تابلو لایت باکس

دوشنبه, 28 بهمن 1398 ساعت 21:19

لایت باکس چیست


لایت باکس یا همان تابلو لایت باکس به جعبه های نورانی اطلاق می شود که توسط متریال های مختلفی مانند آلومینیوم، چوب و پلکسی گلاس ساخته می شود و همراه با اس ام دی، ال ای دی و بعضا مهتابی نور پردازی می شوند که از مهمترین کاربرد های آن می توان به عنوان ایجاد فضاهای دکوراتیو، سقف های کاذب، آسمان مجازی و ساخت تابلو های تبلیغاتی که در انواع متفاوتی به عنوان تابلو لایت باکس تواید می شوند اشاره نمود.
ساخت تابلو لایت باکس تبلیغاتی معمولا توسط چاپ روی متریال هایی مانند پلکسی، استیکر، پارچه و دیگر موارد مربوط به ساخت لایت باکس انجام میگیرد به صورتی که چاپ مورد نظر به راحتی قابلیت تعویض را دارا باشد و معمولا به عنوان تبلیغات فضاهای داخلی مانند مترو، بانک، ساختمان های تجاری و ... استفاده می شود.
همانطور که عنوان کردیم تابلو های لایت باکس در مدل های مختلف همراه با متریال های متفاوتی تولید می شوند که در ادامه به بررسی و توضیحاتی در مورد آنها می پردازیم.

تابلو لایت باکس آلومینیومی

تابلو لایت باکس آلومینیومی
تابلو لایت باکس آلومینیومی از اولین مدل های لایت باکس می باشد که در واقع می توان ساخت این نوع از لایت باکس را ایجاد تفکر و ایده پردازی های نو در تولید لایت باکس های مدرن تر توسط گروه ها و مجموعه های تابلو سازی عنوان نمود.
آلومینیوم یکی از متریال اصلی در ساخت این نوع از لایت باکس بشمار می رود که توسط ابزار و دستگاه های مربوطه به شکل قاب تولید می شود. به صورتی که فضایی در دوطرف قاب تعبیه شده است. یکی به عنوان نمای اصلی که پلکسی گلاس می باشد و دیگری جهت بسته شدن تابلو که می توان از متریال هایی مانند پلکسی گلاس، فیبر یا کامپوزیت استفاده نمود.

چاپ لایت باکس آلومینیومی

چاپ لایت باکس های آلومینیومی به روش های متفاوتی انجام می گیرد که رایج ترین آنها عبارتند از: چاپ روی پلکسی گلاس، چاپ استیکر و نصب آن روی پلکسی و چاپ بک لایت و قرار دادن آن بین دو پلکسی که مسلما در این روش نیازمند استفاده از یک ورق مازاد در تابلو لایت باکس خواهیم بود که از محاسن این روش می توان به تعویض سریع چاپ بک لایت در تابلو اشاره نمود.

نور پردازی لایت باکس آلومینیومی

در مورد نور پردازی تابلو های لایت باکس آلومینیومی باید عنوان نمود که روشنایی در این نوع از تابلو ها به چندین شیوه اصولی قابل اجرا می باشد که به ترتیب عبارتند از: نور پردازی توسط مهتابی، نور پردازی با اس ام دی خطی و نور پردازی با اس ام دی های بلوکی ضد آب که هر کدام از آنها بسته به شرایط و محل نصب تابلو مورد استفاده قرار می گیرند که البته باید یاد آور شد مورد اول یا استفاده از مهتابی امروزه به دلایلی مانند مصرف برق بالا و عدم نور پردازی یکدست کمتر مورد استفاده قرار می گیرد.

مزایای لایت باکس آلومینیومی

مقاوم بودن در شرایط جوی
قابلیت ساخت ضد آب
قابلیت ساخت یکطرفه و دو طرفه
قابلیت ساخت تا ابعاد 120*180 سانتی متر

معایب لایت باکس آلومینیومی

قطر بالای قاب
وجود فریم آلومینیوم دور تا دور چاپ
ظاهر قدیمی

قیمت لایت باکس آلومینیومی

قیمت تابلو لایت باکس آلومینیومی با توجه به ابعاد و متریال های به کار رفته در آن مانند: ضخامت لایت باکس، نوع چاپ، نوع پلکسی و مقدار مصرف و همچنین نوع نورپردازی آن محاسبه می گردد.

تابلو لایت باکس اسنپ فریم

تابلو لایت باکس اسنپ فریم
تابلو لایت باکس اسنپ فریم یکی از مدرن ترین لایت باکس های تبلیغاتی بشمار می رود که توسط قاب آلومینیومی همراه با چاپ بک لایت و پلکسی گلاس ساخته می شود و می توان از کاربرد این نوع لایت باکس در مترو ها، سالن های نمایشگاهی، پاساژ ها و مواردی مشابه نام برد.
تابلو لایت باکس اسنپ فریم به دلیل ضخامت پایین قاب تاثیر پذیری بالایی در جذب مخاطب خواهد داشت و می تواند پیام رسانی قوی در معرفی مکان های تجاری، اداری و .. باشد. که البته نور پردازی و چاپ تابلو نیز می بایست از بهترین نوع متریال و دستگاه های مربوط به چاپ لایت باکس در جهت تاثیر گذاری و کیفیت بالاتر تابلو بهره مند باشد.

چاپ لایت باکس اسنپ فریم

چاپ روی تابلو لایت باکس اسنپ فریم معمولا بر روی متریال بک لایت انجام می شود به این صورت که بعد از چاپ، هر چهار سمت قاب تابلو را به راحتی باز نموده و بک لایت را داخل تابلو قرار می دهند و در مرحله آخر جهت محافظت از چاپ تابلو، پلکسی شفاف روی چاپ قرار گرفته و در نهایت هر چهار سمت قاب را می بندند.

نور پردازی لایت باکس اسنپ فریم

تابلو لایت باکس اسنپ فریم دارای ضخامت پایینی می باشد و به همین دلیل برای روشنایی تابلو می بایست از اس ام دی های مخصوص در داخل تابلو استفاده نمود و در نهایت جهت روشنایی، تابلو را توسط منبع تغذیه مناسب به مرحله روشنایی رساند.

مزایای لایت باکس اسنپ فریم

قطر پایین قاب (حدود 2.5 سانتیمتر)
وزن پایین لایت باکس
مصرف پایین برق
ضرافت و زیبایی در ساخت
تعویض بسیار آسان تصویر
نصب آسان (به شکل آویز و دیواری)

معایب لایت باکس اسنپ فریم

محدودیت در ابعاد (ساخت تا ابعاد 120*180 سانتیمتر)
ساخت به صورت دو طرفه امکان پذیر نمی باشد.

قیمت تابلو لایت باکس اسنپ فریم

قیمت تابلو لایت باکس اسنپ فریم با توجه به نوع پلکسی، نوع چاپ، نوع اس ام دی های به کار رفته در آن محاسبه می گردد و از دیگر عوامل تاثیر گذار در قیمت تابلو لایت باکس اسنپ فریم باید عنوان نمود که رنگ بندی قاب تابلو تاثیری مستقیم بر قیمت تابلو خواهد داشت.

تابلو لایت باکس اسنپ اسلیم

تابلو لایت باکس اسنپ اسلیم

با توضیحاتی که در مورد تابلو لایت باکس اسپ فریم عنوان نمودیم، به موضوعات مهمی در مورد ساختار این نوع از لایت باکس پی بردیم و در ادامه این مبحث قصد داریم به توضیحاتی در مورد تابلو لایت باکس اسنپ اسلیم بپردازیم که شباهت های بسیاری با لایت باکس اسنپ فریم دارد.
تابلو لایت باکس اسنپ اسلیم از جمله لایت باکس های جدید تبلیغاتی بشمار می رود که از بروز ترین تکنولوژی ها در ساخت آنها استفاده می شود. تابلو لایت باکس اسلیم اسنپی توسط قاب آلومینیومی ساخته می شود که مدل ساخت این قاب ها به شیوه ای انجام می گیرد که به راحتی هر چهار سمت قاب، قابلیت باز و بست را بدون ابزار خاصی داشته باشد.
جهت ساخت تابلو لایت باکس اسنپی اسلیم ابتدا قاب آلومینیومی مطابق با ابعاد لایت باکس برش خورده و بعد از آن هر چهار سمت قاب باز شده و چاپ بک لایت درون لایت باکس قرار داده می شود و جهت محافظت از چاپ بک لایت، پلکسی شفاف روی چاپ قرار گرفته و مجددا قاب لایت باکس بسته می شود.
ضخامت پایین تابلو لایت باکس اسنپ اسلیم یکی از موارد چالش بر انگیز در رابطه با سفارش این نوع از تابلو بشمار می رود که قطعا می توان از آن به عنوان باریک ترین تابلو لایت باکس حال حاضر نام برد. در مورد کاربرد این لایت باکس نیز باید گفت که معمولا در فضاهای داخلی مانند: مترو، داروخانه ها، موسسه های اعتباری، کلینیک های پزشکی و مواردی مشابه استفاده می گردد که البته در صورت نیاز در فضاهای خارجی می بایست از نوع ضد آب آن استفاده نمود.

چاپ لایت باکس اسنپ اسلیم

یکی از بهترین متریال های چاپی برای تابلو های لایت باکس، فیلم بک لایت می باشد که در مورد تابلو لایت باکس اسنپ اسلیم نیز به کار گرفته می شوند. جهت چاپ و رویت تصویر در لایت باکس اسنپ اسلیم بعد از چاپ فیلم بک لایت، فریم های آلومینیومی تابلو را باز کرده و چاپ بک لایت را درون لایت باکس قرار داده و در مرحله آخر تمام فریم ها بسته می شوند که این مورد و تعویض سریع چاپ یکی از مزیت های لایت باکس اسلیم نیز بشمار می رود.

نور پردازی لایت باکس اسنپ اسلیم

روشنایی و نور پردازی در تابلو لایت باکس اسپ اسلیم همانند لایت باکس اسنپ فریم با استفاده از اس ام دی انجام می شود که استفاده از اس ام دی های مرغوب، رابطه مستقیمی با کیفیت لایت باکس خواهد داشت. بعد از نصب اس ام دی و سیم کشی آنها در لایت باکس تبلیغاتی اسنپ اسلیم، تابلو ساخته شده توسط منبع تغذیه مناسب به مرحله روشنایی و نصب می رسد.

مزایای لایت باکس اسنپ اسلیم

قطر بسیار پایین قاب (حدود 1.5 سانتیمتر)
پایین بودن وزن لایت باکس
مصرف برق پایین
ضرافت در طراحی و ساخت
تعویض آسان تصویر
نصب آسان (به صورت دیواری و آویز)

معایب لایت باکس اسنپ اسلیم

محدودیت در ابعاد (حد اکثر ابعاد 120*180 سانتیمتر)
ساخت به صورت دو طرفه امکان پذیر نمی باشد.

قیمت تابلو لایت باکس اسنپ اسلیم

قیمت گذاری تابلو اسنپ اسلیم نیز همانند لایت باکس اسنپ فریم با توجه به کاربرد متریال های مختلف در آن محاسبه می گردد که معمولا بر حسب متر محیط می باشد. عوامل تاثیر گذار در قیمت تابلو اسنپ اسلیم شامل مواردی مانند نوع چاپ، اس ام دی، منبع تغذیه و رنگ فریم آلومینیومی می باشد.

تابلو لایت باکس مگنتی

تابلو لایت باکس مگنتی
لایت باکس مگنتی نوع دیگری از تابلو لایت باکس بشمار می رود که در دنیای عظیم تبلیغات یکی از گذینه های مناسب تبلیغاتی می باشد و می توان از این لایت باکس ها در محیط هایی مانند مترو ها، مراکز درمانی و بیمارستانها به عنوان معرفی پزشکان و خدمات آنها، فرودگاه ها به عنوان تبلیغات شرکت های هوا پیمایی، مراکز تجاری به عنوان راهنمای طبقات، برندها و معرفی مغازه ها، داخل آسانسورها و مواردی مشابه استفاده نمود.
ماهیت اصلی تابلو لایت باکس مگنتی مانند دیگر لایت باکس ها می باشد و جهت روشنایی از اس ام دی و قاب آلومینیومی و چاپ بک لایت به ترتیب به عنوان فریم و چاپ تصویر یا تبلیغ استفاده می شود.
تصویر چاپ شده در تابلو لایت باکس مگنتی که از نوع بک لایت می باشد به راحتی قابل تعویض می باشد که این مورد یکی از مزیت های لایت باکس مگنتی می باشد که امکان تعویض سریع چاپ را با توجه به نوار های مگنتی به کار رفته در چهار سمت تابلو که از جنس آهن ربا می باشد فراهم می نماید. متریال به کار رفته روی تصویر لایت باکس، پلکسی گلاس شیشه ای و متریال به کار رفته در پشت تابلو ام دی اف است که در صورت نیاز و با توجه به در نظر داشتن محیط نصب تابلو لایت باکس می بایست از ورق های پی وی سی استفاده نمود که مسلما این مورد در شراطی به کار گرفته می شود که نیازمند تولید لایت باکس مگنتی ضد آب باشیم.

چاپ لایت باکس مگنتی

چاپ لایت باکس مگنتی یکی از مهمترین بخش ها در تولید و ساخت تابلو لایت باکس بشمار می رود. در واقع چاپ لایت باکس مگنتی رابطه مستقیمی با جذب مخاطب و رویت تابلو خواهد داشت که قطع به یقین چاپ مرغوب و با کیفیت تاثیر مفید و بسزایی در بازاریابی و تبلیغات از طریق لایت باکس مگنتی خواهد داشت.
چاپ لایت باکس مگنتی از نوع چاپ بک لایت می باشد که یکی از بروز ترین متریال ها در صنعت چاپ نیز بشمار می رود. تعویض چاپ در تابلو لایت باکس مگنتی به این صورت می باشد که توسط آهن ربا، پلکسی گلاس را از روی لایت باکس برداشته و چاپ بک لایت را از درون لایت باکس جدا کرده و در مرحله بعد بعد، بک لایت جدید را درون لایت باکس قرار داده و در نهایت پلکسی گلاس را روی بک لایت قرار می دهیم.

نورپردازی لایت باکس مگنتی

نور پردازی لایت باکس مگنتی، تکمیل کننده در تولید این تابلو می باشد که در کنار چاپ با کیفیت بک لایت می تواند خروجی مناسبی را در کلیت کار ایجاد نماید. نور پردازی در این نوع از لایت باکس توسط اس ام دی ها صورت می گیرد که می تواند نور یکدست و زیبایی را به نمایش در آورد. همچنین جهت روشنایی اس ام دی ها نیز باید این نکته را یاد آور شد که روشنایی توسط منبع تغذیه 12 ولت انجام می گیرد.

مزایای لایت باکس مگنتی

ضخامت پایین (2 سانتی متر)
مصرف برق پایین
تعویض سریع چاپ
تمکان ساخت به صورت دو طرفه
امکان ساخت به صورت ضد آب
وزن پایین
نصب آسان

معایب لایت باکس مگنتی

محدودیت در سایز (ساخت تابلو تا ابعاد 80*180 سانتیمتر)

قیمت لایت باکس مگنتی

قیمت تابلو لایت باکس مگنتی مانند لایت باکس های دیگر محاسبه می گردد که هر یک از مجموعه های تابلو سازی با توجه به شیوه های خود قیمت را محاسبه می کنند که معمولا به صورت سانتی و متر محیط محاسبه می شود. همچنین عواملی مانند اس ام دی به کار رفته، چاپ بک لایت و نوع قاب در قیمت لایت باکس مگنتی تاثیر گذار خواهند بود.

لایت باکس مگنتی دو طرفه

لایت باکس مگنتی دو طرفه
تابلو لایت باکس مگنتی دو طرفه همانطور که از نامش مشخص است، لایت باکسی است از نوع مگنتی که به صورت دو طرفه ساخته می شود و قابلیت چاپ در دو طرف خود را دارد. متریال های به کار رفته در این نوع از لایت باکس دقیقا مشابه لایت باکس مگنتی یکطرفه است و تنها تفاوت آن نوع نور پردازی می باشد که توسط ال ای دی یا اس ام دی انجام می گیرد و در هر دو طرف لایت باکس انجام می گیرد.
تعویض چاپ لایت باکس مگنتی نیز یکی دیگر از محاسن این تابلو بشمار می رود و نیاز به تخصص و مهارت بالایی نخواهد داشت. فقط کافیست توسط آهن ربا یا ابزاری مانند تیغ یا خط کش، پلکسی را از لایت باکس جدا کرد و مبادرت به تعویض چاپ بک لایت نمود.
کار برد تابلو لایت باکس مگنتی دو طرفه در مکان هایی مانند متروها، بیمارستان ها، کلینیک های پزشکی و مواردی مشابه که نیاز به تبلیغات و تابلو دو طرفه دارند می باشد که در جهت ثبت سفارش تابلو مگنتی از نوع دو طرفه حتما می بایست این مورد را به مجموعه های تابلو سازی یاد آوری نمود. نکته دیگری که باید عنوان نمود در مورد قیمت تابلو لایت باکس مگنتی دو طرفه است که مسلما ساخت این نوع از تابلو به دلیل کاربرد دوبل متریال هایی مانند اس ام دی، پلکسی گلاس و چاپ بک لایت نسبت به نوع یک طرفه آن افزایش خواهد داشت.

تابلو لایت باکس فریم لس یا لایت باکس بدون قاب

تابلو لایت باکس فریم لس یا لایت باکس بدون قاب

گاهی اوقات در تبلیغات و ساخت تابلو لایت باکس بنا به دلایلی نیاز داریم تا تمام چاپ لایت باکس مورد رویت قرار گیرد که مسلما این اتفاق زمانی رخ می دهد که تابلو لایت باکس ساخته شده بدون قاب باشد. تابلو لایت باکس بدون قاب که تحت عنوان تابلو لایت باکس فریم لس نیز شناخته می شود نوعی از لایت باکس است که می تواند نیاز سفارش دهندگان را در رابطه با همین موضوع فراهم نماید. ساخت تابلو لایت باکس اسنپ فریم توسط متریال های پلکسی گلاس، چاپ بک لایت، اس ام دی و قاب آلومینیومی انجام می گیرد به این شکل که بعد از ساخت قاب آلومینیومی جهت روشنایی از اس ام دی استفاده می شود و بعد از آن چاپ بک لایت درون قاب قرار گرفته و در نهایت پلکسی گلاس شیشه ای جهت محافظت از چاپ، روی بک لایت قرار گرفته و در نهایت توسط منبع تغذیه 12 ولت مبادرت به روشنایی تابلو می شود.
کاربرد تابلو لایت باکس اسنپ فریم در مکان هایی مانند بانک ها، موسسه های اعتباری، کلینیک های درمانی، شرکت ها و مواردی مشابه می باشد. ضخامت لایت باکس های فریم لس حدود 2.5 سانتی متر می باشد و عدم رویت قاب آلومینیومی روی نمای چاپ تابلو این مدل از لایت باکس را به یکی از جدیدترین لایت باکس در تبلیغات تبدیل نموده است که البته باید یاد آور شد که این مورد هیچ تداخل و مشکلی در تعویض چاپ لایت باکس ایجاد نخواهد کرد و تعویض چاپ بک لایت به راحتی انجام خواهد شد به این صورت که پین های تعبیه شده در کناره های قاب را باز کرده و به راحتی مبادرت به تعویض چاپ می نماییم. حد اکثر ابعاد مورد ساخت در تابلو لایت باکس فریم لس 120 در 180سانتی متر است که ساخت آن نیز به شکل آویز و دیواری نیز فراهم می باشد. همچنین در صورت ساخت این مدل از لایت باکس به شکل استند می بایست استند آن جداگانه سفارش داده شود.

چاپ لایت باکس فریم لس

متریال چاپ تابلو لایت باکس فریم لس معمولا فیلم های بک لایت هستند که در بسیاری از تابلو های لایت باکس مورد استفاده قرار می گیرند. چاپ بک لایت استفاده شده در لایت باکس فریم لس جهت تبلیغات بهینه و هدفمند می بایست توسط دستگاه های روز با خروجی چاپ با کیفیت بالا انجام گیرد تا حداکثر تاثیر مفید و هدفمند را روی بیننده ایجاد نماید.
تعویض چاپ در لایت باکس فریم لس نیز یکی از محاسن این نوع از لایت باکس به شمار می رود و باید گفت که نیاز به تخصص خاصی نخواهد داشت و به راحتی با باز کردن پین های قاب تابلو و تعویض چاپ بک لایت انجام می گیرد و در آخر جهت محافظت از چاپ در برابر خوردگی، پلکسی شیشه ای برش خورده با ابعاد لایت باکس روی چاپ قرار می گیرد.

نور پردازی تابلو لایت باکس فریم لس

نور پردازی در لایت باکس بدون قاب یا فریم لس به دلیل ضخامت پایین آن توسط اس ام دی انجام می گیرد به این صورت که بعد از مراحل ساخت لایت باکس، اس ام دی ها داخل تابلو قرار گرفته و در نهایت توسط تبدیل برق شهری 220 به ولتاژ مناسب اس ام دی ها که معمولا 12 ولت می باشند مبادرت به روشنایی تابلو می گردد.

مزایای لایت باکس فریم لس

عدم رویت قاب روی چاپ

ضخامت پایین
مصرف پایین برق
نور یکدست
تعویض سریع چاپ
مقاومت در شرایط جوی مختلف
وزن پایین
نصب آسان

معایب لایت باکس فریم لس

محدودیت در ساخت (ساخت در ابعاد 120*180 سانتی متر)

قیمت لایت باکس فریم لس

قیمت تابلو لایت باکس فریم لس با توجه به متریال های مصرفی در آن از قبیل چاپ بک لایت، پلکسی گلاس، اس ام دی یا ال ای دی مصرفی و نوع قاب محاسبه می شود. به عنوان مثال به کار گیری پلکسی گلاس تایوانی نسبت به پلکسی ایرانی تاثیر مستقیمی روی قیمت نهایی لایت باکس خواهد داشت. و یا استفاده از فریم آنادایز شده نسبت به نوع ساده آن بی تاثیر بر قیمت نخواهد بود و در کل باید عنوان نمود که قیمت تابلو لایت باکس فریم لس مانند دیگر لایت باکس ها با توجه به متر محیط یا متر مربع محاسبه می گردد.

تابلو لایت باکس کریستالی

تابلو لایت باکس کریستالی
لایت باکس کریستال یا کریستال لایت باکس از نام های دیگر تابلو لایت باکس کریستال می باشد که بیشترین کاربرد این نوع از لایت باکس به عنوان فضاهای دکوراتیو و تیلیغاتی می باشد که در محیط هایی مانند رستوران، فرودگاه، مترو، کابین هواپیما و قطار، بیمارستان، مدارس، آموزشگاه ها و مواردی مشابه به کار می روند. ماهیت اصلی و متریال اصلی در ساخت لایت باکس کریستال پلکسی گلاس می باشد و مراحل ساخت آن به این صورت است که پلکسی گلاس شیشه ای در دو سایز مشخص توسط دستگاه لیزر برش خورده و چاپ بک لایت بین دو پلکسی قرار گرفته و ماببین پلکسی ها جهت نور پردازی فضایی تعبیه شده و در نهایت پلکسی ها توسط پایه های فیکسچر روی یکدیگر به صورت ثابت فیکس می شوند.
پایه های فیکسچر به کار رفته در تابلو لایت باکس کریستالی بیشتر به عنوان نصب این نوع از تابلو استفاده می شود که معمولا روی زمینه هایی مانند سنگ، چوب، گچ، سرامیک، کامپوزیت و بسیاری دیگر از متریال ها قابل نصب می باشد. تابلو لایت باکس کریستال دارای ضخامتی بین 2 تا 2.5 سانتی متر است که تمام ضخامت آن شامل پلکسی گلاس می باشد و هیچ نوع قاب یا فریمی در ساخت آن به کار نرفته است.
لایت باکس کریستالی در نوع خود یکی از زیباترین لایت باکس ها بشمار می رود که به دلیل عدم استفاده از قاب، نور پردازی تابلو علاوه بر روشنایی تصویر، باعث روشنایی در کناره های پلکسی خواهد شد که ظاهری شبیه به کریستال را نیز ایجاد می نماید.

چاپ لایت باکس کریستالی

بک لایت یا فیلم بک لایت متریال اصلی چاپ در لایت باکس کریستال است و همانطور که عنوان کردیم این نوع از چاپ بین دو پلکسی قرار می گیرد. در طراحی تصویر یا تبلیغ در لایت باکس کریستالی معمولا حاشیه ای با رنگ مشکی در نظر گرفته می شود که این حاشیه در رابطه با ایجاد فضایی مناسب در جهت نصب اس ام دی ها می باشد. همچنین می توان بعد از چاپ بک لایت از استیکر های آماده مشکی رنگ به عنوان فضای مناسب برای نور پردازی استفاده نمود تا اس ام دی های به کار رفته در تابلو جهت زیبایی تابلو لایت باکس مخفی باشد و تنها تصویر تابلو رویت شود.

نور پردازی لایت باکس کریستالی

وجود اس ام دی های مختلف در حرفه تبلیغات یکی از محاسن تبلیغاتی در تولید تابلو ها بشمار می رود که این مورد در تولید لایت باکس های کریستالی نیز از مهمترین موارد در نور پردازی می باشد. روشنایی در تابلو لایت باکس کریستالی توسط اس ام دی های مخصوص می باشد که بسیار کم مصرف هستند و در فضایی تعبیه شده بین دو پلکسی در لایت باکس به کار می روند. معمولا اس ام دی های استفاده شده در کریستال لایت باکس دور تا دور تابلو قرار می گیرد و این مورد باعث ایجاد روشنایی در فضای کلی لایت باکس و چاپ بک لایت خواهد شد که در نهایت توسط منبع تغذیه مناسب و تبدیل برق شهری به ولتاژ مناسب اس ام دی ها مبادرت به روشنایی تابلو می گردد.

مزایای لایت باکس کریستالی

زیبایی، ضرافت و مدرن بودن

بدون قاب
ضخامت کم
کم مصرف بودن
تعویض آسان چاپ
نصب آسان

معایب لایت باکس کریستالی

ضد آب نبودن

قیمت لایت باکس کریستالی

پلکسی گلاس های موجود در بازار با توجه به برند و ضخامت های آن از قیمت های متفاوتی برخوردار می باشند و همانطور که پلکسی گلاس از متریال اصلی در ساخت لایت باکس کریستالی می باشد می تواند روی قیمت تابلو لایت باکس کریستالی تاثیر گذار باشد. به عنوان مثال کار برد پلکسی 10 میل به جای پلکسی گلاس 6 میل می تواند قیمت لایت باکس کریستالی را افزایش دهد. همچنین نوع چاپ بک لایت و اس ام دی های به کار رفته در ساخت کریستال لایت باکس نیز می تواند روی قیمت نهایی آن که بر مبنای متر محیط و متر مربع محاسبه می شود تاثیر گذار باشد.

تابلو لایت باکس فریم لس پارچه ای

تابلو لایت باکس فریم لس پارچه ای
یکی از مدرن ترین و جدید ترین لایت باکس ها که امروزه در دسته تابلو های لایت باکس خاص قرار می گیرند، تابلو لایت باکس فریم لس پارچه ای است. لایت باکس فریم لس پارچه ای مانند دیگر لایت باکس ها به عنوان تابلو تبلیغاتی و تابلو های دکوراتیو مورد استفاده قرار می گیرند که دارای ضخامتی در حدود 7.5 سانتیمتر هستند و تا ابعاد 600 در 150 سانت قابل ساخت می باشند. تابلو لایت باکس پارچه ای از متریال های آلومینیوم به عنوان قاب، پارچه به عنوان چاپ و اس ام دی و پاور به عنوان روشنایی ساخته می شوند و در مکان هایی مانند مترو، کلینیک های پزشکی، بیمارستان ها، ترمینال و مواردی مشابه به کار گرفته می شوند.
تابلو لایت باکس فریم لس پارچه ای به دلیل مقاوم بودن در شرایط مختلف جوی به عنوان تابلو در فضاهای داخلی و خارجی مورد استفاده قرار می گیرند و محدودیتی در اجرا نخواهند داشت. این نوع از تابلو ها را می توان به شکل آویز، استند و نصب روی نماهای مختلف به کار گرفت.

چاپ لایت باکس فریم لس پارچه ای

بک لایت پارچه ای از متریال اصلی در ساخت تابلو پارچه ای است که چاپ لایت باکس روی آن انجام می گیرد و قابلیت عبور نور و روشنایی را دارد. بک لایت های پارچه ای بعد از چاپ دور دوزی شده و روی فریم آلومینیومی قرار می گیرند. چاپ بک لایت پارچه ای با توجه به دور دوزی شدن آن به شکل کاملا صاف و بدون چروک روی تابلو قرار می گیرد که این مورد یکی از مزیت های این نوع از لایت باکس به شمار می رود و از دوام و ماندگاری بالایی نیز برخوردار می باشد که توصیه می شود جهت ثبات رنگ و دوام بالا از دستگاه های مدرن و با کیفیت در چاپ پارچه استفاده شود.

نور پردازی لایت باکس فریم لس پارچه ای

نور پردازی تابلو لایت باکس فریم لس توسط اس ام دی ها انجام می گیرد که می توان این نور پردازی و روشنایی را با اس ام دی های بلوکی یا اس ام دی های خطی انجام داد. البته بعضا روشنایی تابلو لایت باکس فریم لس پارچه ای را با مهتابی نیز انجام می دهند که ترجیها توصیه می گردد نور پردازی تابلو جهت یکدست بودن نور توسط اس ام دی انجام گیرد.
اس ام دی ها می بایست قبل از قرار گرفت چاپ روی تابلو، در قسمت کف تابلو قرار داده شوند و بعد از سیم کشی، توسط منبع تغذیه 12 ولت به مرحله روشنایی برسند. همانطور که در مورد اس ام دی ها در دیگر تابلو های لایت باکس عنوان کردیم، برند اس ام دی از مهمترین عوامل در طول عمر تابلو بشمار می رود که جهت دوام بالای تابلو می بایست از اس ام دی های مرغوب و با کیفیت استفاده نمود.

مزایای لایت باکس فریم لس پارچه ای

مدرن بودن و زیبایی

وزن پایین
حمل آسان
نصب آسان
تعویض چاپ
مصرف برق پایین
طول عمر بالا
نصب به عنوان فضای خارجی
ساخت به صورت دو طرفه

معایب لایت باکس فریم لس پارچه ای

زمان بر بودن تعویض چاپ نسبت به دیگر لایت باکس ها

قیمت تابلو فریم لس پارچه ای

قیمت تابلو لایت باکس یکی از مهمترین عوامل در سفارش لایت باکس است که مشتریان با توجه عواملی مانند محل نصب، نوع لایت باکس، کاربرد های لایت باکس و ... می توانند سفارش خود را ثبت کنند. قیمت تابلو لایت باکس فریم لس پارچه ای نسبت به دیگر لایت باکس ها به مراتب بالاتر می باشد و این مورد به دلیل مدرن بودن تابلو و نوع متفاوت چاپ در آن می باشد که از مهمترین دلایل افزایش قیمت خواهد بود.
از دیگر عوامل مهم و تاثیر گذار در قیمت تابلو لایت باکس فریم لس پارچه ای نوع متریال به کار رفته در آن می باشد که عبارتند از فریم تابلو، چاپ بک لایت پارچه ای و اس ام دی ها که مسلما به کار گیری از متریال های مرغوب تاثیر بسزایی در قیمت نهایی تابلو خواهد
داشت.

تابلو لایت باکس فریم لس پارچه ای دو طرفه

تابلو لایت باکس فریم لس پارچه ای دو طرفه
برخی از تابلو های لایت باکس علاوه بر ساخت به صورت یکطرفه به شکل دو طرفه نیز قابل تولید در مجموعه های تابلو سازی می باشند که تابلو لایت باکس فریم لس پارچه ای یکی آنها است. تابلو لایت باکس فریم لس پارچه ای دو طرفه در مکان هایی که نیازمند تبلیغات در دو جهت برای مخاطبین است از مناسب ترین و کاربردی ترین لایت باکس ها بشمار می رود. در واقع ساخت تابلو لایت باکس فریم لس پارچه ای دو طرفه این امکان را به صاحبین مشاغل می دهد تا تبلیغات خود را در دو جهت به نمایش گذارند.
متریال به کار رفته در تابلو لایت باکس پارچه ای دو طرفه دقیقا مشابه نوع یکطرفه آن می باشد و تنها تفاوت آن این است که در نوع دو طرفه، هر سمت تابلو یک چاپ و یک سری اس ام دی قرار می گیرد. در واقع باید گفت که در نوع دو طرفه، دو سری چاپ و دو سری اس امی دی قرار داده می شود. تابلو لایت باکس پارچه ای دو طرفه در مکان هایی مانند داروخانه، فرودگاه، ترمینال، بیمارستان، شرکت ها به عنوان تابلو داخلی و بیرونی به کار می رود و به دلیل نور پردازی مناسب و مقاوم بودن در شرایط مختلف جوی از کار بردی ترین لایت باکس ها بشمار می رود.
در مورد تعویض چاپ این نوع از لایت باکس نیز باید عنوان کرد که نیازمند تخصص و مهارت بالایی نمی باشد و افراد می توانند بعد از سفارش چاپ جدید، به راحتی مبادرت به تعویض سریع چاپ نمایند. همچنین می توان از مزیت های لایت باکس فریم لس پارچه ای به مواردی مانند قابلیت چاپ در طرف، وزن پایین، نصب آسان، تویض چاپ، طول عمر بالا و مصرف برق پایین اشاره نمود.

تابلو لایت باکس چلنیوم

تابلو لایت باکس چلنیوم
دنیای بشر آنقدر گسترده است که از تمام جهات می توان به این مورد واقف بود و در حقیقت آن را حس کرد؛ به طوری که می شود این موارد را در ساخت و نصب انواع تابلو های تبلیغاتی و پیشرفت و توسعه روز افزون آن مشاهده کرد؛ لذا در همین راستا به توضیحاتی در مورد یکی دیگر از تابلو های تبلیغاتی که در دسته تابلو های لایت باکس قرار داده می شود تحت نام تابلو چلنیوم لایت باکس یا تابلو لایت باکس چلنیوم خواهیم پرداخت.
تابلو های لایت باکس همانطور که گفتیم به معنی جعبه نور هستند و با استفاده از متریال های متفاوتی به صورت یک جعبه تولید می شوند که یکی از این متریال ها چنلیوم است؛ چنلیوم یک نوع آلومینیوم است که کاربرد اصلی آن ساخت تابلو چلنیوم از نوع حروف برجسته و بعد از آن تابلو چلنیوم از نوع لایت باکس می باشد که می توان با استفاده از انواع و رنگ های مختلف آن پروژه های لایت باکس زیبا و مدرنی را در مجموعه ها و کارگاه های تابلو سازی به مرحله اجرا رساند.
تولید تابلو لایت باکس به شکل لایت باکس چلنیوم در ضخامت های 7 سانت، 9 سانت و 11 سانتیمتر به شکل های متفاوتی مانند مستطیل، دایره، لوزی و اشکال دیگر تولید می شود که می توان از آنها در محیط های خارجی و داخلی به عنوان موارد تبلیغاتی و دکوراتیو استفاده نمود؛ همچنین حداکثر ابعادی را که می توان به شکل لایت باکس چلنیوم تولید نمود 180 تا 120 سانتیمتر می باشد.
مورد دیگری که تابلو لایت باکس چلنیوم را با دیگر لایت باکس ها متمایز می کند این است که لبه های چنلیوم امروزه به شکل های پانچ شده نیز تولید می شود که این امر باعث می شود تا بعد از ساخت لایت باکس در هنگام روشنایی تابلو، علاوه بر روی کار از کناره های لایت باکس نیز شاهد نور پردازی باشیم.

چاپ لایت باکس چلنیوم

لایت باکس چلنیوم با استفاده از چنلیوم و پلکسی گلاس تولید می شود و مزیتی که پلکسی گلاس دارد این است که می توان موارد چاپی یا تبلیغاتی روی آن را به دو روش انجام داد که یک روش چاپ مستقیم روی پلکسی گلاس است و روش دوم چاپ استیکر و نصب آن روی پلکسی می باشد که در جهت ساخت این مدل از لایت باکس معمولا از روش دوم استفاده می شود.
نوع دیگری که می توان تبلیغات و برخی از متون و تصاویر وکتور را روی پلکسی به نمایش گذاشت برش پلکسی گلاس و نصب آن روی پلکسی گلاس لایت باکس می باشد که البته همانطور که عنوان کردیم برخی از متن ها و تصاویری که به شکل وکتور یا خطی هستند روی آن قابل اجرا می باشند.

نور پردازی لایت باکس چلنیوم

لایت باکس چلنیوم هم مانند دیگر لایت باکس ها قابلیت نورپردازی را دارد که متداول ترین روش های نور پردازی آن استفاده از اس ام دی های بلوکی و یا اس ام دی های خطی می باشد که در دو نوع ساده و ضد آب همراه با برند ها و رنگ های مختلفی در بازار موجود می باشند و بفروش می رسند.
اس ام دی هایی که در تابلو های لایت باکس به کار می روند در دو نوع 220 ولت و 12 ولت موجود هستند که نوع 220 آن با استفاده از برق مستقیم شهری به مرحله روشنایی می رسد و نوع 12 ولت آن با استفاده منبع تغذیه 12 ولت مورد نور پردازی قرار می گیرند.

مزایای لایت باکس چلنیوم

تنوع در ساخت
نور پردازی کناره های تابلو در صورت نیاز
ظول عمر بالا
وزن پایین
اتعویض چاپ آسان
مصرف برق پایین
کاربرد در محیط های بیرون و داخل

معایب تابلو لایت باکس چلنیوم

یکدست و صاف نبودن لبه یا همان قاب لایت باکس در ابعاد های بزرگ

قیمت تابلو لایت باکس چلنیوم

تابلو لایت باکس چلنیوم همانند تابلو های تبلیغاتی دیگر به روش های مختص به خود قیمت گذاری می شود که اگر بخواهیم دو روش کلی آن را عنوان کنیم، قیمت گذاری به شکل متر محیط و قیمت گذاری به شکل متر مربع خواهد بود که با توجه به در نظر داشتن موارد فوق و پس از اندازه گیری، قیمت تابلو لایت باکس چلنیوم با در نظر داشتن متریال های مصرفی در لایت باکس و همچنین نرخ روز محاسبه می گردد.

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط اینتن بورس تایمز