امروزه دنیای تبلیغات محیطی و تابلو سازی به لطف تکنولوژی همراه با ایده های نو در کارگاه های تابلو سازی به سرعت رو یه پیشرفت هستند. به طوری که همه روزه با کمی تامل و دقت در سطح شهر به انواع تابلو مغازه و اماکن تجاری، شاهد این مهم خواهیم بود.

حروف کریستال 

در این مطلب قصد داریم به شناخت حروف برجسته کریستال که یکی از مدرنترین حروف های برجسته در صنعت تابلو سازی و تابلو های تبلیغاتی به شمار می رود بپردازیم .

 


کریستال

کریستال حروف

 

قبل از توضیح و درک دقیق در مورد حروف برجسته کریستال لازم است تا حدودی با متریال کریستال آشنا شویم.
کریستال کلمه ای است که ریشه یونانی دارد و به معنی انجماد بر اثر سرما می باشد و در تعریفی دقیق تر در مورد کریستال باید عنوان کرد که کریستال به مواد جامدی گفته می شود که اتم ها و مولکول یا همان اجزای سازنده آنها به صورت منظم و در سه جهت کنار هم قرار گرفته و دارای ظاهری شیشه ای باشند.
از کاربردهای کریستال می توان در صنعت هایی مانند لوستر سازی، ظروف دکوری و تابلو سازی نام برد که در رنگهای متفاوتی تولید و عرضه می گردند.


حروف کریستال در تابلو سازی

حروف کریستال تابلو سازی

 

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می شود از کریستال علاوه بر صنعت های نام برده شده در جهت ساخت حروف های برجسته در تابلو های تبلیغاتی نیز استفاده می شود که می توان گفت یکی از حروف های برجسته مدرن نیز به شمار می رود.
استفاده از کریستال در انواع حروف برجسته مانند تابلو چلنیوم، تابلو استیل و نئون پلاستیک کاربرد بسیاری دارد که حروف مشاهده شده از نوع چلنیوم کریستال می باشد.
اما استفاده از کریستال در ساخت حروف های برجسته نیازمند تجربه و دانش خاص خود را دارد چرا که ساخت این نوع از حروف علاوه بر کریستال نیازمند رزین اپوکسی می باشد که لازمه استفاده از رزین نیز، تجربه و شناخت کافی از این مواد شیمیایی بسیار حساس می باشد.
نکته قابل توجه که باید در مورد این حروف عنوان کرد نوع کپی آن است.حروف برجسته کریستال توسط متریالهای دیگری مانند پلکسی گلاس و شیشه خرد شده نیز در کارگاه تابلو سازی ساخته می شود که تنها با نام حروف کریستال عرضه می گردد که در واقع ماهیت کریستال ندارند و با کمی دقت به راحتی قابل تشخیص خواهد بود و قطع به یقین باید گفت که این حروف از نظر زیبایی و تمام جهات با حروف کریستال واقعی قابل مقایسه نخواهد بود.
نکته آخری که باید عنوان کرد این است که قیمت حروف برجسته کریستال اصل به مراتب از دیگر حروف های مشابه بالاتر خواهد بود. برای اطلاع از قیمت هر کدام از محصولات مثلا قیمت تابلو چلنیوم می توانید از فهرست بالای سایت اقدام کنید.

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط اینتن بورس تایمز