حروف نئون پلاستیک بیش از چندین دهه است که در صنعت تابلو سازی به عنوان یکی از حروف های برجسته در جهت تبلیغات تابلو مغازه و دیگر موارد تبلیغات محیطی مورد استفاده و استقبال اکثر مشتریان قرار دارد.

تابلو نئون پلاستیک لبه هندی و کنشکافاین نوع از حروف برجسته معمولا در دو مدل کنشکاف و لبه هندی ساخته می شود که در ادامه این مطلب به توضیحاتی در مورد آنها می پردازیم.


حروف نئون پلاستیک

تابلو نئون پلاستیک

قبل از معرفی حروف لبه هندی و لبه کنشکاف لازم می دانیم کمی بیشتر با ماهیت حروف نئون پلاستیک آشنا شویم.
بعد از ورود تابلو نئون و در پی آن پلکسی گلاس ها به بازار تبلیغات و تابلو سازی، حروف نئون پلاستیک که برگرفته از نام نئون و پلاستیک می باشد پا به عرصه تابلو سازی نهاد.
تابلو نئون پلاستیک نوعی حروف برجسته می باشد که به واسطه پلکسی گلاس ساخته می شود. در واقع متریال تشکیل شده در این نوع از حروف، پلکسی گلاس یا همان پلاستیک هایی است که طی مراحلی در تولید، به صورت ورق های شیشه ای و شفاف تبدیل می شوند.
مراحل برجسته گی در حروف نئون پلاستیک، پس از برش لبه در ابعاد مختلف و قرار دادن آن دور تا دور حروف مورد نظر توسط حروف سازان با ابزار های مربوطه حاصل می گردد.

تابلو نئون پلاستیک دارای تنوع رنگ بسیاری می باشد که همین مورد کماکان و پس از گذر سالها باعث فروش چشم گیر آن می باشد. رنگ بندی تابلو نئون پلاستیک می تواند شامل لبه کار و سطح حروف باشد که با وجود رنگ های متفاوت پلکسی گلاس می توان هزاران رنگ را در تابلو ایجاد نمود.همچنین این مورد شامل ساخت تابلو نئون پلاستیک به شکل رینگی نیز خواهد بود. به عنوان مثال: ساخت حروف نئون پلاستیک قرمز و لبه سفید، ساخت حروف نئون پلاستیک سورمه ای و لبه زرد، ساخت حروف نئون پلاستیک آبی و لبه آبی و یا ساخت حروف نئون پلاستیک قرمز، لبه سفید و رینگ زرد و هزاران نمونه دیگر
در مورد دلیل نام گذاری حروف نئون پلاستیک نیز باید یاد آور شد که به دلیل استفاده از نئون در زمان های دور (قبل از تولید ال ای دی و اس ام دی ها) برای روشنایی و نور پردازی حروف، این حروف برجسته با این نام میان تابلو سازان مرسوم گشته است.


حروف نئون پلاستیک لبه کنشکاف

تابلو نئون پلاستیک لبه کنشکاف
ساخت حروف نئون پلاستیک با استفاده از روش کنشکاف به این شکل است که پس از برش لبه مورد نظر، توسط ابزار های خاص حروف سازی، شکافی با عمق مشخص سر تا سر و در طول لبه ایجاد می شود و لبه حروف برش داده شده داخل آن قرار می گیرد. به شکلی که بعد از ساخت حروف، نمای روی کار یا همان حروف اصلی کمی به داخل فیکس شده و قابل مشاهده می باشد.

تابلو نئون پلاستیک یا حروف نئون پلاستیک کنشکاف، معمولا به عنوان تابلو سردر مراکز و اماکن تجاری به کار گرفته می شود و به دلیل رویت نور پردازی در لبه و سطح حروف ساخته شده یکی از منتخب های تابلو سازی بشمار می رود. حروف نئون پلاستیک کنشکاف علاوه بر فضای بیرونی، در جهت تبلیغات فضای داخلی یک مجموعه نیز به کار گرفته می شود.
در مورد انتخاب لبه حروف نئون پلاستیک کنشکاف نیز باید گفت که لبه به کار رفته در حروف نسبت مستقیمی با قطر قلم حروف خواهد داشت و در واقع هر چه قطر قلم حروف پایین تر باشد ابعاد لبه حروف نیز کاهش پیدا می کند و عکس این مورد هر چه قطر قلم حروف افزایش پیدا کند لبه حروف به همین ترتیب افزایش می یابد که در مقابل همین موضوع قیمت تابلو نئون پلاستیک لبه کنشکاف نیز متغییر خواهد بود.
قیمت ساخت حروف نئون پلاستیک لبه کنشکاف مطابق با قیمت مصوب اتحادیه تابلو سازی بر حسب متر محیط محاسبه می گردد که البته قیمت مصوب نیز دارای شرایط ساخت به صورت معمول و بر منا و پایه ای تعریف شده می باشد و در صورت استفاده از متریال های مازاد پلکسی، اس ام دی و پی وی سی، قیمت ها نیز افزایش خواهد داشت.


حروف نئون پلاستیک لبه هندی

تابلو نئون پلاستیک لبه هندی
حروف لبه هندی یکی از زیبا ترین حروف های برجسته در تابلو سازی می باشد که ظرافت و زیبایی خاص آن، این مدل از تابلو تبلیغاتی را به یکی از لوکس ترین تابلو ها تبدیل نموده است.
روش ساخت این حروف به این شکل است که پس از برش لبه و حروف مورد نظر، لبه پلکسی گلاس مشابه حروف کنشکاف دور تا دور حروف قرار می گیرد. با این تفاوت که حروف برش داده شده دقیقا روی لبه قرار می گیرد و در نمای مشاهده شده این مورد به وضوح قابل رویت می باشد و هیچ گونه لبه اضافی از سطح حروف مشاهده نخواهد شد.

حروف نئون پلاستیک لبه هندی نیز مانند حروف نئون پلاستیک لبه کنشکاف در جهت ساخت به عنوان تابلو تبلیغاتی فضای خارجی و داخلی استفاده می گردد اما ظرافت در ساخت این مدل از حروف برجسته، مشتریان را بر آن داشته تا با مشاوره شرکت های تابلو سازی، حروف نئون پلاستیک لبه هندی را در فضاهایی به کار گیرند تا زیبایی این حروف کاملا مشهود باشد که فضای داخلی شرکت ها، مغازه ها، مراکز خرید و مواری مشابه از مناسب ترین ها بشمار می رود.
نور پردازی حروف نئون پلاستیک لبه هندی مانند لبه کنشکاف توسط اس ام دی های بلوکی انجام می گیرد و عمداتا از نوع ضد آب می باشند که در مدل ها و برندهای متفاوتی تولید و عرضه می گردند و یکی از مهمترین گذینه ها در ساخت تابلو نئون پلاستیک لبه هندی، استفاده از اس ام دی های مرغوب با برندهای معتبر در بازار می باشد.

در مورد قیمت تابلو نئون پلاستیک نیز باید عنوان کرد که قیمت ساخت حروف لبه هندی به مراتب بالاتر از لبه کنشکاف خواهد بود که دلیل این مورد اجرت بالای ساخت لبه هندی نسبت به کنشکاف می باشد. در واقع حروف سازان زمان بیشتری را صرف ساخت لبه هندی نسبت به کنشکاف می کنند که مسلما این مورد باعث افزایش قیمت خواهد بود.

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط اینتن