تابلو استیل در تابلو سازی شامل تابلو هایی است که به واسطه متریال استیل تولید می شوند که از انواع آن می توان به تابلو شناسایی استیل و حروف برجسته استیل اشاره نمود. حروف استیل که در این مطلب قصد داریم به معرفی آن بپردازیم یکی از مدل های حروف برجسته می باشد که خود در انواع حروف استیل قابل ساخت و نصب می باشد و بیشتر به عنوان تابلو سردر اماکن تجاری و تابلو مغازه به کار می رود.

انواع حروف استیل و تابلو استیل

حروف استیل

همانطور که گفتیم حروف استیل نوعی تابلو حروف برجسته محسوب می شود و با توجه به اینکه بیش از چندین دهه از ورودش به حرفه تابلو سازی می گذرد همچنان مورد استقبال مشتریان به عنوان یک تابلو تبلیغاتی بشمار می رود. حروف استیل با استفاده از ورق های استیل که در ابعاد مشخصی در بازار موجود می باشد ساخته می شود که این ورق ها دارای ضخامت های متفاوتی نیز هستند و با توجه به نوع طرح و قطر قلم حروف در ساخت و تولید حروف برجسته استیل به کار می روند. تنوع رنگ در ورق های استیل یکی از مهمترین مزیت ها در رابطه با ساخت این نوع از حروف بشمار می رود که معمولا در دو نوع براق و خش دار در بازار موجود هستند و به فروش می رسند. تولید حروف استیل به دوشکل بدون نور و با نور انجام می گیرد که نوع متداول آن همراه با نور پردازی اصطلاحا حروف برجسته نور اندریک نامیده می شود. البته این مدل از حروف به صورت تلفیق با دیگر حروف ها و متریال ها نیز قابل ساخت می باشد که در ادامه به معرفی آنها و انواع حروف استیل خواهیم پرداخت.

حروف استیل ساده

حروف استیل ساده

یکی از مرسوم ترین روش ها در ساخت حروف استیل ، نوع ساخت به شکل اولیه آن است. در واقع حروف استیل ساده به ساخت حروفی اطلاق می شود که تولید آن تماما توسط متریال استیل صورت می گیرد. در این روش از ساخت بعد از برش طرح تابلو یا حروف مورد نظر، لبه های از قبل برش داده شده توسط حروف سازان با استفاده از دستگاه جوش استیل یا قلع کاری به طرح برش داده شده متصل می شود. معمولا لبه های حروف جهت سهولت در ساخت کمی نازک تر از برش حروف در نظر گرفته می شود که از پر کاربرد ترین آنها می توان به لبه هایی با ضخامت پنج دهم و هفت دهم اشاره نمود.

حروف استیل نور اندریک

حروف استیل نور اندریک

حروف استیل نور اندریک همان حروف استیل ساده است. در واقع تمامی مراحل ساخت حروف استیل نور اندریک دقیقا مشابه حروف استیل ساده می باشد و تنها تفاوت آن نور پردازی در این نوع از حروف می باشد. ساخت حروف استیل نور اندریک به این صورت است که بعد از اتمام مراحل ساخت، پایه هایی جهت نور پردازی به حروف متصل می شود که معمولا بین سه تا پنج سانتی متر در نظر گرفته می شود. بعد از نصب پایه های نور اندریک جهت روشنایی حروف از اس ام دی های بلوکی در قسمت پشت حروف استفاده می شود و دلیل به کار گیری این نوع از اس ام دی ها خاصیت ضد آب بودن آن می باشد که مسلما در شرایط جوی و محیط خارجی از دوام و ماندگاری بالایی برخوردار است. بعد از نصب اس ام دی ها، حروف ساخته شده روی نمای تابلو که می تواند از چوب، سنگ یا کامپوزیت باشد نصب می شود و پایه های نصب شده باعث ایجاد فضایی خالی بین حروف و زمینه تابلو خواهد شد که با روشنایی اس ام دی ها شاهد نمایی زیبا در قسمت پشت حروف خواهیم بود.

حروف استیل رینگی

حروف استیل رینگی

حروف استیل رینگی یکی از جدید ترین تابلو های تبلیغاتی است که امروزه از کاربرد فراوانی در تابلو سازی برخوردار می باشد و به چندین روش قابل ساخت می باشد و در واقع به انواع مختلفی تقسیم می شود. حروف استیل رینگی را می توان تماما از استیل تولید نمود و به شکل با نور و بدون نور اجرا کرد. البته معمول ترین روش ساخت حروف استیل رینگی استفاده از متریال پلکسی گلاس در آن می باشد. به این صورت که حروف اصلی به شکل رینگی برش داده می شود و با انجام این روش فضای وسط حروف خالی مانده و تنها دور حروف به صورت استیل باقی می ماند. بعد برش استیل به صورت رینگی، حروف برش خورده توسط حروف ساز با اتصال لبه ساخته می شود و در نهایت پلکسی گلاس کمی کوچکتر از حروف استیل برش داده می شود و داخل حروف با استفاده از چسب مخصوص قرار می گیرد و در نهایت مبادرت به نور پردازی می شود که مسلما در این مدل از اجرا شاهد نمای استیل و پلکسی گلاس به صورت تلفیقی خواهیم بود.

حروف استیل و حروف نئون پلاستیک

حروف استیل و حروف نئون پلاستیک

حروف استیل و حروف نئون پلاستیک نوعی دیگر از حروف های استیل است که به صورت تلفیقی به ده ها روش قابل ساخت می باشد. یکی از مدل های ساخت آن به این صورت است که بعد از ساخت حروف نئون پلاستیک به شکل بر عکس، حروف استیل کمی بزرگتر ساخته شده و روی حروف نئون پلاستیک قرار می گیرد که البته در این مدل از ساخت معمولا لبه استیل کمی باریکتر از نئون پلاستیک در نظر گرفته می شود تا در انتها از کناره های حروف شاهد نور پردازی باشیم.
نوع دیگر ساخت حروف استیل و نئون پلاستیک به این صورت است که حروف نئون پلاستیک به شکل معمول ساخته شده و بعد از آن حروف استیل به شکل رینگی و با لبه ای با ضخامت پایین ساخته شده و روی نئون پلاستیک قرار می گیرد که در این حالت علاوه بر نور پردازی از کناره های حروف، نور پردازی از روی حروف نیز مشخص می باشد. البته این روش به صورت دو طرف رینگ نیز قابل ساخت است به این صورت که علاوه بر اجرای رینگ در قسمت روی حروف، در زیر حروف نیز قابل اجرا می باشد.

حروف استیل پانچ

حروف استیل پانچ

یکی دیگر از مدرن ترین تابلو های تبلیغاتی حروف های پانچی هستند که در اکثر حروف ها مانند تابلو چلنیوم و نئون پلاستیک قابل اجرا هستند. ایجاد اشکال مختلف مانند ستاره، دایره و ... در حروف های برجسته توسط دستگاه های برش را پانچ می نامند که با انجام این عمل شاهد نور پردازی متفاوتی در تابلو خواهیم بود. پانچ کردن در تمامی حروف های عنوان شده در این مطلب قابل اجرا می باشد که با توجه به استفاده از متریال استیل در ساخت حروف های فوق این نوع از حروف را حروف استیل پانچ می نامند که پانچ ها می تواند روی پلکسی، استیل و یا هر دو آنها ایجاد شود.

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط اینتن بورس تایمز