تابلو های تبلیغاتی از لحاظ شکل، متریال و نوع اجرا آنقدر گسترده هستند که مشتریان و متقاضیان می توانند به راحتی محصول و یا نوع تابلو مد نظرشان را به مجموعه ها و شرکت های تابلو سازی سفارش دهند و از لحاظ بازاریابی و فروش محصولاتشان به هدف هایی که در ذهن دارند نزدیک شوند؛ لذا در این مطلب قصد داریم به توضیح در مورد یکی از تابلو های پر طرفدار و پر فروش در تابلو سازی که خود به روش های مختلفی ساخته می شود بپردازیم.

تابلو دو طرفه گرد | تابلو دو طرفه گردان

تابلو تبلیغاتی چند وجهی

به طور کل تابلو ها در زمینه تبلیغات از نظر بصری به شکل های متفاوتی ساخته می شوند که به عنوان مثال می توانیم تابلو هایی چون تابلو های یک طرفه، دو طرفه، سه طرفه، چهار طرفه و همچنین تابلو های مکعب شکل را نام ببریم و اگر بخواهیم مثالی برای هر کدامشان عنوان کنیم به این صورت می باشند:

تابلو یک طرفه

تابلو های تبلیغاتی مانند تابلو سردر مغازه، تابلو های لایت باکس، تابلو های عمود بر ساختمان ها و مراکز تجاری و یا موارد تبلیغاتی که به شکل یک طرفه ساخته می شوند.

تابلو دو طرفه

تابلو دو طرفه شامل تابلو های لایت باکس دو طرفه، تابلو های عمودی دو طرفه، بیلبوردهای تبلیغاتی دو طرفه و دیگر موارد مشابه هستند.

تابلو سه طرفه

اگر بخواهیم یک مثال از تابلو های سه طرفه عنوان کنیم می توانیم به بیلبوردهای تبلیغاتی سه طرفه که به شکل ثابت و گردان در میدان ها و اتوبانها نصب می شوند اشاره نماییم.

تابلو چهار طرفه

از تابلو های چهار طرفه و یا چهار وجهی می توان در پشت بام های مراکز تجاری و یا خیابانها به عنوان یک بیلبورد تبلیغاتی بهره مند بود که البته این مدل از تابلو تبلیغاتی کمترین نوع سفارشات را به خود اختصاص داده است.

تابلو گرد دو طرفه | تابلو لایت باکس دو طرفه

تابلو گرد دو طرفه | تابلو لایت باکس دو طرفهامروزه تابلو های دو طرفه عمودی از استقبال بالایی میان مشتریان برخوردار هستند و در انواع مختلف همراه با انواع متریال های موجود و کاربردی در تابلو سازی تولید می شوند که برخی از آنها با نام هایی چون تابلو دو طرفه چلنیوم، تابلو دو طرفه نئون پلاستیک، تابلو دو طرفه فلزی و تابلو دو طرفه لایت باکس شناخته می شوند.
تابلو های دو طرفه را می توان از نظر ظاهری نیز به شکل های متفاوتی در کارگاه تابلو سازی همراه با متریال ها، ابزارها و دستگاه های متفاوتی تولید نمود که یکی از آنها تابلو دو طرفه گرد یا تابلو لایت باکس دو طرفه گرد است که البته تولید آن به صورت یک طرفه نیز انجام می گیرد.
تابلو لایت باکس گرد دو طرفه با استفاده از فریم آلومینیوم، پلکسی گلاس، و اس ام دی ساخته می شود و معمولا به شکل عمود در اماکنی چون مغازه ها، شرکت ها و ارگانها نصب می شود.

روش ساخت تابلو دو طرفه گرد

ساخت تابلو گرد دو طرفه به این صورت است که در ابتدا فریم تابلو که از نوع آلومینیوم است با استفاده از دستگاه به حالت گرد تبدیل و آماده استفاده می شود؛ بعد از آن اس ام دی های مخصوصی داخل لایت باکس به عنوان روشنایی قرار داده می شود و در آخر دو سمت تابلو متریال تبلیغاتی که می تواند از جنس فلز، استیل و پلکسی گلاس باشد قرار داده می شود که معمولا کاربرد پلکسی گلاس نسبت به متریال های دیگر پیشنها می گردد.
در مورد کاربرد پلکسی گلاس در این نوع از تابلو ها نیز باید گفت که می توان پلکسی گلاس را به صورت ساده و یا وکیوم شده در تابلو اجرا نمود که نوع تبلیغات روی آن نیز می تواند از جنس پلکسی گلاس و یا چاپ استیکر باشد.

کاربرد تابلو دو طرفه گرد

کاربرد تمام تابلو های تبلیغاتی در رابطه با تبلیغات یک شرکت، مغازه، مجموعه و یا ارگان می باشد که مسلما در مورد تابلو دو طرفه گرد نیز صدق می کند؛ اماکنی مانند فرودگاه، مترو، راه آهن، کلینیک های پزشکی و ... می توانند از مهمترین ها در رابطه با استفاده از تابلو لایت باکس دو طرفه باشند.

قیمت تابلو گرد دو طرفه

قیمت تابلو گرد دو طرفه همانند دیگر تابلو های تبلیغاتی به مواردی مانند متریال های به کار رفته در آن، ابعاد و نوع ساختشان بستگی دارد که در نهایت با در نظر داشتن موارد عنوان شده، قیمت کلی تابلو گرد دو طرفه بر حسب متر محیط محاسبه خواهد شد.

تابلو دو طرفه گردان | تابلو لایت باکس گردان

تابلو دو طرفه گردان | تابلو لایت باکس گردان
تابلو جدید و مدرن امروزی که در دسته تابلو های لایت باکس گرد قرار می گیرد، تابلو لایت باکس گردان دو طرفه یا همان تابلو دو طرفه گردان است؛ تابلو گردان دو طرفه گرد دقیقا مشابه تابلو گرد دو طرفه ثابت است و تنها تفاوتشان این است که در تابلو گردان دو طرفه، یک موتور تعبیه شده است که وظیفه گرداندن یا چرخاندن تابلو را دارد.
با توجه به اینکه تابلو دو طرفه گردان گرد مشابه همان تابلو دو طرفه گرد می باشد، نتیجه این است که متریال های به کار رفته در هر دوشان یکسان بوده و تنها یک موتور به تابلو گردان اضافه شده است که دلیل به کار گیری از آن به جهت متفاوت بودن، زیبایی، مدرن بودن و در نهایت جلب توجه مخاطب به یک واحد صنفی می باشد.

روش ساخت تابلو گردان دو طرفه

روش ساخت فریم تابلو روان گردان دو طرفه مانند هم نوع ثابت خود یا همان تابلو دو طرفه گرد است که مسلما می بایست جهت گرد کردن فریم آلومینیوم از دستگاه استفاده نمود؛ نور پردازی این تابلو به این صورت است که فضایی مناسب جهت نصب اس ام دی درون لایت باکس تعبیه شده است و همچنین قسمتی از آن به نصب موتور تابلو گردان اختصاص داده شده.
نوع تبلیغات به کار رفته در آن نیز روی متریال پلکسی گلاس به صورت وکیوم یا ساده انجام می گیرد.

کاربرد تابلو گردان دو طرفه

از تابلو های دو طرفه گردان می توان در رستوران ها، فست فودها، داخل و بیرون پاساژها، مجتمع های اداری، دفاتر هواپیمایی و بسیاری از اماکن تجاری مدرن و تازه تاسیس بهره گرفت که قطعا کاربرد این نوع از تابلو ها در فضاهای نام برده شده تاثیر مثبت و مفیدی در جذب مشتری، بازاریابی و برندینگ خواهد داشت.

قیمت تابلو لایت باکس گردان دو طرفه

قیمت تابلو گردان دو طرفه بر حسب متر دور محاسبه می شود که البته مواردی چون کاربرد پلکسی تخت یا وکیوم، نوع اس ام دی و نوع موتور گردان استفاده شده در آن روی قیمت تاثیر گذار است؛ اما به طور کلی باید گفت که قیمت تابلو گردان دو طرفه نسبت به نوع ساده آن به دلیل به کار بردن موتور، بالاتر در نظر گرفته می شود.