حروف های برجسته در تابلو سازی به حروف هایی گفته می شود که برای ساخت تابلو های تبلیغاتی در مورد معرفی مشاغل مختلف به کار گرفته می شوند.

تابلو سازی - حروف فلزی تابلو سازیاز حروف های برجسته ای که بیش از یک قرن از ساخت و عرضه آن در تبلیغات محیطی استفاده می شود می توان به حروف برجسته فلزی اشاره کرد.


حروف برجسته فلزی در تابلو سازی مانند حروف نئون پلاستیک یا حروف تابلو چلنیوم دارای برجستگی یا لبه کار در سایزهای متفاوتی می باشند که با توجه به قطر قلم حروف توسط تابلو سازان برای ساخت انتخاب می شوند.
همانطور که از نام این حروف مشخص است، جنس این مدل تابلو یا حروف از فلز می باشد که با ضخامت های مشخص و البته قابل اجرا، ساخته می شود که ورق های آهن موجود در بازار در ابعاد متفاوت در جهت ساخت این تابلو ها از کاربردهای فراوانی برخوردارند.
حروف فلزی در گذشته به دلیل محدود بودن لوازم روشنایی به شکل ساده و بدون نور پردازی برای تابلو مغازه و دیگر تبلیغات محیطی ساخته می شد که بعد از گذر زمان و پیشرفت تکنولوژی و ورود اس ام دی های بلوکی به صنعت تابلو سازی، این مدل از حروف ها به شکل نور اندریک و نور پردازی همراه با پلکسی گلاس که یکی از جدید ترین تابلو های تبلیغاتی نیز می باشد ساخته شد.

ساخت حروف برجسته فلزی

برای ساخت حروف فلزی مانند تمام حروف های برجسته می بایست ابتدا طرح تابلو توسط دستگاه لیزر برش داده شود و بعد از آن حروف ساز با استفاده از ابزار هویه و قلع مبادرت به لبه دادن حروف نماید که در برخی موارد خاص مانند ساخت حروف هایی با قطر قلم پایین از دستگاه حروف سازی نیز استفاده می شود.
حروف برجسته فلز را می توان در رنگهای متفاوتی تولید و نصب نمود که پیشنهاد می شود برای ماندگاری و دوام بالای رنگ در شرایط جوی مختلف، بعد از ساخت حروف در کارگاه تابلو سازی، حروف توسط تینر شسته شده و در مرحله آخر از رنگ های پلی اورتان برای رنگ آمیزی آن استفاده شود.

 

انوع حروف برجسته فلزی

تنوع در ساخت تابلو های تبلیغاتی امروزه حرفه تابلو سازی را به یکی از مشاغلی تبدیل نموده است که صاحبین کسب و کارها بسیار از آن بهره مند هستند و همکاری با یک مجموعه تابلو سازی را از موثر ترین راه های کسب در آمد می دانند.
اما یکی از تابلو های تبلیغاتی که از تنوع ساخت بالا همراه با تلفیق دیگر متریال ها برخوردار است، حروف برجسته فلزی می باشد که در ادامه به چند نوع پر فروش و پر کاربرد آن خواهیم پرداخت.

حروف برجسته فلزی و تابلو چلنیوم

حروف برجسته فلزی و تابلو چلنیوم
تابلو چلنیوم که نامی برگرفته از یک نوع از حروف برجسته است، یکی از تابلو های پر فروش در دسته حروف های برجسته می باشد که با استفاده از پلکسی گلاس و لبه چنلیوم که یک نوع آلومینیوم است ساخته می شود. رنگ بندی در تابلو چلنیوم یکی از محاسن این تابلو بشمار می رود که این رنگ بندی شامل پلکسی گلاس و لبه چنلیوم می باشد.
اما در رابطه با تابلو چلنیوم باید به مورد مهم تلفیق این نوع از حروف با برخی از حروف های برجسته اشاره نمود که یکی از زیباترین آنها که می تواند همراه با ایده پردازی در خلق تابلویی زیبا مهم واقع شود، تلفیق تابلو چلنیوم و حروف فلزی است. به عنوان مثال ساخت یک حروف برجسته فلزی همراه با رویه حروف به عنوان چلنیوم می تواند یکی از ایده های جذاب بشمار رود.

حروف برجسته فلزی و پلکسی گلاس

حروف برجسته فلزی و پلکسی گلاس

تلفیق حروف برجسته فلزی و پلکسی گلاس نیز یکی دیگر از تلفیق های تابلو فلزی مدرن می باشد. کاربرد پلکسی گلاس در این نوع از حروف معمولا به عنوان زیر حروف می باشد و پر کاربرد ترین رنگ پلکسی در آن رنگ دوغی است. اس ام دی های بلوکی که در رنگ های مختلف در بازار موجود هستند را می توان به عنوان روشنایی در حروف برجسته فلزی و پلکسی گلاس استفاده کرد.
حروف برجسته فلزی همراه با تلفیق پلکسی گلاس در راستای ماندگاری و دوام بالا می بایست قبل از نصب در کارگاه تابلو سازی به مرحله رنگ برسند و در آخر تابلو سازان مبادرت به روشنایی و نصب نمایند.

حروف برجسته فلزی رینگی و نئون پلاستیک

حروف برجسته فلزی رینگی و نئون پلاستیک
حروف برجسته رینگی و تلفیق آن با حروف نئون پلاستیک را می توان در عرصه تابلو سازی یکی از مدرنترین و جدیدترین تابلو های تبلیغاتی نامید. ساخت حروف برجسته رینگی به این صورت است که در ابتدا فلز مطابق با طرح مورد نظر به صورت رینگی برش خورده و حروف سازان در کارگاه تابلو سازی مبادرت به ساخت آن می نمایند.
در مقابل با همین مورد، حروف برجسته نئون پلاستیک نیز به دست حروف ساز ساخته شده و در مرحله بعد هر دو حروف با یکدیگر تلفیق می گردند به این صورت که حروف فلزی ساخته روی حروف نئون پلاستیک قرار گرفته و در آخر به مرحله روشنایی و نصب می رسند.

قیمت حروف برجسته فلزی

با توجه به شناخت حروف فلزی می بایست به یکی از مهمترین موارد این نوع حروف اشاره داشت و آن مورد قیمت حروف برجسته فلزی است. در مورد قیمت گذاری حروف فلزی باید به نکات مهمی مانند نوع حروف فلزی، قطر قلم حروف فلزی، ضخامت ورق حروف فلزی و همچنین نوع متریال های به کار رفته در آن دقت داشت.
به عنوان مثال حروف فلزی نوراندریک از قیمت بالاتری نسبت به حروف فلزی ساده برخوردار است و یا حروف فلزی ساده با حروف های تلفیقی به دلیل متریال های مصرفی در آن از قیمت های متنوعی برخوردارند که در آخر باید یاد آور شد، قیمت حروف برجسته فلزی با توجه به متر محیط یا متر دور محاسبه خواهد شد.

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط اینتن