می دانیم که تابلو های تبلیغاتی امروزه با توجه به پیشرفت و نوآوری هایی که از خصوصیات بارز انسانها می باشد به سرعت قابل تغییر و تحول است که می توان آنها را با توجه به متریال های مختلف و کاربردی در صنعت تبلیغات و تابلو سازی به شکل ها و روش های متنوعی تولید نمود و به عنوان یک منبع در آمد زا و تبلیغاتی در راستای کسب و کارها به کار گرفت که تابلو چوبی یکی از آنها می باشد.

تابلو مغازه چوبی | تابلو مغازه ترمووود


چوب نوعی بافت آوندی است که در بسیاری از صنایع به کار می رود و می توان در تعریف دقیق و اصولی آن این طور عنوان کرد که چوب علاوه بر درختان و بوته در تمام گیاهان آوندی یافت می شود و مسلما انواع متفاوتی دارد که چوب ترمووود یکی از آنها می باشد که امروزه از کاربردهای فراوانی برخوردار است.

چوب ترمووود

چوب ترمووود

ترمووود نوعی از چوب است که امروزه میان افراد از استقبال بالایی برخوردار است و اکثر افرادی که در صنایعی مانند ساختمان سازی، دکوراسیون داخلی و تابلو سازی فعالیت دارند با این نوع از متریال آشنا هستند. چوب ترمووود معمولا با نام کشور فنلاند شناخته می شود، ولی جالب است بدانیم که این نوع از چوب در کشورهای دیگری مانند آلمان و کانادا نیز به تولید انبوه رسیده و به دیگر کشورها صادر می شود.
ساخت و تولید چوب ترمووود با استفاده از حرارت دادن بسیار بالا انجام می گیرد که این عمل باعث از بین رفتن حشرات موذی و قارچ ها در چوب خواهد شد که در نهایت این فرایند، دوام، ماندگاری و مقاوت چوب را به بالاترین سطح خواهد رساند و کاربرد آن را در بسیاری از صنایع افزایش خواهد داد.

به طور کلی چوب ترمووود به دو روش استاندارد تولید می شود که در ادامه به آنها اشاره ای مختصر خواهیم داشت.

class thermo-s ترمووود پایدار

در این روش از تولید، چوب ها تا 180 درجه سانتیگراد حرارت می بینند و در مقابل برخی از تغییرات مقاوم می شوند که در نهایت می توان از آنها به عنوان تولیدات داخل ساختمان، مبلمان، دکوراسیون داخلی، کف پوش، سونا و مواردی مشابه استفاده کرد.

class thermo-d ترمووود با دوام

این روش از تولید چوب با روش قبل کمی متفاوت است. در این روش چوب ها تا 230 درجه سانتیگراد حرارت می بینند و تمام قارچ ها و حشرات داخل آن از بین می روند که مسلما این مورد می تواند عاملی مهم در رابطه با به کار گیری چوب در فضاهای خارجی و محیط های باز باشد.
استفاده از چوب های ساخته شده با این روش در رابطه با مواردی مانند درب های بیرونی، نمای ساختمان، حمام و سرویس های بهداشتی، تابلو مغازه و بسیاری دیگر از موارد مشابه می باشد که البته موارد نام برده شده در روش اول هم می توانند با استفاده از این چوب ها کار آمد باشند.

تابلو چوبی مغازه | تابلو مغازه ترمووود

تابلو چوبی مغازه | تابلو مغازه ترمووود
تا به اینجای مطلب در مورد ترمووود و تولید آن به آگاهی هایی نسبی دست یافتیم و از این قسمت به بعد می خواهیم در مورد تابلو چوبی مغازه با استفاده از چوب ترمو بیشتر بدانیم. همانطور که عنوان کردیم چوب ها در انواع مختلفی تولید می شوند که می توان از آنها به عنوان تابلو مغازه استفاده کرد. اما نکته ای که در این راستا مهم واقع می شود کاربرد چوب در داخل و یا بیرون مغازه است.
مسلما تمامی چوب ها قابلیت استفاده در فضای بیرو را نخواهند داشت که در مورد تابلو مغازه نیز این مورد صدق می نماید. اگر بخواهیم در ساخت یک تابلو سردر مغازه از متریال چوب استفاده کنیم، با توجه به مواردی که گفته شد، قاعدتا چوب ترمووود می تواند انتخاب مناسبی در جهت ساخت تابلو مغازه باشد.

در ادامه به توضیحاتی از تلفیق چند نوع حروف برجسته با چوب ترمووود با همراه باشید.

تابلو چلنیوم مغازه و چوب | تابلو ترمووود و چلنیوم

تابلو چلنیوم مغازه و چوب | تابلو ترمووود و چلنیوم
تابلو چلنیوم یا همان حروف برجسته چلنیوم از نظر کاربرد و فروش در حرفه تابلو سازی همه روزه رو به افزایش و وسعت می باشد که می توان آن را بر روی زمینه های متفاوتی مانند کامپوزیت، سنگ، سرامیک و همچنین چوب ترمووود اجرا نمود.
تنوع رنگ در حروف چلنیوم، این نوع از حروف برجسته را در دسته حروف های مدرن و زیبا قرار داده است که این مورد را می توان با به کار گیری و چوب ترمووود به حداکثر رساند. نصب حروف برجسته روی چوب ترمووود به این صورت است که بعد از ساخت حروف، پلات طرح، روی نمای اجرا شده چوب قرار گرفته و بعد از آن مبادرت به نصب و سیم کشی حروف خواهد شد.
از کاربرد های تابلو چلنیوم و چوب ترمووود می توان به مواردی مانند تابلو مغازه، تابلو شرکت، تابلو ارگانهای خصوصی و دولتی، تابلو پاساژها و مواردی مشابه اشاره داشت.


تابلو استیل مغازه و چوب | تابلو ترمووود و استیل

تابلو استیل مغازه و چوب | تابلو ترمووود و استیل
یکی دیگر از تلفیق ها که در تابلو سازی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، تلفیق چوب ترمو با حروف استیل است. همانطور که می دانیم استیل در رنگ هال متفاوتی وجود دارد که همراه با چوب ترمووود از جدید ترین تابلو های تبلیغاتی در جهت ساخت تابلو مغازه و اماکن تجاری بشمار می رود. از پر فروش ترین و زیباترین تلفیق های حروف استیل با چوب ترمووود می توان ساخت حروف استیل طلایی و نقره ای را عنوان نمود که بعد از ساخت، حروف روی زمینه ترمووود قرار داده می شود.

تابلو نئون پلاستیک مغازه و چوب | تابلو ترمووود و استیل

تابلو نئون پلاستیک مغازه و چوب | تابلو ترمووود و استیل
نئون پلاستیک در تابلو سازی نوعی حروف برجسته است که با استفاده از پلکسی گلاس که یک نوع پلاستیک است ساخته می شود. تابلو نئون پلاستیک قابلیت نور پردازی را دارد و با توجه به اینکه تماما توسط پلکسی گلاس ساخته می شود بعد از ساخت و قرار دادن اس ام دی در حروف، شاهد روشنایی از سطح و کناره های حروف خواهیم بود.
تابلو نئون پلاستیک هم مانند بسیاری از حروف های برجسته این قابلیت را دارد که بر روی چوب ترمووود قرار داده شده و در نهایت خروجی مثبت و مفیدی از یک تابلو تبلیغاتی را داشته باشد.

مزایای تابلو چوبی مغازه | مزایای چوب ترمووود مغازه

مزایای تابلو چوبی مغازه | مزایای چوب ترمووود مغازه

دوام بالا

چوب ترمووود با توجه به روش تولید آن با استفاده از حرارت از دوام و ماندگاری بالایی برخوردار می باشد که این مورد از مزایای آن بشمار می رود.

زیبایی تابلو چوب

می دانیم که چوب یکی از زیباترین های طبیعت می باشد که چوب ترمووود نیز از این مورد مستثنی نیست و در جهت ساخت تابلو تبلیغاتی از گذینه های مناسب خواهد بود.

ابعاد مختلف

چوب های ترمووود در ابعاد های متفاوتی تولید می شوند که این مورد می تواند از دیگر مزایای آن در جهت کاربرد به عنوان تابلو مغازه باشد.

نصب و جابجایی آسان 

نصب چوب ترمووود در تابلو سازی از دیگر محاسن یک زیر سازی یا نما است که می توان بعد از ساخت در صورت هرگونه آسیب دیدگی قسمتی از آن را به راحتی تعویض نمود.

رنگ های متنوع چوب

چوب ترمووود دارای رنگ های مختص به خود است که تنوع بسیار بالایی نیز دارند و این مورد نیز تکمیل کننده محاسن و زیبایی های چوب ترمووود بشمار می رود.

قیمت تابلو چوبی مغازه | قیمت ترمووود مغازه

قیمت تابلو چوبی مغازه | قیمت ترمووود مغازه

تابلو های تبلیغاتی با توجه به متریال های به کار رفته در ساختشان به روش های مختلفی قیمت گذاری می شوند که معمولا بر حسب متر مربع و متر محیط می باشند. تابلو مغازه چوبی که در این مطلب مقصود و هدف ما همان تابلو چوب ترمو است نیز با همین روش ها محاسبه قیمت می شوند. اما نکته ای که باید یاد آور شد این است که قیمت چوب ترمووود با توجه به نوع و مرغوبیت آن به صورت متر مربع محاسبه شده و در مقابل حروف های برجسته به کار رفته در تابلو به شکل متر محیط محاسبه خواهند شد.

 

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط اینتن بورس تایمز