مغازه محلی است که برخی از افراد مبادرت به تبادل کالا در زمینه های مختلفی در آن می نمایند که هدف از انجام این مبادله ها کسب درآمد و درآمد زایی می باشد. یکی از مواردی که در توسعه و گستردگی درآمد مغازه داران از محرک های مثبت بشمار می رود، تبلیغات برای مغازه هاست که می تواند به شکل های مختلفی انجام پذیرد که ما قصد داریم در ادامه این مطلب به یکی از روش های آن به نام تابلو مغازه ال ای دی بپردازیم.

تابلو مغازه ال ای دی

تابلو مغازه و انواع آن

تابلو ها انواع مختلفی دارند که ماهیت و هدفی که دنبال می کنند مربوط می شود به تبلیغات. در واقع هدف از ساخت یک تابلو تبلیغاتی برای مجموعه ها و اماکن تجاری از این جهت است که بتوان با آن به اهداف مثبت بازاریابی و فروش بهینه دست یافت؛ لذا در همین راستا می شود به تابلو مغازه اشاره نمود و گفت که تابلو مغازه یکی از انواع تابلو تبلیغاتی است که خود در انواع متفاوتی تولید می شود.
یکی از مواردی که نقش بسزا و قابل توجهی در تولید تابلو مغازه دارد، ال ای دی است که در همین راستا می توان به ساخت تابلو هایی مانند تابلو لایت باکس، تابلو پیکسلی، تابلو نئون فلکسی و ... اشاره نمود؛ اما سه نوع تابلو مغازه در این بین وجود دارند که نقش ال ای دی در آنها بسیار قابل توجه است که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

تابلو مغازه ال ای دی ثابت

تابلو مغازه ال ای دی ثابت

یکی از تابلو های تبلیغاتی که امروزه از فروش بالایی میان مشتریان برخوردار است، تابلویی به نام تابلو ال ای دی ثابت است که معمولا با استفاده از ال ای دی هایی به قطر 5 میلیمتر ساخته می شوند که دو نوع پر کاربردی هم دارند و با نام های ال ای دی کلاهی و ال ای دی اوال شناخته می شوند.
ساخت تابلو مغازه با استفاده از ال ای دی ثابت به این صورت است که طرح تابلو روی پلکسی گلاس، ام دی اف و متریال های مشابه برش داده می شود و در هنگام برش، سوراخ هایی روی آنها به جهت قرار دادن و مونتاژ ال ای دی ها تعبیه می شود و پس از مونتاژ و سیم کشی ال ای دی ها اقدام به روشن کردن تابلو ال ای دی می گردد و به این ترتیب می توان این شکل از تابلو تبلیغاتی را در مکان هایی مانند پشت شیشه مغازه، داخل قاب و روی سردر مغازه و مواردی مشابه نصب کرد.

مزیت تابلو ال ای دی ثابت

تابلو ال ای دی ثابت مانند تابلو های تبلیغاتی دیگر دارای مزیت هایی است که هر کدام از این مزایا دلیلی محکم در انتخاب آن به عنوان تابلو مغازه بشمار می روند که می توان به طور خلاصه آنها را به ترتیب زیر عنوان نمود.

شدت نور بالا

تنوع در رنگ

مصرف برق پایین

طول عمر بالا (حدود 50/000 ساعت)

امکان نصب فلاشر روی تابلو


تابلو مغازه ال ای دی روان

تابلو مغازه ال ای دی روان

یکی دیگر از انواع تابلو مغازه ال ای دی، تابلویی به نام تابلو روان است که با نام های، تابلو متن متحرک، تابلو متن دیجیتال، تابلو متن روان و برخی دیگر از عناوین شناخته می شود؛ تابلو روان با استفاده از ماژول های ال ای دی و اس ام دی ساخته می شود که دارای تنوع رنگ هایی مانند قرمز، سبز، زرد، آبی، بنفش، سفید، نارنجی و تمام رنگ یا به اصطلاح فول کالر می باشد.
از عمده ترین دلایل به کار گیری از تابلو روان به عنوان تابلو مغازه می توان گفت که این تابلو تبلیغاتی به دلیل اینکه قابلیت پخش متن ها، تصاویر و فیلم ها را دارد از گذینه های مناسب در جهت تبلیغات مغازه ها بشمار می رود.
در مورد نصب تابلو روان نیز باید به یاد داشت و گفت که تابلو های روان به دو شکل ساده و ضد آب قابل تولید هستند که نوع ساده آن را می توان در محیط داخلی مغازه مانند پشت شیشه مغازه نصب کرد و نوع ضد آب آن را نیز می توان به عنوان تابلو سردر مغازه مورد استفاده قرار داد.

مزیت تابلو ال ای دی روان

تنوع رنگ

قابلیت پخش متن، فیلم و عکس

قابلیت ساخت به طور ضد آب

مصرف برق پایین

طول عمر و دوام بالا

تغییر متن

تابلو مغازه حروف برجسته

تابلو مغازه حروف برجسته
از دیگر تابلو های تبلیغاتی که شامل زیر مجموعه ها و شاخه های بسیاری نیز می باشد می توان به تابلو های حروف برجسته اشاره نمود؛ در واقع حروف های برجسته خانواده بزرگی را تشکیل می دهند و تنوع در ساخت آنها بسیار است. نکته مهمی که باید در رابطه با حروف های برجسته به یاد داشت این است که این شکل از تابلو ها قابلیت نور پردازی را هم دارند که با توجه به پیشرفت در علوم الکترونیک یکی از متریال ها و المان هایی که حروف های برجسته توسط آن مورد روشنایی قرار می گیرند، اس ام دی ها هستند که در انواع مختلفی تولید می شوند.
از پر کاربرد ترین اس ام دی هایی که در تولید حروف های برجسته مورد استفاده قرار می گیرند می توان به اس ام دی های بلوکی اشاره نمود که امروزه تولید آنها به شکل ضد آب انجام می گیرد؛ همچنین حروف های برجسته ای که به واسطه اس ام دی ها مورد نور پردازی قرار می گیرند عبارتند از حروف نئون پلاستیک، انواع حروف استیل، انواع حروف لاسوگاسی، انواع حروف چنلیوم، حروف برجسته لبه سوئدی و ...

مزیت تابلو حروف برجسته

طول عمر بالا

مصرف پایین برق

تنوع در تولید

قیمت تابلو ال ای دی مغازه

در آخر می رسیم به توضیح قیمت تابلو مغازه ال ای دی که باید گفت این مورد مستقیما مربوط می شود به نوع تابلویی که مورد ساخت قرار گرفته است؛ اما به طور کل قیمت گذاری در تابلو های نام برده شده به اینصورت است که قیمت تابلو روان با توجه به متر مربع محاسبه می شود، قیمت تابلو ال ای دی ثابت با توجه به متر محیط و یا محاسبه تعداد ال ای دی محاسبه می شود و قیمت تابلو های حروف برجسته هم به شکل متر محیط محاسبه و اعلام قیمت می گردد.

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط اینتن بورس تایمز