14-min

حروف چلنیوم کریستال

متریال مصرفی:

  • چنلیوم ساید لایت
  • کریستال اصل
  • پلکسی گلاس تایوان
  • SMD فول کالر ضد آب
  • pvc
    • جهت ثبت سفارش یا استعلام
    • قیمت با ما در تماس باشید

 

 

 

 

 

 امروزه تابلو های تبلیغاتی از نظر نوع ساخت و اجرا به سرعت در حال به روز بودن و مدرن بودن هستند، به طوری که با کمی دقت در سطح شهر و تابلو مغازه ها می توان به این موضوع واقف بود و به تفاوت بین تابلو های اجرا شده قدیمی و جدید دست پیدا کرد.

یکی از جدیدترین تابلو های تبلیغاتی که امروزه از فروش و استقبال بسیاری بر خوردار است، حروف چلنیوم یا تابلو چلنیوم کریستال می باشد.


کریستال چلنیوم

کریستال ماده ای جامد است که اجزای سازنده در آن اتم ها و مولکول ها هستند که بیشتر در صنایعی مانند لوستر سازی و دکوراسیون داخلی کاربرد دارد که صنعت تابلو سازی هم به دلیل تنوع بسیار بالا در ساخت انواع تابلو های تبلیغاتی مانند تابلو چلنیوم از کاربردهای کریستال بی نصیب نمانده و امروزه کریستال در ساخت انواع حروف برجسته که با نام های تابلو چلنیوم الماسی و چلنیوم کریستال شناخته می شوند به کار گرفته می شود.

حروف کریستال

قرار دادن کریستال روی متریال های مختلف حروف برجسته در تابلو سازی به روش های متفاوتی انجام می گیرید که از عمده روش های آن می توان به نصب کریستال با رزین روی حروف های برجسته نام برد که در مقابل همین مورد حروف کریستال به حروف هایی اطلاق می گردد که خاصیت قرار گیری کریستال روی خود را داشته باشد که درصد بسیار بالایی مانند انواع تابلو چلنیوم، حروف های استیل، نئون پلاستیک و ... دارای این مزیت می باشند.

حروف چلنیوم کریستال

در تصویر بالا حروف برجسته کریستال ساخته شده یکی از انواع تابلو چلنیوم می باشد که با نام چلنیوم کریستال یا حروف چلنیوم کریستال شناخته می شود.
حروف های برجسته چلنیوم کریستال را می توان با استفاده از متریال های مربوط به ساخت آنها در انواع متفاوتی اجرا نمود؛ به عنوان مثال لبه استفاده شده در حروف برجسته فوق، از نوع ساید لایت طلایی است که همراه با تلفیق کریستال و اس ام دی فول کالر یکی از زیباترین و پر فروش ترین تابلو های تبلیغاتی به شمار می رود.

انواع حروف چلنیوم کریستال

انواع حروف چلنیوم کریستال
حروف های برجسته در انواع مختلفی قابل ساخت هستند که یکی از آنها تابلو چلنیوم یا حروف چلنیوم است که حروف چلنیوم نیز خود در انواع متفاوتی قابل ساخت می باشد که یکی از انواع تابلو چلنیوم حروف کریستال است؛ نکته قابل توجه و مورد بحث اینکه، حروف برجسته چلنیوم کریستال نیز در انواع مختلفی قابل ساخت است که در این مطلب می پردازیم به دو روش کلی ساخت آن که در واقع می شود این دو روش را به عنوان دو هسته و شاخه اصلی در تولید حروف چلنیوم کریستال نام برد که با تکیه و به کار گیری از آنها می توان به تولید و ساخت انواع دیگر نیز دست یافت.

حروف چلنیوم کریستال شیشه ای

گفتیم که کریستال یک ماده جامد است که از اتم ها و مولکول ها تشکیل شده است و در حرفه تابلو سازی به عنوان ساخت حروف های برجسته که کریستال نام دارند مورد استفاده قرار می گیرد. اما اگر بخواهیم به طور عامیانه و قابل درک به آن اشاره کنیم و در موردش توضیح دهیم می توانیم بگوییم که کریستالی که در اینجا مد نظر ماست به یک نوع شیشه بسیار سخت اطلاق می شود که انواع آن را در ساخت لوستر ها و برخی صنایع مشاهده نموده ایم.
اما نکته مورد بحث ما که حروف برجسته چلنیوم شیشه ای است به حروف چلنیومی گفته می شود که با استفاده از کریستال شیشه ای ساخته می شود و تولید آن به این صورت است که بعد از ساخت حروف چلنیوم، کریستال ها روی حروف قرار داده می شود و بعد از آن اقدام به چسباندن و ثابت کردن کریستال روی حروف می شود.
موردی که در این رابطه بسیار حائز اهمیت است، روش نصب کریستال شیشه ای روی حروف است که تابلو سازان و مجموعه های تابلو سازی می بایست شناخت کافی از آن را داشته باشند چرا که نمی توان کریستال را با استفاده از چسب های قطره ای، فوری و ... روی حروف قرار داد و مسلما روش خاص خود را طلب می کند.
چسبادن کریستال شیشه ای روی حروف چلنیوم با استفاده از رزین اپوکسی صورت می گیرد؛ به این صورت که رزین را همراه با شتاب دهنده و سخت کننده ها ترکیب نموده و روی کریستال ها می ریزیم که البته مقدار این مواد ترکیبی بسیار حساس نیازمند اطلاعات جامعی خواهد بود که باید از قبل در رابطه با آن آزمون و خطاهایی را انجام داد و به اطلاعات کافی دست یافت.

حروف چلنیوم کریستال پلکسی گلاس

در رابطه با تابلو چلنیوم کریستال شیشه ای توضیح دادیم و گفتیم که به چه شکل مورد ساخت قرار می گیرند؛ اما در مقابل حروف کریستال شیشه ای می پردازیم به نوع دیگری از حروف کریستال که تنها نام کریستال را یدک می کشد و متریال به کار رفته در آن کاملا با کریستال متفاوت می باشد.
متریال دیگری که می توان با آن حروفی مشابه حروف کریستال شیشه ای تولید نمود، پلگسی گلاس است که از پر کاربرد ترین متریال ها در تابلو سازی بشمار می رود و در ساخت بسیاری از تابلو های تبلیغاتی به کار گرفته می شود.
تولید پلگسی گلاس هایی که با عنوان کریستال میان مشتریان و تابلو سازان شناخته می شود به این صورت است که پلکسی های شفاف که در ضخامت های متفاوتی موجود می باشند توسط دستگاه خرد شده و به عنوان کریستال در حروف های برجسته به کار می رود.
ساخت حروف کریستالی با استفاده از پلکسی گلاس به این صورت است که بعد ساخت حروف، پلکسی گلاس های خرد شده روی حروف چلنیوم قرار داده می شوند و با استفاده از کلروفرم روی حروف فیکس و یا ثابت می شوند.
در مورد رنگ بندی پلکسی گلاس های مورد استفاده شده در حروف چلنیوم کریستالی باید گفت که بعد از استفاده از پلکسی های شیشه ای، با استفاده از رنگ های مخصوص مبادرت به رنگ آمیزی پلکسی گلاس ها می شود که این رنگ ها از تنوع بالایی نیز برخوردار می باشند.

نکته آخر در مورد توضیحات حروف های برجسته چلنیوم کریستال شیشه ای و پلکسی گلاس اینکه، هر دو نوع این حروف ها از نمای دور ظاهری مشابه و یکسان دارند و می توان بیشترین و عمده ترین تفاوت آنها را از نمای نزدیک شاهد بود.

قیمت تابلو چلنیوم کریستال

در مورد قیمت تابلو چلنیوم باید یاد آور شد که قیمت های این نوع از حروف برجسته با توجه به تنوع ساخت و مدل های متنوع آنها، بسیار متفاوت می باشند اما به طور کلی قیمت تابلو چلنیوم ستاره ای، تابلو چلنیوم طلایی، تابلو چلنیوم رینگی، تابلو چلنیوم تلفیقی، تابلو چلنیوم لبه پانچ و مهمترین آنها تابلو چلنیوم کریستال، از قیمت بالاتری نسبت به نوع معمولی آن برخوردار می باشد.