تاریخچه تابلو سازی

در زمانهای قدیم علامت یک نوع راه ارتباطی(که امروزه به عنوان تابلو در تابلو سازی مثلا تابلو چلنیوم و تابلو روان مورد استفاده قرار می گیرد) میان مردم بود.که بعد از گذر زمان علامت ها جایگاه خود را با طرح ها و مدل های مختلف در میان اذهان عمومی پیدا کردند.و امروزه آن را در صنعت تابلوسازی و تبلیغات محیطی می توان به عنوان اصلی ترین رسانه نام برد.

 

تابلو سازی نوین لایت

 

 

در قرون گذشته علامت بعنوان راه ارتباطی بین مردم استفاده می شد، که رفته رفته همراه با پیشرفت فرهنگ و تکنولوژی علامت جایگاه واقعی خود را در مدلها و طرحهای مختلف با نام تابلو در اذهان عمومی حک نمود و امروزه از آن به عنوان قوی ترین و اصلی ترین رسانه در تبلیغات استفاده می شود.در زمانهای دور مصری ها و رومیها با حک کردن نشانه های مختلف روی سنگ و چوب مبادرت به ساخت نماد یا تابلو می کردند تا جایی که در سال 1390 تابلو به عنوان یک علامت در مصر و بخصوص میان نظامیان به شکل رسمی و برای تفکیک نظامیان از یکدیگر مورد استفاده قرار گرفت.
با گذر زمان این تابلوها یا علامت ها مورد توجه اذهان عمومی قرار گرفت.بخصوص تابلوهایی که بیشتر نمایانگر جزئیات بودند.بعدها این تابلو ها جهت مشخص کردن نام قهوه خانه ها مورد استفاده قرار گرفتند.

در قرن 18 میلادی دوره شماره گذاری برای منازل آغاز شد و در اواخر قرن 18 این امر بصورت جهانی مورد استقبال سیل کثیری از مردم قرار گرفت.به طوری که از آن برای نام گذاری مغازه ها و مکانهای تجاری خود استفاده کردند.

 

آغاز حرفه و شغل تابلو سازی

همانطور که گفته شد شروع تابلو سازی به عنوان یک شغل و کسب در آمد از این راه به عنوان امرار معاش خانوار ها، بعد از شماره گذاری منازل آغاز شد.
اما در آغاز، این صنف به شکل امروزی همراه با گستردگی و تنوع تابلو ها همراه نبود و تبلیغات محیطی مغازه ها با استفاده از تابلو هایی از جنس چوب و فلز انجام می شد.
بعد از گذر زمان نوع تبلیغات و ساخت تابلو ها به روش هایی مانند حروف های برجسته فلزی و بعد از آن تابلو نئون پلاستیک تغییر کردند که در دوره خود از مناسبترین گذینه ها در رابطه با نصب تابلو مغازه و فروشگاه ها به شمار می رفتند.

  

تابلو سازی جدید

تابلو سازی در طول سال ها تغییرات زیادی داشته و حالا به چندین دسته بندی و مدل متفاوت تقسیم شده است. از تابلو چلنیوم گرفته تا تابلو نئون، تابلو روان، تابلو استیل، تابلو کامپوزیت و ... همه ی موارد توسط ما در شرکت نوین لایت و کارگاه تابلو سازی مجهز طراحی و ساخته می شود. هر یک از این محصولات با توجه به نوع استفاده و محل استفاده با دیگری تفاوت دارد و بهتر است قبل از سفارش از مشاوره رایگان کارشناسان ما در این رابطه استفاده نمایید.

همچنین می توانید جهت اطلاع از لیست قیمت تابلو روان، قیمت تابلو چلنیوم، قیمت نمای کامپوزیت، قیمت تابلو استیل، قیمت تابلو نئون و ... به صفحه ی لیست قیمت ها مراجعه کنید.

گروه تبلیغاتی نوین لایت با ساخت انواع تابلوهای تبلیغاتی در صنعت تابلو سازی آماده خدمتگزاری به مشتریان گرامی می باشد.

 

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط اینتن