تابلو های تبلیغاتی با نام های متفاوتی در بازار عرضه می گردند که هر کدام از آنها با استفاده از متریال های مختص به خود تولید می شوند و مسلما تمامی آنها جنبه های تبلیغاتی و مخصوصا تبلیغات محیطی را دارند؛ به عنوان مثال لبه چنلیوم یکی از متریال هایی است که با استفاده از آن اقدام به ساخت تابلویی به نام تابلو چلنیوم می شود که در ادامه این مطلب قصد داریم به شناخت و انواع متفاوت آن بپردازیم.

تفاوت لبه های چنلیوم با یکدیگر

چنلیوم چیست؟

چنلیوم چیست؟
در ابتدا باید گفت که ساخت تابلو های تبلیغاتی توسط گروه ها و مجموعه های تابلو سازی صورت می گیرد و همانطور که در ابتدای مطلب اشاره نمودیم ساخت آنها با استفاده از متریال های متفاوتی انجام می شود و یکی از انواع آنها مربوط می شود به تولید تابلویی تبلیغاتی به نام تابلو چلنیوم که با استفاده از متریال هایی با نام های پلکسی گلاس و چنلیوم تولید می شود.

در تعریف پلکسی گلاس به طور مختصر باید گفت که پلکسی گلاس یک نوع پلاستیک است که در تولید حروف برجسته چلنیوم و دیگر حروف های برجسته استفاده می شود که در تابلو چلنیوم به عنوان روی کار استفاده می شود و نور از آن عبور می کند که این نور هم با استفاده از اس ام دی های بلوکی به کار رفته در حروف ساخته شده خواهد بود.

اما چنلیوم متریالی است که یک نوع آلومینیوم می باشد که این آلومینیوم قبل از اینکه به چنلیوم تبدیل شود در کارخانه های تولید کننده طی فرایندهایی به ورق های براق تبدیل می شود و به آن چنلیوم گفته می شود و در تولید تابلو چلنیوم یا همان حروف چلنیوم به عنوان لبه کار مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع چنلیوم

انواع چنلیوم
چنلیوم در انواع مختلفی تولید می شود که به طور کلی به شکل آنادایز و غیر آنادایز می باشند؛ در رابطه با تعریف چنلیوم آنادایز باید گفت که آنادایز فرایندی است که طی آن ورق های چنلیوم در برابر خط و خش و شرایط مختلف جوی مقاوم می شوند که در مقابل آن چنلیوم های غیر آنادایز به این صورت نبوده و مسلما مقاومت بالایی در برابر شرایط مختلف جوی نیز نخواهند داشت.

انوع چنلیوم از نظر ضخامت

انوع چنلیوم از نظر ضخامت
چنلیوم ها در ضخامت های مختلفی تولید می شوند که ضخامت آنها معمولا بین 0/3 تا 0/5 می باشند؛ موردی که در این بین مسلم است این است که هر چه ضخامت لبه چنلیوم بیشتر باشد مقاومت و طول عمر آن نیز بیشتر است؛ اما نکته ای که مهم تر است این است که هر کدام از ضخامت های لبه چنلیوم که در تولید تابلو چلنیوم مورد استفاده قرار می گیرند بنا به شرایط متفاوتی باید استفاده شوند.

موارد مهمی که باید در رابطه با ضخامت چنلیوم مورد استفاده در تابلو چلنیوم عنوان کنیم این است که بنا به شرایطی مانند منطقه جغرافیایی محل نصب، ابعاد حروف و قطر قلم حروف، چنلیوم مناسب با آن در نظر گرفته می شود.

به عنوان مثال در ساخت حروف های برجسته با قطر قلم بالا می بایست از ضخامت های بیشتر استفاده شود و یا در مثالی دیگر اگر قرار بر این باشد تابلو چلنیوم در شهرها و یا محیط های با شرایط آب و هوایی گرم نصب شود نیز باید از ضخامت های بالای چنلیوم استفاده کرد.

انواع چنلیوم از نظر پهنا

انواع چنلیوم از نظر پهنا
لبه های چنلیوم علاوه بر ضخامت در پهنای متفاوتی نیز تولید می شوند که معمولا در پهنای 9،7 و 11 سانتیمتر تولید و به بازار عرضه می گردند؛ نکته ای که باید در مورد پهنای لبه چنلیوم عنوان کنیم دقیقا همانند یکی از موارد مربوط به ضخامت چنلیوم می باشد که آن مورد هم قطر قلم حروف است.

در واقع هر چه قطر قلم حروف کمتر باشد امکان ساخت حروف نیز کمتر خواهد بود که در این صورت می بایست از لبه های با پهنای پایین تر استفاده کرد و به همین نسبت هر چه قطر قلم بیشتر باشد می بایست پهنای لبه به کار رفته در آن نیز بیشتر باشد.

انواع چنلیوم از نظر ظاهر

انواع چنلیوم از نظر ظاهر
امروزه صنعت تابلو سازی آنقدر پیشرفت و تغییر داشته است که به خوبی می توان این مورد را شاهد بود؛ چرا که وجود متریال های متفاوت مانند انواع اس ام دی ها، ماژول های ال ای دی، انواع پلکسی گلاس و... دلیلی قاطع بر این موضوع هستند؛ لذا در رابطه با همین موضوع یکی از انواع متریال هایی که امروزه تنوع بسیاری را در آن شاهد هستیم، لبه چنلیوم است.

انواع رول چنلیوم که امروزه مورد تولید قرار می گیرند عبارتند از انواع چنلیوم پانچ و رول های چنلیوم لتر مکس که البته چنلیوم های پانچ نسبت به چنلیوم لترمکس جدید تر بوده و از متقاضیان و مخاطبان بیشتری نیز برخوردار می باشد.

انواع چنلیوم از نظر رنگ

انواع چنلیوم از نظر رنگ
یکی دیگر از مواردی که می توان به واسطه آن اقدام به تولید انواع تابلو چلنیوم نمود، رنگ بندی رول چنلیوم است؛ در حقیقت رول های چنلیوم علاوه بر اینکه دارای ضخامت، پهنا و ظاهر های متفاوتی هستند رنگ بندی های مختلفی را هم شامل می شوند که مسلما استفاده از هر کدام از آنها در تولید تابلو چلنیوم می تواند تنوع در این روش از ساخت را شامل شود.

در رابطه با انواع رنگ بندی در لبه چنلیوم هم باید گفت که رنگ های چنلیوم نقره ای، طلایی، مشکی، سفید، قرمز، آبی، سبز و زرد از تولیدات این متریال بشمار می روند که می توان پر فروش ترین رنگ های آن را نقره ای، طلایی، مشکی و سفید عنوان نمود که به شکل براق و خش دار تولید می شوند.

قیمت انواع رول چنلیوم

قیمت انواع رول چنلیوم
ملزومات تابلو سازی دارای تنوع بسیاری هستند که یکی از آنها رول چنلیوم است؛ همان طور که در این مطلب اشاره کردیم رول های چنلیوم در انواع متفاوتی تولید می شوند که مسلما هر کدام از آنها در تولید، شرایط و مراحل مختلفی را طلب می کنند که همین امر باعث خواهد شد تا قیمت گذاری هر کدام از آنها نیز متفاوت باشد؛ لذا پیشنهاد ما بر این است که جهت اطلاع از قیمت انواع رول چنلیوم با مجموعه ما در تماس باشید.