امروزه تنوع در ساخت تابلو های تبلیغاتی به سرعت در حال پیشرفت و ظهور است که هر کدام از این تابلو ها بر مبنای خاصی با توجه به متریال مصرفی قیمت گذاری می شوند.به عنوان مثال مبنای قیمت گذاری تابلو های فلکسی فیس بر حسب متر مربع می باشد.به این صورت که طول و عرض تابلو ساخته شده در هم ضرب و قیمت تابلو فلکس با توجه به نرخ تصویب شده هر متر مربع محاسبه می شود.نوع دیگر از قیمت گذاری تابلو های تبلیغاتی بنا بر متر محیط می باشد. که معمولا برای اندازه گیری متراژ تابلو های حروف برجسته ، ال ای دی ثابت ، نئون و ... استفاده می شود.به عنوان مثال برای محاسبه متراژ و قیمت تابلو چلنیوم می بایست از یک رشته سیم ، متر خیاطی یا ابزار های مشابه دیگر (به متراژ مشخص) استفاده کرد.بدین شکل که بعد از ساخت تابلو چلنیوم دور تا دور حروف ساخته شده توسط ابزارهایی که نام برده شد متر می شوند.

تابلو سازی نوین لایت

و اما نوع دقیق تر برای محاسبه متراژ محیط ، استفاده از پلاگین ها و نرم افزارهای گوناگونی مانند Ecut ، Autocad ، CorelDRAW و ... است. که در این بخش نحوه محاسبه متراژ محیط ، توسط نرم افزار CorelDRAW را توضیح خواهیم داد.
به عنوان مثال بعد از طراحی تابلو چلنیوم ، در محیط نرم افزار کورل ، ابتدا متن مورد نظر را Weld می کنیم. Object=Shaping=Weld

تابلو چلنیومدر مرحله بعد به ترتیب Window=Dockers=Object Properties را اجرا می کنیم. یا از کلید میانبر Alt+Enter استفاده می کنیم.

تابلو چلنیومدر مرحله آخر همانطور که در شکل زیر ملاحضه می شود در قسمت Length of curve متراژ تابلو چلنیوم بدست آمده است که با توجه به متراژ محیط و نرخ مصوب اتحادیه تابلو سازی قیمت تابلو چلنیوم محاسبه می گردد.

تابلو چلنیوم

 

ارتباط  محاسبه متراژ و قیمت تابلو چلنیوم

ارتباط محاسبه متراژ و قیمت تابلو چلنیوم
در مورد تابلو چلنیوم باید یاد آور شد که این نوع تابلو یکی از مدل های حروف برجسته است که با استفاده از پلکسی گلاس و رول چنلیوم که یک نوع آلومینیوم است ساخته می شود. از مزیت های تابلو چلنیوم می بایست به تنوع بالا در مدل های ساخت آن اشاره نمود که همین مورد ارتباط نزدیکی با قیمت گذاری چلنیوم خواهد داشت.
به عنوان مثال تابلو چلنیومی که به شکل تک پلکسی ساخته شود قیمت پایین تری نسبت به تابلو چلنیوم پلکسی دوبل خواهد داشت که مسلما بعد از محاسبه متراژ قیمت نهایی متفاوت خواهد بود.

 

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط اینتن بورس تایمز