یکی از محصولات تابلو سازی ما تلویزیون شهری است که در این مطلب قصد داریم به انواع تلویزیون شهری مانند تلویزیون های بیرونی، داخل سالن و تلویزیون شهری سه بعدی بپردازیم و با مواردی مانند قیمت تلویزیون شهری، اجاره تلویزیون شهری و نکات مهم در سفارش این نوع از تابلو تبلیغاتی آشنا شویم.

تلویزیون شهری چیست؟

تلویزیون شهری

تلویزیون شهری یک نوع تابلو تبلیغاتی است که از دسته تابلو های غول پیکر و بزرگ می باشد که با استفاده از ماژول های ال ای دی یا اس ام دی ساخته می‌ شود به این صورت که ماژول های ال ای دی را داخل کابینت هایی قرار می دهند که به طور معمول سایز این کابینت ها ۹۶ در ۹۶ سانتیمتر هستند.

تلویزیون های شهری معمولا در میادین، کنار اتوبانها، کنار جاده ها، سردر شرکت های بزرگ، کارخانه ها و… نصب می شوند که کاربرد آنها نمایش متن، فیلم و عکس های تبلیغاتی و برخی از اخبارها می باشد.

اگر بخواهیم تلویزیون شهری را طور دیگری توصیف کنیم می‌ توانیم بگوییم که تلویزیون شهری چند نوع تلویزیون کوچک است که در کنار یکدیگر قرار می گیرند و یک تابلو بزرگ را تشکیل می‌ دهد؛  در واقع تلویزیون های کوچک همان کابینت های نود و شش سانتی هستند که در کنار هم یک سازه‌غول پیکر را تشکیل می دهند.

انواع تلویزیون شهری

تلویزیون های شهری در دو دسته تقسیم بندی می شوند که یک دسته از آنها در محیط های بیرونی استفاده می‌ شوند و دسته ای دیگر در محیط های داخلی به کار می‌ روند.

تلویزیون شهری outdoor

تلویزیون شهری outdoor

 تلویزیون شهری outdoor همان تلویزیون های شهری هستند که مناسب برای محیط های خارجی هستند که تمامی آنها ضد آب بوده، شدت نور بالایی دارند و در برابر شرایط مختلف جوی مقاوم هستند.

تلویزیون شهری Indoor

تلویزیون شهری Indoor

تلویزیون شهری Indoor دسته دیگر تلویزیون ها هستند که مناسب برای محیط های داخلی می‌ باشد؛ این تلویزیون آنها نسبت به تلویزیون های خارجی شدت نور پایین تری را دارند و به همان نسبت ظریف تر می باشند.

تلویزیون شهری سه بعدی

تلویزیون شهری سه بعدی

امروزه تکنولوژی آنقدر پیشرفت داشته است که در بسیاری از زمینه های شغلی به چشم می‌ خورد که می توان پیشرفت تکنولوژی در صنعت ساخت تلویزیون شهری را هم یک پیشرفت بزرگ عنوان نمود.

از مدرن ترین و جدید ترین تلویزیون های شهری که امروزه پیشرفت تکنولوژی در آن دخیل بوده است ساخت تلویزیون شهری سه بعدی می باشد.

عملکرد نمایش در این مدل از تلویزیون شهری به این صورت است که تصاویر، فیلم‌ ها و متن ها به صورت سه بعدی به نمایش در می آید که این نمایش در تلویزیون های شهری محیط داخلی و خارجی صدق می‌ کند.

 جهت کسب اطلاعات فنی در رابطه با خرید تلویزیون شهری و انواع آن با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

رزولیشن تلویزیون های شهری

فاکتور بسیار مهم در ساخت تلویزیون های شهری رزولیشن آنها می باشد که باید به آن دقت ویژه ای داشت چرا که رزولیشن تعداد پیکسل های موجود در تابلو است که هر قدر تعداد آنها بیش تر باشد کیفیت بالاتری از تلویزیون شهری را خواهیم داشت.

به طور تخصصی اگر بخواهیم رزولیشن را در تلویزیون شهری نام ببریم باید بگوییم که رزولیشن همان تعداد اس ام دی های موجود در هر ماژول است که اصطلاحا به آنها دات پیچ نیز گفته می ‌شود.

کیفیت تصویر در تلویزیون شهری رو امروزه با علامت p نمایش می‌ دهند که هر قدر این عدد کوچکتر باشد کیفیت تصویر در تابلو بالاتر هست.

برخی از ماژول های موجود در بازار هم در حال حاضر عبارتند از p20, p13, p10, p8, p5, p4, p3 و p2

قیمت تلویزیون شهری

قیمت تلویزیون شهری

تلویزیون های شهری با توجه به محصولاتی که در آنها به کار می‌ رود، بر حسب متر مربع قیمت گذاری می شوند که در ادامه به قیمت دو دسته نام برد شده یعنی تلویزیون شهری خارجی و تلویزیون شهری داخلی خواهیم پرداخت.

قیمت تلویزیون شهری داخل سالن

تلویزیون های شهری داخل سالن نسبت به نوع خارجی آن قیمت کمتری دارند و دلیل آن این است که اکثر آنها ضد آب نیستند چرا که نیازی به ضد آب بودن آنها نیست.

دلیل دوم هم این است که تلویزیون های شهری داخل سالن نور کمتری نسبت به نوع خارجی آن دارند که البته نیازی هم به نور زیاد نیست چرا که محیط های داخلی نور پردازی شده هستند.

قیمت تلویزیون شهری بیرونی

تلویزیون شهری های بیرونی قیمت بالاتری نسبت به نوع داخلی آن دارد که دلیل آن این است که این مدل از تلویزیون ها سازه های متفاوتی را طلب می ‌کند.

اجزاء تشکیل دهنده تلویزیون شهری و کاربرد آنها

اجزاء تشکیل دهنده تلویزیون شهری و کاربرد آنها

تلویزیون شهری با استفاده از محصولات مربوطه ساخته می‌ شود که به طور کل عبارت هستند از قاب، کابینت، ماژول، بورد کنترل و پاور که قرارگیری و عملکرد کلی آنها را در ادامه شرح داده ایم.
ماژول ها داخل کابینت قرار می‌ گیرند و کابینت داخل قاب اصلی قرار داده می شود؛ داخل قاب اصلی تلویزیون، برد کنترل و پاور است، که پاور وظیفه‌ روشنایی ماژول ها را بر عهده دارد و برد کنترل وظیفه‌ دریافت اطلاعات از کامپیوتر و ارسال آنها به ماژول ها را عهده دار می باشد.

کاربرد تلویزیون شهری

همانطور که اشاره کردیم ماهیت اصلی تلویزیون های شهری، تبلیغات و پیام رسانی در قالب متن، عکس و فیلم می باشد که اصناف و ارگانهای مختلفی از آن استفاده می کنند؛ به عنوان مثال تلویزیون شهری برای شهرداری، تلویزیون شهری تالار و مجالس، تلویزیون شهری راهنمایی و رانندگی، تلویزیون شهری سمینارها و... برخی از نمونه های این نوع تابلو بشمار می روند.

 قبل از سفارش تلویزیون شهری می بایست از محل نصب تابلو بازدید شود که می توانید جهت هماهنگی های لازم با ما در تماس باشید   

نکات مهم در سفارش تلویزیون شهری

ساخت تلویزیون های شهری توسط شرکت ها و کارگاه های تابلو سازی انجام می گیرد که در مراحل سفارش باید به نکات مهمی توجه نمود که در ادامه به مهم ترین آنها اشاره خواهیم کرد.

اجرای فوندانسیون

فوندانسیون یکی از موارد مهم در اجرای تلویزیون های شهری است که وظیفه آن نگه داشتن تلویزیون در برابر باد می باشد؛ البته باید به این موضوع هم اشاره کرد که فوندانسیون بیشتر برای تلویزیون های شهری بیرونی استفاده می شود.

آهنکشی مناسب

آهنکشی تلویزیون شهری هم از موارد دیگری است که نقش استحکام تابلو را ایفا می کند.

کابینت با ضخامت مناسب

برای اینکه ماژول های داخل تلویزیون از دوام بالایی برخوردار باشند بهتر است که آنها را داخل کابینت هایی با ضخامت مناسب قرار دهیم.

سیم کشی اصولی

سیم کشی تابلو باید به دست افراد متخصص انجام شود تا از خساراتی مانند ذوب شدن سیم و آتش سوزی جلوگیری شود.

منبع تغذیه به تعداد کافی

منبع تغذیه در تلویزیون شهری باید به تعداد مناسب کار شود تا مقدار جریان کافی به ماژول ها انتقال یابد.

خنک کننده

تلویزیون های شهری به دلیل تعداد ملزوماتی که در ساختشان به کار رفته است از حرارت بالایی برخوردار هستند که باید جهت خنک نگه داشتن آنها از خنک کننده داخل تابلو استفاده شود.

نردبان تابلو

یکی از اقدامات مهم دیگر که در ساخت تلویزیون شهری باید انجام گیرد، تعبیه کردن نردبان جهت خدمات و سرویس کنار تابلو می باشد.

سوالات متداول

قیمت تلویزیون شهری دست دوم

برخی از تلویزیون های شهری چند سالی از عمرشان می گذرد و به اصطلاح دست دوم شده اند که باید گفت قیمت این مدل از تلویزیون ها نسبت به تلویزیون های نو کمتر و در حقیقت نصف قیمت است.

اجاره تلویزیون شهری

با توجه به قیمت بالای تلویزیون های شهری امروزه برخی از شرکت ها و اشخاص اقدام به اجاره تلویزیون های شهری می کنند که قیمت اجاره تلویزیون های شهری با توجه به آنها متفاوت بوده که در این راستا باید با شرکت های تبلیغاتی و تابلو سازی در ارتباط باشید.

تلویزیون شهری به انگلیسی

معنی تلویزیون شهری به انگلیسی urban tv است که برخی به آن urban screen نیز می گویند.