آنادایز فرایندی است که در آن یک لایه نازک اکسیدی روی چلنیوم قرار می گیرد که باعث مقاوم شدن ، شفافیت و زیبائی هر چه بیشتر چلنیوم میشود.که این امر بی تاثیر روی قیمت تابلو چلنیوم نیست.

با توجه به اینکه چلنیوم از جنس آلومینیوم می باشد؛عملکرد آنادایز بدین صورت است که جریان برق به طور مستقیم از مایع الکترولیت می گذرد که در آن آلومینیوم آند بوده و فلز دیگری کاتد می باشد. در این صورت بر روی آلومینیوم لایه نازک اکسیدی ایجاد می گردد که ضخامت آن بستگی به عوامل گوناگونی دارد.

 آنادایز کردن در چلنیوم(چنلیوم) چیست؟

 آلومینیوم در شرایط معمولی و در مجاورت هوا نیز اکسیدی می شود اما در روش آنادایز آلومینیوم دارای مقاومت سخت تری میگردد .

دلایلی که چلنیوم را آنادایز می کنند :


الف-افزایش مقاوت چلنیوم در برابر خوردگی های جوی و طی گذر زمان می باشد .

ب-مسلما در طی ساخت حروف چلنیوم تماس دست با حروف امری طبیعی می باشد که در صورت آنادایز نبودن چلنیوم شاهد ایجاد خطوط و لکه های زیادی روی چلنیوم خواهیم بود و برعکس اگر چلنیوم آنادایز باشد به هیچ عنوان شاه چنین اتفاقی نخواهیم بود .

پ-افزایش قدرت چسبندگی رنگ روی چلنیوم

با توجه به اینکه چلنیوم در رنگهای مختلفی عرضه میگردد،آنادایز باعث می شود که رنگ روی سطح چلنیوم چسبندگی بهتری داشته باشد و رنگ در برابر شرایط جوی کاملا مقاوم باشد .

ت-ایجاد نمای ظاهری زیبا و مناسب روی چلنیوم

فرایند آنادایز روی چلنیوم باعث ظاهری زیبا و براق روی چلنیوم میشود که برعکس ، چلنیوم های غیر آنادایز از ظاهری کاملا مات و بی روح برخوردارند .
.
ث-مقاومت در برابر حرارت

در فرایند آنادایز چلنیوم از مقاومت بالایی در برابر نور خورشید بر خوردار است که این امر باعث میشود حروف ساخته شده چلنیوم ظاهر خود را کاملا حفظ کند و بعد از مدتها شاهد خمیدگی در قسمتهای مختلفی از چلنیوم نباشیم .قیمت تابلو چلنیوم با توجه به آنادایز بودن چلنیوم(چنلیوم متفاوت) است.امیدواریم مطالب گفته شده توسط نوین لایت برای مشتریان موثر بوده باشد.این مجموعه با استفاده از چلنیوم های کاملا آنادایز خدمتگزار مشتریان محترم می باشد.کلیه مطالب گفته شده متعلق به نوین لایت می باشد و هر گونه کپی برداری با ذکر منبع بلا مانع است .

شما می توانید لیست قیمت تابلو روان و لیست قیمت تابلو چلنیوم را در داخل سایت و یا از طریق لینک ها مشاهده نمایید . 

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط اینتن بورس تایمز