تبلیغات همه روزه در حال تغییر و تحول از نظر مدرن بودن و متنوع بودن می باشد که در زمینه های متفاوتی قابل اجرا خواهد بود. یکی از انواع تبلیغات که امروزه دنیای انسانها را از لحاظ مفید بودن و تاثیر گذار بون تسخیر نموده است، تبلیغات محیطی است که ماهیت آن تابلو های تبلیغاتی می باشد که ساخت و تولید آن در کارگاه ها و مجموعه های تابلو سازی در انواع و مدل های متفاوت انجام می گیرد.

تابلو لایت باکس کریستالی | لایت باکس کریستال

لایت باکس کریستال

در مطالب گذشته در مورد تابلو لایت باکس به توضیحات جامع و کاربردی پرداختیم و گفتیم که لایت باکس به معنی جعبه نور است که با استفاده از متریال های مختلفی به شکل جعبه ساخته شده و در نهایت با استفاده از اس ام دی مورد روشنایی و نور پردازی قرار می گیرد.
اما نکته ای که در مورد لایت باکس قابل توجه است، ساخت لایت باکس در انواع مختلف می باشد. در حقیقت باید گفت که لایت باکس از تابلو های تبلیغاتی بشمار می رود که دارای تنوع و مدل های متفاوتی است و به عنوان تبلیغات در فضاها و مکان هایی مانند متروها، فرودگاه ها، پاساژ ها، مغازه ها، شرکت ها، کلینیک های پزشکی، بیمارستان ها و بسیاری دیگر از موارد مشابه به کار می رود.
در میان تابلو های لایت باکس یکی از مدل هایی که امروزه از زیباترین و مدرن ترین ها می باشد، تابلو لایت باکس کریستالی است که از جدیدترین تابلو های تبلیغاتی لایت باکس بشمار می رود و متریال اصلی در ساخت آن پلکسی گلاس می باشد که در ادامه بیشتر به آن خواهیم پرداخت.

مشخصات تابلو لایت باکس کریستالی

مشخصات تابلو لایت باکس کریستالی
گفتیم که متریال اصلی در تولید و ساخت تابلو لایت باکس کریستال، پلکسی گلاس است. به طور کل پلکسی گلاس هایی که در حرفه تابلو سازی مورد استفاده قرار می گیرند در دو نوع رنگی و شفاف موجود هستند که در ساخت لایت باکس کریستالی از نوع شفاف یا همان شیشه ای آن استفاده می شود.
دز مورد پلکسی نکته مهمی که باید گفت این است که با توجه به ابعاد تابلو لایت باکس می بایست از دو عدد پلکسی استفاده کرد و دلیل آن هم این است که چاپ مورد نظر تابلو بین دو پلکسی قرار داده می شود.
چاپ تابلو لایت باکس کریستالی از نوع چاپ بک لایت است که به دلیل حساس بودن می بایست جهت جلوگیری از خط و خش و هر نوع ضربه بین دو پلکسی گلاس قرار داده شود.
از مزیت های بارز تابلو لایت باکس کریستالی که زیبایی آن را چندین برابر کرده است نور پردازی و روشنایی آن است که با استفاده از اس ام دی های خطی انجام می گیرد. در مورد روش نور پردازی لایت باکس کریستالی نیز باید عنوان کرد که فضایی در جهت نصب اس ام دی ها روی تابلو در نظر گرفته می شود که معمولا قسمتی از چاپ تابلو با رنگ تیره انجام می گیرد و اس ام دی ها بین پلکسی در همان قسمت چاپ قرار داده می شود و یا اینکه در روشی اصولی تر، دور تا دور باکس، پلکسی گلاس مشکی رنگ نصب شده و در همان قسمت و مابین دو پلکسی اس ام دی ها قرار داده شده و در نهایت به مرحله روشنایی می رسد.
طریقه نصب لایت باکس کریستالی با استفاده از فیکسچر یا همان اسپیسر انجام می شود در واقع اسپیسر پایه ای واسط بین محل نصب و لایت باکس کریستال است که در ابعاد مختلفی در بازار موجود است که می توان با استفاده از آن نصب لایت باکس را به شکلی زیبا و مدرن انجام داد.


مزایا و معایب تابلو لایت باکس کریستالی

می دانیم که تمام تابلوهای تبلیغاتی دارای مزایا و معایبی هستند که تابلو لایت باکس نیز از این امر مستثنی نیست. اگر بخواهیم در مورد مزایا و معایب لایت باکس کریستالی توضیح دهیم قطعا باید گفت که ارجعیت و امتیاز بالا با مزایای آن می باشد. لایت باکس کریستالی لایت باکسی است که بدون قاب ساخته می شود و دارای ضخامت بسیار پایینی نسبت به دیگر لایت باکس ها می باشد که این دو مورد از برجسته ترین مزیت هایش به شمار می رود.
مورد دیگری که باید در رابطه با لایت باکس کریستالی عنوان کرد، مصرف برق پایین در آن است که مسلما در میان مشتریان از امتیاز بالا و مثبت در آن است. مسئله مهم دیگر در مورد تابلو های لایت باکس نصب آنها است که نصب آسان نیز می تواند امتیاز دیگری در تابلو باشد که تابلو لایت باکس هم دارای این مزیت می باشد و نصب آن به شیوه ای آسان انجام می گیرد.
تعویض چاپ از دیگر مواردی است که در تابلو لایت باکس کریستالی مهم بشمار می رود و تعویض سریع می تواند از دیگر مزایا در آن باشد که لایت باکس کریستال این قابلیت را دارد. تنها موردی که می توان از معایب تابلو لایت باکس کریستالی عنوان نمود، ضد آب نبودن آن است که تنها می توان از لایت باکس کریستالی در محیط های داخلی استفاده کرد.

قیمت تابلو لایت باکس کریستالی

محاسبه قیمت تابلو لایت باکس کریستالی معمولا بر حسب متر محیط یا سانتی متری انجام می شود؛ اما از مهم ترین عواملی که در قیمت لایت باکس کریستالی تاثیر گذار است، متریال به کار گرفته شده در آن است؛ به عنوان مثال پلکسی گلاس ها در برند ها و ضخامت های مختلفی موجود هستند که مسلما استفاده و کاربرد پلکسی گلاس ضخیم نسبت به پلکسی نازک می تواند قیمت لایت باکس را افزایش دهد. همچنین به کار گیری از چاپ و اس ام دی های استفاده شده در لایت باکس کریستالی نیز روی قیمت گذاری آن بی تاثیر نخواهد بود.

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط اینتن بورس تایمز