ها و کلمات خاص است که قابل تغییر نمی باشد و عکس این موضوع در تابلو های روان کاملا مشهود است. به شکلی که این نوع از تابلو قابلیت تغییر متن همراه با نمایش عکس و فیلم را داراست.


تابلو مغازه لایت باکس:

تابلو مغازه لایت باکستابلو لایت باکس که بیشتر جنبه تبلیغات داخلی را دارد و معمولا برای تابلو مغازه داخل رستوران ها ، فست فود ها و ...استفاده می شود برای تبلیغات و زیبایی دکوراسیون داخلی کاربرد فراوانی دارد.
لایت باکس ها معمولا توسط فریم های ام دی اف و آلومینیوم با رویه استیکر و نور پردازی داخلی توسط اس ام دی یا مهتابی ساخته و نصب می شوند.


تابلو مغازه منو دیجیتال:

تابلو مغازه منو دیجیتالمنو های دیجیتال قیمت نیز مانند لایت باکس ها بیشتر جنبه تبلیغات داخلی را جهت نمایش قیمت ها به صورت دیجیتال دارند.فریم این تابلو ها دقیقا مشابه لایت باکس ها از ام دی اف یا آلومینیوم ساخته می شوند و نمای آن را می توان با پلکسی گلاس همراه با چاپ استیکر و سون سگمنت ها که وظیفه نمایش اعداد دیجیتال را دارند پوشش داد.داخل باکس این تابلو ها فضایی برای منبع تغذیه و مین بورد تابلو برای برق رسانی و ارسال اعداد به سون سگمنت ها در نظر گرفته شده است.
امید داریم با خواندن این مطالب با انواع تابلو های تبلیغاتی آشنا شده باشید و با توجه به توضیحات داده شده مناسب ترین تابلو مغازه ، تابلو شرکت ، تابلو ارگان و دیگر اماکن تجاری را برای معرفی خدمات خود انتخاب نمایید.

قیمت گذاری و محاسبه قیمت تابلو چلنیوم یکی از موارد مهم و سوال بر انگیزی در جهت سفارش این تابلو ها از جانب مشتریان به شمار می رود.همانطور که در مطلبی با عنوان : انواع تابلو چلنیوم ، توضیح دادیم ، تابلو های چلنیوم به شکل های مختلف ، همراه با قیمتهای متفاوتی تولید و عرضه می گردند.

 

channel-letter-price-
در این مطلب می پردازیم به این موضوع که تابلو های چلنیوم بر چه پایه و اساسی قیمت گذاری می شوند و اینکه چه عواملی باعث تغییرات قیمت در این تابلو ها خواهد شد.


لبه چنلیوم تابلو چلنیوم:

 

channel-letter-price
لبه چنلیوم که نوعی آلومینیوم است ، یکی از مواد تشکیل دهنده در ساخت تابلو چلنیوم و همچنین عامل اصلی در نام گذاری این نوع از حروف برجسته به شمار می رود.
لبه های چنلیوم به شکل رول های 30 متری با پهنای 7 ، 9 ، 11 سانتی متری با ضخامت هایی مانند 0/4 و 0/5 در رنگ های متفاوتی توسط شرکت های مختلفی تولید و به فروش می رسند.
تکنولوژی های متفاوتی مانند آنادایز چلنیوم یا آنودایز در ساخت لبه های چنلیوم ، نوع رنگ آمیزی چنلیوم و ... از مواردی است که شرکت های تولید کننده چنلیوم مرغوب را از دیگر رقبای خود متمایز ساخته و همین امر یکی از عوامل مهم در محاسبه قیمت تابلو چلنیوم ساخته شده خواهد بود.در حال حاضر شرکت آلوراپید در کشور اسپانیا را می توان یکی از سردمداران در تولید رول های چلنیوم نام برد.


پلکسی گلاس تابلو چلنیوم:

 

plaxi-channel-letter-price
یکی دیگر از مواد تشکیل دهنده اصلی در تابلو چلنیوم ورق های پلکسی گلاس هستند.پلکسی گلاس نوعی پلاستیک شبیه به شیشه است که در رنگهای مختلف با ضخامتهای 1 تا 20 میلی متر توسط شرکت های مختلفی تولید و عرضه می گردد.به کار گیری ورق پلکسی گلاس مرغوب در تابلو چلنیوم به عنوان نمای اصلی حروف برجسته از اهمیت بسیار بالایی بر خوردار می باشد.
ورق های پلکسی گلاس از نظر سطح کیفی در برندهای متفاوتی در بازار تبلیغات و تابلو سازی به فروش می رسند ، که استفاده از ورق پلکسی گلاس مرغوب در حروف برجسته چلنیوم می تواند در طول عمر مفید و زیبایی در نور پردازی و رنگ تابلو تاثیر بسزایی داشته باشد.
در حال حاضر ورق هایی نظیر SUMIPEX و YEAR LONG ساخت کشور تایوان از نوع ورق های با کیفیت در ساخت تابلو های چلنیوم به شمار می رود ، که به کار گیری این ورق ها در ساخت حروف برجسته چلنیوم و محاسبه قیمت تابلو چلنیوم بی تاثیر نخواهد بود.


بلوک های SMD تابلو چلنیوم:

 

smd-channel-letter-price
برای نور پردازی تابلو های چلنیوم از لامپ های بلوکی اس ام دی استفاده می شود.که این نوع از بلوک های اس ام دی نیز مانند دیگر متریال تشکیل دهنده حروف چنلیوم با برندهای متفاوتی از نظر کیفیت ، در بازار موجود می باشند.بلوک های SMD به صورت تک رنگ (قرمز ، سبز ، آبی ، سفید ، زرد ، آفتابی ، بنفش) ، RGB و فول کالر به شکل معمولی و ضد آب در بازار موجود است.که استفاده از نوع مرغوب این لامپ ها نیز در محاسبه قیمت تابلو چلنیوم تاثیر گذار خواهد بود.


منبع تغذیه تابلو چلنیوم:

 

chanellpriceمنبع تغذیه در جهت تبدیل برق شهری به 12 ولت که مناسب با جریان مصرفی SMD ها و روشنایی تابلو چلنیوم می باشد به کار می رود.منبع های تغذیه به شکل معمولی و ضد آب با شدت جریان های متفاوتی در بازار موجود می باشد.مسلما منبع های تغذیه نیز با قیمت و برند های متفاوتی به فروش می رسند ، که این مهم نیز در محاسبه قیمت تابلو چلنیوم تاثیر گذار است.


ورق PVC تابلو چلنیوم:

 

pvc-channel-letter-price
برای قرار گرفتن اس ام دی ها و نور پردازی حروف چلنیوم نیازمند زیر سازی حروف خواهیم بود.که معمولا از ورق های PVC با ضخامت 8 یا 10 میلی متر استفاده می شود.ورق های PVC 8 میلی متر نسبت به ورق های 10 میلی متر از قیمت پایین تری برخوردار و تاثیر گذار روی قیمت تابلو چلنیوم می باشد.

آخرین مطلب مهمی که باید عنوان کرد این است که:تمامی موارد گفته شده در محاسبه قیمت تابلو چلنیوم موثر خواهد بود. که بعد از مشخص شدن نوع مواد مصرفی در ساخت تابلو چلنیوم قیمت تابلو بر حسب متر محیط (دور تا دور حروف) محاسبه و اعلام میگردد.برای اطلاع از نحوه محاسبه متراژ تابلو چلنیوم و لیست قیمت تابلو چلنیوم تابلو سازی نوین لایت با ما در تماس باشید.

همانطور که می دانیم تابلو حروف برجسته چلنیوم با ورود خود به بازار تابلو سازی و تبلیغات محیطی تحولی عظیم و نو را به راه انداخت ، که مورد استقبال سیل کثیری از مشتریان قرار گرفت.اما این تغییرات فقط به ساخت تابلو چلنیوم به شکل ساده و معمول ختم نشد و تابلو سازان را بر آن داشت تا با تفکر و نوع آوری به ساخت تابلو های چلنیوم به شکلهای مختلفی بپردازند.

برای شناخت بهتر انواع تابلو های چلنیوم در این مطلب با ما همراه باشید:

1-تابلو چلنیوم ساده:

chanelumsadeh


این مدل از حروف چلنیوم از ظاهری ساده در رنگهای مختلف پلکسی گلاس و همچنین رنگهای متفاوت لبه چنلیوم ساخته می شوند.
اجزاء تشکیل دهنده این حروف عبارتند از:
لبه چنلیوم ، پلکسی گلاس ، SMD ، PVC و منبع تغذیه


2-تابلو چنلیوم پلکسی دوبل:

chanelumdoubleتفاوت این مدل از حروف چلنیوم با حروف چلنیوم ساده ، استفاده از دو پلکسی گلاس با رنگ های متفاوت می باشد ، که استفاده از پلکسی گلاس در دو رنگ متفاوت در تابلو چلنیوم ، باعث زیبایی و دید بهتر تابلو خواهد شد.
استفاده از رنگ و تعداد پلکسی در این نوع از تابلو ها هیچ محدودیتی نخواهد داشت و با توجه به سفارش مشتری می توان این نوع از تابلو ها را با تلفیق چندین پلکسی گلاس در رنگ های مختلفی تولید و عرضه کرد.
اجزاء تشکیل دهنده این حروف عبارتند از:
لبه چنلیوم ، پلکسی گلاس در دو یا چند رنگ متفاوت ، SMD ، PVC و منبع تغذیه


3-تابلو چلنیوم RGB:

chanelumrgbتابلوهای چلنیوم RGB با استفاده از SMD های RGB ، کنترلر و پلکسی گلاس سفید ساخته می شوند.این تابلو ها هفت رنگ مختلف را از خود به نمایش می گذارند که در نوع خود از زیبایی خاصی برخوردار است.
اجزاء تشکیل دهنده این حروف عبارتند از:
لبه چنلیوم ، پلکسی گلاس سفید ، SMD RGB ، کنترلر، PVC و منبع تغذیه


4-تابلو چلنیوم فول کالر:

chanelumfullcolorSMD های فول کالر با ریموت کنترلر مخصوص ، قابلیت نمایش 16 میلیون رنگ را دارند که استفاده از آنها در تابلو چلنیوم نیز می تواند معرف نوع دیگری از تابلو های چلنیوم در صنعت تابلو سازی باشد.
اجزاء تشکیل دهنده این حروف عبارتند از:
لبه چنلیوم ، پلکسی گلاس سفید ، SMD FULL COLOR ، کنترلر فول کالر ، PVC و منبع تغذیه


5-تابلو چلنیوم پانچ:

chanelumpunch

یکی از نوع آوری های عظیم در حرفه تابلو سازی را می توان قطع به یقین ، ساخت حروف برجسته چلنیوم پانچ عنوان کرد.
حروف برجسته چلنیوم پانچ به دلیل دارا بودن اشکال مختلفی مانند دایره ، ستاره و ... که روی پلکسی گلاس توسط دستگاه لیزر برش داده می شود ، نور SMD را از قسمت های برش داده شده عبور می دهد ، که همین امر باعث شکست نور در تابلو خواهد شد و با عبور از کنار آن شاهد نمایی زیبا و چشم نواز خواهیم بود.
تابلو های برجسته پانچ فقط شامل حروف چلنیوم نمی باشد و در تابلو های برجسته استیل و نئون پلاستیک با تلفیق های متفاوت نیز به کار می رود.
عناوین مختلفی را که به این نوع تابلو ها نسبت می دهند عبارتند از:

تابلو چلنیوم پانچ ، تابلو چلنیوم الماسی ، تابلو چلنیوم ستاره ای ، تابلو چلنیوم نگینی و ...

اجزاء تشکیل دهنده این حروف عبارتند از:
لبه چنلیوم ، پلکسی گلاس پانج شده در یک یا چند رنگ متفاوت ، SMD RGB یا فول کالر ، PVC و منبع تغذیه


6-تابلو چلنیوم کریستال:

chanelumcristalتابلو چلنیوم کریستال از دیگر حروف های جدید چلنیوم به شمار می رود.ساخت این مدل از حروف چلنیوم با استفاده از پلکسی گلاس شیشه ای و دانه های کریستال انجام می شود که در نوع آوری ، از حروف های برجسته بسیار زیبا به شمار می روند.
لازم به ذکر است که دانه های کریستال را می توان در تمام حروف های برجسته دیگر نیز به کار برد.
SMD های استفاده شده در این مدل از تابلو ها می تواند با توجه به سلایق مشتریان و نوع سفارش به شکلهای RGB ، فول کالر و تک رنگ متفاوت باشد.
اجزاء تشکیل دهنده این حروف عبارتند از:
لبه چنلیوم ، پلکسی گلاس شیشه ای، SMD RGB یا فول کالر ، PVC و منبع تغذیه

در این مطلب با انواع تابلوهای چلنیوم آشنا شدیم اما نکته حائز اهمیت این است که ساخت تابلو های چلنیوم در هنر تابلو سازی هیچ محدودیتی ندارد و می توان تابلو های چلنیوم را در انواع مختلف دیگر با عناوین ذکر شده همراه با تلفیق دیگر حروف های برجسته تولید و عرضه کرد.
برای مشاوره و اطلاع از قیمت تابلو چلنیوم در مدلهای مختلف با مجموعه تابلو سازی نوین لایت در تماس باشید.

تغییر و تحول در صنعت تابلو سازی و تبلیغات محیطی در این روز ها با کمی تأمل و دقت در سطح شهر کاملا واضح و مشهود است.به طوری که همه روزه شاهد نصب تابلو های مدرن تبلیغاتی بر سر در مراکز تجاری ، شرکت ها ، ارگانها و مغازه ها هستیم.
قبل از دهه 2000 میلادی تابلو های تبلیغاتی به طور معمول با ساخت تابلو هایی نظیر نئون ، پلاستیک ، استیکر و ... برای معرفی مکانهای تجاری ساخته و نصب می شدند و به نوعی می توان گفت که تغییرات چشم گیری در این صنف انجام نمی شد.تا اینکه لامپ های ال ای دی بعد از سال 2000 میلادی همراه با سیر تکاملی راه خود را به تبلیغات محیطی باز کرد.
ورود لامپ های ال ای دی به بازار تابلوهای تبلیغاتی را می توان تحولی گسترده در صنعت تابلو سازی عنوان کرد.همزمان با ساخت و عرضه این لامپ ها به بازار ، سازندگان تابلو های تبلیغاتی نیز اقدام به ساخت تابلو های مدرن نمودند و نمونه های متعددی را تولید و عرضه کردند.
در حال حاضر توسط لامپهای ال ای دی تابلو های متنوعی تولید و عرضه می گردد که در این مطلب به معرفی این محصولات می پردازیم:


1-تابلو ال ای دی ثابت:

ledsabetتابلو های ال ای دی ثابت نوعی از تابلو های تبلیغاتی هستند که در جهت معرفی نوع فعالیت اصناف مختلف ساخته می شوند.این نوع تابلو ها ظاهری شبیه به تابلو های نئون شیشه ای دارند با این تفاوت که برای روشنایی این تابلو ها از ال ای دی استفاده می شود.
مونتاژ ال ای دی ها معمولا روی پلکسی گلاس یا فیبرهای چوبی ، بعد از طراحی و سوراخ کاری روی پلکسی یا فیبر انجام می شود.
تابلو های ال ای دی ثابت در رنگهای متفاوتی مطابق با نوع سفارش ساخته می شوند که می توان در صورت نیاز آنها را توسط فلاشر های مخصوص به شکل ثابت و چشمک زن با افکت های متنوع عرضه کرد.
لامپهای ال ای دی با برندهای متنوعی مانند ال ای دی کلاهی و ال ای دی اول اچ جی در بازار موجود است که در حال حاضر ال ای دی اوال اچ جی با 50000 ساعت طول عمر مفید همراه با شدت نور بالا از مرغوب ترین ال ای دی ها به شمار می روند.


2-تابلو ال ای دی روان:

ledravan
تابلو های روان که به نام های تابلو پیام رسان ، تابلو نوشتاری دیجیتال ، تابلو روان دیجیتال و ... نیز معرفی می گردند ، نوع دیگری از تابلو های ال ای دی به شمار می رود که در تبلیغات محیطی و معرفی نوع فعالیت اصناف ، مورد استفاده قرار می گیرند.
تابلو های ال ای دی روان توسط ماژول های آماده که سطح آن توسط ال ای دی ها با فواصل مشخص پوشانده شده توسط بورد کنترلرهای مخصوص جهت نمایش متن ، انیمیشن ، تصاویر و فیلم ها ساخته می شوند.همچنین این تابلو ها برای تبلیغات گسترده ای نظیر تلویزیون های شهری با برد کنترلر های مخصوص نیز به کار می رود.
تابلو ال ای دی روان به صورت تک ، سه رنگ ، هفت رنگ و تمام رنگ در صنعت تبلیغات محیطی با قیمت و کیفیت های متفاوتی به فروش می رسد.
امیدواریم مطالب گفته شده گروه تبلیغاتی نوین لایت در مورد تابلو سازی ال ای دی جهت شناخت هر چه بیشتر مشتریان گرامی مورد قبول ایشان قرار گرفته باشد.برای اطلاع از قیمت تابلو روان و ال ای دی ثابت به بخش لیست قیمت ها در سایت مراجعه فرمایید.

تابلو های روان امروزه یکی از ابزار های قدرتمند و تأثیر گذار در تبلیغات محیطی و تابلو سازی به شمار می روند.این نوع از تابلو های تبلیغاتی که با عناوین مختلفی مانند تابلو پیام رسان ، تابلو ال ای دی روان و ... نیز نام برده می شوند ، در مدل های مختلف با برند های متفاوت تولید و عرضه می گردد که تمامی مدل ها و برند ها می توانند از عوامل مهم و تاثیر گذار روی قیمت تابلو روان ساخته شده باشند.
تابلو های روان از چند بخش یا چند قطعه متفاوت تشکیل می شوند که کار برد هر کدام از این قطعات با برند های مختلف می تواند باعث تغییرات از نظر کیفیت و قیمت در تابلو ساخته شده باشد.
در این مبحث می پردازیم به قطعات استفاده شده و تفاوت کیفی قطعات مصرفی و تأثیر آنها روی قیمت تابلو روان:

1-ماژول تابلو روان:

ماژول یکی اصلی ترین قطعه مورد استفاده در تابلو روان می باشد.ماژولها بلوک های LED یا SMD از قبل آماده ایی می باشند که با کنار هم قرار دادن آنها صفحه نمایش تابلو روان شکل می گیرد.در واقع ماژول صفحه های LED یا SMD در سایز های استانداردی است که جهت نمایش متن ، انیمیشن ، تصویر و فیلم در تابلو روان به کار می روند.

 

انواع ماژول تابلو روان:

1-ماژول تک رنگ تابلو روان:

modue-tak-rang

ماژول ها در رنگ های مختلف با برند های متفاوتی تولید و عرضه می گردند.ماژول های تک رنگ معمولا در رنگهای قرمز ، سبز ، آبی ، زرد ، سفید و بنفش با تراکم متفاوت ال ای دی یا اس ام دی در هر ماژول در بازار موجود می باشند ، که هر کدام از این ماژولها از تکنولوژی های انحصاری متفاوتی بهره مند هستند.
این تکنولوژی ها از نظر نوع LED ، SMD ، تراکم ال ای دی یا اس ام دی در هر ماژول ، مدار چاپی ، سیم کشی ، مقاوت و آی سی های استفاده شده در ماژول با کد های متفاوتی مانند: 806 ، 801 ، 901 ، 701 و ... ساخته می شوند.
در حال حاضر یکی از مطرح ترین نوع ماژول از نظر کیفیت در تابلو های روان ، ماژول 806 می باشد ، که همین نوع از ماژول در دو نوع اصلی و فرعی نیز در بازار موجود است ، که مسلما استفاده از این نوع ماژول مرغوب مستلزم هزینه بیشتر در ساخت تابلو روان خواهد بود.

2-ماژول هفت رنگ تابلو روان:

moduelrgbهمانطور که از نام ماژول مشخص است ، این نوع از ماژول دارای هفت رنگ (قرمز ، سبز ، آبی ، زرد ، صورتی ، آبی فیروزه ای و سفید) می باشد ، که تمامی این رنگها با تلفیق سه رنگ اصلی LED قرمز ، سبز و آبی موجود روی ماژول ها تشکیل می شوند.
این نوع از ماژول ها نیز قیمت بالاتری نسبت به مدل های تک رنگ دارند.

3-ماژول فول کالر یا تمام رنگ:

moduel-fullcolorنوع دیگری از ماژول که در ساخت تابلو های روان مورد استفاده قرار می گیرد ، ماژول فول کالر می باشد ، که به شکل LED و SMD با تراکم های متفاوت در بازار موجود است.
این نوع از ماژول ها که معمولا برای ساخت تلویزیون های شهری نیز مورد استفاده قرار می گیرند ، قابلیت پخش 16 میلیون رنگ با بورد کنترلرهای خاص را دارا می باشند.همانطور که گفتیم این ماژول ها در تراکم ها یا دات پیچ های متفاوتی مانند: P10 ، P8 ، P5 و ... تولید می شوند که هر کدام از آنها دارای شدت نوری متفاوت هستند.
منظور از P یا دات پیچ (Pixel Pitch) فاصله مرکز تا مرکز هر پیکسل LED یا SMD می باشد.به عنوان مثال منظور از تابلو روان ساخته شده ای با دات پیچ اس ام دی P5 یعنی اینکه فاصله مرکز تا مرکز هر اس ام دی 5 میلیمتر است.
هر چقدر تعداد پیکسل ها در ماژول بیشتر باشد قیمت تابلو روان نیز به مراتب بالاتر خواهد بود.


2-بورد کنترل تابلو روان:

مین بورد یا همان بورد کنترل تابلو روان ، یکی دیگر از اجزای تشکیل دهنده این نوع تابلو ها است ، که وظیفه انتقال اطلاعات در بازه زمانی مشخص روی صفحه نمایش تابلو روان (ماژول) را دارد.


بورد کنترل تابلوهای روان به دو نوع متفاوت تقسیم می شوند:

 1-بورد کنترل تک رنگ تابلو روان:

board-tak-rangاین نوع از بورد ها برای ساخت تابلو های تک رنگ به کار می روند.اگر حالت خاموش و روشن تابلو روان را به ترتیب اعدادی با 0 و 1 در نظر بگیریم ، بورد های تابلو های تک رنگ فقط قابلیت ارسال متن روی تابلو روان با عدد 0 یا 1 را دارند.و امکان نمایش بین 0 و 1 در این بورد ها وجود ندارد.
به عبارت دیگر تابلو روان ساخته شده با این بود ها یا خاموش هستند یا روشن.
بوردهای تک رنگ از ارزانترین بوردهای موجود در بازار به شمار می روند که استفاده از آنها در تابلو های روان از دیگر دلایل کاهش قیمت تابلو روان خواهد بود.

2-بورد کنترل فول کالرتابلو روان:

board-full-colorبور کنترلر های فول کالر از بورد های پیشرفته در ساخت تابلو روان به شمار می رود.همانطور که در مثال مربوط به بورد های تگ رنگ گفتیم ، بور دهای فول کالر علاوه بر نمایش اعداد 0 و 1 قابلیت نمایش بین این اعداد را نیز دارا می باشد و همین خاصیت باعث استفاده از این بورد ها برای نمایش عکس و فیلم در ماژول های تک رنگ و فول کالر شده است.
بورد های فول کالر تابلو روان به دو نوع آنلاین و آفلاین موجود است که معمولا بورد های آنلاین بیشتر در تلویزیون های شهری به کار می روند.نا گفته نماند که بورد های فول کالر به مراتب دارای قیمت بالاتری نسبت به بورد های تک رنگ هستد و استفاده از آنها در تابلو روان علاوه بر زیبایی تابلو قیمت تابلو روان را نیز افزایش خواهد داد.

3-منبع تغذیه تابلو روان:

powerمنبع تغذیه (پاور) وظیفه برق رسانی به ماژول ها و تبدیل برق شهری به 12 ولت را دارد.پاورها در برند های مختلف با آمپر های متفاوت در بازار موجود هستند.
به عنوان مثال برای برق رسانی به 8 عدد ماژول استفاده از ماژول 30 آمپر 5 ولت به جای ماژول 40 آمپر 5 ولت باعث کاهش عمر مفید پاور خواهد شد.
از پاور های به نام و مرغوب برای ساخت تابلو روان می توان از پاور CZCL اصلی نام برد ، که استفاده از این پاور های با کیفیت برای ساخت تابلو های روان نیز در قیمت تابلو بی تأثیر نخواد بود.

4-قاب تابلو روان:

ghabe-tablo-ravanقاب یا فریم تابلو روان که به شکل باکس در ابعاد های مختلف با توجه به تعداد ماژول ها در طول و عرض مشخص ساخته می شود وظیفه محافظت از ماژول ، پاور و بورد کنترلر تابلو را دارد.
قاب های تابلو روان را می توان با متریال های مختلفی نظیر: MDF ، آلومینیوم ، فلز و ... تولید و عرضه کرد که استفاده از قاب کابینتی صنعتی ضد آب و رنگ الکترواستاتیک را می توان از قاب های نوع مرغوب نام برد.

همانطور که در این مطلب خواندیم ،کیفیت و قیمت تابلو روان در صنف تابلو سازی می تواند با توجه به نوع قطعات مصرفی متغیر باشد.لذا انتخاب صحیح در نوع متریال به کار رفته در این نوع از تابلو ها یکی از عوامل مهم در طول عمر تابلو روان ساخته شده به شمار می رود.

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط اینتن