تابلو کامپوزیت چیست

قبل توضیح تابلو کامپوزیت لازم می دانیم به مختصر اطلاعاتی در مورد متریال کامپوزیت بپردازیم.

کامپوزیت ورق های آماده ای است که توسط آلومینیوم و پلی اتیلن ساخته می شود.بدین صورت که با قرار گرفتن دو ورق آلومینیوم در دو طرف پلی اتیلن ورق های کامپوزیت ساخته می شوند.برای پوشش دهی و مقاوم کردن کامپوزیت مواد دیگری مانند چسب، لایه رنگ PVDF، لایه چسب عایق، پوشش مناسب نایلونی و لایه رنگ پلی استر نیز استفاده می شود.

از کار برد کامپوزیت می توان در صنعت ساختمان سازی، خودرو سازی، هوا پیما سازی و بسیاری دیگر از صنوف نام برد. 

تابلو کامپوزیت

صنعت و شغل دیگری که ورق های کامپوزیت در آن از کاربرد فراوانی برخوردار است حرفه تابلو سازی می باشد. کامپوزیت ها در صنعت تابلو سازی بیشتر جنبه نما سازی سر در مکانهای تجاری را دارند که اصطلاحا تابلو کامپوزیت نامیده می شود. در واقع می توان با تعریفی دقیق و اصولی از کاربرد کامپوزیت در تابلوسازی عنوان کرد که، کامپوزیت یک نمای زیر کار در راستای نصب تابلو های تبلیغاتی به شمار می رود که تکمیل کننده یک تابلو با زمینه ای دلخواه می باشد.


انواع تابلو کامپوزیت

با کمی تامل و دقت در سطح شهر با نمونه تابلوهای کامپوزیت متفاوتی رو برو خواهیم شد که هر کدام از آنها به شیوه های متفاوتی از نظر رنگ و طراحی اجرا شده اند.همانطور که اشاره کردیم کامپوزیت ها در تابلو سازی بیشتر جنبه نمای زیر کار را دارند، به عنوان مثال یک تابلو مغازه را در نظر داشته باشید که سر در آن توسط کامپوزیت پوشانده شده و روی کامپوزیت حروف های برجسته مانند چلنیوم نصب شده باشد. در واقع نمای زیر تابلو چلنیوم، کامپوزیت می باشد. که اصطلاحا با نام تابلو کامپوزیت چلنیوم یا تابلو کامپوزیت مغازه شناخته می شوند.
حروف های برجسته دیگری مانند حروف استیل، حروف فلزی، نئون پلاستیک و نمونه های مشابه از دیگر تابلو های تبلیغاتی به شمار می روند که همراه با زمینه کامپوزیت قابل اجرا می باشند.
تابلوهای کامپوزیت به شکل های مختلفی در طرح و رنگ های متفاوت قابل نصب و اجرا هستند که هر کدام با نام ها و اصطلاحاتی مانند فیکس، H L، هنگ و ... شناخته می شوند و از روش های گونانی در نوع اجرا تبعیت می کنند.

تابلو کامپوزیت چلنیوم فست فود          تابلو کامپوزیت طلایی

 

تابلو کامپوزیت طرح چوب املاک          تابلو کامپوزیت مشکی آزمایشگاه

 

تابلو کامپوزیت بانک ملی          تابلو کامپوزیت بانک سپه

 

تابلو کامپوزیت و ترمووود          تابلو کامپوزیت رستوران

 

در ادامه به توضیحات مختصری در مورد انواع تابلو کامپوزیت همراه با کاربردی ترین حروف های برجسته می پردازیم.

 

تابلو کامپوزیت طلایی 

تابلو کامپوزیت طلایی
همانطور که گفتیم تابلو کامپوزیت در رنگ های متفاوتی به عنوان نما یا زیر سازی تابلو تبلیغاتی ساخته می شود که رنگ طلایی کامپوزیت یکی از آنها می باشد و در صنعت تابلو سازی از کاربرد های بسیاری برای برخی از مشاغل برخوردار است.
رنگ طلایی در روانشناسی نماد قدرت و اعتبار است که این مورد می تواند تاثیرات بسزایی در کاربرد کامپوزیت به عنوان یک تابلو تبلیغاتی داشته باشد.
به عنوان مثال ساخت تابلو کامپوزیت طلایی برای صنف آرایشگاه و سالن زیبایی به همراه تابلو چلنیوم امروزه از استقبال بالایی برخوردار است و کاملا می تواند با یک تابلو تبلیغاتی سالن زیبایی هارمونی داشته باشد.

 

تابلو کامپوزیت طرح چوب

تابلو کامپوزیت طرح چوب
چوب از نظر علمی ماده ای است که در تمام گیاهان آوندی یافت می شود و کاربردی ترین آن که اغلب اصناف از آن بهره مند هستند در درختان وجود دارد. چوب در صنایعی مانند تولید مبلمان، ساختمان سازی، دکوراسیون و بسیاری دیگر از مشاغل به کار می رود.
چوب در حرفه تابلو سازی نیز از کاربرد بسیاری برخوردار است که از عمده مصرف آن می توان به زیر سازی یا نمای اصلی یک تابلو تبلیغاتی اشاره نمود که معمولا تابلو سازان جهت دوام و ماندگاری بالا در تابلو از چوب ترمووود استفاده می نمایند.
اما نکته حائز اهمیت در مورد چوب ترمووود قیمت بالای این متریال به عنوان یک تابلو تبلیغاتی است که با توجه به زیبایی آن برخی مشتریان به دلیل صرفه جویی در قیمت تابلو ترجیح می دهند از متریال های مشابه آن استفاده کنند.
یکی از متریال هایی که در تابلو سازی می توان از آن به جای چوب بهره مند بود، کامپوزیت طرح چوب است که ظاهری مشابه چوب دارد و در طرح های متفاوت موجود می باشد. البته این نکته را نیز باید یاد آور شد که قیمت کامپوزیت طرح چوب نسبت به نوع ساده کامپوزیت بالاتر است.
کامپوزیت طرح چوب امروزه در ساخت انواع تابلو تبلیغاتی به کار می رود که می توان به مواردی مانند تلفیق تابلو کامپوزیت طرح چوب با حروف چلنیوم، حروف نئون پلاستیک، حروف فلزی، حروف استیل و دیگر موارد اشاره نمود.

 

تابلو کامپوزیت | تابلو چلنیوم

تابلو کامپوزیت | تابلو چلنیوم

تابلو چلنیوم یا همان حروف برجسته چلنیوم نوعی از تابلو تبلیغاتی می باشد که به صورت حروف برجسته قابل ساخت می باشد و به عنوان تابلو مغازه و سردر مکان های تجاری به کار گرفته می شود. حروف چلنیوم که نام گذاری آن به واسطه کاربرد رول چنلیوم که نوعی آلومینیوم است از مقرون به صرفه ترین حروف های برجسته است و بیش از دو دهه از ورودش به حرفه تابلو سازی نیز می گذرد.
تابلو چلنیوم را می توان روی نماهای متفاوتی مانند چوب ترمووود، سنگ، سرامیک و کامپوزیت نصب کرد که ترکیب این حروف همراه با تابلو کامپوزیت یا نمای کامپوزیت یکی از زیباترین تابلو های تبلیغاتی بشمار می رود که رنگ بندی در کامپوزیت و حروف چلنیوم از مزیت های این تابلو بشمار می رود.

 

تابلو کامپوزیت | تابلو استیل

تابلو کامپوزیت | تابلو استیل

تابلو استیل یا حروف استیل نیز از حروف های برجسته ای است که در دسته تابلو های قدمت دار در صنعت تابلو سازی قرار می گیرد و در رنگ های متفاوتی تولید می شود که از کاربردی ترین آنها می توان به استیل طلایی و نقره ای اشاره نمود. تابلو استیل نیز همانند تابلو چلنیوم می تواند تلفیق زیبایی همراه با کامپوزیت در تولید یک تابلو تبلیغاتی ایجاد نماید. ساخت تابلو استیل و کاربرد آن روی نمای کامپوزیت دارای مزیت هایی مانند زیبایی و عدم رویت سیم کشی حروف می باشد و در واقع باید عنوان نمود که تمام سیم کشی های تابلو در قسمت پشت تابلو انجام می گیرد.
همچنین باید عنوان نمود که کاربرد نمای کامپوزیت می تواند در رابطه با دیگر حروف های برجسته مانند حروف فلزی و حروف نئون پلاستیک از مناسب ترین گذینه ها باشد.

مدت زمان نصب تابلو کامپوزیت

مدت زمان نصب تابلو کامپوزیت

تمام پروژه ها در تابلو سازی از طراحی تا اجرا مستلزم زمان می باشند که با توجه به نوع طرح، متریال کاربردی و ابعاد آن در نظر گرفته شده و در نهایت به مشتریان اعلام می شود که ساخت و اجرای تابلو کامپوزیت نیز از این امر مستثنی نیست. اکثر پروژه های اجرای نمای کامپوزیت با توجه به طرح مورد نظر نیاز به آهنکشی و اسکلت بندی مناسب جهت قرار گیری و استحکام شیت های کامپوزیت دارند که البته نوع اجرا از قبیل فیکس، هنگ، اچ و ال و ... می تواند در نوع آهنکشی تغییرات ایجاد نماید. در واقع نوع اجرای کامپوزیت تاثیر مستقیمی در نوع آهنکشی خواهد داشت.
به عنوان مثال اجرای تابلو کامپوزیت به شکل فیکس نیازمند زمان بیشتری نسبت به نوع اچ و ال می باشد یا اجراهایی مانند ایجاد اشکال مختلف با کامپوزیت نیز به همین ترتیب مستلزم زمان بیشتر نسبت به نوع ساده آن خواهد داشت.

  

قیمت تابلو کامپوزیت

قیمت تابلو کامپوزیت

 ابعاد ورق های کامپوزیت معمولا 3.20 در 1.25 متر می باشد و قیمت تابلو کامپوزیت بر مبنی متر مربع و ورق مصرفی محاسبه می گردد.

کامپوزیت ها با برندهای متفاوت در رنگها و ضخامت های مختلف در انواع نانو و معمولی در بازار موجود هستند که قیمت گذاری تابلو کامپوزیت با توجه به موارد گفته شده کاملا متفاوت می باشد.همچنین نوع اجرا و روش های به کار برده شده در ساخت تابلو کامپوزیت نیز از دیگر عوامل دخیل در قیمت گذاری کامپوزیت به شمار می روند.

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط اینتن بورس تایمز