حروف های برجسته در تابلو سازی به حروف هایی گفته می شود که برای ساخت تابلو های تبلیغاتی در مورد معرفی مشاغل مختلف به کار گرفته می شوند.

تابلو سازی - حروف فلزی تابلو سازیاز حروف های برجسته ای که بیش از یک قرن از ساخت و عرضه آن در تبلیغات محیطی استفاده می شود می توان به حروف برجسته فلزی اشاره کرد.


حروف برجسته فلزی در تابلو سازی مانند حروف نئون پلاستیک یا حروف تابلو چلنیوم دارای برجستگی یا لبه کار در سایزهای متفاوتی می باشند که با توجه به قطر قلم حروف توسط تابلو سازان برای ساخت انتخاب می شوند.
همانطور که از نام این حروف مشخص است، جنس این مدل تابلو یا حروف از فلز می باشد که با ضخامت های مشخص و البته قابل اجرا، ساخته می شود که ورق های آهن موجود در بازار در ابعاد متفاوت در جهت ساخت این تابلو ها از کاربردهای فراوانی برخوردارند.
حروف فلزی در گذشته به دلیل محدود بودن لوازم روشنایی به شکل ساده و بدون نور پردازی برای تابلو مغازه و دیگر تبلیغات محیطی ساخته می شد که بعد از گذر زمان و پیشرفت تکنولوژی و ورود اس ام دی های بلوکی به صنعت تابلو سازی، این مدل از حروف ها به شکل نور اندریک و نور پردازی همراه با پلکسی گلاس که یکی از جدید ترین تابلو های تبلیغاتی نیز می باشد ساخته شد.
برای ساخت حروف فلزی مانند تمام حروف های برجسته می بایست ابتدا طرح تابلو توسط دستگاه لیزر برش داده شود و بعد از آن حروف ساز با استفاده از ابزار هویه و قلع مبادرت به لبه دادن حروف نماید که در برخی موارد خاص مانند ساخت حروف هایی با قطر قلم پایین از دستگاه حروف سازی نیز استفاده می شود.
حروف برجسته فلز را می توان در رنگهای متفاوتی تولید و نصب نمود که پیشنهاد می شود برای ماندگاری و دوام بالای رنگ در شرایط جوی مختلف، بعد از ساخت حروف در کارگاه تابلو سازی، حروف توسط تینر شسته شده و در مرحله آخر از رنگ های پلی اورتان برای رنگ آمیزی آن استفاده شود.

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط اینتن