فضای تبلیغات کسب و کار ها در دنیای امروز به صورتی کاملا رقابتی درآمده و این رقابت روز به روز سخت می شود. در فضایی که مخاطب ما هر لحظه مورد حمله ی انواع و اقسام تبلیغات قرار گرفته اگر بخواهیم توجه ویژه ای را به خودمان معطوف کنیم کار بسیار مشکلی خواهیم داشت. درواقع دیدن تبلیغات برای مخاطب امروزی چنان امری عادی شده که به راحتی نسبت به اکثر آن ها بی تفاوت است و به بخش زیادی از تبلیغات اصلا توجهی نمی‌کند. حال در چنین شرایطی برای موفقیت در تبلیغات باید چه کرد؟ راه حل این مشکل در عوامل مختلفی پیدا می شود و تنها به یک عامل خاص ارتباط ندارد و باید همزمان همه ی عوامل موفقیت را مورد توجه قرار داد. یکی از این عوامل رنگی است که در نوع تبلیغات ما به کار می رود. البته در این پست به انواع تبلیغات نمی‌پردازیم و نمی‌خواهیم موضوع رنگ در همه ی انواع تبلیغات را بررسی کنیم بلکه به طور خاص می خواهیم به موضوع انتخاب رنگ در تابلو های تبلیغاتی وارد شویم.

رنگ تابلو چلنیوم در فروش

تاثیر رنگ تابلو چلنیوم چقدر است؟

چرا ما در این پست می خواهیم به رنگ به کار رفته در تابلو چلنیوم و انواع دیگر تابلوهای تبلیغاتی اشاره کنیم؟ پاسخ این سوال در این نکته است که از بین تمام ویژگی های مهمی که یک تبلیغ دارد و باعث جلب توجه و علاقه مخاطب می‌شود رنگ به کار رفته در آن اولین ویژگی است. شما ممکن است از محتوای یک تابلوی مغازه خوشتان نیاید، ممکن است از طرح به کار رفته در در هنگام فرایند تابلوسازی رضایت نداشته باشید و یا حتی این تابلو به دلایل زیاید ممکن است برای شما آزار دهنده باشد ولی همه ی این موارد زمانی رخ می دهد که شما در ابتدا متوجه این تابلو شوید و به آن توجه کنید. حالا چه چیزی باعث می‌شود که اصلا به تابلوی تبلیغاتی یک فروشگاه توجه کنید؟ مطمئنا اولین ویژگی که در شما اثر می کند حتی اگر متوجه آن نباشید، رنگ به کار رفته در تابلوی تبلیغاتی است.

چه کسب و کاری؟ چه مخاطبی؟ کدام رنگ؟

شما چه کسب و کاری دارید؟ مخاطب اصلی این کسب و کار کیست؟ پیش از این که به سراغ انتخاب رنگ بروید باید پاسخ های مشخصی برای این دو سوال داشته باشید. اول باید زمینه کاری خود را کاملا مشخص کنید و بعد می شود به راحتی برای این کسب و کار پرسونای مخاطب را طراحی کرد. پرسونای مخاطب که ایجاد شود حالا می‌توانید تشخیص دهید مخاطب هدف شما از چه قشری است و این قشر چه تمایلاتی دارد، اینجاست که می توانید متوجه شوید مخاطب هدف شما نسبت به چه مواردی واکنش نشان می دهد و چگونه می شود توجه او را به خود جلب کرد. زمانی که به این مرحله رسیدید می توانید از میان چندین ویژگی مشخص برای جلب توجه مخاطب به رنگ مورد علاقه ی او هم دست پیدا کنید و این تازه اول کار است.

کاربرد رنگ در تابلو چلنیوم و انواع دیگر تابلو تبلیغاتی

مخاطب با توجه به رنگ مورد نظر به تابلو چلنیوم شما توجه می کند، در قدم بعد پیام تبلیغات شما را دریافت می کند و اگر تا اینجا همه ی کارها به دقت انجام شده باشد شما به یکی از گزینه های مخاطب برای انتخاب نهایی تبدیل می شوید. حالا فقط باید محصولی که ارائه می کنید بتواند مشتری را راضی کند. درواقع تمام زحمات شما در ارائه ی محصول با کیفیت و حتی ارائه ی تبلیغات مناسب به رنگ به کار رفته و نحوه ی استفاده از این رنگ بستگی دارد.

تا به اینجا متوجه شدیم که اولین ویژگی رنگ تابلو است که مخاطب به آن توجه می‌کند و در ادامه هم با انجام کارهایی توانستیم رنگ مناسب مخاطب و کسب و کارمان را پیدا کنیم، حالا چه می شود؟ حقیقت این است که تازه اول کار هستیم. این رنگ باید به چه طریق در تابلو کار شود؟ میزان آن به چه شکلی باید باشد؟ کم رنگ باشد یا پر رنگ؟ رنگ پس زمینه باشد یا المان ها؟ و چندین سوال تخصصی دیگر که پاسخ به هر یک از آن ها یک مقاله ی بلند آموزشی می طلبد. راه حل چیست؟ راه حل ساده است، استفاده از دانش و تجربه ی شرکتی که مدت هاست به طور تخصصی در زمینه تولید و اجرای انواع تابلو چلنیوم، تابلو نئون، تابلو کامپوزیت و ... فعالیت کرده است. 

ما در نوین لایت همزمان می توانیم به دو مقوله توجه کنیم و این در حالی است که اگر شما تجربه کافی در این زمینه نداشته باشید ممکن در یکی از این دو مقوله گیر کنید و ناخواسته کیفیت یکی را فدای دیگری کنید. این دو مقوله چه ها هستند؟

  • ظاهر تابلو
  • مفهوم تابلو

تعداد زیادی از شرکت ها در طراحی ظاهر خوب برای تابلو چنان فرو می روند که فراموش می کنند اساسا آیا چنین ظاهری قابلیت پیاده سازی دارد و اگر پیاده سازی شد آیا تاثیر گذاری مثبت دارد؟ بعضی دیگر از شرکت ها هم چنان به سمت مفهوم و معنی تابلو می‌روند که فراموش می کنند مخاطب ابتدا جذب ظاهر می شود و در قدم بعد پیام تابلوی تبلیغاتی را دریافت می‌کند. ما اما به این دو نکته به صورت همزمان دقت داریم تعادل میان آن ها را به خوبی رعایت می کنیم. نتیجه ی کار هم تابلویی تبلیغاتی است که به خوبی با کسب و کار شما و مخاطب مورد نظر شما ارتباط معنایی دارد و در عین حال ظاهری چنان جذاب دارد که خیالتان راحت باشد هیچ مشتری را از دست نخواهید داد.

 

 

 

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط اینتن