تابلو چلنیوم یکی از تابلو های تبلیغاتی و از نوع حروف برجسته است که در انواع متفاوتی تولید و به مرحله ساخت می رسد. تابلو چلنیوم قابلیت نورپردازی را دارد و می توان از این حروف برجسته به عنوان تابلو تبلیغاتی مغازه و سردر مکان های اداری و تجاری استفاده نمود. مشخصات تابلو چلنیوم از نکات بسیار مهم در قیمت گذاری این تابلو بشمار می رود که در ادامه به توضیحاتی در مورد قیمت تابلو چلنیوم، مشخصات تابلو چلنیوم ارزان و همچنین متریال به کار رفته در آن از نظر کیفی می پردازیم.

تابلو چلنیوم ارزان

همانطور که می دانیم تابلو چلنیوم یکی از انواع تابلو مغازه می باشد که به شکل حروف برجسته توسط رول چنلیوم ساخته می شود که نحوه محاسبه قیمت آن به شکل متر محیط انجام می گیرد و با توجه نوع متریال به کار گرفته شده در آن از قیمت های متفاوتی برخوردار می باشد.

قیمت تابلو چلنیوم

قیمت تابلو چلنیوم
حروف چلنیوم از متریال های اس ام دی، پی وی سی، پلکسی گلاس و رول چنلیوم ساخته می شود و همانطور که گفتیم قیمت تابلو چلنیوم با توجه به متر محیط یا متر دور محاسبه می گردد. تابلو چلنیوم ارزان موضوع اصلی در این مبحث می باشد که ارتباط مستقیمی با متریال های به کار رفته در آن دارد. در همین ابتدا باید عنوان نمود که سفارش تابلو چلنیوم ارزان دقیقا ارتباط معکوس با طول عمر تابلو چلنیوم را دارد. در واقع سفارش و خرید حروف چلنیوم ارزان قیمت باعث کاهش طول عمر تابلو ساخته شده می باشد.

متریال های تابلو چلنیوم و محاسبه قیمت

رول چنلیوم که به عنوان لبه حروف در نظر گرفته می شود نوعی آلومینیوم است که در برندهای متفاوتی تولید می شود که هر کدام از آنها از نظر کیفی با یکدیگر متفاوت می باشند و می تواند تاثیر مستقیمی روی قیمت تابلو چلنیوم داشته باشد. استفاده از رول چنلیوم نا مرغوب از دلایل کاهش قیمت ساخت حروف است که مسلما کاربرد آن در ساخت می تواند باعث افت کیفیت چلنیوم باشد. به عنوان مثال رول های چنلیوم ارزان قیمت دارای فرایند آنادایز که نوعی مقاوم سازی آلومینیوم در شرایط جوی هستند نمی باشند و مسلما کاربرد آن در ساخت تابلو چلنیوم به دلیل مقاوم نبودن پیشنهاد نمی شود.
پلکسی گلاس که یک پلاستیک شفاف است از دیگر متریال های حروف چلنیوم است که به عنوان نمای اصلی حروف به کار می رود. پلکسی گلاس ها دارای ضخامت های متفاوتی هستند که معمولا در ساخت تابلو چلنیوم از پلکسی های 2.8 میلیمتر استفاده می شود. برندهای متفرقه پلکسی گلاس و کاربرد آن در حروف چلنیوم باعث از بین رفتن رنگ در شرایط جوی می باشد که در صورت به کار بردن آن در تابلو چلنیوم شاهد کاهش طول عمر تابلو خواهیم بود.
اس ام دی های حروف چلنیوم نیز از مهمترین متریال ها در ساخت تابلو می باشد که جهت دوام بالای حروف چلنیوم می بایست از برندهای معتبر و مرغوب به کار گرفت. نکته مهمی که باید در مورد اس ام دی های بلوکی یاد آور شد این است که در صورت ساخت تابلو چلنیوم به عنوان تابلو مغازه حتما از نوع ضد آب استفاده شود.

تابلو مغازه ارزان قیمت

تابلو مغازه ارزان قیمت
قبل از پرداختن به ادامه مبحث لازم است در مورد تابلو مغازه و تفاوت قیمت در ساخت به توضیحات مهمی اشاره داشته باشیم. ساخت تابلو مغازه یکی از عوامل مهم در تبلیغات و بازاریابی مشاغل مختلف بشمار می رود که با توجه به وجود انواع تابلو مغازه، قیمت ساخت و تولید نیز متفاوت می باشد.
تابلو مغازه ارزان قیمت شامل تابلو هایی مانند تابلو فلکسی فیس، نئون، ال ای دی، پلکسی گلاس بدون نور و موارد دیگری است که شامل تابلو مغازه جدید و مدرن نمی باشد. البته تمامی موارد عنوان شده را می توان با استفاده از متریال های متفرقه با قیمت ارزان اجرا نمود که این مورد باعث کاهش دوام تابلو می باشد و نمی توان انتظار دوام بالا با قیمت پایین را از اجرای یک تابلو تبلیغاتی داشت.
امروزه ساخت تابلو مغازه با توجه به ایده های نو در تابلو سازی رو به تغییر به شکل حروف های برجسته است که از قیمت ها و انواع متفاوتی برخوردار هستند.قیمت تابلو برجسته مغازه نیز مانند تابلو های قدیمی تر با توجه به متریال های به کار رفته در آنها متغیر است که می بایست به این نکته دقت لازم داشت و جهت دوام بالا در تابلو از متریال های مرغوب و معتبر در ساخت استفاده نمود. در ادامه با موضوع اصلی مطلب تحت عنوان تابلو چلنیوم ارزان همراه ما باشید.


ساخت انواع تابلو چلنیوم یکی از مزیت های ساخت این مدل از حروف برجسته است که باعث انتخاب این تابلو به عنوان تابلو سردر میان مشتریان می باشد و چلنیوم را به یکی از پر فروش ترین تابلو های تبلیغاتی در حرفه تابلو سازی تبدیل نموده است که در ادامه به توضیح سه مدل از آن که از قیمت های متفاوتی برخوردارند و بیشترین کاربرد را دارند می پردازیم.

تابلو چلنیوم کریستال

تابلو چلنیوم کریستال
همانطور که گفتیم تابلو چلنیوم به شکل های مختلفی ساخته می شود که هر کدام از آنها در نام گذاری نیز متفاوت هستند. تابلو چلنیوم کریستال یکی از انواع تابلو چلنیوم است و دلیل نام گذاری آن کاربرد و استفاده از کریستال در حروف است. ساخت تابلو چلنیوم کریستال به دو شکل انجام می گیرد. یکی از آنها کاربرد کریستال در تابلو است و دیگری استفاده از پلکسی خرد شده که هر دو تحت عنوان تابلو چلنیوم کریستال میان مشتریان شناخته می شوند. یکی از دلایل ارزان قیمت بودن تابلو چلنیوم کریستال به کار گیری پلکسی خرد شده به جای کریستال اصلی است که مسلما قیمت ساخت تابلو چلنیوم توسط پلکسی نسبت به کریستال به مراتب پایین تر خواهد بود که در مقابل استفاده از کریستال اصلی باعث نمای زیبای حروف و همچنین طول عمر بالا خواهد بود.

تابلو چلنیوم پلکسی دوبل

تابلو چلنیوم پلکسی دوبل
ساخت تابلو چلنیوم به شکل معمول توسط یک رنگ پلکسی انجام می گیرد که می توان روش ساخت را به دو رنگ و استفاده از دو پلکسی با رنگ های متفاوت تغییر داد. یکی از دلایل ساخت تابلو چلنیوم ارزان ، استفاده از یک رنگ پلکسی گلاس است که مسلما استفاده از دو نوع پلکسی، قیمت این نوع از حروف برجسته را افزایش خواهد داد که البته باید عنوان کرد که با افزایش قیمت و ساخت تابلو چلنیوم به صورت پلکسی دوبل، نما و دید تابلو نیز افزایش پیدا خواهد کرد.
یکی دیگر از عوامل مهم در قیمت گذاری تابلو چلنیوم استفاده از اس ام دی های فول کالر در ساخت است که مسلما به کار گیری از آنها، قیمت تابلو چلنیوم را افزایش خواهد داد و ساخت تابلو چلنیوم ارزان با این روش مقدور نخواهد بود.

تابلو چلنیوم پانچ

تابلو چلنیوم پانچ
پانچ کردن حروف برجسته در تابلو سازی یکی از مواردی است که امروزه از کاربرد فراوانی برخوردار است و به عملی اطلاق می گردد که طی آن اشکال مختلفی روی حروف برجسته توسط دستگاه برش ایجاد می شود و بعد از نور پردازی شاهد عبور نور از اشکال ایجاد شده خواهیم بود. معمولا اشکال ایجاد شده روی حروف برجسته پانچ به صورت دایره یا ستاره می باشند که این عمل قیمت تابلو را افزایش خواد داد.
عمل پانچ کردن روی تابلو چلنیوم یکی از کاربردی ترین موارد در ساخت تابلو چلنیوم است که با نام هایی مانند تابلو چلنیوم ستاره ای و تابلو چلنیوم الماسی نیز میان مشتریان شناخته می شود. پانچ تابلو چلنیوم معمولا روی پلکسی گلاس انجام می شود که این مورد توسط دستگاه برش لیزر صورت می گیرد و باید گفت که انجام این عمل به دلیل کارکرد بالاتر دستگاه لیزر باعث افزایش قیمت تابلو چلنیوم خواهد بود و مانند موارد قبلی که عنوان کردیم ساخت تابلو چلنیوم ارزان با استفاده از این روش امکان پذیر نمی باشد.

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط اینتن بورس تایمز