آموزش پانچ کردن حروف چلنیوم

 

در این مطلب قصد داریم روش پانچ کردن تابلو چلنیوم یا همان حروف چلنیوم(سوراخ کردن پلکسی گلاس) را به شما آموزش دهیم.پانچ کردن حروف چلنیوم که با نامهای چلنیوم ستاره ای،الماسی و ... معروف است به چند روش قابل اجرا است.روش هایی مانند کار با نرم افزار ایکات:پلاگینی است که در برنامه کورل نصب و قابل اجرا می باشد و روشی دیگر که ما قصد توضیح دادن آن را داریم پانچ کردن پلکسی گلاس با نرم افزار کورل است.در نظر داشته باشید که پانچ کردن پلکسی گلاس روی قیمت تابلو چلنیوم به دلیل زمان بیشتر کارکرد دستگاه لیزر تاثیر گذار است.
برای اینکار ابتدا شکل مورد نظری که می خواهیم روی پلکسی گلاس برش داده شود را در محیط نرم افزار کورل رسم می کنیم(اشکالی مانند دایره،ستاره و ...)در این آموزش ما با رسم دایره می خواهیم حروف مورد نظر را پانچ کنیم.
1-در ابتدا توسط ابزار Ellipse tool یک دایره به ابعاد دلخواه رسم می کنیم.در این آموزش ما یک دایره به قطر 3 میلی متر رسم می کنیم و دایره ها را در طول و عرض صفحه کپی می کنیم به طوری که از مرکز تا مرکز هر دایره 6 میلی متر فاصله باشد.(توجه داشته باشید که این ابعاد کاملا سلیقه ای و به صورت دلخواه در نظر گرفته می شود).بعد از رسم و کپی کردن دایره ها، کل دایره ها را انتخاب و کلید های ctrl+g را می زنیم یا به اصطلاح کل دایره ها را group می کنیم(در صورتی که تعداد دایره ها زیاد باشد بهتر است برای عملکرد بهتر سیستم دایره ها را به بخش های مختلف تقسیم کنیم و هر بخش را جدا گانه group کنیم و بعد کل بخش های group شده را انتخاب و مجدد group کنیم.

1


2-در مرحله بعد متن مورد نظر را تایپ کرده و Weld می کنیم و روی دایره ها قرار می دهیم.

2

3-در مرحله بعد متن و دایره ها را انتخاب می کنیم و از بالای صفحه نرم افزار گذینه Intersect را می زنیم.

3

4-در مرحله آخر متن مورد نظر را انتخاب و به محیطی خارج از دایره ها درگ می کنیم.

4

5-همانطور که ملاحظه می کنید دایره ها روی متن قرار گرفته است.

5
حال می توانیم طرح مورد نظر را روی پلکسی گلاس برش بزیم و شروع به ساخت حروف چلنیوم کنیم.برای اطلاع از قیمت تابلو های چلنیوم وقیمت تابلو های روان در صفحه اصلی سایت وارد بخش لیست قیمت ها شوید.